Možná přijde i kouzelník

Československo, 1982, 16x50 min

Kamera:

Petr Čepický

Účinkují:

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Zdeněk Srstka, Jiří Wimmer, Miloš Kopecký, Ondřej Havelka, Jaroslava Kretschmerová, Josef Dvořák, Jaroslav Čejka (více)

Zábavný cyklus Možná přijde i kouzelník se zapsal nejen do zlatého fondu televizní zábavy, ale především do paměti několika generací televizních diváků. Zásluhu na tom má především trojice jeho moderátorů Jiří Lábus, Oldřich Kaiser a Jiří Korn a jejich jedinečný humor, který uplatnili napříč každým dílem tohoto legendárního cyklu. (Česká televize)

majky19

Jak již bylo několikráte uvedeno, vskutku se jednalo svého času o fenomén, který neměl na poli české nejen televizní zábavy obdoby. Podle mého názoru mohly tomuto zábavnému pořadu svého času konkurovat snad jen skeče Jiřího Krampola s Miloslavem Šimkem a možná ještě Varieté, které bylo uváděno Jiřinou Bohdalovou a Vladimírem Dvořákem. Nicméně mě tento zábavný pořad také velmi oslnil a nadchnul a to zejména proto, že se jednalo veskrze o velmi inteligentní humor, který zejména v dnešní době je v rámci televizní zábavy takřka nedostatkové zboží. Bavily mě zejména výstupy Jiřího Wimmera s Karlem Černochem, výborná vystoupení baviče a hudebníka Ivana Mládka, imitace hudebních interpretů v podání Zdeňka Srstky a "Jaruš" Hanušové, zkrátka dalo by se toho vyjmenovat mnoho. Není ani divu, že si scénky a skeče z tohoto pořadu lidé dodnes pamatují a rádi si je připomenou např. v rámci televizních repríz, protože se často jednalo o opravdu výbornou zábavu a intelegentní a zároveň nenucený humor. Sám si rád tyto scény občas pustím, zejména ve chvílích, kdy mi není úplně do smíchu. Já hodnotím plným počtem. ()

krokodlak

Výběr hostů je někdy dost poplatný době vzniku, nicméně v rámci tehdejší estrádní tvorby šlo o dosti subverzivní počin. ()

hwnd

Před nedávnem jsem viděl jeden díl a prostě jsem nepochopil, jak jsem se tomu coby dítě mohl smát. ()

sa_kra

Pětihvězdičková plejáda scén, čísel a kostýmů. Takový hodně luxusní kýč 80´s, který mě- co si vzpomínám- vždycky šíleně bavil. ()

Danulinda

Pan Kaiser je ojedinělým typem komika, který nemá ve svém typu dělání legrácek žádného následovníka či předchůdce a patří ke špičce jak herecké, tak i čistě komediální. Úžasní nahrávači pánové Lábus a Korn jen vylepšují už tak skvělou podívanou. ()

-VINCE-

Na tomto skvělém pořadu jsem vyrostl. Jako kluk jsem na to koukal a čekal kdy ten kouzelník příjde. Kaiser a Labus pro mě byli největší hrdinové. ()

Eire

Tohla zabava stala medzi starym a novym svetom TV zabavy. Dnes sa to moze zdat trocha cudne, ale stalo sa to KULTom. Howgh. Kaiserova pubertacka je i teraz PAR EXCELANCE. 75% ()

Cibulka_C

Kapitola sama o sobě. 🤍 Pořad, který byl sám sebou a je naprosto geniální. Jeden z nejlepších v ČSR i v ČR. Asi opomenu některé československé písničky (vynechávám Jirku Korna 😍), které mi místy vadily, ale chápu jejich pointu. Ať z důvodu, že byly plné mystifikací a parodovány, nebo do nich místy třeba jen poznámkou zasáhli autoři. Takže přežít se naštěstí daly, narozdíl od Abecedy. Tady vznikla většina těch nezapomenutelných scének, kterých ještě pár hrají v divadle. Klíště, Hodina dějepisu, Vozembouch, Kubrt, Maryša, taky nesmím zapomenout na němčinu Ivana Mládka nebo recesi s Milošem Kopeckým a jeho dvojníkem panem Bílkem. 🙈 Televizní zábava v rukou profesionálů, kteří měli ten dar v krvi bavit lidi a vypadali velmi přirozeně. Zase chápu, že něco takového už skončilo, doba putuje kupředu. Nedovedu si představit tu chvíli, kdy se odvysílal poslední díl a byl konec. Deset let jelo něco tak geniálního a když si to pustíme teď, pěkně popořadě, můžeme pozorovat, jak všichni hezky pomalu a postupně stárli. Jak jim popularita stoupla až na ten úplný vrchol a my si je díky Kouzelníkovi pamatujeme. A hlavně si je po třiceti letech pouštíme znovu. A na to můžou být autoři určitě pyšní. 🤍 ()

FISSSH

Jedna z mála věcí, na kterou se dá dívat i teď...a vlastně jsem to poprvé viděla vcelku až při nedávné repríze a moc se mi líbila scéna, kdy Oldřich Kaiser při poloodhrnuté oponě komentuje výkony tanečnic. ()

Kindernay

Jeden z nejlepších zábavných pořadů u nás, v těch dalších pořadech už Kaiser a Lábus neměli tak dobrý scénky jako v Kouzelníkovi, tenhle pořad byl super, jak scénky, tak i písničky.. škoda, že se nevysílá dál. ()

BlueNeon81

Kúzelníka som sa síce nedočkal, po revolúcii bola relácia na odstrel (aspoň stihli sparodovať ponovembrové udalosti), hudobné vsuvky a balet ČST ako doplnená vata, ale inak legenda televíznej tvorby, z ktorej úryvky sa z času na čas na dnešných televíznych obrazovkách objavia. A podľa mňa to bola vcelku dynamická alternatíva k Televarieté, ktoré ma ako malého moc nebavilo. ()