Možná přijde i kouzelník (TV pořad)

Komedie / Hudební

Československo, 1982, 16x50 min

František Polák

Petr Čepický

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Zdeněk Srstka, Jiří Wimmer, Miloš Kopecký, Ondřej Havelka, Jaroslava Kretschmerová, Josef Dvořák, Jaroslav Čejka, Luděk Sobota, Michal Nesvadba, Světlana Nálepková, Václav Upír Krejčí, Jana Synková, Jaroslava Hanušová, Bronislav Poloczek, Karel Šíp, Helena Vondráčková, Lucie Vondráčková, Pavel Bobek, Karel Gott, Miroslav Moravec, Karel Černoch, Felix Slováček, Iveta Bartošová, Lucie Bílá, Jaroslav Uhlíř, Petra Janů, Dalibor Janda, Vítězslav Vávra, Petr Rezek, Jitka Zelenková, Eva Asterová, Uršula Kluková, Boris Hybner, Marie Rottrová, Július Satinský, Ivan Mládek, Věra Špinarová, Miloslav Šimek, Petr Haničinec, Naďa Urbánková, Lenka Filipová, Zdenek Merta, Jiří Brabec, Miroslav Kořínek, Karel Zich, Lešek Semelka, Petr Janda, Josef Laufer, Peter Nagy, Hana Zagorová, Petr Kotvald, Otakar Brousek st., Markéta Muchová, Aleš Ulm, Marcela Macáková, Zuzana Bydžovská, Ladislav Gerendáš, Jan Mrázek, Věra Nerušilová, Ivo Jahelka, Michal Tučný, Aťka Janoušková, Arnošt Kavka, Karel Hála, Martha Elefteriadu, Jiří Zeman, Lenka Šindelářová, Rudolf Rokl, Vladimír Žižka, Ferdinand Havlík, Zdeněk Pulec, Václav Zahradník, Denisa Kubová, Pavel Horňák, Věra Martinová, Jan Pohan

Byla to skvělá zábava, na kterou se ty současné "zábavné" pořady dívají s pěkně velkým odstupem. Kaiser a Lábus byli výborní. Scénka "Těžký týden referenta Kubrta" byla opravdovou třešničkou na dortu. Z dalších lze připomenout Kaiserovo klíště, pubertálního Lůďu či hodinu dějepisu. Nelze zapomenout ani na vystoupení dvojice Wimmer-Černoch. I to byla super zábava.(31.3.2009)

Jedna z nejzábavnějších dvojic v historii televizních obrazovek. Dnes už legendární Karolína Kaiserová zkoušená z látky z roku 1989, Jiří Lábus jako Alan Delon, Lůďa, Maryša či referent Kubert, kterého z toho může dostat jedině Staník. A ty se ptáš co já!!! ... Už to bude rok. Tak tě tedy vítám, vidět si mě chtěl. Teď zas abych šel, co?(24.2.2008)

Viděno optikou dítěte vyrůstajícího na sklonku socialismu, tohle byl nejvíc nejlepší pořad, na který se čekalo vždycky dlouhé měsíce a celá rodina usedla k televizi v očekávání toho nejlepšího cenzurovaného humoru. Nejvíc ceněné byly obvykle scénky tria Kaiser-Lábus-Korn, ale i ten Wimmer s Černochem byli fajn. Jen občas tam pronikli méně zábavní soudruzi, ale ve srovnání s polistopadovými rozřechtávači masové zábavy typu Petr Tumorný Novotný, je "MPi Kouzelník" ještě nezapomenutelná perla televizní zábavy.(31.12.2015)

Mé dětství….samozřejmě například jako Televarieté, Šaráda, Zajíc v pytli, Abeceda a další. Ovšem s tím rozdílem, že tito tři pánové byli vždycky o několik roků jinde. Vy mladší si třeba zkuste na youtube najít nějaké starší klipy Jirky Korna (tedy ty, kde zrovna nestepuju s tetou Helenou) a přesně takový byl i Možná přijde i kouzelník. Osobitý a na svou dobu progresivní, nebo chcete-li jiný, než standardní tuzemské estráda oněch let. Labus, Kaiser a Korn….ale i a pro někoho dost možná i především Černoch, Hanušová, Srstka, Mládek nebo Wimmer. Nesmrtelné scénky (A ty se ptáš co já?, Maryša) a legendární hlášky (Nepřišly gumičky, Uďo to je naprosto normální). Celé to sráží pouze ústupky v podobě teatrálních hudebních nebo tančeních vystoupení…..ale chápu, že to jinak dělat nešlo.(31.5.2018)

• duklak2

Skvělý pořad, bohužel mnou opomíjený. Zhlédl jsem asi tak tři díly. Některé scénky mě pobavily. Lábus s Kaiserem potvrdili, že jsou zárukou legrace. Teď lituji toho, že jsem se na tento pořad více nezaměřil. Ještěže žijeme v době, kdy takovéto legendy můžeme vidět pomocí internetu. Hodnotit zatím nebudu, až budu mít více času, tak se podívám na několik dílů a doufám, že sem přibude hodně hvězdiček:-)(5.4.2010)

• - Mezi lety 1982 a 1992 postupně vzniklo 16 dílů, včetně jednoho vánočního a jednoho silvestrovského. (Kmotr76)

• - Úryvek „s naší partou rozehranou“ ze závěrečné písně "Jdeme do finále" použila česká skupina Kryštof ve své skladbě "PoHádkách" z alb V siločarách z roku 2002 a Ži(v)je z roku 2005; zde včetně dovětku na shledanou. (Kmotr76)

• - Fráze: „Cože? Nepřišly gumičky?“ z epizody "Předávání Fanoušů" i mnohé další zlidověly. (Kmotr76)