• genetique

Pokračovanie veľmi slabo kopíruje pomerne slušný (aspoň u mňa) úspech jednotky a vtipy pozostávajúce z Dolittlovej schopnosti rozumieť reči zvierat už strácajú na účinku aj keď párkrát som sa pobavil. Typický príklad toho, keď chcú tvorcovia z debility divákov vytiahnuť čo najviac prachov. Ešteže sa Eddie bezhlavo nepustil do trojky. 45%.(23.5.2006)

• Lucilay

Ten film by byl i dobrý, kdyby už sám o sobě neuváděl lidi v omyl, třeba s krávami, kde ukazují tou jejich "stávkou", že krávy dávají mléko samy od sebe po celý rok. A pak se divíme, že je tu tolik tupců, co nevědí, že ta kráva dává mléko jen, když má tele. Takových desinformací je ve filmu více, a proto nelze dobře hodnotit.(29.12.2017)

O něco slabší než první díl, ale pořád mnohem lepší, než ty další pokračování, které už vůbec nemají nic společného s prvním dílem. Nejvíc se mi líbila ta scéna, jak holub křičí na policajty "Černý svině! Černý svině!" a prase se rozeběhlo na holuba "Cos to řekl?!". A ta scéna, jak medvěd se vykadil na toaletě v restauraci a následný emoční řev Dollitla, mě tak rozesmála, že jsem se málem počůral smíchy - Vážně!(4.3.2018)

• Rominator

Na film jsem se podíval, abych zjistil jak je to s Arnoldem, ale ten ve filmu jako herec nehraje. Arnolda Schwarzeneggera je možné zaslechnout v originální zvukové stopě ve dvou scénách jako BÍLÉHO VLKA (White Wolf) a v jedné zazní i známá hláška "Hasta la vista, baby" ze snímku Terminátor 2: Den zúčtování (1991). U herců by se proto hodila poznámka d.f. (dabingová filmografie), protože v českém nebo slovenském překladu z toho divák nemá nic.(20.7.2014)

Milé, vtipné, nenásilné × trochu nereálné a fantasmagorické. Kéž by se dalo mluvit se zvířaty, to bysme si asi mnoho vyslechli. Dr. Dolittle je nenásilný, nic vám nevezme, zasmějete se, některé hlášky byly podařené a komentáře zvířatek občas neměly chybu. Je sice opravdu nepravděpodobné, že naučíte "městského" medvěda pobytu v přírodě a divočině a to ještě za pouhý měsíc! Ale byla to komedie, tak to berme s nadsázkou.(20.9.2008)

• - Ve scéně, kdy do lesa přijíždí těžká technika pro těžbu dřeva, řekne bílý vlk, kterého namluvil Arnold Schwarzenegger, hercovu slavnou hlášku: "Hasta la vista, baby." Stejnou frázi již řekl herec jako Terminátor ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování (1991). (Rominator)

• - Dalmatin Freckles, který hrál ve 101 dalmatinech (1996) a také 102 dalmatinech (2000), je jedním ze zvířat, které se účastní stávky. (HappySmile)

• - Natáčení probíhalo v San Franciscu a okolí u Alpine Lake, Los Angeles a okolí San Bernardino National Forest a ve městě Wrangell na Aljašce. (Cheeker)