Oscarový režisér Francis Ford Coppola natočil remake klasického děsivého příběhu o neuvěřitelně svůdném transylvánském princi (Gary Oldman), který se vydává z východní Evropy do Londýna 19. století, aby zde hledal lidskou lásku. Po staletích strávených o samotě v chátrajícím zámku je Drákula posedlý spalující touhou, která jej přiměje vystoupit z ústraní. Když charismatický Drákula potká mladou ženu Mínu (Winona Ryderová), která je odrazem jeho dávno ztracené lásky, oba se vrhnou do víru romantické vášně a hrůzy. Díky “iluzorním” speciálním efektům a mimořádnému hereckému obsazení se Coppolovi podařilo vytvořit svěží a provokativní pojetí upírského příběhu, v němž se až nezvykle věrně drží Stokerovy předlohy. (Cinemax)

Tondonis

NEVERÍM. Toto nemohol natočiť Coppola. Buď sa na to z vysoka vysral, alebo bol scenár tak slabý, že viac vyťažiť nemohol. Herci sú pritom excelentní ( na čele s Oldmanom, samozrejme). Ani jedna napínavá či úchvatná scéna. Slabé slabučké finále. Preto ťažko veriť kto je režisérom. Kamera a hra s tieňmi brilantná. Hudba taktiež. Sklamanie. ()

Kontryhelka

Viděno před mnoha lety a film na mně udělal velký dojem. Líbil se mi Gary Oldman v roli Drákuly. Ale já mám ráda všechny filmy o Drákulovi,takže žádný pro mně není odpad a každý má svoje kouzlo,ať novodobý nebo 50 let starý. ()

Syndrom

Poslední pořádný film velkého režiséra. Nejhodnotnější bude pro znalce předlohy a v tomhle ohledu, kdy je každá adaptace hlavně vzájemnou reklamou, se jedná o důležitý počin. Bez knížky je to příběh na efekt, ale s ní se můžete plně nechat omámit začarovanou, až muzikálově extravagantní režií. Energie z toho tryská a jako svérázná romance (ta složka ve které příběh funguje) - sexuálně smyslná, perverzní fantazie mě to uchvátilo. Nemá to nic z katolické cti Stokerova morálního souboje proti zlu ani Doylovy pečlivé příběhové strategie detektivek, zato Coppolův Dracula opanuje třetí doménu - viktoriánsky hororovou atmosféru, které dá šťávu eklektických devadesátek a udělá z nich zdrogovanou pornografii. Užil jsem si to. ()

vooddoo

Román Brama Stokera jsem četla již několikrát, jedná se o velmi povedené dílo. Byla jsem tedy velmi zvědavá na filmové zpracování. Bohužel jsem byla ale lehce zklamaná. Převažuje zde forma na obsahem. Efekty, lokace, kostýmy, to vše je působivé, někdy možná až příliš. Na to, že je film celý natočen ve studiu, je to opravdu působivé. To je ale tak asi všechno. Scénář se snaží obsáhnout knihu, bohužel se mu to ale zase tak moc nedaří, a místy jsem se vážně nudila a říkala si, jestli má být toto opravdu ten velkofilm. Každopádně musím pochválit herecký výkon Garyho Oldmana a Anthonyho Hopkinse, ale dávám opravdu slabé tři hvězdy. ()

kishi_SO

vela raz sa mi stalo, ze dobra kniha nie je zarukou aj dobreho filmu. Asi mi predstavivost funguje inak ako reziserom. Vskutku dlhaaaaaa romanticka drama s prvkami hororu a erotiky. V skratke sa asi ludia v 1992 bali ineho. ()

Stibak

Je to opravdu něco jiného, než kniha. Zejména věcně nadržená Lucy a vskutku pitomý Van Helsing mě trošku mrzeli. 😁 Ale ve výsledku to vůbec není špatný film. :) ()

Ignitus.C odpad!

Francis Ford Coppola je odporný nevkusný prase. Vůbec nechápu jak se to stalo, že něco takového vůbec vzniklo! A ještě se to lidem líbí! Něčím to velmi připomíná Harryho Pottera! Tím, jaká je to sračka s výborným obsazením, a i dobří herci hrají špatně a trapně. Ale v Potterovi ALESPOŇ nejsou nahotiny. Docela jsem se na to i těšil, myslel jsem si že to bude jenom nějaká blbina s mými oblíbenými herci, ale velký zklamání! ()

kamigava13

Jako malý jsem vždy žral knihu od Brama Stokera. Upíři, krev, smrt a temnota mě vždy fascinovali. Kouknul jsem se teď na to po letech podruhé hlavně kvůli Winoně. Má tu dost podobnou vizáž jako o rok později ve Věku nevinnosti. Gary Oldman si krvelačného záporáka zahrál s grácií (v některých scénách teda), jinak je to pěkná zrůda, s kterou odvedli maskéři dobrou práci. Vidět to jako malý asi mám noční můry dodnes. Posledně jsem Drákulovi udělil jen 2/5, ale teď zvyšuji na 3/5. Asi už jsem na to víc dospěl. I ta jemná erotika se mi zamlouvala. Kazí mi to akorát to chaotické finále, ta honička na konci. A taky mě zarazilo, jak Winona svůdně vyjela po A. Hopkinsovi, který je v reálu její blízký přítel a mohl by být skoro jejím dědou. Mělo to sice hezky hutnou atmosféru, ale na lepší hodnocení mi to nestačilo. Už si nepamatuji, co všechno (ne)bylo v knize, možná ve filmu něco vynechali, což by byla škoda. Jeho forma by zvládla víc obsahu. Víc mě tedy bavil tématu blízký Van Helsing z roku 2004, byl akční, i když neměl zase takovou atmosféru. ()

Sunwheel

Po rokoch som musel hodnotenie zvýšiť z priemeru na maximum. Po pozretí mnohých verzií som usúdil, že Coppolovi sa podarilo urobiť ultimátnu snímku z Draculovho sveta. Temné, ale stále poctivé kulisy, vybraní herci (až na Keanua boli všetci majstrovskí), dokonalá hudba a skvelá réžia. Kým Murnauov Nosferatu bol neprekonateľným, upírskym, umeleckým dielom (ktoré hodnotím vyššie), Francisov Dracula bol najlepšou modernou variáciou na Stokerov román. ()

RNDr.Strom

Mrzí mě, že dávám stejné hodnocení jako zdejší fašistická mládež, která nechápe, že jejich komentáře nečte paní učitelka, a nikoho zde tedy nezajímá, co četli a nečetli a jak se to podle nich liší od tohoto filmu, mě jde pouze o to, že je to hrozné béčko, brak, paskvil, fraška a kýč a občas mi bylo trapně, že se na to vůbec dívám. Možná to mělo být vtipné, nebo to mělo možná hrát na nějakou úchylnou strunu, kterou nemám, nebo já nevím co, každopádně je to film jako vyšitý pro televizní vysílání na Nově s kometkou a doufám, že to tam dávali aspoň pětsetisíckrát, protože to je kletba kterou si tento film zaslouží. ()

Jan XXIII

Dobré masky,kamera-po vizuální stránce film velice dobrý.Dracula byl ale vylíčen jako naprostý chudák,kterého jsem mohl jen litovat.Nešel z něho vůbec strach.Nejlepší zpracování Draculy je od Badhama z r. 1979. ()

MEdeline

Celkom zaujímavé spracovanie klasického Stockerovho Drakulu. Predovšetkým výborní herci - Oldmanovi to sekne, pekná posobivá kamera, atď. No vadí mi, že film sa úplne presne drží knihy a snaží sa ju kopírovať skoro doslova - a ja mám vždy knihu radšej ako film ()

svatto

Jeden z tych filmov, na ktore sa da pozerat aj po mnohych rokoch. Vizualne fascinujuci. (To znie ako riadne klise, ale nic vhodnejsie mi nenapada). ()

Werewolf2

Poprvy sem tenhle film hruzou ani nedokoukal. To mi bylo tusim 13. Bylo to na me trochu silny kafe. Ted se tomu jenom smeju. Nic to ale nemeni na tom, ze je to vyborny filmec. Navic hvezne obsazeny. Davam pet. ()

dagyšpandr

Nezapomenutelné zpracování Stokerova nejúspěšnějšího románu. Coppola z něj sice vytvořil romanci, ale to filmu neubírá na kráse. Oscaři za kostými, masky a střih zvukových efektů jsou jistě zasloužení. ()

Vig

Dlouho jsem ten film odkládala a doteď nevím proč. Strhující příběh, mrazilo mne z úchvatné kamery, kostýmů a výpravy. Doslova mne příběh pohltil a naopak mi nakonec bylo Drákuly líto. Skvělé herecké obsazení!!!!! ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

10.01.2023

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (více)

Dracula začíná

Dracula začíná

13.07.2007

Nejdřív oddělal Brandona Lee ve Vráně, pak stvořil neúspěšnou, ale stoprocentně kultovní sci-fi Smrtihlav a nakonec nechal Willa Smithe válčit s plecháči v Já, robot. Alex Proyas je režisér, který… (více)