10,5 stupně (TV film)

Earthquake 10.5

Drama / Thriller / Katastrofický

USA, 2004, 165 min

• Ravi

Na takovéhle katastrofycké filmy nechci a nebudu koukat. Dlouhé záběry na lidi, co koukají za kameru, padající americké vlajky, americké hlavní vládně-armádní stany řešící neřešitelné a Beau Bridges jako prezident USA mluvící jedno klišé k blití za druhým. Jo pardon, to byl SPOILER!!! Nicméně za tu filmařinu alespoň 15% = 1-/5(7.1.2011)

• TheDarKnig

za prvni polovinu pekne tri (skoro 4) hvezdy, opravdu asi nejlepsi televizni katastrofak (skoro sam neverim, ze to rikam), ale druha to opravdu kazi a uz to cele svrhava do te pomyslne propasti plne dalsiho odpadu... takze celkove bych velmi rad dal ty 3, ale proste to nedokazu.. lepsi 2 za nektere opravdu skvele sceny, uchazejici vizual a roztrhani ameriky(13.4.2010)

• monolog

Ta první půlka měla něco do sebe a nebyla ani až tak moc blbá, ale ta druhá jako kdyby chtěla ukázat, že to byl omyl způsobený režisérovou permanentní opicí, scénáristovou utkvělou představou že umí psát, hereckým předsevzetím všech zúčastněných o nezasahování do filmových záležitostí a hudebním patosem dosahujícím výšin Empire State Buildingu. Je to pořádnej výlouhovanec z Armageddonu (kromě toho, že se to odehrává na zemi, jde o zemětřesení a semtam se to odchyluje, což je způsobeno umístěním tam je všechno včetně odpálení jaderné bomby ručně), kousek z Rozpoutanýho pekla (hlavně scény dravé a neomylné geoložky), kusanec z Den poté 2004, kousek ze Supermana (hlavně té nové tváře Kalifornskýho pobřeží), patosácké hudby z Patriota, určité části ze seriálu Pohotovost (i když spíš asi jen ty záběry, který se do výsledku seriálu nedostaly a skončily ve smeťáku) a taky samozřejmě všechno možný ze starších osvědčených katastrofických filmů. Je tu toho spousta strašnýho, ale můj vnitřní zrak vidí, že to Nova bude dávat dokolečka dokola, protože je to dlouhý, akční, levný.(16.1.2006)

• LarryW

Až bude v Japonsku zemětřesení, nemusí se bát, dají do zěmě jaderné hlavice - odpálí je a všechno bude OK. Zabrání tak jakési "řetězové reakci" ve zlomu. Tektonická deska, která se posouvá, se vrátí zpět...Pošlou tam z Ameriky nějakýho týpka, co to sám vše odpálí, určitě při tom zahyne, ale pří "srdceryvné" zpovědi, nezapomene dodat: mám tě rád synu, zapomněl jsem ti to říct...Následuje potlesk a veliká úleva Amerického prezidenta, který na vše osobně dohlíží...Ještě že toho taťku v Bílém domě máme...Ne odpálit nálože, ale Lafiu za tenhle odpad...(9.9.2005)

První díl je ještě docela v pohodě, hlavně se sledovatelnými triky. Příběh je stokrát viděné, ono se toho moc nového v daném žánru snad ani vymyslet nedá. S druhým dílem to pak bylo horší... Každopádně bylo fajn vidět zase jednou Beau Bridgese (gen. Landry z SG-1) a Kaley Cuoco (Penny z BBT) v jiných rolích, a na Kim Delaney se taky dalo slušně koukat. Chcete-li vidět jiné naprosto stejně béčkoidní katastrofické filmy, doporučuji Potopu nebo vizuálně uspokojivou Ledovou apokalypsu.(14.10.2011)