Uctivá poklona, pane Kohn (TV seriál)

Komedie

Československo, 1992–1994, 2 h 28 min (Minutáž: 26–32 min)

Jitka Němcová

Předloha:

Karel Poláček (kniha)

Vlastimil Brodský, Miloš Kopecký, Martin Růžek, Gabriela Vránová, Stella Zázvorková, Jiří Strach, Oldřich Vízner, Ondřej Vetchý, Miroslav Donutil, Karel Gott, Luba Skořepová, Arnošt Goldflam, Petr Nárožný, Oldřich Vlach, Raoul Schránil, Vladimír Krška, Leoš Suchařípa, Hana Igonda Ševčíková, Ivan Jiřík, Marek Vašut, Otakar Brousek st., Jana Štěpánková, Marián Labuda st., Uršula Kluková, Josef Kemr, Jan Lajbl, Tomáš Krejčíř, Jana Synková, Jan Přeučil, Josef Nedorost, Jaroslav Šmíd, Stanislava Jachnická, Ondřej Kepka, Tomáš Trapl, Roman Skamene, Jan Hartl, Břetislav Rychlík, Miroslava Pleštilová, Zdeněk Mahdal, Bronislav Poloczek, Ivan Vyskočil, Miloslav Maršálek, Halina Pawlowská, Tomáš Pavelka, Petr Kostka, Iva Janžurová, Zuzana Bydžovská, Lenka Kořínková, Saša Rašilov nejml., Otto Rošetzký, Petra Martincová, Veronika Musilová, Ota Sklenčka, Simona Stašová, Zdeněk Podskalský st., Josef Somr, Naďa Konvalinková, Jana Paulová, Pavel Trávníček, Jan Skopeček, Pavel Robin, Jaroslav Kepka, Rostislav Čtvrtlík, Lubomír Kostelka, Karel Štědrý, Miroslav Dubský, Martin Sitta, Marcel Rošetzký, Jan Fiala, Jan Laibl, Lucie Vačkářová, Zdeněk Dvořák, Marcela Kyselová, Václav Čížkovský, Daniel Hrbek, Ladislav Novák, Emil Křížek, Jiří Šperk, Alice Kovaczová, Marek Novák, Jan Froněk, Petr Kolínský, Ondřej Ernyei, Klára Kovaříková, Ondřej Matějka, Josef Dvorský
  • mh.mail

20% - Aneb Kameňák nula. Skoro mám pocit, že někde tady Zdeněk Troška bral inspiraci pro svůj opus. Natočeno staticky, nezáživně, pointy jednotlivých vtipů se krčí kdesi v koutě. Výsledkem je celkem obstojná nuda a nespraví to ani kvalitní obsazení. Mám pocit, že Zdeňku Troškovi se zpracování podobného tématu podařilo o něco lépe.(16.8.2015)

• fleker

Židovskej kameňák. Tomu originálnímu kameňáku jsem dal odpad!, tomuhle dávám ve vší korektnosti jednu hvězdu, aby mě nikdo nemohl obvinit z antisemitismu. Jo, a měla to být být jedna hvězdička Davidova, ale tady na ČSFD je to co se týče programátorů samej nácek a nedovolí mi to nastavit víc jak 5 cípů.(23.8.2019)

Jedním slovem skvělé ! Skvělé herecké obsazení, velice laskavý a jemný humor. Skvěle jsem se bavil. Pan Munk v podání pana Kopeckého neměl chybu. Akorát na mě celý tento cyklus působil jako silně nízkorozpočtový, přičemž je velice pravděpodobné, že sama reřisérka Němcová režírovala bez nároku na honorář.(2.8.2010)

Samozřejmě, že nepoměrně lepší zpracování anekdot, než u Troškova Kameňáku, ale i zde si myslím je znát, že točit je moc nelze. Každou anekdotu přeci většinou vypravěč začíná okřídlenou otázkou: „A tuhle znáte?“ Je logická, anekdota je literární miniútvar s jepičím životem končícím sdělením pointy. Neumím si představit důvody, které mohou vést tvůrce k tomu, že stojí o to, aby jeho film byl ke shlédnutí jen jednou! Snad kromě masochisty.(11.2.2008)

Na začátek vezmeme v úvahu nasazení a výtečné obsazení kvalitními herci, které však srazíme levným provedením. (nepohlídané historické reálie - dopravní vertikální a horizontální značení, reklamy na ulicích, aj. - historicky nesmyslné výroky (není myšlena anekdota, ale spojující vata), pofidérní (pře)svícení, přehnaná ostrost kamery zbytečně ukazuje nevychytané scény, ... ) Vzniklá splácanina je přesto koukatelná, a díky tématickému hudebnímu doprovodu i poslouchatelná. 50%(14.6.2012)

• - Vtipy byly konzultovány s židovskou obcí. (Kaufman)

• - V povídce "Vlakem na Vídeň" je chyba, když přijíždí vlak na Wilsonovo nádraží v Praze, jsou v pozadí vidět moderní vlaky. (M.B)