paascha odpad!

Tohle by snad nevymyslel ani Ed Wood. Nápad je zcela a totálně mimo zdravý rozum, toporný a debilní scénář podtrhly ještě topornější a patetické výkon herců 3. kategorie. Co mezi nimi dělá hilary Swank, to vůbec nechápu, ale ani kdyby byla ztrojená, tak tuhle megasračku nespasí. Uvěřit tomu, že se zastaví jádro a parta borců s jednou borkyní, nezbytným negrem, židem, teploušem,padouchem a hezounem se vydá vrtákem do nitra Země, aby ho čtyřma bombičkama /uff/ roztočila a po nezbytných zabitích a obětování se pro blaho a dobro a záchranu... se vratí velice pravděpodobným způsobem zpět - totiž divkou jízdou po magmatu až na dno moře :-))) -, uvěřit tomuhle, to jeden musí být po lobotomii. Ani dítě po mozkové obrně a amputaci mozku by to nešežralo, ani jako humor, natož jako vážný film ()

kingik

Rozhodně tohle scifi v sobě mělo velký potenciál a herecké obsazení to naznačovalo, ale v rukou podivného režiséra Jona Amiela, který byl pro tuhle látku vybrán zcela omylem, se tohle dílo proměnilo v dílo zkázy, především pro samotného diváka. Nuda, chaos a spousta nelogičností a scén vyvolávající salvy škodolibého smíchu se spolu se slabými triky podepsaly na tom, že tenhle film je vzorným příkladem, jak se nemají točit scifi filmy. 40% ()

eraserhead666

To je tak přitroublé, až je to milé. Jeden z mála podobných k nemyšlení vyzývajících filmů, kde je to pompézní (tedy triky a tak) tak trapné, že se raději koncentrujete na postavy a herce. A v tomhle případě, i když s nimi scénář cvičí jak s nemotornými dětmi, to je docela pozitivní stránka. protože herecký výběr je docela fajn (můj stále oblíbenější - ještě pár záseků a vdere se mi do hereckého toptenu - DJ Qualls). Tradiční průser je přepálená stopáž. Ale na to už si začínám docela zvykat, i když nerad. ()

Shit

Nejmíň tři čtvrtě filmu je zaměřeno na setup k jádru a to mi připadá u 2 a ctvrt hodiny dlouhého filmu docela dost a proto byl taky až přípiš protahovaný různými zádrhely a jejich řešením, které se vždy nakonec povedou vyřešit, kdyby to tak neprotahovali tak by bylo hodnoceni asi vyssi, ale takhle... ()

tron

„Som ženatý s vedou. Manželka je milenka.“ Jadro patrí k filmom, ktoré nemusíte vidieť. Talentovaný režisér si doprial oddych od psychologicky náročnejších projektoch a podľa toho to aj vyzerá. Talentovaní herci si zarábajú na domy, vily a autá a tiež to podľa toho vyzerá: oscarové výkony tu fakt hľadať nemusíte. nenájdete (ale vážne: Eckhart, Lindo, Tucci, Karyo, Greenwood, Swanková... čo tí všetci tu preboha robia?). Scenár je pozliepaný zo samých klišé, bodyocunt prebehne presne podľa očakávaní. Oceňujem aspoň pekné triky, hŕstku lepších scén (holuby á la Hitchcock, pristátie raketoplánu, veľryby) a sem-tam lepšiu hlášku ("Nemáme zmysel pre humor a sme ozbrojení.“). Ani diváci neboli nadšení, film s rozpočtom 60 miliónov na celom svete zarobil len 74. ()

• Fiktivní látka "Unobtainium" byla vymyšlena už před filmem a vyskytuje se v několika sci-fi. (WolfR)
  • V České republice film v kinech navštívilo celkem 22 870 diváků. (hrumsrt)
  • Kvůli tomu, aby byly speciální efekty nejdokonalejší, se premiéra filmu zdržela o 5 měsíců. (Chupacabre)

Časové pásmo bylo změněno