Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

chosan

Nejdrsnější Dammův film a musím tedy říci že ne můj zrovna oblíbený ale přesto je to dost dobře natočené a hodně věrohodné 55%. ()

Maarty86

Jeden z nejlepších Van Dammových filmů vzniklých po roce 2000. Bitky působí surově a uvěřitelně, emočně mě film také nenechal chladným. Film jsem viděl několikrát a nikdy nenudil. Slušné akční drama - 75% ()

Ušák89

Co na to mám říct. Typický Van Damme. Začíná jako střízlík, kterému každý ubližuje no a on jim nakonec všem nakope prdel. Tentokrát v ruském vězení kde mimochodem ještě plánuje útěk. ()

honzzicek

Van Damme - to je znamení pořádně akčního (i když mnohdy nekvalitního) filmu. Konkrétně u tohoto snímku jsem měl pocit kvalitně odvedené práce. Příběh je sice omílané klišé, v tomto podání se mi to přece jen zdálo o něco lepší u jiných snímků v podobném duchu. ()

Tretina

odsúdiť tento film len kôli Van Dammemu by bolo nesprávne. Celkom ma prekvapil príbeh a to ako sa s tým herec popasoval. Podobných námetov je nespočetne ale "Peklo" nie je zlý film. Keď odpočítam nezmysly, ktorých nebolo až tak veľa, nahodím tri hviezdy. ()

heroin88

Solidný akčný film ,ktorý sa odohráva v Rusku ale natočili ho v Bulharsku,atmosféra Kravavi väzenia sa aj tak podarila ,aj bitky su reálne a kruté, žiadne efekty ,všetko ide naostro. ()

goodridge

jeden z tych lepsich filmov novej doby od van damma. treba uznat ze v poslednych casoch nataca velmi slabe snimky. ale tento je v pohode. ()

Awesomer

Patrně nejlepší Van Dammův film, jenž se s hrdostí tyčí nad tou spoustou braků, ve kterých tenhle drsný chlapík hrál. Ale i tak mám pocit, že nebyl naplno využit všechen potenciál a ze scénáře se dalo vymáčknout ještě o něco více. Nicméně to nic nemění na faktu, že to nebyla žádná pohádka, ale syrový snímek, s přímým tahem na bránu... ()