Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Seattle zasáhlo tragické zemětřesení. Během minuty je zničeno celé město, tisíce lidí jsou bez střechy nad hlavou, další tisíce se pohřešují. Je to největší přírodní katastrofa století, která zasáhla západní pobřeží. Vzápětí se země opět otřásá. Podle odborníků by mohly přijít další otřesy, které novodobě lidstvo nepamatuje. Jediná možnost, jak přírodní živel zkrotit, je použít jadernou sílu... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Jestli jsem na něco hodně alergický, tak na neherce hrající vědce a luštitele příčin v katastrofických filmech. A jestli jsem na něco ještě alergičtější, tak je to prezident USA stojící (samozřejmě se šrámem a sazí na tváři) po kolena v ruinách a všude kolem něj američtí vojíci, hasiči, policisté a přeživší civilní obyvatelstvo a všichni tleskají a radují se.... Tady se mi toho dostalo vrchovatou měrou. Tu hvězdu dávám jen proto, že na TV film se sem tam nějaký ten katastrofický efekt povedl. Tohle dílko ale s klidem vynechte. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Zdaleka ne tak globální a ani tak efektní pokus o drama jako Day After Tomorrow, navíc s o dost trapnějšími klišé žánru katastrofických filmů kam až znavené oko diváka dohlédne. Budu ignorovat scénář založený na jakési teorii o zemětřesení hlubinných zlomů, kterou lze tak nějak zastavit hlubinnými vrty a jadernými náložemi v nich a přejdu k obecnější stránce filmu. Beau Bridges jako prezident Paul Hollister potrvzuje, že američtí prezidenti vypadají všichni stejně a chová se jako mix G.W.Bushe a kapitána Hollistera z Red Dwarfa (ve chvílích kdy na Red Dwarfu jde do tuhého, protože s Bridgesem sranda není). V úvodu cyklista efektně prchá před CGI troskami řítících se budov a natáčí ho zběsilá ručně se tvářící digitální kamera. Hudba Lee Holdridge v lepším případě odvádí standartní podkresovou úlohu, v horším případě strhává film k patosu, který vrcholí ve druhé polovině filmu, kdy je evakuováno celé L.A. Druhá polovina je ta horší, nejen že vrší jedno klišé na druhé, ale nejspíš neschopností režiséra šlehá za sebou totálně nesouvisející záběry a vůbec se to zvrhává v jeden velký nesmysl. Tradiční závěrečný projev vůdce nejmocnějšího národa světa už vás jenom dorazí... 20% a jeden velký výsměch za to, že někdo se prostě nepoučí a natočí totéž, s těmi samými herci znova a ještě ve větším měřítku - a samozřejmě v hádé:P Viz film Deset a půl stupně: Apokalypsa. ()

Reklama

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

za prvni polovinu pekne tri (skoro 4) hvezdy, opravdu asi nejlepsi televizni katastrofak (skoro sam neverim, ze to rikam), ale druha to opravdu kazi a uz to cele svrhava do te pomyslne propasti plne dalsiho odpadu... takze celkove bych velmi rad dal ty 3, ale proste to nedokazu.. lepsi 2 za nektere opravdu skvele sceny, uchazejici vizual a roztrhani ameriky ()

Fiftis odpad!

všechny recenze uživatele

Úplná hlúposť. Vo filme - alebo čo to je - naši hrdinovia a hrdinky riešia okrem katastrofy zároveň aj svoje osobné problémičky, aktuálne aj večné spoločenské otázky, všetci sú skôr či neskôr napokon správni, uvedomelí a všetko dobre dopadne. Politici sú rovní a čestní, všetkými milovaní a uznávaní, dokonca odborní a plne kompetentní v rozhodovaní, ženy sú rozumné, neklamú, nehysterčia, zastávajú vedúce miesta atď. Myslím že pomaly človek zaspí aj pri tomto komentári, nie to ešte pri sledovaní filmu. Jeden z mála odpadov, ktorý som filmom udelil. (Nepočítajú sa slovenské seriály). ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Ta první půlka měla něco do sebe a nebyla ani až tak moc blbá, ale ta druhá jako kdyby chtěla ukázat, že to byl omyl způsobený režisérovou permanentní opicí, scénáristovou utkvělou představou že umí psát, hereckým předsevzetím všech zúčastněných o nezasahování do filmových záležitostí a hudebním patosem dosahujícím výšin Empire State Buildingu. Je to pořádnej výlouhovanec z Armageddonu (kromě toho, že se to odehrává na zemi, jde o zemětřesení a semtam se to odchyluje, což je způsobeno umístěním tam je všechno včetně odpálení jaderné bomby ručně), kousek z Rozpoutanýho pekla (hlavně scény dravé a neomylné geoložky), kusanec z Den poté 2004, kousek ze Supermana (hlavně té nové tváře Kalifornskýho pobřeží), patosácké hudby z Patriota, určité části ze seriálu Pohotovost (i když spíš asi jen ty záběry, který se do výsledku seriálu nedostaly a skončily ve smeťáku) a taky samozřejmě všechno možný ze starších osvědčených katastrofických filmů. Je tu toho spousta strašnýho, ale můj vnitřní zrak vidí, že to Nova bude dávat dokolečka dokola, protože je to dlouhý, akční, levný. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama