Marigold

A ono to není vůbec blbé... snad fantasmagorické, přehnané, naivní, ale při tom všem zábavné a prosté odpudivých nacionalistých konotací některých žánrových souputníků. Fyzik zřejmě při sledování za vlasy přitažené zápletky kolabuje, logika podřimuje, ale napětí to má, herecké výkony "se dají", triky jsou příšerně umělé, nicméně k papundeklové estetice Jádra docela sedí. Rozhodně kvalitnější katastrofický film než Den poté či Armageddon. Alespoň si to nehraje na velké krásné Á, ale snaží se to jen a jen pobavit, což se do důsledku vzato při nízkých očekáváních docela dobře daří. ()

DaViD´82

Pitomoučký scénář, trapné dialogy, neúměrná délka a hrozné efekty. Není to nudné a koukat se na to dá, byť především díky syndromu "tak špatné až je to dobré". Chce to ovšem opravdu vypnout mozek a brát to narozdíl od tvůrců s koňskou dávkou nadsázky. Jediné co ujde jsou herci, sice jsou spíše průměrní, ale dát tak strašně nezajímavým a plochým postavám alespoň nějaký rozměr je úspěch. Byť relativní. Scénáristům by neuškodilo pár doučovacích hodin na základní škole. Evidentně mají v oblasti fyziky a chemie značné nedostatky. ()

castor

Pět let po viditelně zdařilejším Armageddonu, u kterého jsem se bavil i dojímal třikrát víc, se nás několik zaoceánských producentů rozhodlo opět zachránit před zkázou. Největší hlavouni nejhrdějšího národa světa tak spojí své mozky proti hrozbě, která.. no, prostě je třeba se vydat bezprostředně k zemskému jádru a přemluvit ho, aby se opět roztočilo. Ano, The Core je absurdní film. Se vší parádou, která k tomu patří. Tak tupé dialogy jsem ve filmu, který je „střižen“ v klasickém stylu tohoto žánru a který má přinést čirou podívanou, dlouho neslyšel. Navíc herci představují tak jasně definované typy (jejich představitelé je navíc nedokázali polidštit) až z toho bolí hlava. Potěší tak několik vcelku slušivých scén (rozpadající se symbol San Francisca – Golden Gate) nebo sebestředný Stanley Tucci. Nic víc. 50%. ()

kajda.l

Vyloženě špatný film to asi není,ale absolutně mimo můj filmový styl. Nepamatuji film u kterého jsem se naposledy takhle ďábelsky nudil,ale z tohoto hloupého letního blockbusteru jsem málem zešílel a to také díky naprosto katastrofické hudbě(horší soundtrack jsem zatím neslyšel),bolí mně hlava,mám migrénu a jdu spát..děkuji pane Amiele. A proč nedám odpad? Jediný důvod..Hilary Swank(ale prosím,do něčeho podobného už nikdy nelez).. ()

Jacinda

Značně se vymykám zdejšímu průměru, ale na tomhle filmu fakt něco je. pomiňme teď zákony fyziky a nevšímejme si tradičních amerických vzorů. tenhle film má šťávu a i když se kokpit Vergilia houpe někdy jako žížala na vlasci, zamilujeme si spoustu herců (která sice umře, ale s tím se nedá nic dělat). Mezi nejlepší postavy určitě patří doktor Zimskey a Krysa. Stručně řečeno: tenhle film můžu a co mě opravdu dostává, je hláška: "Já vím, že to vypadá jako počítače. Jenomže nejsou" ()

• Ve filmu se uvádí, že nejhlubší vykopaná jáma byla 12 km hluboká. Jedná se o Kolský vrt, který nechali v Murmanské oblasti vybudovat v 60. letech Sověti. (veronikajel)
  • Natáčení probíhalo v USA a v Kanadě ve městech Vancouver, Surrey, Vinnipeg, Burnaby a Victoria. (Terva)
  • Skutečný raketoplán Endeavour je k vidění v California Science Center v Los Angeles. (veronikajel)