Lindushka

Problematika drog mi je dosť vzdialená a nemám rada filmy bez happyendu, keďže filmy nepokladám v zásade za umenie, ale za niečo, čo mám konzumovať na spríjemnenie voľného času a zlepšenie nálady, napriek tomu, toto bola vyložene pôsobivá dráma a uznávam, že to mnou výrazne emocionálne pohlo. ()

film-fancz

70% za vice nez prumerny depresivni film, 90% za skvelou hudbu, ktera zni v hlave dlouho po filmu, nevydrzite a podobne jako hlavni postavy touzi po droze, vy budete chtit soundtrack :-) ()

Voloda737

Depresívna exkurzia do sveta narkomanov a závislých ludí. Aronofsky znova dokazuje, že je majstrom svojho remesla - zachytenie ludských pocitov ovplyvnené drogamy je absolútne úžasné... keď sa do toho pridá skvelý strih, kamera a hudba, tak sa človek len ťažko odlepuje od obrazovky. Myslel som si, že to bude ďalšia tuctová snímka, ktoré zachytí drogovú problematiku len okrajovo, ale Aronofsky tlačí na pílu ako sa len dá a v tomto prípade to je len dobre. Záverečných 15 minút patrí do toho najzlatejšieho fondu svetovej kinematografie... ()

optimus0s

Od komika Marlona Wayanse sem žádnou takovouhle roli nečekal. O Jaredu Letovi sem věděl, že umí hrát, ale přesto mě překvapil. Ale největší překvapením je pro mě Ellen Burstyn. Takový herecký výkon sem už hodně dlouho neviděl. Tento film má také skvělý stříh. A nejlepší částí je posledních pár minut. Takové ztvárnění závislosti jako předvedl režisér Darren Aronfsky, nikde jinde neuvidíte. ()

K_A_MK_A_M

Vidím jaro, jako zrození feťáka. Vidím léto, jako pocit dokonalosti drogy. Vidím podzim jako první nárazy hubou proti zdi a vidím zimu jako čas umřít a odpočinout si od toho tempa. Všichni hledáme nejlepší místo na slunci. Pro někoho existujou zkratky, pro někoho ne. Sára, Harry, Marion a Tyrone nemaj do tohohle roku žádné slušné vyhlídky, ale vědět co je čeká, možná by to skončili rovnou. Nemají se ze začátku tak špatně. Pro některé pohodové večírky, pocity naplněného vztahu, televize a plná lednička. Následně pozvání do oblíbeného televizního pořadu, vynášející kšeftíky s drogami, pochopení v lásce. Tempo přiostřuje, halucinace, závislost, upadající obchod a jedem na plný plyn, nedostatek drog, žádné peníze, prostituce. Finále, elektrické šoky, vězení, porno show, Harryho pahýl místo ruky………… To celé doprovází skvělá hudba, která se v podstatě nemění ale zrychluje, stejně jako děj a úpadek do kterého se postavy dostávají. Mám Aronovskyho rád, ale tenhle kousek hraje prim. Nej scény – samozřejmě záběry na zornice, všechny sářiny halucinace, šlehnutí si do vředu mi protočilo žaludkem, elektrické šoky, stříkající krev při amputaci, je jich tam mnohem mnohem víc, jako třeba detaily změny rychlosti záběru kamery při abstinenčních příznacích. No prostě Harry má šťávu. ()

mocuishla

O snech, o tom co je člověk pro jejich naplnění schopen podstoupit, obětovat. O síle a odvaze, která se nám dostává-když se naše sny přibližují realitě. O zklamání a bolesti, kterou člověk cítí, když jeho sen zhyne. Mše za sny…prosím o chvíli ticha…Jedinečná hudba, výborný střih, velmi silné příběhy, které se sbíhají ve více než excelentní celek. ()

in4mator

Film nabízí výborný herecký výkon Ellen Burstyn a nápadité vykreslení pocitů a stavů hlavních postav, umocněné psychohudbou a zrychlenými i zpomalenými záběry. I když jde o poměrně ohrané téma, jak dokážou drogy člověku zničit život a i jeho samého, v tomto případě filmu hodně pomáhá forma zpracování. Jako výchovný film perfektní. ()

Floydie

Requiem se nezabývá drogami tak komplexně jako Traffic, přesto je v konečném důsledku výmluvnější. Rozklad lidského života prostřednictvým návykových látek nikdo nevystihl lépe než Aronofsky svými zběsilými psychadelickými výjevy. Závěrečné zůčtování s postavami patří k nejpůsobivějším scénám vůbec. Výkon Ellen Burstyn snad ani netřeba komentovat. :) ()

amarth

Je to až neuvěřitelné, jak může normální, mnohdy ambiciózní, lidi dohnat formou kritického realismu psychotropní látka do stavu bezbřehého šílenství. Lidé se chovají jako zvířata, pokud je k pudu sebezáchovy (v tomto případě absťák) donutíme, udělají cokoliv. Na tomto filmu je krásné, že na autentičnosti neubírá, pouze přidává stejně tak, jako na dávkách "háčka", což je již méně krásné. Líbí se mi, že film od drog odrazuje, aníž by to dělal prvoplánově, tedy účelně...nadstandardní forma zpracování drogové tématiky, ale hlavně (narozdíl kupř. od kultovního british Trainspottingu či american Snuff atd.) natolik reálná a smutná, bez komických situací, drásající až znervózňující. V našem případě srovnatelné třeba s Kanárkem či Mandragorou, ne příběhem, avšak tématicky i sémanticky přinejmenším...good work! ()

Puol

Smutné a depresívne filmárske majstrovstvo, ktoré sa Vám dostane pod Kožu. Záverečný pocit beznádaje a to akým spôsobom ho Arofonsky vyvolal...Však chvály sú to písané v komentároch všade okolo. Vyzdvihol by som ešte parádny soundtrack. ()

Radek.SCH

Hudba, střih, kamera... geniální. Bohužel, ve všem tom stylu se nějak ztrácí působivost, kterou by film jinak mohl mít. ()

Páně

Film, který člověka jako jsem já musel nevyhnutelně zasáhnout. Darren Aronofsky si dal skutečně záležet. Dokázal do příběhu nacpat neskutečné emoce a snad veškerou mizérii, která se jen v člověku může ukrývat. Není to složité, není to pseudo ani post a právě proto je to tak citově odzbrojující a zničující. Po zhlédnutí jsem prostě zůstal paralyzován v nejhlubším zmaru. Tohle se tedy povedlo. Skvělá práce s obrazem a zvukem, skvělá hudba. Toto vše jen za jediným účelem a to ukázat nám všem jakýsi náhled do trýznivého světa, který je kolem nás. Je třeba to vidět. Já jsem si smlsnul, protože tohle je styl, který ke mě promlouvá. Film ze kterého mrazí. ()

gootchy

Odstrašující případ závislosti na drogách a na TV. Tenhle kousek je velkým varováním s perfektními hereckými výkony. O hudbě a střihu ani nemluvě. Bravo Darrene! ()

The.Aticus

Až doteraz som si myslel že králom drogových fimov je Trainspotting ,ale prečítal som si zopar komentárov na tento film a tak som si ho pozrel. Zo začiatku nič extra, normálny film o dgogách, ale čím viacej som to pozeral tak tým to bolo lepšie.Tie nezabudnutelné scény s Matkou, fúú akože takto sklelý a hlavne pravdivý film treba hladat ale už sa našiel. Po filmovej stránke je to niečo super- skvelý herci hlavne ma milo prekvapil Marlon Wayans perfektne zarhar svoju rolu a tiež aj Jared Leto úplne sa do roly vžil. Po filme som mal ústa ešte dlho otvorené. Film je taký temný, drsný a zároveň pravdivý. Mal som po filme zmiešané pocity. Také ani neviem aké- film bol skvelý tak neviem prečo som mal blbú náladu po filme ale asi z toho čo všetko možu drogy z človeka urobit. Tak zhrnutie: Requiem for a Dream vomne zanechal vela ,je to jeden skvelý film. 90% ()

Gedes

Nemohu tomuto filmu dát víc než 3 *... Sice byl střih a hudba velmi dobrá a myšlenka filmu velmi emocionální... ale ... v tu chvíli mě ten film hodně dostal, ranil, vyděsil... ale teď ? Nevím, nevím, co s tím co jsem viděla udělat... no tak v první řadě to bylo výchovné - takže nehubnout :o), nefetovat a nesouložit... a v druhý řadě?:-) Film jsem si pustila, abych se odreagovala..., začátek mě moc nebavil, pak už mě trochu dostala atmosféra... a na konci filmu jsem byla totálně zdeptaná... takže? já fakt nevím co s tím...:o) je to jeden smutný příběh několika osůbek...a víc už psát nebudu nebo tomu dam nakonec jen 2*:-) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen