Matka (Nia Long) mladé June (Storm Reid) zmizí na dovolené v Kolumbii se svým novým přítelem. Když dcera začne po nezvěstné matce pátrat, svazuje jí ruce nejen úřednická byrokracie, ale i vzdálenost tisíce kilometrů. Zatímco June zůstává v Los Angeles, využívá při hledání stop nejmodernější technologie, aby se ji pokusila najít dřív než bude příliš pozdě. Čím více proniká do světa digitální detekce, dostává se jí více otázek než odpovědí... A když June odhalí tajemství o své matce, zjistí, že ji vlastně vůbec neznala. (Falcon)

silentname

Po vynikajúcom "Searching" prichádza na scénu film "Missing", ktorý má v sebe veľmi podobné kvality ako jeho predchodca. Aby som bol celkom férovy tak ale poviem, že som si počas sledovania často uvedomoval, že sa dočkáme podobných momentiek ako naposledy a teraz bola len otázka, aké bude celkové vystúpenie a či to bude stáť za to. No keď sme sa dostali na koniec, ostal som skutočne šokovaný. Vysvetlenie a odhalenie bolo tak silné, že som absolútne nerozumel ako sa to vôbec tvorcom podarilo ma takýmto spôsobom zmiasť a prekvapiť. Klobúk dole, máte ma. Čo sa týka natočenia, funguje to na úplne rovnakom princípe ako "Searching", kde sledujeme obrazovku notebooku a skrz ňu nám je prezentovaný celkový príbeh. Funguje to dobre, má to atmosféru, dá sa to jednoducho sledovať, neprináša to žiadne stupídne zvraty a v dôležitých momentoch funguje presne ako má. Takže výsledok je veľká spokojnosť a dúfam, že tento štýl točenia filmov sa bude využívať aj naďalej. Hodnotenie: A ()

Chrustyn

Rozšířená variace na nedávné Pátrání, které i přes svou komornost dokázalo výborně napínat po celou dobu. A zde právě Nezvěstná tratí, protože už nechce být tak komorní a pokouší se o víceméně o klasický thriller o pátrání po únosu. Pořád je celý film sledován přes kamery, mobily nebo monitory počítačů ale stopáž je zbytečně přepálená a celý případ je tak moc přes čáru, že to od půlky neskutečně bije do očí. Někde je méně, více a Nezvěstná je toho příkladem. ()

TheEvilTwin

M-A-S-T-E-R-P-I-E-C-E!!!!! Missing je po vzoru svého předchůdce Searching úplně stejně výborný, ba co víc, ještě tak 2x lepší, a tenhle typ “computer screen thriller” je svěží vítr ve svém žánru. Film mě od úvodního vyšetřování v 15. minutě doslova přikoval do sedačky a až do závěru nepustil. Dlouho se mi nestalo, že bych byl u filmu jak v transu a zapomněl vnímat čas i okolí a jen se nervózně vrtěl v křesle a mnul si zpocené ruce, ale Missing to zvládl úplně s přehledem a s klidem můžu říct, že jde o nejnapínavější dvouhodinovku za poslední roky. Zpracování skrze screen elektronických zařízení je prostě výborný a tvůrci z něj zde vytěžili maximum, je to hravé, originální a nečekaně poutavé až za hranu toho, co jsem původně čekal. Jednoduše si s divákem tvůrci hrají a předhazují mu teorie, které se z minuty na minutu mění, napětím se nešetří, dokáže se zde budovat mysteriózní nádech kolem celého zmizení a když má film udeřit akcí, s přehledem vytasí i fyzické dusno a ve finále do sebe vše perfektně zapadne jako puzzle bez jediného visícího či nelogického otazníku. Paranoidní, nepředvídatelný a jednoduše bezchybný thriller bez hluchých míst, s notnou dávkou tvůrčí invence a se spoustou vytrhaných vlasů a okousaných nehtů v diváckých křeslech. Jó, tohle mi sakra zlepšilo týden a z fleku bych si dal projekci znova. A co víc, tohle se zavděčí všem typům diváků i všem věkovým skupinám, takže seberte všechny okolo a šup do kina! ()

Othello

Cyberpunk není sci-fi, cyberpunk je real a Missing je regulérní cyberpunková detektivka. Mladá June zde navzdory neschopnosti emeritních státních složek pomocí komerčních platforem odhaluje komplikovaný případ zmizení své matky, aniž by vstala od kompu. Zajímavé je, že film tím stejným způsobem varuje před zneužíváním technologií jako oceňuje, co se s nima dá všechno provádět a nakolik se dají provazovat. Desktopové filmy jsou vlastně docela zajímavou alternativou, protože mohou vtipně pracovat s druhým plánem a v rámci svého rámu musí chytře pracovat s tím, na co v něm upoutat pozornost, takže je dost napínavý sledovat ten kumšt, skrze který nás film chce v jednu chvíli dojímat či naopak zaháčkovat do nelehkého pátrání. Bohužel v závěru se to úplně zapomene, přijde se s tím nejklišovitějším vyústěním ever a je vidět, že tuhle poslední fázi už chtěli mít všichni za sebou, protože už není schopna věrohodně vyústit tak, aby byla schopná nějak inventivně využít zvolenou formu. ()

luka4615

Velmi svižná a vtahující jednohubka, která v sobě snoubí neotřelý desktopový styl společně s vrstevnatým příběhem, u něhož jsem až do poslední chvíle netušil, jak to celé vlastně dopadne. Missing se rovněž může opřít o skvělý herecký výkon Storm Reid, která velmi zdařile předává divákovi všechny potřebné emoce. Pokud Vás tedy bavil snímek z roku 2018 "Searching", tak ani u tohoto zářezu určitě chybu neuděláte. Skvělá práce! „You ready for this…?“ ()

Morholt

Upřímně řečeno tenhle formát není úplně mým šálkem kávy a tady je navíc to pátrání vyhnané do extrému. Především mi lezla na nervy skutečnost, že prakticky všechno, co kdo kdy kde udělal či řekl, se dá dohledat na síti. Stačí jen vydedukovat správné heslo a v některých případech i uživatelské jméno. A v tom je hlavní hrdinka odbornice. A když si neví rady, najde řešení zase na síti. To se to pak píše scénář, když si můžete vypomoct podobnou berličkou. Ale filmu musím přiznat, že mu celkem vychází nutit diváka k pozornosti a to i přes hovadiny, které se mu snaží s vážnou tváří podat. Storm Reid sice není žádná velká sympaťanda, ale když člověk uváží, že víc než hodinu a půl musela odehrát na židli, zaslouží si za svůj výkon klobouček. Nic, k čemu bych se vracel, ale nadšené ohlasy chápu. 60% ()

JohnCZ

Searching byl o fous lepší, ale ani tohle duchovní pokračování mu nedělá ostudu. Je o něco akčnější, řekl bych i co do tempa rychlejší a výrazně vykonstruovanější, ale pořád je skvělá zábava tenhle klikací kulomet sledovat. ()

agentmiky

Tak Mystery projekci v rámci Totalfilmu mám čerstvě za sebou. A vůbec jsem ani popravdě doposud nevěděl, že tento film jde do kin. Když jsem si v úvodních titulcích všiml, že na producenstké stoličce sedí Chaganty (režisér a scénárista úspěšného a podobně laděného Pátrání z roku 2018), tak má pozornost vystřelila strmě vzhůru. Film Nezvěstná je celý postaven na prolínání různých sociálních médií a sítí. Podle mě si to najde jen užší cílové spektrum diváků kvůli zvolenému formátu, ale já do té skupiny naštěstí patřím. Působí to jako svěží vítr mezi těmi všemi klasickými a šablonovitými thrillery, které se na nás dennodenně hrnou jeden za druhým. Slušné tempo se filmu upřít nedá, postupně to začalo čím dál tím více přitápět pod kotlem. Herecky též naprosto v pohodě, hlavní představitelka se se svou rolí poprala statečně, parádní výkon. Snímek chvílemi nabízí možná až moc zvratů, že to váš mozek ani nemá šanci pořádně zpracovat. Na druhou stranu, tvůrci se v tom neutopili (za to klobouk dolů) a vždy z toho vybruslili s grácií. A závěr byl jedním slovem přímo excelentní. Takto se má divák šokovat. Ostatní autoři by si z toho měli vzít příklad. Stejně jako Pátrání si to ode mě odnáší naprosto zasloužených 8/10 P.S. Nic si o filmu nezjišťujte dopředu :) ()

maddy

Oproti Searching síce omnoho viac vykalkulovaná hra s divákom ohľadom jedného značne vykonštruovaného a v závere až za vlasy pritiahnutého únosu, ale musím uznať, že tá hra s divákom, postupným dávkovaním informácií a neustálym vodením ho za nos funguje perfektne. Takmer dvojhodinová stopáž ubehne úplne hravo, forma komunikácie cez obrazovku laptopu je využitá až na dreň a aj hlavná hrdinka značne sympatická. Vo výsledku tak slučná thrillerová jednohubka, ktorá chce byť však možno až príliš prekombinovaná, čím stratila oproti predchodcovi to kúzlo typu "toto by sa mohlo stať aj v skutočnom živote". CELKOVO: 7/10 ()

k4n9ur

Sorry, tentokrát mi to nějak nesedlo. A vůbec jsem nevěděl že ten film bude screenlife. U prvního filmu jsem to zkousnul, tentokrát už mi to přišlo moc. ()

Vidly10

Až na trochu aklimatické finále je Nezvěstná filmem s osobitým provedením, které šikovně drží svůj styl po celou stopáž filmu. Jedná se o snímek, který je předurčen k domácímu sledování na notebooku, jelikož díky svému vizuálu je pohled do počítačové obrazovky vtahující a organicky působící. Mimo to nabízí film zajímavý příběh plný zvratů a zápletek, které vám správně dávkuje a příběh tak dobře graduje. Velice originální detektivní příběh, který mohu jen doporučit. ()

Steven47

Tím nejzajímavějším na snímku Nezvěstná je bezesporu provedení, které využívá všemožné aplikace a sociální sítě, v jejichž prostředí se odehrává velká část děje. Je osvěžující, když film ukazuje, že pokud o vás aplikace sbírají veškerá data, nemusí to být vždy na škodu. Na druhou stranu se jen těžko přehlíží fakt, že naprosto bezradná FBI a policie nezvládnou to, co 18letá holka se základními technologickými znalostmi. A tyhle díry a logické nedostatky jsou k vidění na můj vkus až moc často. Příběh sám o sobě je celkem poutavý, dobře si pohrává s očekáváním diváka a udržuje si jeho pozornost. Těch zvratů je sice možná v určitou chvíli až moc a kdyby se na úkor pár z nich zkrátila stopáž, jenom by to prospělo. Hlavní hrdinka je sympatická a místy otravné chování se dá obhájit nastalou situací. Sluší se zmínit ještě Javiho, který je pomyslným srdcem filmu. Je nicméně škoda, že herecké výkony většiny osazenstva na mě nejednou působily jako z nějaké telenovely. Nezvěstná tak sice atraktivně využívá zajímavý koncept, ale bohužel na jeho úkor upozaďuje další klíčové prvky, kvůli čemuž je výsledek spíše neuspokojivý. 5/10 ()

William_

2 velice kvalitní herečky (Storm Reid, kterou můžeme znát z Euforie a Nia Long, která hrála například ve veleúspěšném seriálu z 90. let - Fresh Prince) v dokonalé sestrojeném filmu, který českému divákovi připomene Semestr, kde se děj odehrává prostřednictvím PC/mobilu a veškerá konverzace a zvraty probíhají tam. Mně to velice sedlo, mělo to spád a skvěle to odcejpalo. Za málo peněz hodně muziky, i tak by se to dalo pojmenovat, protože film byl natočen za 7-8 milionů dolarů, což je na dnešní dobu směšná částka, a i proto mám radost, že to dopadlo takto dobře. ()

M.i.k.e

tyhle desktopové thrillery jsou vděčné a vzhledem k tomu, že se jich ještě nechopil někdo kdo by je sekal jak Baťa cvičky a není jich tak mnoho, skoro vždy spolehlivě zabaví. Ani Nezvěstná jakožto neformální nástupce velmi dobrého Pátrání na tom není jinak. Zápletka je sice tentokrát zbytečně šroubovaná a ve všech těch zvratech na zvraty je v určitých pasážích na hranici uvěřitelnosti, ale naštěstí se nikdy nedostane do bodu, kdy by to co děje na plátně vyznívalo hloupě nebo trapně...70% ()

Aljak

Po vynikajúcom filme Searching tu máme ďalší screenlife thriller v podobe Missing. Tento krát však pátra drzá dcéra po nezvestnej matke, ktorá odišla na dovolenku s nedôveryhodným priateľom do Kolumbie. Už som z toho nemal taký waw pocit ako pri Searching, kde bolo všetko také originálne a popravde, malo to aj lepšiu zápletku. Missing je proste iné a hlavná "hrdinka" June mi pripadala ako poriadne drzá puberťáčka, ktorá sa správala nanajvýš nerozvážne. Navyše, bolo to celé už príliš prekombinované, a niektoré veci boli tak trochu pritiahnuté za vlasy. Ale výsledok bol napokon celkom vydarený a aj keď to vyzerá, že som až príliš kritický, tak vo svojej podstate sa mi to páčilo nadpriemerne (ale keď človek porovnáva so Searching, tak to proste zaostáva). 4* ()

kaposlav

Zápletka a napätie je vo filme dobré, ale čo mi vadilo bolo čítanie titulkou a trochu to uberalo efektu pohodlného sledovania. Film už opakovane nepotrebujem vidieť, ale na jedno pozretie celkom dobré za 3*. ()

C0r0ner

Neobjevit se před pár lety Pátrání, které využívá nejen identický koncept, ale v mnoha aspektech i identický děj, byl bych nadšený, jako jsem z Pátrání vyjma konce byl, ale takhle musím jít s hodnocením dolů kvůli nulové originalitě, a to i přes zajímavé zvraty v ději. 70% ()

dubinak

Bavilo mě to až do té doby než to začalo vyúsťovat v rozuzlení, paradoxně. Do té doby jsem chtěla říct, že to bylo lepší než Searching, ale ta pointa to z nějakého důvodu strašně potopila na holý průměr. Jinak je to režijně zvládnuté ještě líp než onen zmiňovaný předchůdce. Scénář toho ale naopak moc nového zplodit nedokázal, škoda. ()