dehlie

nenapadá ma nič zmysluplné, čo napísať. záhadné a čítam, že nielen pre mňa, ťažko uchopiteľné scifi/ fantasy či čo to vlastne bolo- už to je ťažké rozhodnúť. rozhodne jeden z najzaujímavejších filmov, na ktorý som narazil. ()

baxiii

Naprosto souhlasím s Tosimem. Tohle je unikátní snímek, který opravdu nejde úplně pochopit, a kdo ho pochopí, je génius nebo blázen. Mám za sebou již několik projekcí a stále tápu, přičemž mě to opravdu fascinuje. Říkám si že možná ani neměl být pochopen. Opravdu nevím. Ale tenhle film prozměnu k jeho složitosti, jednoduše miluju. A pro mě nezapomenutelný Frank, coby dvoumetrový, modrý, hrůzostrašný králík (ačkoliv to, že za něj byl převlečený zrovna Duval mě trochu zklamalo, nicméně na kráse to naštěstí neubírá), mě nejspíš bude provázet až do konce mého života. ()

Mouzon

Mé první setkání s Donnie Darkem bylo velmi zvláštní a pouze letmé. Když jsem si v Anglii prohlížel místní obchody s hudbou, filmy, atp. narazil jsem při procházení dlouhými regály na DVD z jehož obalu hleděl Jack Gyllenhaal, přes rameno měl sekyru a tvářil se, jako by se zrovna nadopoval nějakou hodně kvalitní drogou, jen z té fotky vystoupit a tu sekyru vám zarazit mezi oči. Řekl jsem si, jelikož Donnieho jsem neznal (což není zase takový problém, jelikož se u nás jedná o film s takřka nulovou propagací, "pouze" masivní základnou kultovních uctívačů), že to bude nějaká šílenost, jediný Donnie, o kterém jsem kdy slyšel, byl Donnie Brasco, s nímž jsem také doposud neměl tu čest (čili jsem si nedovedl utvořit žádnou komplexní představu), ta sekérečka mi v paměti vyevokovala různé horory, kde zemře spousta mladých a krásných lidí a tyhle filmy já nikdy nemusel, tak jsem šel dál. Když jsem po nějakém čase Donnieho shlédl, tak kromě toho, že jsem si připadal, jak v galaxii XY, málem jsem si na hlavě udělal pleš, tak jsem si rval vlasy. Občas se stane, že nám pod rukama uteče poklad a ani o tom nevíme. Donnie Darko je přesně tenhle případ. Hutná, absolutně bravurně natočená a ještě lépe zahraná věc, která omračuje, a člověk ani neví proč, s atmosférou naprosto úžasnou a nepopsatelnou, film, který nemusíte pochopit (rozuměj - dodnes jsem ho úplně nepobral) a přesto se vám zaryje hluboko, ale pořádně hluboko pod kůži. Všechny složky jsou excelentní, nejen vyrovnané a správně namíchané, ale OPRAVDU EXCELENTNÍ. Hudba je výtečná, vesmírné ruchy skoro jak od Pink Floydů, kamera plní účel na číslo jedna, obzvláště zpomalené záběry na začátku, ve spojení s úvodní písničkou Killing Moon, jsou kouzlus mňamózus - drobnosti, vím, ale vkusné a pěkné. Scénář je, jak to říct, komplikovaný, ale přesto, že se zde postavy dobrou polovinu filmu baví o různých transcendentních jevech, universu, portálech a časoprostorových bránách, nepůsobilo to na mě nijak vzdáleně, jako že se Richard Kelly směje všem lidem tím, že divákům prezentuje své IQ. Myslím, že to je náročný film, který mě ale nesmírně baví pokaždé, když ho vidím a můžu v něm znovu objevovat různé nové motivy, detaily a rozplétat tuhle perfektně napsanou a natočenou hádanku. A rozhodně by si ho nikdo neměl nechat ujít, jen proto, že se kamarádovi nelíbil - tady je potřeba vlastní názor. Magistr Kelly se vytáhl. ()

Pájusha

Někdy je krásný nechápat! A u tohohle filmu to platí dvojnásob. Neskutečný tanec časových rovin na plese fantazie, tajemna a osudovosti za podmanivého hudebního doprovodu. A Jake Gyllenhaal? Neumím si představit, že by Donnieho hrál někdo jiný. Má výbornou mimiku. Umí se tvářit tak skvěle naštvaně, zmateně, znuděně, vyděšeně i nevinně, že se mi chce tleskat. A nejlepší na tom je, že mu každý ten pocit opravdu věřím! A mimochodem, to skákání na trampolíně, které provází celý film, je výborná metafora života...jednou nahoře, jednou dole... :) ()

Mikeel

Huh, no... Donnie Darko. Dost psychologické, až se na to budu dívat příště, tak se budu muset trochu napít. Není úplně lehké to strávit. Ze začátku mě to nudilo, potom mě to hodně bavilo, potom méně, konec je zvláštní! Já nevím. Svojí kvalitu to určitě má, zvláště v hereckém výkonu hlavní postavy. Tenhle film nejde vidět jednou, tak ho budu muset zkouknout ještě jednou se zásobou panáků! 28.7.2010 jsem se k Donniemu konečně dostal, abych ho shlédnul podruhé a musím zvýšit hodnocení na pět hvězdiček (z původních čtyřech), protože tentokrát jsem se nenudil už ani vteřinu. Ani nevím, co mě na tom tolik uchvátilo, zřejmě pefektně vykonstruovaná tajemná atmosféra, která Vás úplně pohltí. Není víc, co dodat... ()

Tomin88

Poprávu jeden z nejkultovnějších filmů, co kdy vznikly! Dokonalá atmosféra a tolik možných interpretací vyznění filmu jsem nikdy neviděl! ()

Delaney

Po první projekci horší 4*, ale podruhé, kdy už jsem (doufám) všechny nejasnosti pochopil, musím dát 5*. Nejedná se o žádný zázračný Lynchovský závěr, ale určitě stojí za zamyšlení a pár dnů vás bude trápit... 90% ()

ekomo

Zase jednou film pro inteligentní diváky nutící k hlubšímu zamyšlení. Barvitá muzika a neobyčejná atmosféra sugestivně působí a vytváří spoustu různých úvah a domněnek o pointě filmu. ()

Kroketa

Mám zas jednou pocit, že jsem koukala na úplně jiný film, než většina uživatelů tady. Vždyť to byla taková směsice nesmyslů, že to snad ani svět neviděl. Doteď z toho mám takový ten "What the hell?!" pocit, protože... Co na tom bylo tak úžasného? Týpek je prostě na hlavu, má halušky, vidí králíka, řeší cestování časem, bla bla bla, najednou se to všechno vrátí, záběry na lidi, který vůbec nic neříkaj (ty záběry, lidi teda taky ne) a WHAT?! Možná tomu zkusím dát ještě jednu šanci, tak za půl roku, protože mě celkem mrzí, když dám filmu s "nálepkou" sci-fi pouze jednu hvězdičku a to ještě za tu písničku Mad World. ()

Uzunari

Dodnes nevím co si o filmu přesně myslím. Vím, že se mi líbil. Vím, že Jake Gyllenhaal mi hlavní roli velmi seděl. Celá pointa filmu je takové "co kdyby" a mě to asi stačí. ()

gocatgo

Hodně nadžánrová věc, takový nadfilm, při kterém je člověk fascinován, aniž by ještě dlouho po titulcích tušil, na co se to díval. Jenže myšlenky se později dostaví a výsledkem je naprostý pocit osvícení. Interpretací tohoto snímku je opravdu mnoho, a každá je pravdivá. Celý snímek prošpikovaný odkazy a detaily, žádný obraz není navíc. Říka se, že vám před smrtí proběhne před očima celý život. Co když ale nasléduješ králíka za zrcadlo? ()

Milky.

Říkaji, že to je kultovní, chtěl jsem vědět proč. Po pátém shlédnutí (včetně directors cut verze) si stále neumím dát dokupy smysluplnou pointu a vysvětlení jak a co to vlastně bylo, každopádně Gyllenhaal předvedl skvělý výkon a celkově film patří mezi mé trvale oblíbené kousky nad kterými se vždy rád zamyslím. Mimochodem je tenhle film parádní kritika "současné" povrchní a tupé americké společnosti. Nebo možná v době vzniku americké, teď už to vidím snad všude. ()

MiaMahoney odpad!

Po shlédnutí filmu jsem přemýšlela, co je to hlavní, jež film postrádá, a to jest SMYSL. Smysl, důvod, odpověď na otázku "proč?". (A to nejen "proč" týkající se děje filmu, ale také "proč jsem se na to jen dívala?!" :-)). Film je (údajně) o cestování v čase, tak proč nejde vrátit těch 113 minut, během kterých jsem čekala na pointu (nepřišla), na to, kdy se konečně začne něco víc dít (nestalo se), kdy bude využit vcelku slibný potenciál mysteriózna (nebyl). Vím, že DD má být film o pocitech, ale takových filmů je více a kvalitnějších - hlavně v tom, že nepostrádají onen smysl... Nezbývá mi, než na tento film zapomenout a ohodnotit ho jednou hvězdičkou, a sice za atmosféru a nepřítomný, zvrácený úsměv hlavního hrdiny. Komentáře, se kterými nemohu nesouhlasit: Sankacoffee, Tharkan, Babuca, Pr.del ()

Movie Gourmet

Donnie Darko je jeden z nejzvláštnějších filmů, co jsem viděl. Právě tento film můžeme dost dobře zařadit do žánru mysteriózních filmů. Děj není předem předvídatelný a není zrovna nejlehčí na pochopení pokud máme na mysli závěr filmu jakožto smysl filmu. Co se týče hereckých výkonů, tak zde exceluje Jake Gyllenhaal, který si zde zahrál se svojí půvabnou sestrou Maggie, která mu zde je i sestrou filmovou :-) Verdikt: 4-5* a 85 %. ()

Matt Raider

Velmi komplikovaný příběh s výbornou atmosférou. Gyllenhaal to zahrál bravurně a žral jsem mu každou vteřinu. (-85%) // Po letech mi připadá, jako by to nemohlo po celou svou délku chytit dech. Nic to nemění na tom, že Donnie Darko bude to nejdivnější a přitom nejzajímavější po čem člověk může šáhnout. "Proč máš ten stupidní převlek králíka?" - "Proč máš ten stupidní převlek člověka?" (+70%) ()

Martin_W

Po delší době konečně nějaká pěti hvězdičková záležitost. Naprosto boží film, o kterým to, že je boží zjístíte až na konci. Chci vidět ještě alespoň 3x! 99% ()

Zombi

Nemůžu říct, že bych to úplně pobral, je to opravdu divnej film, ale atmosféru to má, skvělý herce taky, především Jake je tady výbornej, Drew s velkejma brejlema je fakt kočka a jednoho z grázlů hraje Seth Rogen :o) Asi takhle, napnutě jsem čekal co z toho bude a celkově je to působivá schýza, ale znovu to vidět nemusím. Slabší 4 hvězdy. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz