Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života. Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost. Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing. Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit. Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou... Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. (oficiální text distributora)

Pepinec

Zmutovaný Hellboy, nejnovější generace Gumídka, vášnivý snowboardista Pták ohnivák, Plechoman, a jedna opálená rajda, co je děsivě sexy i neviditelná. Toť novodobí členové Party hic. Polovičku filmu zjišťují svůj fantasmagoriální upgrade, pak se chvilku hádají mezi sebou, a nakonec si to rozdají na ulici. Bohužel nedošlo na sex. Jen si to představte, jak nažhavený Pták Ohnivák spolu s natahovacím Gumákem, a Mužem se železnou maskou a s ocelově tvrdým kolíkem nahánějí neviditelnou Jessicu... Proč já tomu vlastně dal tři hvězdy? Áha, Jessica... ()

DaliX

Taký priemer. Dosť ma to aj mrzí lebo komiksové filmy mám veľmi rád a hoci predlohu nepoznám, mám skôr pocit, že je F4 skôr rodinným filmom ako akčným komiksovým blockbusterom. Ale krivdil by som, keby som tvrdil, že je to vyslovene zlý film. Je to aj zábavné, je tam Jessica Alba a sú tam aj akčné scény, hoci ich je menej ako v prípade Iron Mana 2, aj keď tam sa to dá ospravedlniť, lebo ten je po stránke deja a zábavy ďaleko v predu, takisto aj po stránke vizuálnych efektov. F4 je síce blockbuster, ktorý rýchlo vyšumí a na komiksovú parádu nabitú akciou, vtipom a nejakou zápletkou môžeme rovno zabudnúť. A to na takýto typ komiksového filmu dosť veľká škoda. ()

JohnnyD

Hlavnou devízou sú dobré dialógy a fajn hlášky. Inak je všetko rutina. Celé je to bohužiaľ prispôsobené na publikum 6-16 a s tým mladým castingom (a soundtrackom) to pôsobí ako celovečerný Smallville. V podstate nikto nehrá lepšie ako priemerne (Jessica Alba je sexy a Chris Evans má super hlášky, no ani jedno ani druhé nie je výsledkom herectva). Kapitolou samou o sebe je vizuál, najmä teda efekty, ktoré pôsobia prinajlepšom ako z televízneho seriálu, v horšom prípade ako z roku 1990. Napriek tomu prekvapivo pozerateľné a vtipné. ()

Nin

Jaké příjemné překvapení. Nejen že jsem nečekal nic, já hlavně čekal debilní béčko s otravnou Jessicou Albou. Místo toho jsem shlédl velmi příjemné béčko, u kterého jsem se ani okamžik nenudil. Postavy nejsou špatně obsazeny, dokonce jsou i věrné komiksové předloze. A tím se dostávám k mému osobnímu největšímu plusu - Tento film je velmi podobný komiksu! Když pomineme celou dějovou linii, tak tu máme příjemný film, kde Thing každou chvíli hudruje, Human Torch by se nejraději furt předváděl a Reed Richards... sice není největší vědecký mozek, ale působí uhlazeně a odtažitě. A Susan Storm je roztomilá. Všichni dohromady pak působí jako trochu divná rodina. A přesně to dělá Fantastickou čtyřku Fantastickou čtyřkou. Film si navíc na nic nehraje, děj je příjemně odlehčený (a každý třetí fórek není vůbec špatný) a máme tu i zlého záporáka, který sice není Dr. Doom (i když si tak říká), ale překvapivě i on dobře zapadá a pět minut dokonce i vypadá jako Dr. Doom :) A navíc se tu dokonce objeví Thingova slepá Alicia a... co si budu namlouvat, moje komiksové srdce prostě zaplesalo, když nakonci Human Torch vykřikl "FLAME ON" a nakreslil na nebi ohnivou čtyřku. (6/10) ()

Boogeyman

Ten film má strašně debilní scénář, kterej nutí dělat hlavní postavy uplně nesmyslné věci (svlékání Alby na mostě - proč?) a dává jim do pusy stupidní dialogy (naprostá většina)! Akční scény a efekty nejsou špatné, to je ale s takovým rozpočtem pochopitelné! Samotná čtyřka je banda nesnesitelných postav, kterým rozhodně nemám důvod fandit! Jejich představitelé nemají charismatu ani za mák a Julian McMahon jako Dr. Doom je spolehlivě strčí do kapsy a to rozhodně nejde o nějakého supercharismatického záporáka typu Jokera! Je to dětinské, chybý tomu temná stránka jako u Batmanů, skutená romantika jako u Spidermana, týmová práce jako u X-Men atd! Chybí tomu všechno, co má mít dobrý komiksový film pro lidi starší dvanácti let! Jenže já na to koukal v šest ráno při uspávání dítěte a na tu situaci to byl film vskutku ideální! Bavil jsem se a nemusel jsem dávat pozor!6/10 ()

Indiana

V 15 mě to bavilo, protože sem na to čuměl jen kvůli Albě, po osmi letech sem na ten film koukal se skloupenou hlavou a říkal si, že to je opravdu blbost a i ta Alba je tu přeplácaná jak prase. Vydržel sem se dívat tak půl hodiny, pak mi to běželo už jen tak v pozadí a dělal sem u toho jiný věci. Ale z nostalgie to úplně neodsoudím. ()

petaspur

Za hodně peněz (to mi nevadí) natočil pan Story (?) hodně málo zábavy (to je problém). Bylo to moje poslední dobrovolné setkání se spolkem nemožných "hrdinů" v elasťácích. ()

salahadin

Za velemegapůvabnou Jessicu Albu. Jinak tenhle film stojí za jedno lejno...klady se dají spočítat na prstu jedné ruky, na zápory bych si musel půjčit hajzlpapír a k tomu se naučit psát těsnopisem. Ani efekty nejsou kdovíjaké. O scénáři ani nemluvím (spíš šlo o improvizaci herců). Režisér tu ani být nemusel...kopírovat klasickou americkou šablonu by zvládli i začínající komparsisté. ()

-OverLord-

Průměrná komiksárna, která sice vedle X-menů nebo třeba Spídi zrovna nezáří, ale pořád je na co koukat. Zajímavý herci, komediální stránka i efekty. ()

kingik

Proti hereckému obsazení nemám námitek, ale neseděl mně výběr režiséra Tima Storyho. Právě v něm vidím slabinu tohoto comicsu. Herci v čele s Jessicou Alba jsou ve svých rolích někdy více a někdy méně přesvědčiví. A právě režisérův smysl pro nestylovost je kamenem úrazu, pro jinak vcelku zdařilý film. Škoda, že tento projekt byl právě svěřen jemu, a ne někomu, kdo by si s komiksovou stylovostí uměl vyhrát. Je to film, který se řadí spíše k průměru mezi comicsy. V konečném výsledku mu chybí větší výrazovost, kterou právě nemá vlivem chabého režiséra. Dvojka má v tomto ohledu co napravovat. ()

Legas

Tahle (ne)Fantastická čtyřka je něco jako dětská verze X-Menů. Film vhodný pro TV Nova na nedělní odpoledne. ()

Carol Pifková

To bolo jednoducho povedané strašné a nudné. A o dvojke už ani nehovorím to bolo ešte strašnejšie. Kreslený seriál bol omnoho lepší i keď nepatril medzi moje obľúbené seriály ale radšej to ako tento film. ()

Anderton

Ak máte pod dvadsať a mali ste problém s dokončením strednej školy, Fantastic four sa vám bude páčiť. Ak máte nad dvadsať a maturita bola prechádzka ružovou záhradou, nemá význam tomuto filmu venovať ani minútu. Cieľové publikum je v tomto prípade jasne dané, takýto exemplárny príklad kalkulu je aj na Hollywood dosť ojedinelý. Ak by sa vám náhodou nejakým zvráteným spôsobom film páčil, asi by to bolo spôsobené rozprávkovými, extrémne plochými postavami. ()

Frajer42

Scénář napsala nějaká píča, protože to je něco úděsného, ohraného a debilního. Nicméně, postavy jsou skvěle obsazené a své role zmákli na výbornou a dokázali tak i z hovna uplést bič. Ve výsledku tedy vznikla jednohubka, na kterou se podívat bez újmy na zdraví rozhodně dá. Záležitost ryze pro děti, nebo pro ty, kteří mají to štěstí, že se ve skrytu duše dětmi stále cítí být. Za nejúžasnějšího uživatele této databáze a největšího odborníka pálím slabší tři kousky. Mnohem lepší než kupříkladu dementní remake z roku 2015. ()

Kothy

Jedna z těch slabších marvelovek. Ale pořád to není špatné, je to klasika. A herecké obsazení je taky parádní. Jessica Alba je vždycky úžasná. Snad bude restart o něco lepší. ;) ()

swamp

Mix filmů The Incredibles (vlastnosti hrdinů..a záporáků:) a X-men (snaha přiblížit se tomuhle vynikajícímu snímku o superhrdinech). Mám k němu jedinou výtku..je to velmi špatný mix! ()

Sašenka165

Neznám originální komix, a proto mě film nemohl urazit. Scénář sice není nic moc a herecké výkony také osloví asi jen málokoho, ale já bych se "čtyřkou" v klidu strávila další odpočinkové odpoledne. ()

teutates

Dej je zaujímavý,ale scénar je úplne hrozný(trápny)!Prečo musí práve Tim Story dostať takýto film?Pýtam sa prečo?Veď tento chlapík je len......Tomuto snímku chýba nejaký ten"šmrnc"!Áno-efekty sú celkom pekné,ale nič viac.Oceňujem charaktery postáv a ich prevedenie zvlášť Chrisa Evansa,ktorý ťahá tento film!Napriek tomu ako strašne som sa tešil,sklamanie nebolo až tak veľké!Hodnotím tento snímok celkom pozitívne,ale mám výhrady voči réžií(veľké výhrady)!Fantastic Four je zaujímavým prevedením so známymi tvármi,ALE proste má to háčik..! ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (více)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (více)