Spolumajitel soukromé nemocnice, lékař John Dolittle s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství, opět rozumí zvířecířeči. Záhy se seznámí sřadou zvířecích tvorů i s jejich problémy, a stane se roti své vůli věhlasným zvěrolékařem, vyhledávaným zvířaty domácími i divokými. Nová "praxe" mu však způsobí vážné komplikace v práci i v rodině. Díky malé dcerce Maye však nakonec pochopí, že se musí smířit se skutečností a přijmout sebe samotného jako "zvláštního" člověka: vyléčí tygra Jacoba, který chtěl spáchat sebevraždu a stane se konečně správných otcem, manželem i lékařem. (oficiální text distributora)

lennyd

Když byl John Dolittle malý, uměl (jako většina dětí) mluvit se zvířaty. Během dospívání tuto schopnost ztratil, ale nyní zjišťuje, že opět ví, co si okolní zvěř povídá (nejvíc mu to dává najevo přidrzlý křeček). Ale díky tomu, že Dolittle je lékař, velmi rychle zjišťuje, že ani ve zvířecím světě není všechno ideální, a že i zvířata potřebují pomoc - ale neumí si o ni říct. Nejdříve pomůže jedné zatoulané sově, ale pak se to o jeho schopnostech rozkřikne, a hnedka má doma zvěřinec. Dokáže Dolittle skloubit svoji práci a svého nového "koníčka" ? ... O Eddiem Murphym si už nějak iluze nedělám, ten opravdu bere to, co mu kdo nabídne. Ale Dr. Dolittle nečekaně patří k tomu lepšímu, co z Murphyho vypadlo - docela vtipný námět (přece jen, koho by nezajímalo co si o něm jeho křeček myslí?), rozumná délka a ani Murphy se tady nepitvoří tolik, jak je u něj obvyklé v pozdějších filmech. Na víc než na průměr to samozřejmě nemá, ale i to je na Murphyho dost dobrý... ()

Ravi

Já si s touto praštěnou komedií, která mě nedonutila ani k jednomu úsměvu, ruku nepodám. Za ty mluvící zvířata jako dobrý nápad. 30% = 1/5 ()

Jaro.Krafcik

Slabšia kómedia, váhal som či dať slabšie hodnotenie alebo lepšie. Ale Murphy nakoniec svojim humorom a scénou s tigrom pobavil natolko že sa priklonim ku priemeru. Skôr taký film pre rodinu. Alebo tých čo majú radi zvieratá. 3* ()

spikey1

a bude hůř... tohle vlastně ještě jde, protože zvířata jsou dobře nadabovaná a s klasicky příjemnou zápletkou ()

marrjaana

tento film jsem poprvé viděla když mi bylo deset a pamatuji si že se mi strašně líbil a právě proto mu dávám čtyři hvězdičky, protože tento film je pro děti a ty by ho měli také hodnotit ()

herr_carter

Tohle už bylo období, kdy se to Eddiemu nějak všechno sralo a točil pak jednu sračku za druhou..................moje hodnocení = 3 z 10. ()

Zagros

Na filmu Dr. Dolittle je vidět, že jen jeden nápad (doktor umí mluvit se zvířaty) a komika Eddieho Murphyho (jde pořád nějak dolů) nestačí. Občas mě zaráží, jak si tvůrci myslí, že děti jsou hloupější než dospělí a lze jim naservírovat "jednodušší" zábavu. Tak to není a pár vtipných situací to nezachrání. Dobrý film pro děti dá mnohdy více práce než film pro dospělé. Sám jsem nebavil ani v mladším věku a jako dospělého mě to znovu neláká už vůbec. ()

iXtr3m3

Určite vtipná komédia pre celú rodinu. Eddie bol ešte vo forme a aj jeho kredit nebol nižšie, ako sa mu počas nasledujúcich pár rokov podarilo. Pozrel som si to po rokoch so šesťročnou dcérkou a páčilo sa jej to, veď toľko zvieratiek pokope, komu by sa to nepáčilo... :) ()

eagle-eye

Začínám mít pocit, že Murphy už delší dobu patří do cvokárny a ne na filmová plátna. Hvězda za triky a pár vtipných zvířecích dia(mono)logů. ()

Paity

Dr.Doolittle je parodie na blbce, jinak si to neumím vysvětlil. Eddie Murphy zase nezklaml a natočil tuhle zířeco-povídající slátaninu. ()