Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

Rocket

Kto by to bol povedal, ze aj v dobe, ked je divak skusany hromadou prekvapivych zapletok ala SAW a podobne ma dokaze dostat ´masterpiece´ stary vyse 35 rokov. Aj podvadzat pri teste v skole dalo niekedy poriadne zabrat, no toto je podvrh "trosku" hrubsieho zrna premysleny do najmensich detailov :) ()

Gastovski

Nevím, co tento film dělá v TOP 200. A taky nechápu těch 7 Oscarů. Je přece mnoho filmů, které by si zasloužily takové hodnocení popřípadě nějaku tu cenu. Dvě hodiny příprav na obrání mafiána! Nezlobte se na mě, ale NUDA. Ve většině případů je tu vychvalovaný scénář, herecké výkony atd. Mě to moc světoborné nepřišlo. Hvězdičku dávám za Redforda, Newmana a jakožto karbaník i za scénku pokru ve vlaku. Jinak celý film je jedna velká nuda. ()

El-Barto

Skvělý scénář a úžasná spolupráce Redford - Newman jako dvou podvodníčků a přátel. Film se nakonec po podrazu ukáže jako velká pohodovka. ()

Pidzey

Geniální film,úžasný scénář,skvělí dialogy a perfektní herci v čele se skvělým Redfordem,vynikajícím Newmanem a perfektním Shawem.Tomuhle filmu se nadá vůbec nic vytknout. ()

Saur.us

Newman - Radford ve filmu, který předběhl Oceany a pozdější podobné filmy a seriály o celých 30 let. Tady opravdu platí to, že závěr dělá film. ()

Helldo

No jo no, to je tak, když se u filmu sejde to nejlepší. Skvělá hudba, která svou rytmikou naprosto zapadá do děje, výborný scénář a nakonec herecké duo k pohledání. Redford a Newman předvádí show, kterou můžete vidět 10krát a stejně Vás neomrzí, navíc doplňeno i excelentním obsazením vedlejších rolí. To vše s epickým, nezapomenutelným finále dává dohromady film, jenž je v dějinách kinematografie zapsán zlatým písmem.... ()

frolish

Vyborny filmovy zazitok a urcite pravom ocenovane i oblubene dielo, avsak ja sa kvoli prilisnej priamociarosti plynutia deja (ktora sice nie je velkou vadou a nepochybujem, ze vsetko vo filme ma svoje opodstatnenie) priklanam na rozhrani skor k nizsiemu hodnoteniu. Ale na tu dobu naozaj vynimocny kusok ktory ma pobavil ako maloco. 90% ()

Vrata88

Skvělá retro verze Dannyho Parťáků a nebo jsou Dannyho Parťáci futuristická verze Podrazu? Je to jedno, protože tohle je lahůdka. Skvělí herci, ještě lepší scénář a skvělí stylová hudba, která vykresluje atmosféru 50.let (nebo nějak tak). Zaslouženě uděluji 5*. ()

sandinista

Hodně solidní krimi a přitom bez zbytečných sprosťáren jak jsme si to už skoro navykli u současných filmů podobného ražení. Oba hlavní představitele mám hodně rád a tady se předvedli v opravdu skvělé formě. A pro Roberta Shawa mám osobní slabost. ()

Matli

Není to uplně tak skvělý, jak jsem očekával, ale na tu dobu hodně dobrý a asi i originální, ale v dnešní době už jsem viděl lepší filmové podrazy a hůře hodnocené. Každopádně Newman a Redford jsou frajeři a dobře se na ně koukalo, když byli ještě mladí. 72% ()

Bozvav

Výborný fil, předchůdce dannyho parťáků. svěle obsazeno, humor, scénář. Snad jen akce pomálu. Za mne 90%. ()

vito_corle

Líbí se vám filmy tak z 30. let minulého století? Tak z Podrazu budete nadšení. Zkorumpovaní policisté, drsní mafiáni, podvodníci a malí zloději, ale taky pořádně propracovaný a do detailu vymyšlený podraz. Super hudba, kostýmy a halvně herecký koncert Newmana s Redfordem. Takže 5 hvězd za akční i zábavný film! ()

Katie88

Nevidím na tom, že je to jednoduchý film absolutně nic špatného - jedná se v první řadě o komedií, i když s vážnějším dějem a zápletkou. Dvojice Paul Newman a Robert Redford spolu s vynikající režií a scénářem je záruka kvality. Ten kdo neviděl by měl povinně, aspoň jednou  za život :-) ()

zahadum

No neverili by ste im ? dvaja vysmiati hodnoverne vyzerajúci blondiaci ? tak si najprv pozrite túto skvelú filmovú perlu ktorá ani po rokoch nestratila nič na svojom lesku. Však ono tá konkurencia je bieda to je fakt. Skvelá dvojka Redford / Newman znovu v akcii a tentokrát sa bude zase strieľať ale bude sa veľmi ale skutočne veľmi klamať. Klamať telom, očami, pohybmi, gestami a celá mimika tejto dvojhodinovej drámy správne premiešanej s inteligentnou komédiou. Chémia ktorá je na plátne je originálna a dôveryhodná ( veriť ? neveriť ? ) sem tam ten scenár ide po ruke viac ako by mal ale čert to ber. Nesmrteľná kultová podvodnícka sranda vás znovu dostane. A ja zase úvodnú znelku nedostanem z hlavy za mesiac ( veríte mi ? ) 100 % ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru