10,5 stupně (TV film)

Earthquake 10.5

Drama / Thriller / Katastrofický

USA, 2004, 165 min

• Ravi

Na takovéhle katastrofycké filmy nechci a nebudu koukat. Dlouhé záběry na lidi, co koukají za kameru, padající americké vlajky, americké hlavní vládně-armádní stany řešící neřešitelné a Beau Bridges jako prezident USA mluvící jedno klišé k blití za druhým. Jo pardon, to byl SPOILER!!! Nicméně za tu filmařinu alespoň 15% = 1-/5(7.1.2011)

• LarryW

Až bude v Japonsku zemětřesení, nemusí se bát, dají do zěmě jaderné hlavice - odpálí je a všechno bude OK. Zabrání tak jakési "řetězové reakci" ve zlomu. Tektonická deska, která se posouvá, se vrátí zpět...Pošlou tam z Ameriky nějakýho týpka, co to sám vše odpálí, určitě při tom zahyne, ale pří "srdceryvné" zpovědi, nezapomene dodat: mám tě rád synu, zapomněl jsem ti to říct...Následuje potlesk a veliká úleva Amerického prezidenta, který na vše osobně dohlíží...Ještě že toho taťku v Bílém domě máme...Ne odpálit nálože, ale Lafiu za tenhle odpad...(9.9.2005)

Pro mě vlastně dost dobrý film. Spíš se na tom podepsali efekty, ale mě se to opravdu líbilo. Rozhodně jsem nebyl zklamán. Tenhle film jsem viděl ještě dávno před tím, než jsem si založil účet na této stránce a já jsem se u filmu dobře bavil, jen když jsem tu už účet měl tak jsem si na tenhle film vzpomněl a otevřel jsem si zde jeho profil a ono to má jen 25%. Překvapivý zvrat. Já jsem však zklamaný nebyl.(17.2.2013)

• Arach.No

Viděl jsem jenom druhou půlku, ale i tak to bylo naprostý pořád dokola omýlaný klišé. Už od začátku bylo vidět, že se ejdná o film z produkce Hallmarku (z které ovšem občas vzejde i něco dobrého).Tu 1* dávám pouze za absenci klasického "amerického" potlesku na konci (jak katastrofických, tak romantických) filmů.Alespoň jednomu klišé se tvůrci dokázali vyhnout.Ale klasický konec, kdy hůavní hrdina nemůže uniknout z nebezpečí (v tomhle případě propadající se půda), už když jsem tuhle poslední scénu vidě, tak sjem si říkal, to se zastaví těsně před ním.A co se nestalo?Zastavilo se to asi metr před ležícím hrdinou, který byl tím pádem zachráněn.Hrůza!A další věc která mě tu hodně vadila byly pokusy o "umělecký" záběry, kdy se vypne (nebo alespoň ztiší zvuk), kamera se zpomalí, začne hrát "dojemná" hudba atp.Tyhle záběry byly natočeny tak hrozně, že celý film spíš kazily, než aby umocnily napětí.No a samozřejmě dramatické zaběrý na smutné děti držící si své plyšáčky.No hrůza a děs.(16.1.2006)

• monolog

Ta první půlka měla něco do sebe a nebyla ani až tak moc blbá, ale ta druhá jako kdyby chtěla ukázat, že to byl omyl způsobený režisérovou permanentní opicí, scénáristovou utkvělou představou že umí psát, hereckým předsevzetím všech zúčastněných o nezasahování do filmových záležitostí a hudebním patosem dosahujícím výšin Empire State Buildingu. Je to pořádnej výlouhovanec z Armageddonu (kromě toho, že se to odehrává na zemi, jde o zemětřesení a semtam se to odchyluje, což je způsobeno umístěním tam je všechno včetně odpálení jaderné bomby ručně), kousek z Rozpoutanýho pekla (hlavně scény dravé a neomylné geoložky), kusanec z Den poté 2004, kousek ze Supermana (hlavně té nové tváře Kalifornskýho pobřeží), patosácké hudby z Patriota, určité části ze seriálu Pohotovost (i když spíš asi jen ty záběry, který se do výsledku seriálu nedostaly a skončily ve smeťáku) a taky samozřejmě všechno možný ze starších osvědčených katastrofických filmů. Je tu toho spousta strašnýho, ale můj vnitřní zrak vidí, že to Nova bude dávat dokolečka dokola, protože je to dlouhý, akční, levný.(16.1.2006)