danoo

Perfektne choreografovaný, úžasne akčný a zároveň dostatočne emocionálny. Terminátor 2: Deň zúčtovania bol svojho času Avatarom dneška. Okrem toho cassandrin komplex Sary Connorovej dokázal neskôr dokonale rozpracovať Terry Gilliam vo svojom filme . T w e l v e . M o n k e y s. ()

Chris Masters

James Cameron zase odvedl úžasnou práci,když stvořil pokračování Terminátora.Vynikající režie, skvělý scénář a výkon herců na jedničku.A kultovní scény, které nám zůstanou navždy v paměti.Terminátor je prostě skvělý.Jak příběhem, tak i hercem. ()

Iroquaise

K otázce, která padá v souvislosti s titulem velmi často - zda-li jde o tzv. "nejlepší akční film všech dob" ?: Záleží, z které strany k filmu přistupujeme. Jednak by se dalo říct, že jde o temné, apokalyptické a přitom komorní drama s akčními scénami - ne akční film v žánrovém smyslu slova. Na druhou stranu lze spojení uchopit jako čistý pojem: Akční film rovná se dramatický útvar, který má v sobě akci zakomponovanou jako přirozenou součást vyprávění. Obě definice jsou platné. Abych tedy odpověděl na výše zmíněnou otázku: Ano, film se opravdu té absolutní špičky dotýká - a nejen té akční, ale obecně mainstreamové ( a možná bychom mohli jít i dál....více zde...http://blacklsays.blogspot.com/2012/05/james-cameron-terminator-2-den.html ()

tnp101

Revoluce v tom pravém slova smyslu, ale zároveň kvalitní film sám o sobě, což dokazuje nejen stálá atraktivnost a výtečné akční sekvence, ale také báječný sci-fi příběh a jedno z nejdokonalejších začlenění digitálních triků v historii kinematografie, ty totiž i přes svou technickou zastaralost pořád fungují na jedničku. Ale proč se tu vlastně ještě zdržuji psaním, vždyť to už všichni viděli … RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Druhý Terminator si k nám po dlouhé době konečně našel cestu i v podobě vysokodefiničního disku. Že jde o regionálně vyráběné disky „MagicBoxu“, možná leckoho vyleká, jak se ale přesvědčíme v následujících řádcích, není se zas tak moc čeho obávat. Tentokrát začneme u balení. Klasická plastová krabička je totiž vybavena návlekem z tvrdého papíru, a ačkoliv to může znít na první pohled lákavě a sběratelsky, realita je taková, že vypadá hodně lacině. Odstíny jsou natolik nevýrazné, že se skoro zdá, jako kdyby v tiskárně docházela barva - takový text na zadní straně je především v horní a dolní části nečitelný (resp. není zkrátka natištěn). Mnohem důležitější je však to, co nás čeká na samotném disku. Český distributor se pochlapil a film nám přináší rovnou ve třech sestřizích - původní kinoverze, režisérská verze a prodloužená režisérská verze. Pokud se řadíte mezi fanoušky filmu, doporučuji si postupem času projet všechny, přičemž u poslední jmenované si stačí pustit pouze závěr s epilogem, v němž tkví jediný rozdíl mezi původní a prodlouženou režisérskou verzí. Samotný obrazový přepis vychází ze zrestaurovaného masteru a jak se dá tušit, na BD vypadá výborně. Samozřejmě zde musíme brát v potaz stáří filmu, takže nelze čekat kvalitu srovnatelnou s nově vznikajícími snímky, ale rozdíl mezi DVD edicí je propastný. Obraz prezentovaný v anamorfním poměru stran 2,39:1 (horizontální černé pruhy) nabízí vysokou ostrost a hodně slušnou drobnokresbu (v závislosti na dané scéně) s absencí jakýchkoli škrábanců, či špíny. Barevné podání nepatří mezi nejsytější a velká část scén je doplněna filtrem - nejvíce modrým, slévarna pak oranžovým. Za normálních okolností (tj. denní světlo) však působí pleťovky i vše ostatní přirozeně. Kontrast i černá jsou až na pár výjimek také bez problémů a potěšující je také absence postřehnutelné komprese, k čemuž je například taková scéna ve slévárně v kombinaci s datovou vytížeností disku skoro jako dělaná. Originální anglický zvuk je ve všech třech verzích zastoupen THX certifikovanou DTS-HD 5.1 MASTER stopou s možností využít „umělý“ zadní centrál (pokud vám to počet reproduktorů umožňuje). Zde samozřejmě není moc co řešit, protože zní přesně tak, jak se na THX patří. Je značně prostorová, agresivní, plná detailů a doplněna o křišťálově čisté a hlasité dialogy. I zde pochopitelně platí, že na zvukovou vymazlenost moderních blockbusterů nemá, ale kdo by něco takového u více jak dvacet let starého filmu vlastně řešil, že? České znění máme na disku rovnou ve dvou podobách. U kinoverze najdeme původní dabing převzatý z VHS, který je však pro normální sledování nepoužitelný, protože stereo zvuku naprosto chybí dynamika. Přesto jde ale ze strany studia o sympatický krok. Oba delší sestřihy jsou pak vybaveny dabingem z DVD v DTS-HD 5.1 MASTER, který je na tom už zvukově mnohem lépe, což ale neznamená, že zní stejně dobře jako originál. Zvuk mluveného slova působí dutě a ani samotný dabing se moc nepovedl, takže pro běžné sledování doporučuji zůstat u anglického znění. Po bonusové stránce disk nenadchne. Vystačit si musíme pouze s 24 minutovým dokumentem o digitálních efektech a jejich vlivu na kinematografii a 8 minutovým filmečkem s pohledem do zákulisí natáčení (oba v SD a s českými titulky). Sice jde o velice kvalitní kousky, ale na pokrytí filmu takového kalibru prostě nestačí. Nakonec na nás čeká ještě pětice ukázek v HD (trailery, teaser, THX ukázka apod.), jež se také vyplatí absolvovat, ale tím bohužel výčet přídavných materiálů končí. V tomto směru titul nepotěšil a podle toho také vypadá finální hodnocení. 60% () (méně) (více)

Fiorenza

Naštěstí se Arnold, ve své nejlepší formě, znovu ujal role terminátora. V pokračování úspěšného akčního filmu nechybí prakticky nic. James Cameron má zatím bezpochyby nejlepší filmy s tématikou "mimozemských inteligentních strojů". Parádní podívaná přinesla i trošku humoru, nové vylepšené stroje a Johna Connora. Hodnotím 5* "I'll be back" ()

Bobik9

Cameron to udělal podruhé a lépe. Jednička nebyla špatná a ve své době to musela být bomba, ale dvojka je výborná i v roce 2013. Arnie, který se snaží usmívat a má přitrouble vtipně drsný kecy se mi líbil víc než ten mlčenlivý, co všechno zničil. Je to lepší příběh, lepší efektová stránka, lepší výkony hlavních rolí, lepší hudba a zkrátka všechno. Určitě je tu velká motivace dostat se i ke Vzpouře strojů. Nicméně z těch tří dílů, které jsem viděl, ať si říká, kdo chce, co chce, Terminator Salvation je nejlepší ze série. Zkrátka je tam akce na vyšší úrovni a ta modernost z toho čiší, což ho dostává na vyšší level než jeho předchůdce. Rozhodně si ale velmi přeji, aby se někdy uskutečnila Pětka! ()

asirtes

Takisto ako pôvodná zostava Guns N' Roses. Takisto ako Use Your Illusion I & II, ktorý počúvam z odstupom už približne 137 krát. Takisto ako Arnieho dokonalá forma. Takisto ako Cameron a jeho príčetnosť. Takisto ako pôvodný Terminátor a jeho legendárny Judgment Day. Nič z toho sa už proste NIKDY nevráti. (Vlastne ako všetko.) A nielen to krásne z 90.-tich, ale aj ten smrad a kal z tých časov "keď Nirvanu hrali v rádiu" (Hank Moody). Takže nostalgia jako hrom. A po zhliadnutí traileru Genisys mám trochu obavu, že štvorcové koliesko plechu z umelej hmoty sa stane skutočnosťou a ľudia sa začnú škriabať na hlave riťou. ()

pytlik...

Jaká to proměna oproti jedničce. Z prvního dílu tryskala beznaděj, temnota, co může být deprimujícnějšího než vidět načuřeného Švarcenegera, jež za zvuků tísnivé kybernetické hudby kráčí nezastavitelně vpřed. Sarah tehdy ještě připomínala ženu, a celý příběh byl rámován tragickým „pavoučím“ osudem bojovníka z budoucnosti, který po oplodnění samičky okamžitě umírá. Film pak končil dost vykloubeným hepijendem, v němž se dá za šťastné označit pouze to, že nebral lidstvu tu minimální naději, že nebude v budoucnosti vyhubeno. Ve dvojce toho z atmosféry jedničky moc nezůstalo. Jedná se sice o spektakulárnější podívanou, ovšem při vší vůli ten zlý terminátor nesahá v drsnosti Švarcíkovi ani po paty. A Švarcík hraje hodnýho, čím ztratil 100% svého charisma. Navíc, dvojka je odlehčována celou řadou rádoby úsměvných pasáží, v nichž hraje hlavní roli malý spratek John Connor, který jak kdyby vypadl z filmu sám doma, takže člověk k němu chtě nechtě sympatie cítit nemůže. Sledovat, jak učí hodného terminátora úsměvu, patří mezi moje nejhorší filmové zážitky. PS: Navíc mám film spojen i s jedním osobním fiaskem. V době, kdy jsem ho poprvé viděl, jsem se začínal učit anglicky. Titulní píseň "You could be mine" od Guns and Roses jsem si přeložil, myslím velice případně, jako "Měl/a bys být dolem". Ahá, říkal jsem si, jedná se o terminátorovu milostnou píseň, vidí v partnerce zdroj životně důležitých surovin! ()

noriaki

Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob, jeden z nejlepších devadesátkových filmů, svého času nejdražší film a první z obřích triumfů Jamese Camerona. Málokdo zvládá druhé díly sérií tak bravurně, jako on. Nejdřív napsal scénář k ikonickému Rambovi II, pak natočil excelentní Vetřelce a nakonec se vrátil ke svým vlastním začátkům. Doba pokročila a technika umožnila věci, o nichž se v osmdesátkách dalo jen uvažovat. Svého času film ohromil vynikajícími triky a úplně stejně funguje i víc než čtvrt století po premiéře. Akce je špičková, ale byla by chyba omezovat snímek jen na přímočarou naháněčku. Příběh rozvinul mytologii, v prvním díle jen naznačenou a otřel se o filosofii a etiku. Rozšířená verze ještě prohloubila linii, v níž se Terminátor postupně stává více lidským. Arnold Schwarzenegger zde předvedl jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů a standardně se přitom obešel bez obličejové mimiky. ()

Dreaker.24

Dvojka, která překonala legendární jedničku, nám ukazuje jak se Arnold Schwarzenegger stává hodným, ale pořád drsným ochráncem Johna Connora před novým vychytanějším modelem, naprogramovaným stroji. Mistr sekvelů se předvedl v nejlepší formě, společně s Die hard asi nejlepší akčňák. ()

dANo

Je to fakt nezvyklé, ale pokračovanie je lepšie, ako prvá časť. Hlavne vďaka výbornému scenáru, ktorý z námetu jednotky vyťažil maximum a umožnil Arnoldovi zmenu zo zápornej na kladnú postavu takým brilantným spôsobom, že sa nečudujem, že sa tento akčný film zaradil natrvalo medzi filmové klasiky. ()

Fleetguard

Když se řekne Arnold vybaví se mi Terminátor a když se řekne Terminátor vybaví se mi Arnold. Jeden bez druhého to prostě nejde. A tak můžete znovu sledovat Arnoldův chladnokrevný výraz stoje, který se tentokrát přikloní na stranu dobra. Triky v té době nevídané a akční spád plný hlášek, který filmu dodal J.Cameron pak dělá z Terminátora akční/sci-fi , která ve své době těžko hledala konkurenci. ()

Krysa SPK

Neuvěřitelný film. I po dvaceti letech mě dokáže přibít do křesla a čumím s otevřenou hubou a vytřeštěnýma očima ještě hodinu po konci. James Cameron a Arnold Schwarzenegger na jednom z vrcholů světové kinematografie. ()

nevermore

Jak říká gouryella: jeden z mála případů, kdy je dvojka o poznání lepší než jednička. A až na "dojemný" konec tomuto filmu nemám co vytknout. ()

Tomesh

I'll be back. Jsou filmy, které musíte vidět. Toto je zapovězený film mého mládí. Sledoval jsem ho tajně u kamaráda. Největší akční bomba vůbec. Dokonalé triky. Sice se svým jediným úsměvem, ale přesto famózní Arnie. Nezastavitelný Robert Patrick. Perfektní děsivá hudba. Druhý díl překonává už tak výbornou jedničku, takže Hasta la vista, baby!! ()

Všivák

Ještě větší destrukce a monumentálnost. Druhý díl se drží schématu prvního. Jenom je toho mnohem víc přidává. Proč by Conora měl hlídat smrtelník. To by už nemělo takový koule. Spoustu nezapomenutelných hlášek. Arnie ve vrcholné formě. Nadčasové efekty. Tohle prostě nemá chybu. Akční jízda jak má být. Jo, a ten původní dabing je stejně nejlepší. Doporučuju shlédnout rozšířenou verzi. Nechápu, proč se to takhle nedistribuovalo už o začátku. Další film na který se vždy znova rád podívám. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu