Příběh ještě jednodušší a horší než byl v jedničce. Opět se člověk dost zasměje, ale už jsou vtipny a scény prokazatelně horší. Eddie Murphy hraje výborně, ale to není všechno. Přesto jsem se bavil tak film rychle uběhl. Jedničku mám ale víc v oblibě než tuto dvojku. Proto hodnotím film jen na 51% = ***(18.11.2012)

• Gilmour93

Jiřík ze Zlatovlásky tmavé barvy pleti opět ordinuje! Tentokrát s ekologickým poselstvím, užvaněnou lesní faunou a jedním cirkusovým méďou, co musí pokrýt medvědici, ačkoliv se sám chová jako slon v porcelánu. Ve finále si zvířátka zastávkují jak italští státní zaměstnanci, děti se zasmějí a dobro přírody zvítězí nad mamonu chtivou buržoazií těžařů dřeva. Třikrát hurá! A Eddie Murphy ? Ten se potopí ještě hlouběji do studnice zvané Zapomnění..(27.2.2012)

Pokračování zábavné komedie kde se můžete podívat do světe kde i google translate nestačí. Je to zábavné, vtipné a nejspíš to pobaví všechny především nejmenší diváky. Co na tom, že když se na to podíváte z dálky, tak zjistíte, že je to vesměs blbost, ale i když si to uvědomíte, tak vám to stejně bude jedno a kdykoliv se k tomu vrátíte, protože jenom jeden doktor zvládne mluvit se zvířaty a při tom vás skvěle pobavit. Na dlouhé zimní večery naprosto ideální film a doporučuji. Ovšem pokud od toho budete čekat film, který vás má zaujmout a vyplnit večerní filmovou atmosféru asi šáhněte malinko jinam, jelikož je tohle takový dobrý svěží film, který se nebude hodit do vážnější atmosféry nebo do specifikovanějšího smyslu pro humor(25.8.2014)

• Rominator

Na film jsem se podíval, abych zjistil jak je to s Arnoldem, ale ten ve filmu jako herec nehraje. Arnolda Schwarzeneggera je možné zaslechnout v originální zvukové stopě ve dvou scénách jako BÍLÉHO VLKA (White Wolf) a v jedné zazní i známá hláška "Hasta la vista, baby" ze snímku Terminátor 2: Den zúčtování (1991). U herců by se proto hodila poznámka d.f. (dabingová filmografie), protože v českém nebo slovenském překladu z toho divák nemá nic.(20.7.2014)

• Shit

Všechno co bylo v prvním díle vtipný se tady neobjevuje, protože první díl vycházel hlavně z toho že tobyla první zkušenost s mluvením se zvířaty. Druhej díl se snaží navázat na příběh z prvního dílu a to dost nešťastně, vtipný scény nejsou vtuipný a nevtipný scény jsou nudný a Eddie Murphy, kterýho považuju za dobrýho komika, tak se tady nějak nedokáže prosadit, je to teda hlavně kvůli pěkně stupidnímu scénáři, ale přece jenom Eddie mohl zahrát ty stupidní scény líp. celkově to je dost nepodařenej druhej díl a jen díky občas povedeným scénám u kterých jsem se aspoň trochu zasmál dám 2*, ale od Murphy tak trochu zklamání(28.10.2005)

• - Dalmatin Freckles, který hrál ve 101 dalmatinech (1996) a také 102 dalmatinech (2000), je jedním ze zvířat, které se účastní stávky. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy do lesa přijíždí těžká technika pro těžbu dřeva, řekne bílý vlk, kterého namluvil Arnold Schwarzenegger, hercovu slavnou hlášku: "Hasta la vista, baby." Stejnou frázi již řekl herec jako Terminátor ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování (1991). (Rominator)

• - Medvěd Tank je druhý nejslavnější hrající medvěd. Na prvním místě je medvěd Bart. Oba vlastní a trénuje Doug Seus, který si zahrál Klondike Davea. (HappySmile)