Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace

• USA Starship Troopers 2: Hero of the Federation (více)

Nejlepší jednotka Federace se střetává s hordou nepřátelských brouků. Ale tentokrát na ni brouci čekají. Malá skupina vojáků, odříznutá na odlehlé základně od nejbližších posil, bojuje s daleko chytřejším a prohnanějším nepřítelem. Pokud stojí alespoň o malou naději, musí spojit své síly s nechvalně proslulým zrádcem Federace. V sázce nejsou pouze jejich životy, jde o záchranu celé lidské rasy. Jestli chtějí přežít, musí být rychlejší než brouci! (oficiální text distributora)

zly.dvojce

Tak jak si tu čtu příspěvky ostatních uživatelů, zjišťuji že sociologie je docela seriózní věda. Tady na tomhle hodnocení by si snad i nejeden sociolog smlsnul a možná i dokázal že chování připomínající stádo ovcí (či spíše volů v tomto případě), nám zdaleka není cizí. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, proč film, který je dobře natočenou sci-fi, ač se u ní odráží fakt nízkého rozpočtu, získal všehovšudy 20 %. Asi si někteří recenzenti myslí že jde o urážku hvězdné pěchoty, když se tu neodpalují atomové granáty z ramene jak v jedničce (imho největší nechtěný vtip v celém filmu, ovšem hlavně pro ty, kdo někdy četli Hvězdnou pěchotu jako takovou a neznaj jen tu popcornovou hovadinku). Můžu říci že ten film jsem viděl na počítači před několika lety chvíli po vydání a překvapil mne svojí kvalitou, s ohledem na podmínky vzniku. Včera jsem ho zhlédnul podruhé a už jen za toho sympaťáka co mu postupně odpadávali končetiny a jeho hlášku "Ahoj hoši", dávám 4 hvězdičky. Klasicky by to bylo za 3 ale vzhledem k nízkému hodnocení ostatních "filmových znalců" mu schutí jednu přidávám. ()

monty.cl

Průměrné sci-fi béčko, ve kterém se dá najít pár pěkných krvavých scének, hodně střílení a hodně hmyzu...45% ()

Stejšn

Jako televizní film to celkem ujde, ovšem jen pokud to nesrovnáváte s původními ST. Má to i pár světlých míst a nápadů. Spíš než pokračování to beru jako rozvití kulis původního ST světa. Ale celkově je kvalita zhruba tak na úrovni seriálové epizody. ()

GordonCZ

Nepochopitelný úkrok stranou, který se jen těžko může považovat za pokračování Hvězdné pěchoty. Původní herci chybí, rozpočet je minimální, akce trapná až to bolí a sebeironizující humor si v tomto snímku vzal taky dovolenou. Vrcholem všeho jsou blikající lampičky místo pušek! Jedna hvězdička jen za relativně povedený pokus o hororové pojetí, což do určité míry nahrazovalo absenci výše uvedených prvků. Právě ty ale byly základem původního filmu, proto by tvůrci udělali lépe, kdyby toto dílko vůbec nespojovali se jménem Hvězdná pěchota. I když pak by se na to asi nikdo nedíval... ()

Havala

Trošku esence z jedničky tu nejdete, ale jinak to kleslo téměř na dno po stránce kvality. Když pomyslím že Blu-ray edice všech tří dílů se prodává za 79 liber, hlava mi to nebere. ()

anyonecek

Nechápu proč to má až tak špatné hodnocení, ale předpokládám že to bude jen proto, že předchůdce byl úspěšný film Starship Troopers. No je fakt, že to s 1. dílem nemá skoro nic společného až na ty brouky a jinak zde přibyly špatné herecké výkony, docela slabé efekty a hudba prakticky vůbec nesedí k daným momentům. Jediné co jsem si užil byla vcelku slušná atmosféra, ale film zabrousil až do příliš tmavého prostředí a těžko se to sledovalo při permanentní tmě. Na odpad jsou určitě horší filmy a seriály, todle se to nezaslouží. ()

Brano

Veľmi slabé pokračovanie úspešnej jednotky. Vizuálne je to dosť slabé a takisto aj príbehovo. Plno nelogických a nudných situácii v deji. Takisto veľmi málo akcie a veľa zbytočného kecania, ktoré v deji aj tak toho veľa neriešia. Ako tak som to ešte dopozeral, no druhý krát už to vidieť nechcem. Nápad možno dobrý, ale prevedenie hrozné. S jednotkou to nemá nič spoločné. Ďalší zbytočný film. ()

worlik odpad!

Velká víkendová party nezřídka končí kýblem zvratek. A i když se ten kýbl ještě smíchá se septikem, tak je to pořád tak tisíckrát lepší než tahle blbost. Neskutečnej paskvil těžící ze jména dnes už legendární béčkový scifárny ()

Guran odpad!

Tohle je kravina. Hned 2. naprosto zjebe celou sérii. Příběh trapný, efekty hrozný, herecké obsazení úděsný a filmový štáb stál za prd! ()

Lish84

Nedávám sice příliš vysoké hodnocení, ale jsou to 2 body plně zasloužené. Nejhorší je na filmu název, který vzbuzuje očekávání, která především díky nízkým výrobním nákladům rozhodně nemůže splnit. Tvůrcům se ale musí přičíst k dobru, že se o béčkovou kopii prvního dílu ani nesnažili a šli jinou cestou. Stvořili komorní sci-fi akční thriller, který sice místy vypadá hodně televizně, ale má spád. Napětí tvůrci dávkují pěkně vzestupně a systematicky a celkem se jim to i daří. Rozhodně jde o napínavější film, než žánrově podobný a nákladnější Doom. Hvězdná pěchota 2 si docela drží stylovou jednotu (místy se tvůrci utrhnou ze řetězu a nabídnou scény ve stylu zombie hororu - nejsou špatné, ale působí jak z jiného filmu). Jinak tento filmeček nemá s prvním dílem téměř nic společného, jde jen o boj s brouky, ale místo nich to mohly být jakékoliv jiné příšery. ()

JasonV

Hrdinstvo, odvaha, to sú hlavné hodnoty sveta hviezdnej pechoty v malom sympatickom hororíku s ešte menším rozpočtom. ()

B*e*r*r*y* odpad!

" to to" To snad ne sit nad sity a to sem ocekaval narez,ale dockal sem se velkeho sklamani doufam jak sem ruzne cetl. chysta se Hvezdna pechota 3 a stim,ze chtej zapomenout na 2 dil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja porad cekam a Hvezdna pechota 3 nikde ()