Možná přijde i kouzelník (TV pořad)

Komedie / Hudební

Československo, 1982, 16x50 min

František Polák

Petr Čepický

Účinkují:

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Zdeněk Srstka, Jiří Wimmer, Miloš Kopecký, Ondřej Havelka, Jaroslava Kretschmerová, Josef Dvořák, Jaroslav Čejka, Luděk Sobota, Michal Nesvadba, Světlana Nálepková, Václav Upír Krejčí, Jana Synková, Jaroslava Hanušová, Bronislav Poloczek, Karel Šíp, Helena Vondráčková, Lucie Vondráčková, Pavel Bobek, Karel Gott, Miroslav Moravec, Karel Černoch, Felix Slováček, Iveta Bartošová, Lucie Bílá, Jaroslav Uhlíř, Petra Janů, Dalibor Janda, Vítězslav Vávra, Petr Rezek, Jitka Zelenková, Eva Asterová, Uršula Kluková, Boris Hybner, Marie Rottrová, Július Satinský, Ivan Mládek, Věra Špinarová, Miloslav Šimek, Petr Haničinec, Naďa Urbánková, Lenka Filipová, Zdenek Merta, Jiří Brabec, Miroslav Kořínek, Karel Zich, Lešek Semelka, Petr Janda, Josef Laufer, Peter Nagy, Hana Zagorová, Petr Kotvald, Otakar Brousek st., Markéta Muchová, Aleš Ulm, Marcela Macáková, Zuzana Bydžovská, Ladislav Gerendáš, Jan Mrázek, Věra Nerušilová, Ivo Jahelka, Michal Tučný, Aťka Janoušková, Arnošt Kavka, Karel Hála, Martha Elefteriadu, Jiří Zeman, Lenka Šindelářová, Rudolf Rokl, Vladimír Žižka, Ferdinand Havlík, Zdeněk Pulec, Václav Zahradník, Denisa Kubová, Pavel Horňák, Věra Martinová, Jan Pohan

Hudební čísla v absolutní většině vůbec za nic nestojí, ale ta úvodní píseň je legendární a všechny výstupy Kaisera a Lábuse naprosto geniální a TOP: Od té doby to ještě nejspíš nikdo nepřekonal a už asi nepřekoná. Ostatní scénky ale také stojí za to, kupříkladu třeba takové Housle s Wimmerem a Černochem jsou taky luxusní.(20.3.2019)

Viděno optikou dítěte vyrůstajícího na sklonku socialismu, tohle byl nejvíc nejlepší pořad, na který se čekalo vždycky dlouhé měsíce a celá rodina usedla k televizi v očekávání toho nejlepšího cenzurovaného humoru. Nejvíc ceněné byly obvykle scénky tria Kaiser-Lábus-Korn, ale i ten Wimmer s Černochem byli fajn. Jen občas tam pronikli méně zábavní soudruzi, ale ve srovnání s polistopadovými rozřechtávači masové zábavy typu Petr Tumorný Novotný, je "MPi Kouzelník" ještě nezapomenutelná perla televizní zábavy.(31.12.2015)

Vynikající pořad. Humor pánů Lábuse a Kaisera doplňený o Jiřího Korna, včetně skvělých dvojic jako Wimmer - Černoch nebo Srstka - Hanušová, je legendární a většina skečů, řečí či scének jsou nezapomenutelné. V porevolučních dílech už docela docházely nápady (s výjimkami typu Klíště nebo Hodina dějepisu), ale skončili zavčasu a následovala Ruská ruleta...(19.10.2014)

Na tohle se pamatuju jako prcek. V době vzniku jsem to ještě sledovat ani nemohla, ale i tak celkem dobře chápu, jaký kus práce tady tvůrci udělali, aby některé ty věci protlačili cenzurou - jisté narážky jsou jasné jako facka. Možná i proto byl Kouzelník tak oblíbený, ale nejvíc určitě pro svojí zábavnost. O scénkách snad ani nemusím hovořit, většina z nich už je legendární a připomínají se vlevo vpravo. Ale taky ty songy, jak originálně vtipně je dovedli ztvárnit, aby se lidi u toho nenudili - klasických, jen na playback odzpívaných, je tam minimum. Bylo zajímavý se kouknout na začínající (nebo alespoň výrazně mladší) zpěváky a herce, třeba taková Lucie Bílá nebo Světlana Nálepková. Nudila jsem se spíš jenom vyjímečně (hlavně u zpívajícího Korna :D). Největším překvapením pro mě byl fakt, že teprve po zhlédnutí všech sedmnácti dílů jsem konečně rozluštila onu záhadu, která mě jako dítě pořád tak trápila - přijde někdy ten kouzelník? :)(6.6.2014)

V roce 1982 jsem na tenhle pořad (co by čerstvá puberťačka) koukala jen proto, že nedávali nic jiného. Těchto estrád byla plná TV a všechny mi přišly stejné. Dnes na něj koukám s trochou nostalgie a po všech těch Superstar, Vyvolených a jiných nechutnostech mi přijde jako milé pohlazení na dobrou noc. Originální humor Kaisera s Lábusem, kterým zdatně sekunduje Jiří Korn, hvězdy tehdejší hudební scény se svými největšími hity a spousty scének a skečů, které opravdu rozesmály. Kam se podělo tehdejší umění scénáristů a režisérů? Kde je ten cit podchytit právě to, co diváka pobaví a odvede, alespoň na chvíli, od každodenních starostí? Dnes na mě i ze Silvestrovských "zábavných" večerů dýchá nuda a lacinost. Zdá se že český humor zůstal v totalitě.....(30.8.2006)

• - Osmnáct let po odvysílání prvního a osm let po odvysílání posledního dílu byl v roce 2000 odvysílán závěrečný sedmnáctý silvestrovský speciál "Dražba". (Kmotr76)

• - Mezi lety 1982 a 1992 postupně vzniklo 16 dílů, včetně jednoho vánočního a jednoho silvestrovského. (Kmotr76)

• - Začátek pořadu s úvodními titulky byl zpravidla uváděn instrumentální verzí písně „Rok, co špičku měl". Naopak konec pořadu je neodmyslitelně spjat s písní „Tak my už jdeme do finále", kterou je možné dodnes slýchat na tanečních zábavách i při různých jiných veřejných představeních. První díl však byl ukončen písní „Kéž Slunce svítí nám", v originále „Let the Sun shine" z muzikálu "Vlasy". (GASTON73)