Spolumajitel soukromé nemocnice, lékař John Dolittle s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství, opět rozumí zvířecířeči. Záhy se seznámí sřadou zvířecích tvorů i s jejich problémy, a stane se roti své vůli věhlasným zvěrolékařem, vyhledávaným zvířaty domácími i divokými. Nová "praxe" mu však způsobí vážné komplikace v práci i v rodině. Díky malé dcerce Maye však nakonec pochopí, že se musí smířit se skutečností a přijmout sebe samotného jako "zvláštního" člověka: vyléčí tygra Jacoba, který chtěl spáchat sebevraždu a stane se konečně správných otcem, manželem i lékařem. (oficiální text distributora)

Ravi

Já si s touto praštěnou komedií, která mě nedonutila ani k jednomu úsměvu, ruku nepodám. Za ty mluvící zvířata jako dobrý nápad. 30% = 1/5 ()

Jaro.Krafcik

Slabšia kómedia, váhal som či dať slabšie hodnotenie alebo lepšie. Ale Murphy nakoniec svojim humorom a scénou s tigrom pobavil natolko že sa priklonim ku priemeru. Skôr taký film pre rodinu. Alebo tých čo majú radi zvieratá. 3* ()

spikey1

a bude hůř... tohle vlastně ještě jde, protože zvířata jsou dobře nadabovaná a s klasicky příjemnou zápletkou ()

marrjaana

tento film jsem poprvé viděla když mi bylo deset a pamatuji si že se mi strašně líbil a právě proto mu dávám čtyři hvězdičky, protože tento film je pro děti a ty by ho měli také hodnotit ()

herr_carter

Tohle už bylo období, kdy se to Eddiemu nějak všechno sralo a točil pak jednu sračku za druhou..................moje hodnocení = 3 z 10. ()

Zagros

Na filmu Dr. Dolittle je vidět, že jen jeden nápad (doktor umí mluvit se zvířaty) a komika Eddieho Murphyho (jde pořád nějak dolů) nestačí. Občas mě zaráží, jak si tvůrci myslí, že děti jsou hloupější než dospělí a lze jim naservírovat "jednodušší" zábavu. Tak to není a pár vtipných situací to nezachrání. Dobrý film pro děti dá mnohdy více práce než film pro dospělé. Sám jsem nebavil ani v mladším věku a jako dospělého mě to znovu neláká už vůbec. ()

iXtr3m3

Určite vtipná komédia pre celú rodinu. Eddie bol ešte vo forme a aj jeho kredit nebol nižšie, ako sa mu počas nasledujúcich pár rokov podarilo. Pozrel som si to po rokoch so šesťročnou dcérkou a páčilo sa jej to, veď toľko zvieratiek pokope, komu by sa to nepáčilo... :) ()

eagle-eye

Začínám mít pocit, že Murphy už delší dobu patří do cvokárny a ne na filmová plátna. Hvězda za triky a pár vtipných zvířecích dia(mono)logů. ()

Paity

Dr.Doolittle je parodie na blbce, jinak si to neumím vysvětlil. Eddie Murphy zase nezklaml a natočil tuhle zířeco-povídající slátaninu. ()