• lennyd

Dr. Dolittle (Eddie Murphy) má před sebou obrovský úkol. Zvířátka z jednoho lesa jej požádají, zda by je nemohl zastupovat v boji proti těžařské společnosti, která má v plánu onen les zlikvidovat. Řešení je jediné - nalézt nějaký ohrožený zvířecí druh, který v lese žije, a tím těžbu překazit. V lese sice žije západopacifická medvědice Ava, ale dokud nebude mít rodinu, nebude její přítomnost v lese brána vážně. A jediný další žijící západopacifický medvěd je Archie, toho času živící se vystupováním v jednom z cirkusů. Dr. Dolittle si za svůj cíl dává dát oba medvědy dohromady ... Od dolittlovské jedničky kvalitativní sešup, nicméně proti trojce jde stále ještě o vcelku zábavný film. Zvlášť pokud jej budete sledovat se svými potomky - ti se budou bavit roztomilými zvířátky, a vy se semtam zasmějete Archieho "lidským" problémům s láskou. Nicméně asi deset vteřin po skončení filmu se tento okamžitě vytratí v zapomnění...(11.3.2011)

• kaylin

Opakovaný vtip už není vtipem, a tak tenhle film opravdu není moc vtipný a spíše jede na to, že to bude trochu emotivní a roztomilé. To je ale bohužel celkem málo, což je opravdu škoda. Eddie Murphy je dobrý herec, ale jednoduše se rozhodl, že v tomhle období bude dělat komedie, které ale nakonec nejsou tak vtipné.(31.10.2016)

• Gilmour93

Jiřík ze Zlatovlásky tmavé barvy pleti opět ordinuje! Tentokrát s ekologickým poselstvím, užvaněnou lesní faunou a jedním cirkusovým méďou, co musí pokrýt medvědici, ačkoliv se sám chová jako slon v porcelánu. Ve finále si zvířátka zastávkují jak italští státní zaměstnanci, děti se zasmějí a dobro přírody zvítězí nad mamonu chtivou buržoazií těžařů dřeva. Třikrát hurá! A Eddie Murphy ? Ten se potopí ještě hlouběji do studnice zvané Zapomnění..(27.2.2012)

• Rominator

Na film jsem se podíval, abych zjistil jak je to s Arnoldem, ale ten ve filmu jako herec nehraje. Arnolda Schwarzeneggera je možné zaslechnout v originální zvukové stopě ve dvou scénách jako BÍLÉHO VLKA (White Wolf) a v jedné zazní i známá hláška "Hasta la vista, baby" ze snímku Terminátor 2: Den zúčtování (1991). U herců by se proto hodila poznámka d.f. (dabingová filmografie), protože v českém nebo slovenském překladu z toho divák nemá nic.(20.7.2014)

Souhlasím s většinou, že je tu patrný jistý pokles kvality oproti prvnímu dílu, což je možná způsobeno tím, že zde přibylo ekologie a rodinných dramat. Humor tu občas balancuje na hraně trapnosti, ale jakštakš se drží. Ve své podstatě to není tak špatný film a má i pár dobrých momentů. A hlavně - je tu spoustu scén s mývalem, což je pro mě plus :)(21.11.2014)