Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života. Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost. Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing. Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit. Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou... Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. (oficiální text distributora)

Bauer

To není Fanstastická čtyrka to je Fantastickej průser.Hrozná blbost asi nejhorší zpracování comicsu.Ale abych to tu jen nepomlouval scéna na mostě byla dobrá a pak konec s tou raketou taky nebyl špatnej ale jinak to byla hodně velká nuda. ()

becki_tu

Fantastická čtyřka sice působí vedle některých svých komiksových kolegů tak trochu nevyzrálým dojmem, zábavnost se jí však upřít nedá. Víc se ale z tak prostého příběhu asi vymlátit nedalo, tak buďme rádi, že to dopadlo alespoň takhle. Někdo mluví o velkém potenciálu, někdo Fantastickou čtyřku zatracuje už od začátku. Já jí dávám šanci a doufám, že pokračování bude opět milou, poctivou a především nenáročnou rodinnou zábavou. ()

luka4615

Sterilní a nudná záležitost, u níž stojí za zmínku pouze závěrečné titulky, které KONEČNĚ ukončí tohle naprosté utrpení. „The cloud has fundamentally altered our DNA.“ ()

Sawy

Nakonec ne tak špatné,jak se podle některých reakcí dalo čekat.Jasně,nikdy se z toho nestane nejlepší komiksový film všech dob,ale jako oddychová zábava pro celou rodinu to funguje slušně.Mezi klady se určitě počítá zábavný Chris Evans,který je prostě sympaťák a Human Torch je díky němu nejsnesitelnější postava snímku.Dále určitě akce na mostě,závěrečný souboj má taky něco do sebe.Pár hlášek míří slušně do černého a Jessica Alba nikdy předtím ani potom nevypadala tak dobře jako tady.Ale to už se dostávám k záporům,protože chemie mezi ní a Ioanem Gruffuddem absolutně nefunguje,což je zásadní nedostatek.Té akce tady mohlo být taky víc,Dr. Doom je navíc naprosto nedostatečně charismatický.A nemůžu si pomoct,ale i přestože jako taškařice to solidně baví,mělo to být celé vážnější,méně rozjuchané... prostě lepší! A v rukou schopnějšího režiséra,než jakým je Tim Story.Ale pořád je to menší zlo než dvojka,která neobstojí ani jako oddychová komedie.60 % ()

ScarPoul

Komiks, ktorý sa nemôže bohužiaľ pochváliť niečím hlbším ako by sa na hrdinov takého formátu patrilo. Ono vždy existujú dve cesty ako si poradiť s komiksovým príbehom. Buď ho podáme zábavne, alebo ho podáme temne. V súčastnosti je temnosť filmu určitým plusovým bodom, pretože vďaka tomu sa tvorcovia snažia byť ľudský, aby ta temnota mala zmysel. Čo je dôkaz napríklad nového Batmana, alebo Supermana. Fantastická štvorka sa vybrala Spider-Manovým smerom, ale namiesto vychytávok, ktoré sú povestné pre majstra Raimiho, Tim Story používa rutinu a polopatizmus, ktorý zachraňuje hlavne určitý nadhľad a herci, ktorý sa nesnažia o nič vážne a práve preto sa s toho stala určitá guilty pleasure zábava. Nejedná sa o komiks, ktorý by bol úplný prúser. Ale nie je to ani nič prevratného. Na druhú stranu ale zábavný aspekt filmu funguje dokonale. Má to pekné efekty, Jessica Alba predvádza svoje partie oveľa odvážnejšie ako tomu bolo v predchádzajúcich filmoch, Evans je vtipný a sympatický, zatiaľ čo Chiklis asi najpríjemnejší zo všetkých charakterov. McMahon a Gruffudd hrajú druhé husle, ale hrajú ich obstojne. Film, ktorý sa dá užiť, ak sa nad ním moc nezamýšľate. Zážitok je potom vcelku pozitívny. ()

Gary

Takhle dobrý comics si zasloužil lepší zpracování, o něco lepší herce, lepšího hudebního skladatele, ale hlavně LESPŠÍHO REŽISÉRA!!! Nevýrazný hlavní představitel Mr.Fantastica by se hodil tak maximálně do pokračování Chůvy k pohledání. Jessica Alba alespoň dobře vypadá. Co se týče The Thing a Johnny Storm jsou ok. A DOOM ? Jedna z největších comicsových záporáckých ikon ? Nebyl nejhorší, zasloužil si však určitě mnohem víc, než Juliana McMahona ze seriálového chirurgického sálu. Tak nebo tak, pod taktovkou černošského průměrňáka se seriálovým jménem Tim Story, vznikla stejně tak průměrná, naštěstí alespoň zábavná comicsová rychlovka, jejíž pokračování klidně shlédnu, když to bude režírovat někdo jiný (tím nemyslím Pitofa:)) ()

BoPo

Obsadenie odsúdilo comicsový pokus do priemeru. Scenár do podpriemeru. A na moju divácku smolu dopadol konečný výsledok ešte horšie. Tuposť nadopovaná multimilionovým rozpočtom. ()

MoiJe

Opať film stavajúci len na vzhľade J.Alby; a na aktuálnej obľúbenosti roznych výnimočných schopností u človeka... Film, u ktorého naviac vobec neprekvapí, keď sa jeho postavičky objavia v hračkárstvach, tam aj svojim sposobom patria. Jedna * za námet a jedna za slovné hračky ako "You´re fired!":-) ()

Mononoke.

Dávám tak nízké hodnocení proto, že zpracovat Fantastic 4 šlo milionkrát líp. Místo abych se bavila to byla pekně podprůměrná nuda.Dneska chce každý film podle komixové předlohy, ale když na to chybí dostatek fantazie a respektu k předloze, tak to dopadá přesně takhle. ()

Terva

Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. Scénář : Mark Frost a Michael France. Kamera : Oliver Wood. Hudba : John Ottman - ve filmu mimo jiné zazní - Velvet Revolver - Come on, Come in http://www.youtube.com/watch?v=e8k7xJBXv30 CHYBA VE FILMU - Když Sue zadržuje ohnivý vír, tak jí teče krev z nosu. V dalším záběru není ale po krvi ani stopa! CITÁT - Kazisvěti! Vůbec nic mi nedopřejete.......... ()

moviesfan

Čtyřka sice nevyniká skvělými hereckými výkony, ale celkový dojem z filmu mám spíše kladný. Chtělo by víc rozpracovat děj, ale i tak je to nezávadná podívaná. ()

JohnCZ

Fantastic Four bych řadil mezi tu sérii Marvelovek, které mně nijak zvlášť nenadchly - ještě než na scénu přišel Tony Stark, aby položil základy pro současný a navzájem propojený Marvel Universe. Ale oproti například původnímu Spider Manovi se Fantastic Four nebere nijak vážně a je to jednoduchá akční blbinka, která asi málokoho nadchne, ale nemůžu říct, že by nudila. Oddychová zábava s povedenými vtípky a přímočarým příběhem. ()

M.Macho

Perpersní pop. Zato koncentrovaný. Nebýt Alby a Gruffudda tak je to nebetyčná pruda. Pár scén je koukatelných a výborně se u nich oddechne. Jenomže, když oddech přeroste do blankytně modrého kýče, stává se to utrpením. Boha jeho... ()

corpsy

Neuveriteľne zábavný a akčne strhujúci komiksový film, ktorý má na rozdiel od svojich kolegov infantilnejšiu atmosféru. Práve v tom je pre niektorých kúzlo, pre niektorých chyba. Ja som sa bavil vynikajúco. Čistokrvný popcorn. ()

Expendable

Co víc na to říct, než močka? Nalijte mi to nejtvrdší, co máte! Doufám, že bude pršet. Konec byl v nedohlednu, půlka filmu na zhodnocení musí stačit. ()

Marek1991

Seriál o fantastickej štvorke nebol nejak extra dobrý, všetko však zmenil hudobný klip speváčky Anastacie, ktorý mi dodal chuť pozrieť si tento film. Bol som ozaj prekvapený. Bolo to farebné a srdečné. Film mal myšlienku a sci-fi a zároveň fantasy príbeh ma zaujal rovnako ako moderné spracovania iných komiksových postavičiek. Príbeh Reeda a Sue som si spojil so svojím životom a bol som šťastný z toho ako dopadol, narozdiel od svojho osobného príbehu mi to prinieslo aspoň taký zvláštny úsmev na chvíľu. Naviac Jessica Alba bola nádherná a na vrchole svojej kariéry. Film bol vtipný, mne sa páčil a rád ho pozerám. Výborné moderné spracovanie. ()

Torision

Pro mě je to příjemnej komixovej blockbuster. Ale pokud v tom za každou cenu hledáte něco hlubokýho, tak se u toho prostě nepobavíte. ()

liquido26

Jsem rád, že jsem to viděl, dvojku určitě někdy dám, nevidím to tak tragicky jako ostatní tady, ale jinak je to prostě takový neslaný nemastný průměr, který ale docela rychle uběhne. Fajn triky, cool padouch Doom. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (více)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (více)