Spolumajitel soukromé nemocnice, lékař John Dolittle s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství, opět rozumí zvířecířeči. Záhy se seznámí sřadou zvířecích tvorů i s jejich problémy, a stane se roti své vůli věhlasným zvěrolékařem, vyhledávaným zvířaty domácími i divokými. Nová "praxe" mu však způsobí vážné komplikace v práci i v rodině. Díky malé dcerce Maye však nakonec pochopí, že se musí smířit se skutečností a přijmout sebe samotného jako "zvláštního" člověka: vyléčí tygra Jacoba, který chtěl spáchat sebevraždu a stane se konečně správných otcem, manželem i lékařem. (oficiální text distributora)

korbitch22

Dost podhodnocená komedie z posledního období, kdy se ještě dal Murphy považovat za komediální špičku.Dneska jsem se po dlouhý době na film kouknul v televizi a smál jsem se víc než dost.Jasně, humor je místy dost infantilní, ale Eddie hraje dobře a mluvící zvířátka na mě prostě vždycky fungovali, jeden z posledních opravdu hodně dobrých filmů v jeho kariéře.70%. ()

heyda

Já nevím, Eddie má úžasný úsměv i jako herec je podle mě dobrý, jenže mě zatím neukázal jinou jeho tvář. Bohužel si vybírá úplně trapný filmy. Tady jde o jakštakš podařenou komedii. Ale jen jakštakš. ()

eraserhead666

Na tohle už jsem asi starej. A Murphy taky. Z dětského pohledu asi fajn věc, z rodinného, tedy ve smyslu rodinné podívané, ti starší budou prostě trpět. Trochu jsem se prospal, občas mi to přišlo spíše trapnější než zábavnější. ()

ARI50

Zábavná a příjemná podívaná na doktůrka, protože jsem se i smál a příběh je zajímavý tak chválím. ()

veru_needy

Zábavný snímek o doktorovi, který v dětství ztratí schopnost mluvit se zvířaty a až v dospělosti se mu tato schopnost vrací při nešťastné srážce psa Luckyho. Dr. Dolittle je jedna z dobrých komedii s Eddiem, která pobaví i po tolika letech, strašně ráda na tento film vzpomínám. Mým srdcovým je ale díl druhý, kde doktorovo hlavními tématy jsou schopnost mluvit se zvířaty, kácení lesa a milostné problémy jednoho rozhýčkaného medvěda. Zde se totiž dr. Dolittle rozhodl na popud roztomilých zvířátek hájit jejich práva a les. A rozhodl se na to jít skrze medvědy. Pokud by se mu totiž podařilo dát dohromady dva (samce a samičku) medvědy ohroženého druhu, bylo by vyhráno. Potíž je v tom, že samec žil dlouhou dobu v cirkusu a do divočiny se mu příliš nehce. ()

Tommassi3

"Už jsi podobnou operaci někdy dělal ??" - "Jo, jednou !! Na medicíně !! Na mrtvole !! Ale profesor říkal, že kdyby byl pacient živý, operaci by určitě přežil.." ;) ()

villon17

Kdybych rozuměla každému brouku, asi by mi hráblo, ale jak je vidět, dá se to využít pro natočení celovečerního filmu.... ()

Marek1991

Pre mňa už staršia rodinná komédia o človekovi, ktorý sa rozpráva so zvieratami a v ktorej nájdem sem tam zábavné momenty, no okrem toho je povrchná a trápna až odporná. Príde mi to však dosť aj ako odraz svojej doby. Eddie Murphy sa zabáva, no niečím takýmto pre mňa nikdy nebude dobrým hercom. Tento film si mohli odpustiť alebo ho nejak spojiť s filmami o Ace Venturovi, aby zbytočne nevytvorili, ako sa tu stalo, toľko filmov s touto témou. Komerčné to viditeľne bolo, no otrasné. ()

Falcor

Haf haf, haf haf, haf haf, cože? Ty nerozumíš? OK, tak: čára, čára, čára, strom, strom, strom.... to si pamatuji, kromě uprděných krys, ale to lidi dokáží taky. Tady je to aspoň vrrtrrrrochu legrrrrační, vrrr hafhaf. ()

corpsy

Hitová komédia, ktorá stojí skôr na sympatických zvieratkách ako na Eddiem Murphym. Z toho dôvodu jeho úlohu mohol hrať hocijaký iný herec. ()

Kryton

Jedna z mála komedii v 90letech , kde je Murphy zabavný a ty zviřatka se dají zkousnout. Jen by se neměli dělat další pokračovaní!!! ()

mysiak

Rodinná komédia...Eddie Murphy keď ešte bol ako tak vtipný...a tu mu to celkom šlo...aj keď sekundovalo mu morča..všetko dobre dopadne, a deckám sa to bude páčiť...o to ide... ()

sta

No některé hlášky jsou sice trapné (jako ty ostatní), nicméně z úst zvířat občas znějí jako docela vtipné. Jinak jsem tomu filmu moc nerozumněl - proč měl někdo potřebu natočit něco takového? ()