10,5 stupně (TV film)

Apokalypsa

Earthquake 10.5

Drama / Thriller / Katastrofický

USA, 2004, 165 min

Pro mě vlastně dost dobrý film. Spíš se na tom podepsali efekty, ale mě se to opravdu líbilo. Rozhodně jsem nebyl zklamán. Tenhle film jsem viděl ještě dávno před tím, než jsem si založil účet na této stránce a já jsem se u filmu dobře bavil, jen když jsem tu už účet měl tak jsem si na tenhle film vzpomněl a otevřel jsem si zde jeho profil a ono to má jen 25%. Překvapivý zvrat. Já jsem však zklamaný nebyl.(17.2.2013)

• Vikki

To nám ta chudinka amerika zas dostává na prdel. A všichni jsou vzorní a obětaví vlastenci.......obvyklá nafouklá bublina o tom jak spojené státy jsou zemí plnou ...........čeho vlastně? Militantních danatiků, masového vyvražďování dalších národů pod jakoukoli vymyšlenou záminkou jako to dělal Hitler, obrovské arogance a debility atd. Zde si neskutečně kýčovitě hrají (oni si na to vždy jen hrají) na obrovsky statečný, obětavý a láskyplný národ, ale jaká je pravda?(16.9.2014)

• morize

Do nejmenšího detailu vybroušené katastrofické béčko, u kterého se budete pro jeho fantasticky vyvedená až sebesama parodující kliše bavit. Jediné co mě udivuje, že Nova tento film nevysílala v sobotu v hlavní večerní vysílací čas. Krvežíznivost zemských zlomů v tomto filmu totiž nezná hranic. Nejlepší momenty filmu: jaderné pumy vsazené do hloubky 130 metrů pod zemský povrch dokáží roztavit zemské desky aniž by na povrchu způsobily jakoukoliv radioaktivitu, tleskám! Za zmínku stojí také řeka, jejíž tok se vlivem zemětřesení obrátil. Odkud tam však dále tekla je mi záhadou. Co ti Američané nevymyslí :)) Veškeré dialogy (převážně ty srdceryvné) tomu všemu jenom nasazují korunu. Těším se na další díl !(7.1.2011)

První díl je ještě docela v pohodě, hlavně se sledovatelnými triky. Příběh je stokrát viděné, ono se toho moc nového v daném žánru snad ani vymyslet nedá. S druhým dílem to pak bylo horší... Každopádně bylo fajn vidět zase jednou Beau Bridgese (gen. Landry z SG-1) a Kaley Cuoco (Penny z BBT) v jiných rolích, a na Kim Delaney se taky dalo slušně koukat. Chcete-li vidět jiné naprosto stejně béčkoidní katastrofické filmy, doporučuji Potopu nebo vizuálně uspokojivou Ledovou apokalypsu.(14.10.2011)

• TheDarKnig

za prvni polovinu pekne tri (skoro 4) hvezdy, opravdu asi nejlepsi televizni katastrofak (skoro sam neverim, ze to rikam), ale druha to opravdu kazi a uz to cele svrhava do te pomyslne propasti plne dalsiho odpadu... takze celkove bych velmi rad dal ty 3, ale proste to nedokazu.. lepsi 2 za nektere opravdu skvele sceny, uchazejici vizual a roztrhani ameriky(13.4.2010)

• Ivan Sergei