The Apprentice (TV pořad)

The Apprentice Los Angeles

The Celebrity Apprentice

Soutěžní / Reality-TV

USA, 2004, 60 min

Mark Burnett

Kirk Douglas

Donald J. Trump, Kim Raver, Moby, Arnold Schwarzenegger, David Hyde Pierce, Joe Piscopo, Kathy Griffin, Kareem Abdul-Jabbar, Tionne 'T-Boz' Watkins, Natalie Gulbis, Herschel Walker, Brian McKnight, Scott Hamilton, Selita Ebanks, Darryl Strawberry, Rod Blagojevich, Michael Johnson, Carol Leifer, Ivanka Trump, Summer Sanders, Curtis Stone, Maria Kanellis, Gordon Ramsay, Andrew Lloyd Webber, Federico Castelluccio, Billy Joel, Geoffrey Holder, Karey Kirkpatrick, Arthur Darbinyan, Dionne Warwick, Richard Domeier, NeNe Leakes, Tony Bennett, Coby Bell, Nadia Comăneci, Aubrey O'Day, Hunter Hayes, Shalin Agarwal, David Cassidy, Grace Helbig, Richard Branson, Anna Kournikova, Paulie Redding, Teresa Giudice, Kevin Jonas, Brandi Glanville, Terrell Owens, Vivica A. Fox, Geraldo Rivera, Kenya Moore, Gilbert Gottfried, Kate Gosselin, Ian Ziering, Jamie Anderson, Sig Hansen, Leeza Gibbons, Johnny Damon, Shawn Johnson, Keshia Knight Pulliam, Lorenzo Lamas, Trace Adkins, Lisa Rinna, Gary Busey, Penn Jillette, Stephen Baldwin, Bret Michaels, Donald Trump Jr., George Ross, Joan Rivers, Tacey Powers, Eric Trump, Omarosa Manigault, Marilu Henner, Brande Roderick, Claudia Jordan, Dennis Rodman, Lil' Jon, La Toya Jackson, Piers Morgan, Dee Snider, Susan Lucci, Jack Wagner, Arsenio Hall, Farouk Shami, Basim Shami, Chaz Dean, Melania Trump, Angie Provo, Evelyn Mahlaba, Sthu Zungu, James Fishler, John Rich, Rodney Butler, Scott Butera, David Burke, Wynonna Judd, Al Roker, Hoda Kotb, Rachael Ray, Cesar Millan, Katherine Jenkins, Joe Frazier, Benjamin Kanes, Michael Bloomberg, Perez Hilton, Amar'e Stoudemire, Michael Strahan, Khloé Kardashian, Caitlyn Jenner, Anfernee 'Penny' Hardaway, Kevin Hearn, Mick Foley, Hope Dworaczyk Smith, Russell Simmons, David Tutera, Erica Sweany, Jeff Ross, Bernie Diamond, Connor Fox, Kati Rediger, Justine Cotsonas, Tiffany Bartok, Carson Kressley, Jeffrey Katzenberg, Preston Sadleir, Aaron Mathias, Isaac Mizrahi, Tiffany Daniels, Olivia Culpo, Chris Webber, Lisa Leslie, Alaska Thunderfuck, Mark McGrath (herec, a.z.), Jason Michael Snow, Natasha Bedingfield, Rudy Giuliani, Chynna Phillips, Victoria Gotti, Matt Iseman

Varování: Obsahuje spoiler týkající se vítěze sedmé řady. Když jsem na CNN zahlédla rozhovor mezi Lordem Sugarem a Piersem Morganem o jisté byznysové reality show, kterou první jmenovaný v Británii hostuje a druhý měl její americkou obdobu vyhrát, neodpustila jsem si vyhledat pár ukázek na YouTube. Nečekala jsem nic výjimečného, ale atmosféra na mě z těch pětiminutových spotů zapůsobila natolik, že jsem nakonec neodolala zhlédnout právě onu sedmou řadu (známou také jako Celebrity Apprentice) celou. A příjemné překvapení mi vydrželo nadále. Je sice pravda, že tato série Apprentice byla nejspíše lehce jiná než ostatní; více než o promakané plány a nápady šlo při prodeji jakéhokoliv artiklu hlavně o využití statusu celebrity a přitáhnutí bohatých známých, kteří si mohli dovolit štědré donace. Jenže i přes jistou "hvězdnost" tomu nechyběly osobní útoky (hlavně mezi Piersem a Omarosou), zákeřně vtipné scény (sehrání fiktivní hádky mezi Piersem a Vinniem a vyslání druhého jmenovaného jako špiona do druhého týmu), emoce (vylití šampaňského Omarosou na Piersovu hlavu) a tvrdé byznysové strategie (především z Piersovy strany). Ano, Piers Morgan se pro mě svým cílevědomým, arogantním vystupováním, kdy se netajil, že chce pouze vyhrát, stal hvězdou celé soutěžě. A tuhle scénu (respektive první dvě minuty), kdy ho Omarosa nazve homosexuálem, a Piers je Donaldem Trumpem pozván zpět do board room, aby se bránil, považuji za tu nejvtipnější a zároveň nejchytřejší odpověď na pomluvu, kterou jsem kdy v reality show viděla. Především díky své inteligenci, nadhledu a chladnokrevnosti si podle mě "řezník" Piers, který pro svou charitu nasbíral více peněz než všichni ostatní dohromady, v závěru zaslouženě vyslechl: "You're hired!" "Jsem zlý, nepříjemný, odporný Brit."(5.5.2011)

Po několika zhlédnutých sezónách pořád stejně zábavné, motivující a inspirující. SPOILER - čtvrtá řada sice zaujala nekompromisností Donalda Trumpa při vyhazování, ale nebylo to nic proti tomu, co se odehrálo na konci poslední epizody. Něco TAK hnusně sobeckého (ze strany soutěžícího) se nevidí často.(10.10.2008)

• Splasher

zatím jsem viděl jen britskou verzi se Sugarem.(1.6.2009)