• Lucilay

Ten film by byl i dobrý, kdyby už sám o sobě neuváděl lidi v omyl, třeba s krávami, kde ukazují tou jejich "stávkou", že krávy dávají mléko samy od sebe po celý rok. A pak se divíme, že je tu tolik tupců, co nevědí, že ta kráva dává mléko jen, když má tele. Takových desinformací je ve filmu více, a proto nelze dobře hodnotit.(29.12.2017)

• kaylin

Opakovaný vtip už není vtipem, a tak tenhle film opravdu není moc vtipný a spíše jede na to, že to bude trochu emotivní a roztomilé. To je ale bohužel celkem málo, což je opravdu škoda. Eddie Murphy je dobrý herec, ale jednoduše se rozhodl, že v tomhle období bude dělat komedie, které ale nakonec nejsou tak vtipné.(31.10.2016)

O něco slabší než první díl, ale pořád mnohem lepší, než ty další pokračování, které už vůbec nemají nic společného s prvním dílem. Nejvíc se mi líbila ta scéna, jak holub křičí na policajty "Černý svině! Černý svině!" a prase se rozeběhlo na holuba "Cos to řekl?!". A ta scéna, jak medvěd se vykadil na toaletě v restauraci a následný emoční řev Dollitla, mě tak rozesmála, že jsem se málem počůral smíchy - Vážně!(4.3.2018)

• Rominator

Na film jsem se podíval, abych zjistil jak je to s Arnoldem, ale ten ve filmu jako herec nehraje. Arnolda Schwarzeneggera je možné zaslechnout v originální zvukové stopě ve dvou scénách jako BÍLÉHO VLKA (White Wolf) a v jedné zazní i známá hláška "Hasta la vista, baby" ze snímku Terminátor 2: Den zúčtování (1991). U herců by se proto hodila poznámka d.f. (dabingová filmografie), protože v českém nebo slovenském překladu z toho divák nemá nic.(20.7.2014)

Příběh ještě jednodušší a horší než byl v jedničce. Opět se člověk dost zasměje, ale už jsou vtipny a scény prokazatelně horší. Eddie Murphy hraje výborně, ale to není všechno. Přesto jsem se bavil tak film rychle uběhl. Jedničku mám ale víc v oblibě než tuto dvojku. Proto hodnotím film jen na 51% = ***(18.11.2012)

• - Arnold Schwarzenegger namluvil bílého vlka. Ve filmu měl jedinou větu: "Hasta la vista, baby," kterou říká při konfliktu s řidiči náklaďáků. (HappySmile)

• - Medvědi Archie a Ava, které namluvili Steve Zahn a Lisa Kudrow, se ve filmu stanou rodiči. V jedné epizodě Přátel se Steve Zahn ožení s Lisou Kudrow. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy do lesa přijíždí těžká technika pro těžbu dřeva, řekne bílý vlk, kterého namluvil Arnold Schwarzenegger, hercovu slavnou hlášku: "Hasta la vista, baby." Stejnou frázi již řekl herec jako Terminátor ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování (1991). (Rominator)