Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Trajektt

I když romantické filmy moc nemusím a už vůbec néé taneční jako je Pomáda ad.,tak se najdou vyjímky jako je tento skvost s Patrickem Swayzem.V roce 2019 byl natočen dokument,který se jmenuje Filmy našeho dětství a ve kterém se dozvídáme mnoho zajímavostí o tomto snímku,který ani nemusel vzniknout,protože o něj nebyl zájem,ale nakonec to vše dobře dopadlo a my se můžeme kochat touto lovestory natočenou v romantickém prostředí u jezera s dobrým příběhem,občas i vtipnými dialogy ve kterých se prolíná i sociální situace tanečníků.V dokumentu o tomto filmu se také dozvíme o Patrickovi,že se narodil jako syn tanečnice a že už od dětství navštěvoval baletní školu,baleťák jeden.A že tvůrci nejprve chtěli obsadit Billyho Zanea do role Johnnyho,ale naštěstí se objevil Patrick a tak je to oukej.A podle mě i za skvělé výkony všech představitelů této prázdninové pohádky mi nezbývá než dát 100%. ()

nash.

Značně přecěněná hubební sladkost s nesympatickými postavami, nudným příběhem a minimem zachytných bodů pro zapamatování. ()

Happens

Film sám o sobě není kvalitní, je to spíš klišé a kýč. Jenže byl jeden z prvních v žánru, je to chodící legenda, je to kult. Já to respektuji i přes svou racionalitu. Je to tak trochu povinnost tento film - než co jiného. ()

eLeR

Keď som to videla prvý raz v kine, kino bolo poloprázdne, nikde nič, ani v Brave nepísali ... nesmrteľná záležitosť. ()

klerik

Rozprávková limonáda, ktorá má svoje čaro, ale je to príliš "neskutočné" aby som to bez problémov zhltol. Romantické, kultové, ľahučké... ()

ainny

Tak tohle je film, který u mě v reprízách jako první překonal Mrazíka. Do té doby se to ničemu nepovedlo. Má jeden z nejlepších soundthracků, které znám. Akorát se k němu nic nového snad ani nedá napsat, všechno tu už bylo řečeno. Je to prostě klasická pozdně letní romantika z doby, kdy byl prezident Kennedy ještě prezidentem. Ba ne, to není obyčejná romantika. Je úžasně sexy a i osoba tak prkenná jako jsem já při jeho sledování věří, že by ji Johnny naučil tancovat... Přiznám se, že od doby, co Schwayze zemřel jsem ještě neměla tak nějak chuť si film znovu pustit, ale možná že ten čas už nadešel... ()

dopitak

Tohle je jaksi legenda, a jako taková mě v rodinném prostředí matka/mladší sestra pořádně až legendárně štvala. Ale ten film má prostě koule. ()

korbitch22

nejsladší romanťárna všech dob,která ničím neurazí,ba naopak,pobaví a člověk mrkne sem tam na nějakou tu buchtu a poslechne si skvělou muziku,včera sem se díval a vzdal hold zesnulému,oblíbenému a skvělému herci patricku swayzemu.přišel jsem o dalšího hrdinu mého dětství. ()

marhoul

Tak jasně: Baby nebude sedět v koutě. Retrofilm pro malé žáby. Viděno po třiceti letech a určité kvality filmu neupírám. ()

Jirka_Šč

Vybavuju si, jak jsme říkali, že je to tanec jako "soulož bez sexu". Asi to nás na tom zajímalo a proto jsme na maturitním plese jako předtančení měli právě Dirty Dancing. Také si vybavuju romantiku "jako blázen" a songy, které jsem poslouchal stále dokola a dokola. Dnes si uvědomuji, že je "sociální kontrast" ve filmu poněkud umělý a některé dialogy trochu nerealistické, nicméně kouzlo tam stále je. Před pár dny jsem ukázal našim Prťatům. ()

Zazie

Hudba dobrá, tanec dobrý, romantika dobrá, ale z čeho je mně osobně litl šoufl, to je ta odborářská kolektivní rekreace ve stylu Dovolené s Andělem. ()

heyda

Mezi tanečními filmy jde určitě o klasiku. Fantastický Patrick Swayze a milá Jennifer Grey tvoří krásný pár a ikdyž nejde o nic extra příběh, tak se na tento film vždycky rád podívám a poslechnu si super písničky. ()

Stanislaus

"Baby nebude sedět v koutě!" Dodnes máme doma, byť možná už dávno nefunkční, originální VHS s Hříšným tancem, který člověka neomrzí ani při opakovaném zhlédnutí. Když jsem byl dítě, vůbec jsem si nevšímal různých detailů, které se točily zejména okolo postav Penny a manželů Schumacherových - v dětství či mládí jsem se soustředil zejména na onen "hříšný tanec" a nejeden (často možná i nechtěně) humorný moment, který mě však dokázal pobavit i s odstupem času. Je sice pravda, že některé scény působí až moc kýčovitě, a že některé dialogy zní vyloženě hloupě - ale to k této klasice tanečních romantických filmů prostě patří. Navíc, jak už jsem napsal výše, zaobírá se film i chytlavými sociálními tématy. P.S. "Přinesla jsem meloun." ()

Nancy

Klasika klasik, která mě snad nikdy neomrzí. Je pravda, že některé scény (a hlavně hlášky) jsou trochu trapnější, ale jinak je to bomba. I když mi nikdy Swayze nepřišel zrovna krásný, vždycky jsem si s ním chtěla trsnout :-). ()

Ivoshek

Jeden z filmových symbolů konce 80. let, který až na hlavní postavy, vlezlou hudbu a plytký scénář nemá chybu. :-))) Hvězdička za kultovnost a za tanec na kládě. Pokud je vám líto 96 minut, tady je děj ve zkratce: ona neumí tancovat, on jí to naučí, pak jí zneužije a nakonec si zatancujou. ()

Roman.Ticka

Přemýšlím jak nejlépe vystihnout podstatu úspěchu filmu. No kromě hudby, tance, svůdného Patricka, křehké Jennifer? Možná zakázané ovoce, ať už jde o Baby a Johna a jejich rozdílný původ, nový neznámý hudební proud, zápletku a konflikt mezi přítomnými nebo kvalitní zpracování příběhu? Všecko dokupy krásně klape a především Patrick a jeho role nesmělého sexy rebela mě vždycky spolehlivě dostane. Zamykání taneční sezóny s The Time Of My Life, které strhne i osazenstvo s artrózou, nemá konkurenci. ()

anderson

ČESKÁ a SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1/ČT 1 = 2.1.1993, réžia českého znenia (ČST Praha) = ZDENĚK ŠTĚPÁN (30.3.2012) ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme