Po jednom ze svých typicky rázných zásahů je inspektor sanfranciské policie Harry Callahan přeložen z oddělení vražd do personálního. Na scéně se však objeví pětičlenné komando vyhozeného vojáka Bobbyho, které přepadne armádní sklad a odcizí zbraně, dynamit, a dokonce i rakety. Jsou sice překvapeni inspektorem DiGeorgiem a jeho kolegou, v přestřelce však oba policisty smrtelně postřelí a zmizí. Harry se v nemocnici dozví od umírajícího přítele DiGeorgia důležitou informaci, než ji však stačí využít, vrazi se sami ozvou. Ohrožují město ukradeným arzenálem a požadují milion dolarů výkupného. Je čas, aby Drsný Harry znovu vyrazil do akce. (TV Nova)

GOREGASM

Drsný Harry je Dirty i do třetice a nezastaví ho v tom ani ženský parťák, které dává od začátku solidní čočku, přestože postupně vyměkne. Průšvih třetího dílu tkví v tom, že jde o pro Harryho přes všechno handrkování s šefy a s kolegy o až moc jednoduchou misi, v níž ho grupa vrahounů jakkoliv surově vystupuje, vůbec nepotrápí. Finále je pro Harryho doslovně "piece of cake", což je vyloženě škoda, protože Clint by více zatopeno pod kotlem ustál hravě. 65% ()

Hapretor

Fakt kravina. Stallone má Ramba, Eastwood zase Drsnýho Harryho. Zabavilo, neurazilo. Některý hlášky jsou fakt trefný, ale jinak je to kokotina. ()

MickeyStuma

Třetí příběh o ´Drsném Harrym´ se kromě případu teroristické skupiny zajímá i o typický problém řešící se i v dnešních dnech a tím je dosazení více žen na určité pozice, v tomto případě do policejních služeb. Tvůrci však na to šli střední cestou, takže nenadržují žádné straně. Harry Callahan tedy dostane za partáka ženu, inspektorku Kate Moorovou. Vzhledem k faktu, že žádný Callahanův parťák nikdy dlouho živ nebyl, podaří se Moorové tuto kletbu zlomit? Co se týká příběhu, jedná se již o standard, kde je v popředí více děj než akce. Závěrečná přestřelka samozřejmě nechybí, ale na Harryho předchozí snímky už to celkově prostě není ono. Jako akční thriller však přesto stojí za povšimnutí a s porovnáním s ostatními své doby se nijak neodlišuje. ()

Torgal

Omnoho akčnejšie než prvý diel a asi preto pre mňa lepšie. Harry je naozaj drsný a hláškuje ostošesť. Príbeh je klasicky jednoduchý, ale neurazí. 7+/10 ()

Pekisan

3 krat a pre mna najlepsi Eastwood. Seria sa sice nikam neposuva ale Clintovi sa podarilo prejst z "alfa samecke keci" na "drsnak k pohledani". A je tam protitankova pest a Callahan vo zvonakoch = 70 tkove zuzo. ()

Biopler

Tretí diel o Dirty Harrym zišiel o stupienok nižšie oproti zatiaľ najlepšiemu dielu Magnum Force. Je to citeľné v tom najdôležitejšom, v príbehu. Nie je natoľko pútavý a záverečné vyústenie na Alcatraze je lacné. Taktiež nový parťák, tentoraz žena, nie je trefou do černého. The Enforcer však ukazuje Harryho v plnej sile a nasadení a do úst mu vkladá parádne hlášky, za všetky tá keď musí odovzdať odznak inšpektora - "There's a seven point depository, captain." Clint hraje parádne a vďaka nemu som si snímku vcelku užil, stále ma baví keď vidím ako sa dokáže nahnevať, že len on sám vidí čo sa deje a že má pravdu a že v San Franciscu je jednookým kráľom medzi slepými. ()

Odpadlik

Clint Eastwood takový, jak ho mají jeho fanoušci rádi. Pro mě je film zajímavý pro atmosféru filmů 70.let, kterou mám rád. ()

007.

Eastwood drsný, jak jsme zvyklí, svým osobitým stylem vyřeší jistou záležitost, po které je přeložen na osobní oddělení ( oddělení pro blbečky) a ke všemu dostane jako parťáka nezkušenou ženu. U jeho hlášek jsem se opravdu bavil. "Můžu vám něco říct McCaii: Smrdí vám z huby." Závěr byl trochu divnej. 77% ()

Psycho.R

Po Magnum force jsem byl mile překvapen, zdálo se mi, že kvalita šla výš, na to, že jde o třetí film série, klobouk dolů. ()

Inozuka

Nemůžu si pomoct, ale pořád se mi při sledování The Enforcer vybavovaly patřičné scény z Bláznivé střely. Takže spíš než vážně na mě film působil jako komedie - a to vcelku dobrá. ()

Amonasr

Film je po většinu času poměrně odlehčenou odpočinkovou podívanou, při níž mrtvoly hrají spíš roli nezbytných rekvizit, než že by budily soucit či úzkostné mrazení.  Až na samotný závěr, kdy akční selanka s řadou i otřepaných postupů a klišé nekončí očekávaným happyendem. Kvůli tomuto neobvykle neamerickému zakončení jsem přidal jednu hvězdu. ()

Likan7

Průměrná kriminálka, kterou drží nad vodou Eastwood ve své nejikoničtější roli. Bez pořádného, brutálního záporáka tu Clint najednou nemá moc s kým se měřit. Scénáristicky asi zatím nejslabší díl, prostě potřetí úplně to samé, jen pokaždé o chlup horší než předchozí. ()