• Falcor

Probíral jsem tento film s našim psem Tomem (čistokrevný sibiřský basset - hodně štěstí při hledání v encyklopediích) a ten mi důvěrně zavrčel, že je to pěkná ptákovina. To může znamenat dvojí: Jednak je to totální hovadina, protože Tomík nemá ptáky rád (hlavu mu zdobí sice velké plachty, ale stejně mu každý pták vždy ufrnkne), anebo se bavil o úplně jiném filmu, bylo-li to vůbec o filmu, jelikož je chudák Tomík úplně hluchý. (To má určitě z toho létání - těšte se velikonoční kuřátka a poslové jara - ptačí chřipku na vás)(14.10.2005)

• Guzo

No, jednička už je taková trochu klasika, dvojka se na ní pokouší navázat a trpí neduhami druhých dílů. Není to úplně ono, ale odpad to taky neni. Murphy se snaží být za každou cenu vtipný, bohužel je mezi vtipností a trapností občas jenom tenká linka.. Ovšem musíme to brát jako rodinnou komedii, na nic jiného si Dolittle nehraje, a myslím, že děti z komedie o zvířátkách mají vždycky radost, navíc, když jim mohou ještě rozumět.(14.8.2008)

• Rominator

Na film jsem se podíval, abych zjistil jak je to s Arnoldem, ale ten ve filmu jako herec nehraje. Arnolda Schwarzeneggera je možné zaslechnout v originální zvukové stopě ve dvou scénách jako BÍLÉHO VLKA (White Wolf) a v jedné zazní i známá hláška "Hasta la vista, baby" ze snímku Terminátor 2: Den zúčtování (1991). U herců by se proto hodila poznámka d.f. (dabingová filmografie), protože v českém nebo slovenském překladu z toho divák nemá nic.(20.7.2014)

Souhlasím s většinou, že je tu patrný jistý pokles kvality oproti prvnímu dílu, což je možná způsobeno tím, že zde přibylo ekologie a rodinných dramat. Humor tu občas balancuje na hraně trapnosti, ale jakštakš se drží. Ve své podstatě to není tak špatný film a má i pár dobrých momentů. A hlavně - je tu spoustu scén s mývalem, což je pro mě plus :)(21.11.2014)

Příběh ještě jednodušší a horší než byl v jedničce. Opět se člověk dost zasměje, ale už jsou vtipny a scény prokazatelně horší. Eddie Murphy hraje výborně, ale to není všechno. Přesto jsem se bavil tak film rychle uběhl. Jedničku mám ale víc v oblibě než tuto dvojku. Proto hodnotím film jen na 51% = ***(18.11.2012)

• - Dalmatin Freckles, který hrál ve 101 dalmatinech (1996) a také 102 dalmatinech (2000), je jedním ze zvířat, které se účastní stávky. (HappySmile)

• - Arnold Schwarzenegger namluvil bílého vlka. Ve filmu měl jedinou větu: "Hasta la vista, baby," kterou říká při konfliktu s řidiči náklaďáků. (HappySmile)

• - Medvědi Archie a Ava, které namluvili Steve Zahn a Lisa Kudrow, se ve filmu stanou rodiči. V jedné epizodě Přátel se Steve Zahn ožení s Lisou Kudrow. (HappySmile)