New York budoucnosti je obrovským vězením, místem, kde si zločinci vytvořili svět s vlastními zákony. Právě sem se zřítí letadlo s prezidentem USA, jenž se stane rukojmím těchto lidí. Na jeho záchranu se vydává zkušený veterán Snake Plisken. Jeho mise nebude nijak jednoduchá a půjde mu o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

C0r0ner

To béčkové ladění mi samozřejmě nevadí, ale bohužel mi to nepřišlo vůbec napínavé a akční, jak jsem předpokládal před projekcí a vlastně i během úvodní čtvrthodiny. Carpentera a jeho styl mám rád, ale občas se stane, že mě příliš neuchvátí příběh, jako tady. 50% ()

Pajky3

Tíživá vize postapo budoucnosti. Mezi svými drahokami (Halloween a Věc) si našel režisér čas na vytvoření tohohle dílka. Kurt Russell předvádí jeden z nejlepších výkonů, Carpenter mu jde k duhu. Atmosféru krásně dokresluje hudba. Navíc, když jsem zjistil, že podle jeho Snakea byla vytvořena postava jednoho z mých oblíbených herních titulů Metal Gear Solid, tak to taky pomohlo. Ve svém žánrů jeden z nejlepších filmů ()

Dannysek4U

New York nebo LA, co kus, to becko. Jednicka je jen trochu vic novatorska a odvaznejsi. Jenze tech par momentu geniality, souvisejicich hlavne s atmosferou postapo NY, zdatne prebiji spousta hlusiny vsude kolem. Kazdopadne zajimavy videt. Trebaze Mad Max zustava neporazen... ()

Andre3000

Rok výroby 1981. Provedení s ohledem na rok výroby téměř dokonalé. Není to úplně tradiční post-apokalyptický snímek, i když Manhattan tomu odpovídá. Troufálý vizionářsko a geo-politický výňatek z ne až tak daleké budoucnosti. Zajímavé také bylo vidět "Dvojčata". Co se týče efektů, tak ty se docela povedly. Kurta Russela nemusím, ale tady mi docela sednul. Příběh má spád a vyvrcholení není rovněž špatné, i když bych ho podle svého udělal jinak. Celkový dojem opravdu dobrý. V lecčem se mohl film"Já, legenda" a další přiučit. ()

pakobylka

----- "Bůh mě opatruj - a vám všem buď milostiv." ----- Od té jednoduché věty se odvíjí většina problémů světa ... a zájemců o posty "vévodů" je pořád dost a dost - na všech stranách všech zdí. Leč ponechme jiným úvahy o prohnilosti systému, neboť karty jsou rozdány, pravidla jasná a kulisy stylové - hra začíná ... a Kurt Russell je bezesporu velkým hráčem. K výhře je ovšem zapotřebí i přízeň štěstěny: Té přelétavé, éterické bytosti, která si s ničím nedělá těžkou hlavu - tudíž je schopna vás kdykoliv opustit ... bez sebemenších výčitek svědomí. Tak se podívejte, na čí straně stála. Zápletka možná nemá vysoké IQ, v některých okamžicích vám může připadat dokonce absurdní či hloupá, neboť logika je jí ukradená - ale jsou snímky, u kterých na takových bezvýznamných maličkostech pramálo záleží, neboť právě v jejich jednoduchosti je ukryté neopakovatelné dobové kouzlo. Bylo by kontraproduktivní chtít je komplikovat. ()

Juto

Temný atmosféricky film, tomu vypomáha výborná hudba. Koniec sa mi zdal až moc hlúpy, čo ubralo jednu hviezdu z môjho hodnotenia. 6/10 ()

Martrix

Jeden z nejvýraznějších režisérů osmdesátých a devadesátých let. I z béčkových námětů dokázal udělat filmy, které si našly spoustu příznivců a kterým nelze upřít řemeslnou zručnost a atmosféru. Útěk z New Yorku má naprosto primitivní premisu a dialogy jsou jako vystřižené z komiksu... . Ale vůbec ničemu to nevadí, vždyť mnohé westerny jsou na tom stejně. Protože, proč by měl Plisken pořád žvanit a trousit hlášky? Proč by měl kdokoliv v takovém světě filozofovat a vést rozpravy? Přestože se děj odehrává v NY film je velmi komorní a akční scény neslouží jen pro parádu. Vlastně by to mohlo být i dost nudné, kdyby se Carpenterovi nějak nepodařilo přimět diváka, aby Pliskenovi držel palce. Ale to není všechno. Ta bezútěšnost a vlastně i ten nápad, udělat z centra blahobytu vězení...mělo to v sobě podobnou přitažlivost, jaká třeba člověka přiměje civět, když jede kolem bouračky. Ve třiatřiceti letech umět navodit atmosféru a vtisknout filmu "ksicht"...klobouk dolů. PS: závěr v sobě má podivnou rebélii, která je možná pro Carpentera charakteristická. Postavy s komplexem spasitele světa, v jeho filmech nenajdete a je to jen dobře. ()

Deverant

O Plisskenovi jsem slyšel, že je mrtvý. Není. Je proklatě cool. Asi nejvíc jak kdy Kurt Russel byl. Nad manhattanským vězením slunce nikdy nevychází, Ernest Borgnine je dokonalý a Snakeovi na osudu lidstva pendrek záleží. Tak to má být. ()

c.tucker

Naprosto legendární Snake Plissken v podání Kurta Russella - dlouhé vlasy, páska přes oko, co byste chtěli víc. Skvělá Carpentrova atmosféra potemnělého města zmítaného kriminálníky toho nejtvrdšího ražení. ()

WolfR

Osmdesátková akční zábava v režii Johna Carpentera? Lahůdka! Výborná postapo pecka v rozvalinách New Yorku s drsným Kurtem Russellem v hlavní roli! Grandiózní béčko! 4 hvězdy. ()

majo25

Kurt Russell je hl. hrdina, ktorému je ťažké držať palce :) Je to také typické akčné B-čko 80. rokov, v ktorom hi-tech efekty nijako neoslnujú, ale zase hudba je vo filme zaujímavá. Zaujali obsadenia hercov ako Borgnine, Van Cleef a Barbeau. Hodnotenie: 60% ()

SHI-SHA

Čas od času se najde film, po jehož shlédnutí vás zamrzí, že se vám vlastně ani moc nelíbil. Přesně to je pro mě Escape from NY. Kurta Russela mám rád a jeho postava je zde prostě neskutečná, ale vše ostatní mi přišlo tak nějak podivně splácané dohromady. ()

mortak

Zvláštní béčko, jehož slabost je zároveň jeho síla. Moc se v něm totiž nemluví a nevysvětluje, Snakea znají všichni (no znáte to padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina), takže mu stačí pár hodin chodit po Manhattanu a hned je skoro s každým kámoš (a s kým není, ten je brzy mrtvý). Na druhou stranu je to obyčejně béčkově blbé a nízkorozpočtové, že víc jak na tři hvězdy to nevystoupá. ()

dr.fish

Super soundtrack. Jinak jsem ale moc film nepochopil. Jde o dobu Mad Maxe, takže asi tímto směrem. Trochu bezradné, řekl bych. 60% ()

okkac

Další z mých oblíbených Carpenterovek, tentokráte spíše akčnějšího žánru. Hudba jako vždy vynikající. ()

Radiq

Kurt Russell je drsnej jak amputační sex s mrtvolou ve stádiu rozkladu a nehodil ani jeden úsměv. Řekněme, že story to nebyla úplně k zahození, ale všechna akce byla strašně odfláklá a lidi v roce 2008 se tomu jenom smějou. Byla to vlastně celkem kravina, ale vsadím se, že 90% obyvatelstva se to líbilo. Jediný, co mě tam fakt ohromilo, byl ten záporák s vlasama vyčesanejma nahoru, protože vypadal jak mimozemšťani z Mars útočí! ()

tom88

Je to celkom podarené béčko s akou takou atmosférou. Ťahá to celé Kurt Russell, ktorý už vtedy naberal prudko na popularite a táto úloha mu krásne sedela. Vizuálne je to kvalitný film, režijne zvládnutý aj napriek nízkemu rozpočtu. Je to podarený malý a nenápadný filmík, ktorý pobaví, ale netreba od toho čakať veľa, pretože môže aj veľmi sklamať. Je to taký lepší priemer a počin, ktorý je lepšie vidieť druhý krát až s odstupom času. 65% ()

Benjamin-L

Dobrý akční film který sem si koupil v obchodě na prázdninách a dodnes nelituji že sem ho koupil. Kurt Russell jako Snake Plisken je prostě nejlepší dal to najevo. ()

tomeek

Tak to bylo béčko, jak když střihne! :) nechápu ale, proč si každý tvůrce postapokalyptického filmu myslí, že se lidi začnou oblékat jak z pravěku... ()

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

25.03.2024

Čas neúprosně kvapí a nadcházející přírůstek do dinosauří rodinky je blíž a blíž. Další díl Jurského parku nás totiž oficiálně stále čeká už příští rok 2. července, přičemž doposud nevíme nic… (více)

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (více)