Eddie Murphy se vrací coby lékař, který má schopnost mluvit se zvířaty. Tentokrát v roli obhájce "zvířecích práv" v první stávce uvnitř zvířecí říše. Doktor Dolittle ma tolik dvou a čtyřnohých klientů, že je nemůže ani zvládnout. Jenže oni chtějí víc než návštěvu jeho ordinace. Hájí les před bezohlednými lidskými projektanty. A kdo jiný by měl být nápomocný, než doktor Dolittle! A doktor má plán: najít ohrožené druhy, chráněné zákonem. Najde osamocenou medvědici Avu, která žije v lese odsouzeném k zániku. Ale potřebuje partnera - a Dolittle si myslí, že ho našel. V cirkuse. Archie, cirkusový medvěd, nechce nic slyšet o stěhování k nové družce. Ještě že doktor mu vysvětlí, že jeho místo je právě v přírodě a právě u Avy... (oficiální text distributora)

Trailer

tron

„To nie je len zmrzlina, Archie!“ Pribudlo ekologické posolstvo a celé je to strašne detinské; sme v tom druhu rodinného filmu, ktorý neverí, že existujú inteligentné deti, ktoré by si veci domysleli bez našepkávania. Inak ma ale obklopila hneď od začiatku príjemná lesná atmosféra, čo mestskému originálu chýbalo. Ten ale zasa bol vtipnejší; v dvojke je vystupovanie zvierat všetkého druhu (najmä žirafa) a ich dialógy samozrejmosťou, nekoná sa pôvabnosť originálu (ak nerátame Stevea Irwina a finálnu dravú "vzburu prírody"). No ako vravím – slušná rodinná zábavka s jedinou záchodovou scénou (aj to v nej účinkuje medveď). ()

Dever

Soundtrack David Newman: 1. Cluck Cluck - The Product G&B [3:59] ,2. Do U Wanna Roll (Dolittle Theme) - R.L./Snoop Dogg/Lil' Kim [4:33] ,3. Tameeka - Mario [3:42] ,4. Absolutely Not - Deborah Cox [3:35] ,5. We Fit Together - O-Town [3:58] ,6. Two Steps - Jimmy Cozier [4:17] ,7. What It Is (Part II) - Flipmode Squad [4:20] ,8. Rear View Mirror - Alicia Keys [4:05] ,9. If I Was The One - Luther Vandross [4:21] ,10. Makin' Me Feel - Angie Stone [4:07] ,11. Life Is Good - LFO [4:05] ,12. Lookin' For Love - Next [3:35] ,13. If I Knew - Medeiros [4:27], ()

Shit

Všechno co bylo v prvním díle vtipný se tady neobjevuje, protože první díl vycházel hlavně z toho že tobyla první zkušenost s mluvením se zvířaty. Druhej díl se snaží navázat na příběh z prvního dílu a to dost nešťastně, vtipný scény nejsou vtuipný a nevtipný scény jsou nudný a Eddie Murphy, kterýho považuju za dobrýho komika, tak se tady nějak nedokáže prosadit, je to teda hlavně kvůli pěkně stupidnímu scénáři, ale přece jenom Eddie mohl zahrát ty stupidní scény líp. celkově to je dost nepodařenej druhej díl a jen díky občas povedeným scénám u kterých jsem se aspoň trochu zasmál dám 2*, ale od Murphy tak trochu zklamání ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Já jsem velkej zlej medvěd!" Eddie Murphy řeší kácení lesa a milostné problémy jednoho rozhýčkaného medvěda. Humor taky sice poškádlí mimické svaly, ale netrhá zrovna bránici. Triky ovšem znovu dobré. Znovu to vypadá, že ta zvířata fakt mluví. Jinak tohle už je spíše pro děti, ale co? 4*. - 70%. ()

Gilmour93

Jiřík ze Zlatovlásky tmavé barvy pleti opět ordinuje! Tentokrát s ekologickým poselstvím, užvaněnou lesní faunou a jedním cirkusovým méďou, co musí pokrýt medvědici, ačkoliv se sám chová jako slon v porcelánu. Ve finále si zvířátka zastávkují jak italští státní zaměstnanci, děti se zasmějí a dobro přírody zvítězí nad mamonu chtivou buržoazií těžařů dřeva. Třikrát hurá! A Eddie Murphy ? Ten se potopí ještě hlouběji do studnice zvané Zapomnění.. ()

• Medvěd Tank je druhý nejslavnější hrající medvěd. Na prvním místě je medvěd Bart. Oba vlastní a trénuje Doug Seus, který si zahrál Klondike Davea. (HappySmile)
  • Medvědi Archie a Ava, které namluvili Steve Zahn a Lisa Kudrow, se ve filmu stanou rodiči. V jedné epizodě Přátel se Steve Zahn ožení s Lisou Kudrow. (HappySmile)