Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

kingik

Na počátku všeho byl podminovaný výtah s psychopatem připraveným odpálit nálož. Naštěstí byl v akci Jack Traven, který se svým přítelem rukojmí zachránil dřív, než vyděrač hrozbu splnil. Jack dostal medaili, zraněný přítel hůlku a místo v kanceláři a psychopat motivaci k dalšímu, mnohem horšímu činu. Rozhodl se umístit bombu na podvozek městského autobusu. Celkem odhadnutelný a velmi přehnaný akční thriller v režii debutujícího kameramana Jana de Bonta, který má akci celkem "zmáklou". Reeves tam byl celou dobu nesympatický, Bullocková je teď hezčí než bývala a záporák Hopper byl k smíchu, osobně nevím, koho napadlo ho obsadit do role padoucha, když jeho image zlého muže už dávno vzala za své. Od počátku bylo jasné, jak to celé dopadne, ale hlavně, že to muselo trvat přes dvě hodiny. V době svého vzniku to bylo všemi považováno za revoluční akční film, ale zůstal bych při zemi. 60% ()

Legas

Řemeslně (režie, triky, kaskadéři, kamera) na výbornou, ale ten zbytek... Keanu Reeves dost přehrává a jeho podání žvýkajícího drsňáka (hlavně na začátku filmu) se mi zdá dost falešné. Denis Hopper je zde starý páprďa, který si chce opravdu přividělat na důchod - jinými slovy by si Nebezpečná rychlost zasloužila lepšího padoucha. A Sandra? Roztomilá komická figurka, ale nic víc. Dialogy jsou místy hodně jednoduché až plitké. Vetší prostor by si zasloužila i zbylá posádka autobusu, která zde spíše tvoří shluk křičích histerek. Uvnitř by to zkrátka mohlo být větší drama. Ještě k tomu dodáme pár nelogičností a máme zase jednu slátaninu na nudný večer. Ale koho to zajímá? Let´s ride! ()

HoneyBunny

Ve svém žánru určitě nadprůměr, ale nic z toho filmu zase tak nevybočuje (obzvláště ne Sandra Bullock). Useknout posledních deset minut, určitě by to bylo lepší. ()

Jordan

keanu so sandrou (obaja ešte vo svojich začiatkoch) vytvorili sympatickú a pohodovú dvojicu, daniels ako online parťák a dennis v ďalšom svojom podarenom záporákovi zdatne sekundujú a príjemne originálny adrenalínový nápad, aký sa mohol narodiť len v období tak výdatnom na akčné filmy, akým bola práve prvá polovia 90. rokov - a tento film je jedným z erbových filmov tejto éry - dávajú dokopy fungujúcu rovnicu pre dobrú explozívnu rýchlu zábavu; ()

Tsuki

Další z klasických akčňáků. Keanu Reeves i Sandra Bullock jsou sympatická dvojka a napínavý námět o tom, jak se dostat z jedoucího autobusu, ve kterém je bomba, taky funguje. Za mě ale film nepřináší žádnou přidanou hodnotu navíc a je zkrátka jen dobrým akčním thrillerem s pár příjemnými herci, o jejichž postavách se však nedozvíme nic víc do hloubky. Asi bych ani necítila potřebu se na tento film někdy podívat znovu. ~(3,3)~ ()

Anderton

Jedna z najväčších akčných klasík 90tiek popri skale alebo die hardom, ale brané trochu s väčším nadhladom. De Bont maximálne dynamický, ústrední hrdinovia sa akokeby pre spoločné role narodili a niekoľko veľmi napínavých akčných scén. Dá sa pozerať aj pri dvestej repríze v telke. Škoda, že De Bont to dvojkou zabil, mohla vzniknúť klasická séria. ()

Kothy

Jedna z prvníchvýrazných rolí pro Keanu Reevese a Sandru Bullock. Akce je dost našpalaná. Kromě nezastavitelného autobusu tu máme i super scénu ve výtahu a v metru. Je to prostě našlapané od začátku až do konce. :) ()

Sašenka165

Narodila jsem se sice tři roky před natočením, ale měla jsem to štěstí Nebezpečnou rychlost vidět až v roce 2006. A musím říct, že mě to skutečně překvapilo. Takové napětí u akčního filmu necítím v podstatě nikdy. Tady mi ale vůbec nebylo jasné jak to udělají a jak se z toho dostanou. Proto má tenhle akčňák mezi mými nej specifické místo. A Reeves s Bullockovou tam opravdu září. ()

Campbell

Jo tohle si pamatuju jako malej jsem si film strašně oblíbil a strašně mě štvala smrt Danielse. Reeves dokazuje že umí hrát a hraje fakt parádně a dokonce mi nevadila ani Bullocková kterou jinak nemusím. Akční hitovka. Dnes klasická akční hitovka. ()

nascendi

Je neuveriteľné ak si oficiálny distribútor filmu myslí, že ho budem chcieť vidieť znova a znova. Figu borovú! Videl som ho druhý krát kvôli komentáru a už nikdy viac. Režisér, ktorý sa predstavuje slovami: "Som Bont. Jan de Bont." sa dočkal s Nebezpečnou rýchlosťou nečakaného a aj nezaslúženého úspechu. Akčné filmy, ktorých éru v deväťdesiatych rokoch ňou začal, sú dobré, keď neprekračujú hranice logiky, uveriteľnosti a prírodných zákonov. Scenárista aj režisér však nedokázali odolať vábeniu a tieto hranice s ľahkosťou opakovane prekonávali. Je mi jasné, že existuje veľká časť divákov, ktorým to absolútne neprekáža, ale ja by som nemal dobrý pocit, ak by som dal filmu viac, ako tri slabé hviezdičky. ()

Trajektt

Když se řekne akční film, tak se mi ihned vybaví skoro všechny snímky od Arnolda Schwarzeneggera a jeho napodobitelů a la Sly Stallone, Van Damme a dalších hvězd béčkových filmů. Ale také tento film z poloviny devadesátých let , kde se to akcí jen hemží od začátku do konce a kdy si nestačíte ani odejít na záchod, protože jste doslova připoutáni k židli a s napětím čekáte, jak to dopadne. Na tomto filmu jsem byl v kině a viděl jsem tam podruhé po Bodu zlomu s Patrickem Swayzem dnešní mega hvězdu Keanuea Reevese, který se narodil v Libanonu, bydliště má v Kanadě a hraje v Americe. Jo, hold to má těžký, chlapec jeden z Matrixu stvořenej. A také jeho neméně známou kolegyni Sandru Bullock, která si zde zahrála náhodnou cestující Annie. Oba dva herci byli v té době pro mně skoro neznámí a myslím si, že tento akčňák je dostal minimálně do vyšší cenové skupiny Hollywoodských herců. Příběh to není nějak složitej, prostě je tam jeden bejvalej zhrzenej policajt, co se chce zadarmo obohatit na úkor mírumilovných nevinných občanů. Nejprve to zkouší ve výtahu a pak si vybere originální místo a to autobus 2525 v kalifornském letovisku Los Angeles. Místní policie se mu v tom samozřejmě pokusí zabránit, včele s již zmíněným Keanuem a náhodnou cestující studentkou Annie, která si sedne rovnou za volant a provede nás krásnou krajinou místního letiště. Nebudu psát spoilery, ale kdo tuto již klasiku akčního filmu neviděl, tak rychle hybaj do videopůjčovny a zhlédnout to minimálně třikrát, protože to za to stojí. Za v tu dobu neokoukané herce, originální napínavý akční příběh, sympatického záporáka dávám jasně 100%. ()

nash.

I po letech stále skvěle fungující akční jízda, a tentokrát opravdu doslova a do písmene. De Bont v úvodu protůruje motor výtahovou scénou, pak sešlápne plynový pedál až k podlaze a už ji nesundá a nezvolní. Děj se řítí kupředu stejně zběsile jako autobus ulicemi Los Angeles. Rychlost i napětí nabírá na otáčkách stále novými komplikacemi takovým způsobem, že nedá publiku čas vydechnout. Keanu Reeves se Sandrou Bullockovou tvoří skvělou dvojku, které dokonalého protihráče vytváří Dennis Hopper v možná své vůbec nejlepší roli psychopatického pošuka (no možná společně s rolí Franka Bootha v Modrém sametu). Zkrátka dokonale vystavěná ukázka akčního žánru, která nemá žádný slabý článek a dokáže, aniž by jedinkrát zpomalila, stupňovat napětí od první do poslední minuty. Škoda, že de Bont tuhle zběsilou strhující jízdu dokázal zopakovat už jen jednou, v tornádovém Twisteru. ()

Arsenal83

Ide o akčňák, kde treba prihliadnuť na rok výroby. Príbeh je trochu slabší, na druhej strane funguje chémia medzi Reevesom a Bullock. Prižmúriť oči však musíme nad neuveriteľnými situáciami, ktoré by sa nemohli stať ani Chuckovi Norrisovi. Únik z autobusu bol nepravdepodobný a nepresvedčivý. Zrážka s lietadlom pridaná len pre efekt. Výborný záporák nakoniec skončí jak naivný idiot. Takže ide len o takú jednohubku na potešenie, ale na viac pozretí to nevidím. ()

Rocky62

Nebezpečná rychlost je pro mě film oscilující na hranici mezi strhující a napínavou filmařinou a mezi poněkud nenápaditými a nelogickými scénami. Ovšem, když si to celé promítnu v hlavě, tak usuzuji, že Jan de Bont věděl, jak na to. Chtěl diváky dostat do napětí, strhnout je akční stránkou filmu a především je zaujmout ozvučením a perfektním soundtrackem.... (kdo neviděl na domácím kině, o hodně přišel) ()

klerik

Popri SKALE a OPERÁCII ZLOMENÝ ŠÍP to nejlepšie z tej doby. Natiahnutie "autobusového" scenára na finále v metre mu pridáva 4* a adrenalínové prevdenie a skvelý Reeves dorobia zvyšok... ()

Chrustyn

A potom, že k pořádnému akčňáku toho potřebujete hodně. Tady stačil jeden autobus. Výborná a napínavá podívaná s dobrými herci, dobře gradujícím nápětím, skvělými akčními scénami, povedenou kamerou a perfektní hudbou (podle mě jedna z nejlepších co je v akčním filmu ke slyšení). Jeden z nejlepších akčních filmů 90. let ()

LaciLC

Akčný film ako má byť. Od Jana de Bonta, ktorý je asi známejší kameraman ako režisér mám síce radšej katastrofickú "klasiku" Twister, Nebezpečná rýchlosť mu však poriadne šlape na päty. Myslím, že tento film sa dá pozrieť mnohokrát a nemal by nudiť, lebo takmer od začiatku do konca má šialené adrenalínové tempo. Po tých rokoch ma už síce trochu omrzel, ale raz za rok si ho určite pozriem. ()

heyda

Dobrý námět, který bohužel nebyl zpracován úplně nejlépe. Šlo z toho vytřískat víc a taky jsem si všiml pár momentů, kdy ten autobus hodně zpomalil a přitom rafička zůstala těsně nad 50mil/h. To bylo docela vtipné :-D Ale asi šlo o zdramatizování a to se jim tak nějak i povedlo. Takže když to vemu horem dolem. Dobré herecké výkony Sandry Bullock a Keenu Reeves, originální námět, napětí slušné, zpracování nic moc. Z toho vyplývají 4 pěkné hvězdičky. ()

BMW12

Tohle je akční klasika. Už od dětství je ten film moje srdcovka a i když se na to dívám po dvacáté, tak mě to pořád hrozně baví. Trojice Keanu Reeves, Dennis Hopper a Sandra Bullock zde prostě exceluje. ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?