Možná přijde i kouzelník (TV pořad)

Komedie / Hudební

Československo, 1982, 16x50 min

František Polák

Petr Čepický

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Zdeněk Srstka, Jiří Wimmer, Miloš Kopecký, Ondřej Havelka, Jaroslava Kretschmerová, Josef Dvořák, Jaroslav Čejka, Luděk Sobota, Michal Nesvadba, Světlana Nálepková, Václav Upír Krejčí, Jana Synková, Jaroslava Hanušová, Bronislav Poloczek, Karel Šíp, Helena Vondráčková, Lucie Vondráčková, Pavel Bobek, Karel Gott, Miroslav Moravec, Karel Černoch, Felix Slováček, Iveta Bartošová, Lucie Bílá, Jaroslav Uhlíř, Petra Janů, Dalibor Janda, Vítězslav Vávra, Petr Rezek, Jitka Zelenková, Eva Asterová, Uršula Kluková, Boris Hybner, Marie Rottrová, Július Satinský, Ivan Mládek, Věra Špinarová, Miloslav Šimek, Petr Haničinec, Naďa Urbánková, Lenka Filipová, Zdenek Merta, Jiří Brabec, Miroslav Kořínek, Karel Zich, Lešek Semelka, Petr Janda, Josef Laufer, Peter Nagy, Hana Zagorová, Petr Kotvald, Otakar Brousek st., Markéta Muchová, Aleš Ulm, Marcela Macáková, Zuzana Bydžovská, Ladislav Gerendáš, Jan Mrázek, Věra Nerušilová, Ivo Jahelka, Michal Tučný, Aťka Janoušková, Arnošt Kavka, Karel Hála, Martha Elefteriadu, Jiří Zeman, Lenka Šindelářová, Rudolf Rokl, Vladimír Žižka, Ferdinand Havlík, Zdeněk Pulec, Václav Zahradník, Denisa Kubová, Pavel Horňák, Věra Martinová, Jan Pohan

Ono je celkem hodně obsaženo v závěrečný písničce kouzelníka : " Nejlepší písničky zpívali dnes jen umělci známí s hlasem i bez. A ženy jak sen se líbily všem. A když jste se chvíli smáli, tak dali jste kousek chvály i nám." Dřív totiž byla televizní zábava v rukou profesionálů a připravovali ji umělci, kteří měli dar bavit lidi, dán už při výlezu na svět. Kouzelník byla prvotřídní zábava na kterou jsem se jako malej děsně těšil. Nejednou jsem zažil, že před TV byli u kouzelníka zastoupeny tři generace a všichni se smáli. No může mít zábavný pořad lepší vizitku ? Pořad byl nabitej originálníma scénkama, písničkama, tancem a všechno v podání těch nejlepších mistrů oboru. Některí záležitosti z kouzelníka "klíště" "vozembouch", jsou nesmrtelný a baví a baví a baví a jestli nebudou zničeny, budou bavit až do konce světa.(27.1.2015)

Vrchol televizní zábavy osmdesátých let. Řada neopakovatelných scének se zlidovělými hláškami. Nejlepší je duo Wimmer-Černoch a scénky Kaisera s Lábusem, z nichž nejvíc jsem si oblíbil "Zkoušení z dějepisu". "Jak se jmenovala strana, která měla čtyřicet let neomezenou moc?" "Malá strana." "No to bys koukala, jak to byla velká strana..." (46.)(28.9.2006)

Jako pořad takovej není nic moc. Ale když pominu ty taneční kreace a (až na výjimky) docela děsnou hudbu, scénky, kdy je na place hlavně Kaiser s Lábusem nebo duo Černoch+Wimmer, jsou prostě skvělý. A právě kvůli těm scénkám dávám plný počet. A protože některé scénky jsou dnes legendární a výroky z nich používá nejeden člověk i v běžném životě :)(10.8.2013)

Jak již bylo několikráte uvedeno, vskutku se jednalo svého času o fenomén, který neměl na poli české nejen televizní zábavy obdoby. Podle mého názoru mohly tomuto zábavnému pořadu svého času konkurovat snad jen skeče Jiřího Krampola s Miloslavem Šimkem a možná ještě Varieté, které bylo uváděno Jiřinou Bohdalovou a Vladimírem Dvořákem. Nicméně mě tento zábavný pořad také velmi oslnil a nadchnul a to zejména proto, že se jednalo veskrze o velmi inteligentní humor, který zejména v dnešní době je v rámci televizní zábavy takřka nedostatkové zboží. Bavily mě zejména výstupy Jiřího Wimmera s Karlem Černochem, výborná vystoupení baviče a hudebníka Ivana Mládka, imitace hudebních interpretů v podání Zdeňka Srstky a "Jaruš" Hanušové, zkrátka dalo by se toho vyjmenovat mnoho. Není ani divu, že si scénky a skeče z tohoto pořadu lidé dodnes pamatují a rádi si je připomenou např. v rámci televizních repríz, protože se často jednalo o opravdu výbornou zábavu a intelegentní a zároveň nenucený humor. Sám si rád tyto scény občas pustím, zejména ve chvílích, kdy mi není úplně do smíchu. Já hodnotím plným počtem.(15.7.2017)

• MM_Ramone

"Možná přijde i kouzelník". Prišiel tam niekedy ten kúzelník? Ja si veru na žiadneho nespomínam. Ale to je jedno. Hlavne, že si viem dodnes úplne živo predstaviť trojicu, ktorá to uvádzala. Lábus, Kaiser, Korn. Boli skvelí. No inak to bola len taká strojená, škrobená socialistická estráda. Najmä tie hudobné vložky boli otrasné. Tie sa striedali s niekedy celkom dobrými, humornými scénkami. Tvrdá cenzúra to držala na uzde. Ako som však už spomenul, moderátorské trio bolo super. **(28.10.2011)

• - Mezi lety 1982 a 1992 postupně vzniklo 16 dílů, včetně jednoho vánočního a jednoho silvestrovského. (Kmotr76)

• - Začátek pořadu s úvodními titulky byl zpravidla uváděn instrumentální verzí písně „Rok, co špičku měl". Naopak konec pořadu je neodmyslitelně spjat s písní „Tak my už jdeme do finále", kterou je možné dodnes slýchat na tanečních zábavách i při různých jiných veřejných představeních. První díl však byl ukončen písní „Kéž Slunce svítí nám", v originále „Let the Sun shine" z muzikálu "Vlasy". (GASTON73)

• - Pořad měli původně uvádět pouze Jiří Korn a Oldřich Kaiser. Kaiser však přesvědčil dramaturgy, že má šikovného kamaráda Jiřího Lábuse. Ten následně přivedl Jaroslavu Hanušovou. (kenny.h)