Eddie Murphy se vrací coby lékař, který má schopnost mluvit se zvířaty. Tentokrát v roli obhájce "zvířecích práv" v první stávce uvnitř zvířecí říše. Doktor Dolittle ma tolik dvou a čtyřnohých klientů, že je nemůže ani zvládnout. Jenže oni chtějí víc než návštěvu jeho ordinace. Hájí les před bezohlednými lidskými projektanty. A kdo jiný by měl být nápomocný, než doktor Dolittle! A doktor má plán: najít ohrožené druhy, chráněné zákonem. Najde osamocenou medvědici Avu, která žije v lese odsouzeném k zániku. Ale potřebuje partnera - a Dolittle si myslí, že ho našel. V cirkuse. Archie, cirkusový medvěd, nechce nic slyšet o stěhování k nové družce. Ještě že doktor mu vysvětlí, že jeho místo je právě v přírodě a právě u Avy... (oficiální text distributora)

Trailer

lennyd

Dr. Dolittle (Eddie Murphy) má před sebou obrovský úkol. Zvířátka z jednoho lesa jej požádají, zda by je nemohl zastupovat v boji proti těžařské společnosti, která má v plánu onen les zlikvidovat. Řešení je jediné - nalézt nějaký ohrožený zvířecí druh, který v lese žije, a tím těžbu překazit. V lese sice žije západopacifická medvědice Ava, ale dokud nebude mít rodinu, nebude její přítomnost v lese brána vážně. A jediný další žijící západopacifický medvěd je Archie, toho času živící se vystupováním v jednom z cirkusů. Dr. Dolittle si za svůj cíl dává dát oba medvědy dohromady ... Od dolittlovské jedničky kvalitativní sešup, nicméně proti trojce jde stále ještě o vcelku zábavný film. Zvlášť pokud jej budete sledovat se svými potomky - ti se budou bavit roztomilými zvířátky, a vy se semtam zasmějete Archieho "lidským" problémům s láskou. Nicméně asi deset vteřin po skončení filmu se tento okamžitě vytratí v zapomnění... ()

blondboss

Slabá a nezaujímavá rodinná žánrovka, ktorá sa tak trochu vezie na vlne úspechu jednotky, ale v zásade nič nové neprináša a aj napriek tomu, že Eddie Murphy si túto rolu očividne užíva, nedokáže to sám potiahnuť, čo je spôsobené aj jednoduchosťou scenára. Rozprávajúce zvieratká zaujmu v jednom filmu, vo viacerých asi už nie. 40 % ()

genetique

Pokračovanie veľmi slabo kopíruje pomerne slušný (aspoň u mňa) úspech jednotky a vtipy pozostávajúce z Dolittlovej schopnosti rozumieť reči zvierat už strácajú na účinku aj keď párkrát som sa pobavil. Typický príklad toho, keď chcú tvorcovia z debility divákov vytiahnuť čo najviac prachov. Ešteže sa Eddie bezhlavo nepustil do trojky. 45%. ()

Potjoc

O něco slabší než první díl, ale pořád mnohem lepší, než ty další pokračování, které už vůbec nemají nic společného s prvním dílem. Nejvíc se mi líbila ta scéna, jak holub křičí na policajty "Černý svině! Černý svině!" a prase se rozeběhlo na holuba "Cos to řekl?!". A ta scéna, jak medvěd se vykadil na toaletě v restauraci a následný emoční řev Dollitla, mě tak rozesmála, že jsem se málem počůral smíchy - Vážně! ()

Guzo

No, jednička už je taková trochu klasika, dvojka se na ní pokouší navázat a trpí neduhami druhých dílů. Není to úplně ono, ale odpad to taky neni. Murphy se snaží být za každou cenu vtipný, bohužel je mezi vtipností a trapností občas jenom tenká linka.. Ovšem musíme to brát jako rodinnou komedii, na nic jiného si Dolittle nehraje, a myslím, že děti z komedie o zvířátkách mají vždycky radost, navíc, když jim mohou ještě rozumět. ()

• Severoamerické tržby dosáhly 112 milionů amerických dolarů, celosvětové 176,1 milionu. (NIRO)

Související novinky

Indické plány M. Douglase

Indické plány M. Douglase

25.01.2005

Michael Douglas se dal slyšet, že se hodlá podílet na produkci filmu RACING THE MONSOON, natočeném výhradně v prostředí Indie. Sám si chce v dobrodružném snímku samozřejmě také zahrát. Douglas… (více)