Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Gilmour93

Abortus filmového vkusu postavený na premise, že Bejby nebude sedět v koutě, protože přinesla melouny. Dokážu se vcítit do kůže těch, co Dirty Dancing deformováni omezenou nabídkou milovali či pod vlivem romantických chimér stále milují, ale marně pátrám v paměti, jestli jsem někdy viděl film, kde by byl takový kontrast obstojného soundtracku a zoufalého obsahu. A teď si ještě představte, jak by to v horském letovisku vypadalo, kdyby se hlavní hrdinové namísto žhavého tance věnovali například badmintonu.. V mém alternativním vesmíru spolu na parketě tančí v těsném objetí Johnny Castle a v bílé uniformě oděný Pete „Maverick“ Mitchell a Bejby za nimi mopem vytírá tu lepkavou stopu. Snad je to jen limonáda… ()

Hal_Moore

Já ten film miluju, hlavně díky hudbě. Když Johnny a Baby tančili na Don't You Feel Like Crying, chtěl jsem křičet ANO! ()

Lynn

Jak kdysi psali v jednom nejmenovaném filmovém časopise, tak každý má svůj oblíbený kýč. A kdyby se mě někdo ptal, tak na celé čáře zvítězí "Dirty Dancing". ()

TeeAge

|| Scenár: Eleanor Bergstein | Hudba: John Morris, Erich Bulling | Produkcia: Linda Gottlieb | Distribúcia: Vestron Pictures | Rozpočet: 6 miliónov $ | Tržby: 213,954,274 $ || Celú dobu som mal pocit, že sa pozerám na záznam zo školy prírody, čo by ani nemalo byť tak zlé, ale od filmu s takou zväsťou čakám niečo viac. Dynamika a nápaditosť vôbec neodpovedá roku výroby, hlavne v stavu, keĎ už boli pred ním vyrobené muzikály toho najvyššieho karátu. Choreografia tiež nie je výnimočná, nehovoriac o absurdnosti dejového základu na týždňovom vývoji dievčaťa zo stavu úplneho dreva v dokonale točiacu a rytmicky fenomenálnu tanečnicu... Samozrejme, jedná sa o oddychovku, ktorá svojou priemernosťou plní všetky požiadavky všeobecného diváka na zapožičanie na VHS v sladkých 90.tych... Ps: Tak mizivé herecké výkony a režijnú neschopnosť prehĺbenia situácii som už dávno nevidel :) ()

genetique

Už viem, prečo ma dodnes obchádzajú všetky dance-movies, s ktorými sa v poslednej dobe pretrhlo vrece. Nebavila ma ani táto klasika, aj keď tu to aspoň ako-tak zachraňovali herci, atmosféra a príbeh v tej dobe ešte pomerne originálny. 70%. ()

maxi6

Svižný i plouživý, divoký i upjatý, klidný i ďábelský a nakonec hříšný....tak i ten mohu....bláznivý tanec až do rána s krásnou hudbou a šťavnatou pusinou, komu by se to nelíbilo? Nezlobte se, ale na toto sladké cukroví nedám dopustit..... ()

Eliott

Docela prijemny film i kdyz ne uplne muj salek caje. Nejvice me ale prekvapilo, ze tanec byl na takove vysi, ze nektere sceny jsem si musel poustet znovu. ()

Ainy

Nááádherný film pro romanticky založené jedince :-) Kdysi dávno na tom byla moje máma v kině a celé to pak mi a mojí sestře vyprávěla, když jsme šli z hor. No a pak to dávali v televizi a já jsem z tohoto filmu byla u vytržení :-) Líbil se mi příběh, výběr představitelů hlavních postav, hudba, tanec ... tak nějak všechno :-) ()

ScreamJay

No jo, přiznávám, tanečním jsem se vyhýbal jak čert kříži, jenže u Hříšného tance jsem se vážně nenudil. Tohle není moje parketa, ovšem dnes již legendární hudba a životní role Patrika Swazeho spolu s Jennifer Greyovou v roly Baby, jo tenhle film se právem zařadil k Pomádě a Flashdance. Navíc se nesnaží být za každou cenu nuceně romantický, přesto romantikou přímo přetéká. Zkrátka film nemá být jed dobře oblečený ale musí mít hlavně duši a to tenhle určitě má. A to nejen kvůli hudbě, ale především kvůli lidskosti a síle toho citu, který v civilu pojmenováváme láskou. Takže na závěr, dal bych klidně i čtyři hvězdičky, ale myslím že slova jsou stejně víc než značky. Dámy a pánové račte na taneční parket! ()

hellstruck

Žánrová klasika určená především pro dámy s celkem sentimentálním vývojem, ale kdo by Baby alespoň na chvíli nezáviděl?( Osobně to nemyslím kvůli Swayzemu ale tanci ). Film u kterého si jako ženská prostě vždycky ráda zasním. ()

NinadeL

Místy je skutečně náročné uvěřit, že se příběh Baby a její první letní lásky odehrává v roce 1963. Tohle je film řešený optikou roku 1987 a dobová nostalgie je jen příjemným bonusem. Navzdory tomu, jaký je to kultovní kýč, je to zároveň čistá žánrovka, ukázkový coming-of-age story, kde všechno klape, nic tu nechybí a všechno do sebe zapadá s precizní přesností. ()

Lavran

Za nesmrtelnou hlášku "Baby nebude sedět v koutě!" (samosebou v původním dabingu) bych nejraději nadělil i plný počet. S manekýnem Swayzem bych si ovšem nezatančil ani hopskoč kolem táborového ohně (natož za doprovodu anachronické hudby). O Jennifer nemluvě. ()

sud

I když na něm zub času zanechal nesmazatelnou stopu, má stále svoje kouzlo. Romantická volovina? Možná, ale ta nejmenší romantická volovina z romantických volovin. 60%. ()

akisha

V rámci žánru špička. Proč tomu vyčítat přílišnou romantiku, cheesy hlášky nebo předvídatelnost? Neřekla bych, že zrovna o to v těchto filmech jde - o nečekané zvraty a absolutní originalitu. Dnes už kultovní soundtrack a velmi, velmi sympatická dvojice protagonistů. Jennifer Grey je jako Baby roztomilá, ne tuctově hezká a přesto přitažlivá a v této roli přirozená. Swayze skvěle kombinuje živelnost, rozervanost, floutkovství a "citlivost" (však kdyby jí neměl, byl by to na houby hlavní hrdina). Taneční čísla jsou výborně natočena, prostě tancuje se tam hodně a kouká se na to moc pěkně. Romantika jak řemen. ()

helljahve

Tak na tento film som bol včase keď sa dostal k nám doslova alergický. Asi to bolo tým, že všetkým babám sa páčil a mňa si nevšímali :-) Odstupom času však musím uznať že film má svoje čaro, a nie je taký trápny ako dnešné rádoby romantické filmy. R.I.P. - Patrick ()

castor

Nezapomenutelný fenomén, kdykoliv a kdekoliv na zopakování. Pohádka o naivní dívce z dobré rodiny, která propadne pouličnímu tanci plného tření, ohýbání a kontaktu a především tanečníku Johnnymu. Pohádka řešící i mnohá sociální témata, která vlastně vůbec nemusela spatřit světlo světa. Látka nezaujala a studia se prakticky jen omlouvala. Nakonec vznikla, ovšem za mizivý budget (jen 6 milionů, tržby se přitom vyšvihly celosvětově na astronomických 217 milionů dolarů). Přesto jeden z důležitých poradců, který viděl hrubý sestřih, naznal, že by měl výsledek skončit v koši. Ačkoliv z nich byla na zkouškách cítit solidní chemie, ani duo Jennifer Grey a Patrick Swayze ze společné spolupráce příliš radosti neměli. Nakonec to zvládli i s Patrickovým bolavým kolenem, jednoduchým příběhem i s památnou replikou, že „Baby nebude sedět v koutě!“ Kouzelné. Nesmrtelných 85% ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme