Uctivá poklona, pane Kohn (TV seriál)

Komedie

Československo, 1992–1994, 2 h 28 min (Minutáž: 26–32 min)

Jitka Němcová

Předloha:

Karel Poláček (kniha)

Vlastimil Brodský, Miloš Kopecký, Martin Růžek, Gabriela Vránová, Stella Zázvorková, Jiří Strach, Oldřich Vízner, Ondřej Vetchý, Miroslav Donutil, Karel Gott, Luba Skořepová, Arnošt Goldflam, Petr Nárožný, Oldřich Vlach, Raoul Schránil, Vladimír Krška, Leoš Suchařípa, Hana Igonda Ševčíková, Ivan Jiřík, Marek Vašut, Otakar Brousek st., Jana Štěpánková, Marian Labuda st., Uršula Kluková, Josef Kemr, Jan Lajbl, Tomáš Krejčíř, Jana Synková, Jan Přeučil, Josef Nedorost, Jaroslav Šmíd, Stanislava Jachnická, Ondřej Kepka, Tomáš Trapl, Roman Skamene, Jan Hartl, Břetislav Rychlík, Miroslava Pleštilová, Zdeněk Mahdal, Bronislav Poloczek, Ivan Vyskočil, Miloslav Maršálek, Halina Pawlowská, Tomáš Pavelka, Petr Kostka, Iva Janžurová, Zuzana Bydžovská, Lenka Kořínková, Saša Rašilov nejml., Otto Rošetzký, Petra Martincová, Veronika Musilová, Ota Sklenčka, Simona Stašová, Zdeněk Podskalský st., Josef Somr, Naďa Konvalinková, Jana Paulová, Pavel Trávníček, Jan Skopeček, Pavel Robin, Jaroslav Kepka, Rostislav Čtvrtlík, Lubomír Kostelka, Karel Štědrý, Miroslav Dubský, Martin Sitta, Marcel Rošetzký, Jan Fiala, Jan Laibl, Lucie Vačkářová, Zdeněk Dvořák, Marcela Kyselová, Václav Čížkovský, Daniel Hrbek, Ladislav Novák, Emil Křížek, Jiří Šperk, Alice Kovaczová, Marek Novák, Jan Froněk, Petr Kolínský, Ondřej Ernyei, Klára Kovaříková, Ondřej Matějka, Josef Dvorský

Moc fajn záležitost z doby, kdy ještě žilo hodně herců ze "staré gardy" což se zákonitě projevilo na kvalitě seriálu (dnešním rádobyhercům bych nedal roli ani v instruktážních videích). Kavárna Daubner, rybí hlava, krásné nové kolo, zázrak v Lurdech, vepřové hody ve vlaku a do toho všeho vetešnictví na každém kroku, obligátní onikání a mnoho humorných situací...nic jiného než jedna velká nadsázka která vždy potěší.(29.8.2013)

Tak tohle to je pro mě 5 hvězdičkové vzhledem k tomu že obdobné kravinky miluju navíc to herecké obsazení . Ty anekdoty a vtípky :) a hlavně ten konec: o) Tak ve Vatikanu byl :) v Moskvě nebyl tak jak je to tedy doopravdy :) upřímě on tam je ale vypadá spíše jako ten váš sluha .o) tady máte šek a pomlčte o tom :o))) více méně se to musí vidět . 100% pro mě bez chybné .(17.8.2010)

Kdyby tímto stylem udělal Zdeněk Troška Kameňák, vypadalo by to jinak. Ale to by tam museli hrát skutečné hvězdy velkého formátu jako Vlastimil Brodský, Miloš Kopecký nebo Stella Zázvorková a muselo by se jednat o převyprávění inteligentních židovských anekdot. Pak by to mělo tak vysokou kvalitu, jako tento cyklus. Jen je škoda, že je pouze pětidílný, protože takto vám uteče až moc rychle, což je snad jediný nedostatek.(16.1.2012)

Na začátek vezmeme v úvahu nasazení a výtečné obsazení kvalitními herci, které však srazíme levným provedením. (nepohlídané historické reálie - dopravní vertikální a horizontální značení, reklamy na ulicích, aj. - historicky nesmyslné výroky (není myšlena anekdota, ale spojující vata), pofidérní (pře)svícení, přehnaná ostrost kamery zbytečně ukazuje nevychytané scény, ... ) Vzniklá splácanina je přesto koukatelná, a díky tématickému hudebnímu doprovodu i poslouchatelná. 50%(14.6.2012)

• mh.mail

20% - Aneb Kameňák nula. Skoro mám pocit, že někde tady Zdeněk Troška bral inspiraci pro svůj opus. Natočeno staticky, nezáživně, pointy jednotlivých vtipů se krčí kdesi v koutě. Výsledkem je celkem obstojná nuda a nespraví to ani kvalitní obsazení. Mám pocit, že Zdeňku Troškovi se zpracování podobného tématu podařilo o něco lépe.(16.8.2015)

• - V povídce "Vlakem na Vídeň" je chyba, když přijíždí vlak na Wilsonovo nádraží v Praze, jsou v pozadí vidět moderní vlaky. (M.B)

• - Vtipy byly konzultovány s židovskou obcí. (Kaufman)