Známý šerif Wyatt Earp, skončil s prací šerifa a rozhodl se spolu se svými bratry Virgilem a Morganem a svými manželkami odjet do Tombstonu, v jehož okolí je velké naleziště stříbra. Po příjezdu to Tombstonu je uvítá okresní šerif John Behan, který se o bezpečnost města příliš nestará. Pak se bratři seznámí s místním šerifem Fredem Whitem, který jim řekne, kde co seženou a varuje je před návštěvou baru Orientálce, jelikož tento bar už nestojí za nic. To Wyatta zaujme a jde se seznámit s majitelem Miltem. Wyatt se dá s Miltem do hovoru a hned pochopí proč není tento bar vyhledávaný. U hráčského stolu sedí John Tylor, vykřikuje a chová se celkově neomaleně, což se Wyattovi nelíbí a zakročí. Tylor neví s kým má tu čest, ale když to zjistí odejde a Wyatt se s Miltem domluví na pětadvaceti procentech zisku za ochranu, proti podobným živlům a bar začne zase prosperovat. Tombstone má problémy s kovboji, kteří se zákony neřídí a díky své brutalitě dostanou vždy co chtějí. Jeden z kovbojů, Kudrnatý Bill, zastřelí šerifa Whitea, který chtěl Billa zastavit, když si jen tak pro radost střílel ve městě. Wyatt Billa odzbrojí a hned na to přijdou usedlíci, kteří chtějí Billa pověsit, ale Wyatt je spolu s šerifovými pomocníky zastaví, stejně tak i Billovu partu. Další den se prožene městem banda kovbojů a Virgil Earp se zakouká do vyděšené tváře matky a rozhodne se ujmout funkce šerifa. Město vydá vyhlášku o zákazu nošení zbraní a k Virgilovi se přidá i bratr Morgan, ale Wyatt je naštvaný jejich rozhodnutím, jelikož se už nikdy nechtěl dostat do žádné přestřelky. Wyatt se sám dostane do potíží s kovboji, kteří se chtějí pomstít všem Wyattům, a když se téhož dne kovbojové vrátí s bojovnou náladou, přidá se k bratrům i Wyatt a jeho kamarád, karbaník Doc Holliday vážně nemocný tuberou. Vydají se za kovboji, aby je odzbrojili, strhne se přestřelka, Earpové vyhrají jen Virgil má postřelenou ruku. Když je po všem chce je okresní šerif zatknout, ale Wyatt mu to nedovolí. Okresní šerif si všiml, že se herečka Josephine, kterou chtěl mít pro sebe zakoukala do Wyatta a vysvětlí jí, že město ovládne jen jeden muž a Wyatt to není. Herečka běží večer varovat manželky Earpů, že se na ně něco chystá, a když tam nějaký muž vejde do dveří, začne pálit, ale děvčata se schovají. V baru je zastřelen Morgan a byl napaden i dům starosty a zastřelena starostova žena. Venku osloví Wyatta tři kovbojové, kteří hodí na zem červené šatky označující kovboje a nabídnou Wyattovi svou pomoc, jelikož nechtějí mít nic společného s útokem na bezbranné ženy... (TV Prima)

MrCreosote

Western trapnější než kníry hlavních hrdinů, který skřípe už v obsazení hlavních rolí (Kurt Russell je jako Wyatt Earp neuvěřitelně mdlý a nevýrazný a Doc Holliday Vala Kilmera je snad jenom špatným vtipem) přes šílený scénář, kde postavy leckdy jednají jako troubové a nechají se v klidu odprásknout. Navíc přerod hlavního hrdiny v pomstychtivého zabijáka je totálně nevěrohodný a sentimentální závěr všemu nasazuje korunu. Pokud hledáte kvalitní zpracování oné mýtické přestřelky v O.K. Corralu, zhlédněte raději stejnojmenný film s Kirkem Douglasem a Burtem Lancasterem. ()

JohnCZ

Super obsazení, ale je to přesně takový ten druh westernu, které příliš nemusím. Je to prakticky jen sled všech možných i nemožných klišé výjevů, teatrální herecké výkony, šílené tempo a celkové dějové vakuum. Dana Delany je ovšem okouzlující a její romantická linka patří mezi to nejzajímavější na celém filmu. ()

liquido26

Film, který je bohužel trošku ve stínu Costnerova Wyatta Earpa. Oproti Earpovi má výhodu, že je o hodinu kratší a tudíž není zbytečně bržděn historkami z Earpova mládí. Stejně jako u Costnerova Earpa i tady mě nejvíc zaujala role Doca Hollidaye a výkon Vala Kilmera. (Prostě tuberácký karbaník je hodně silná postava) ()

corpsy

WYATT EARP Kevina Costnera, ktorý sa zaoberal rovnakou látkou, mal oscarové parametre, bol točený takým tým umeleckejším štýlom. Táto verzia, je viac diváckejšia a odľahčenejšia a mala by viac sadnúť konzumnému divákovi. Ale naozaj záleží od vkusu. Ja sa rád pozriem na obe verzie. ()

Kryton

Mírně to připomene Mladé pušky díky plejádě herců 80. let. Příjemný western v tradičním Hollywoodském stylu . Dnes by asi takovýto film nevznikl. Poprvé jsem to víděl jako malý a byl jsem nadšený. Ted me to sice pobaví , ale mám řadši evropské westerny. ()

baribal

Nudné jako Wyatt Earp, aspoň ne tak nesnesitelně natažené. Ty kníry možná vypadaly cool, ale se za nim ukryje celej xicht kurta russella, tak jednotlivé postavy mohl hrát klidně bolek a lolek. Westerny 60. let jsou zkrátka nedostižné, existuje pár světlých výjimek jako The Unforgiven, v podstatě i Django... stačí se podívat na žebříček westernů a uvidíte o čem mluvim. ()

verbst

Nejlepší western co jsem viděl. Tanec s vlky a Nesmiřitelní se můžou jít zahrabat. Na tomhle jsem vyrostl. 19.7.2008 Děkuji České televizi, s dabingem, tak jak jsem si to pamatoval z dětství. ()

zlabus

Sice je to v obsazení samá hvězda, ale ve výsledku poněkud slabší western. Přestřelená stopáž (film by klidně mohl být kratší třeba o 25 minut a nic by v něm nechybělo), nefungující romantická linie a nepříliš výrazní záporáci (jediný povedený je Michael Biehn, ale ten má bohužel minimum prostoru), to jsou aspekty, které tenhle projekt projekt táhnou dolů. Když jsem viděl obsazení, tak mi srdce povyskošilo radostí, tolik drsných chlapů v jednom filmu je sen každého milovníka westernů, ale ve výsledku jediný, krom zmíněného Biehna, kdo opravdu stojí za řeč je Val Kilmer, kterému ten smrtelně bledý Doc Holiday poměrně seděl. Za zmínku stojí ještě řemeslně povedená režie Cosmatose, přeci jen akce mu šla vždycky. Jinak ovšem těžký průměr a z Earpowských filmů, kterých jsem měl možnost zatím vidět šest, je tenhle kousek výrazně nejhorší. 60% ()

kobejn

Tombstone mě překvapilo. Jednak je to skvěle natočený a druhak sem viděl Vala Kilmera opravdu skvěle hrát, vyjma Doors pochopitelně. Takže jedno velké Yes. ()

ArsenalEagle

V roli Wyatta mi prostě Costner seděl, ale ani Russell není špatný. Jeden z nejlepších westernů devadesátek. Kromě velmi dobře zpracovaného příběhu má film i spoustu dalších kladů. Spousta známých nebo později známý jmen, výbornou atmosféru a skvěle prokreslené postavy s výborným ztvárněním. A to už se dostávám k asi nejlepšímu z filmu. Doc v podání Val Kilmera, kterého jsem nikdy neměl zrovna rád a asi ani rád mít nebudu, ale zde pravděpodobně ztvárnil svou životní roli. Neuvěřitelně zahraný "tuberák" v jeho podání. ()

Ellmariachi

A cenu za knírek měsíce získává... Film stojí a naštěstí do prachu nepadá s hereckými výkony. Ty jsou naprosto skvělé. Kurt si to dává levou zadní s dvěma výrazy za celou stopáž. A není to výtka. Když na to ten chlap jednoduše má, tak proč ne. Divácky nejvděčnější je ovšem postava Vala Kilmera. Jeho Doc Holliday je svým způsobem hybatelem událostí a je zahraný fakt dokonale. Tím ale za sebe se superlativy končím. Ne že by děj a vše okolo nebylo fajn. Ale asi mi nesedí to z mého pohledu civilní pojetí. Zkrátka jen málo která situace mě donutila se do snímku jak se říká ponořit. Ti zlí byli zlí. Ale když padali držkou k zemi necítil jsem takové to zadosti učinění, které prostě cítit chcete. A pokud ne, je lepší pustit si dokument. Cítím vzhledem k obsazení a síle materiálu mírné zklamání. ale přesto 70 procent. ()

aluna

Dva moji oblíbení a dle mě nedocenění hoši Val Kilmer a Michael Biehn v jednom filmu? Tak to chci vidět. Val válí a u Michaela by mi stačilo, kdyby tam jen tak stál (a sundal si košili :-P), ale nezklamal ani on, charisma z něj tentokrát přímo čiší, takže hoši mají ode mě každej jednu *. Jinak ale žádná sláva, když celej film táhnou dvě vedlejší postavy, je to trochu problém. Ale scéna, kdy Johnny Ringo machruje s kvérem a Doc mu na to odpoví tyjátrem s hrníčkem, mě fakt pobavila a za ní je ta třetí hvězda. ()

Riddick77

Patrně nejlepší role Vala Kilmera, avšak Russell je o chlup slabší než Costner... I tak parádní western! Tohle už se dnes prostě netočí... 8/10! ()

MikO_NR_1909

Uletená, ukecaná, povrchná vec. Iní budú namietať, že je to dejovo výbušné a divácky atraktívne. Lenže pozerať sa na to týmto spektrom je absurdné. Bez prepracovanej štruktúry nemožno pracovať s vážnou témou. S ešte cukrovinkovou arómou vo vari každej pasáži. ()

Laxik

Star power a zdroj cca 38 % všech nekočičích gifů na celém internetu. Co začalo jako hravý, sebeuvědomělý, dokonce až lehce postmodernistický náhled na westerny se po první hodině změnilo v cosi s pokulhávající logikou a nakonec se vyvinulo do uspěchaného finále, které až příliš spoléhá na chemii mezi Russellem a Kilmerem. Ta je sice výborná, ale ani tihle dva charismatičtí kluci nedokážou zamaskovat, že se scénárista i režisér v půlce přestali snažit. ()

slord

Dosť dobrý western s nabitým hereckým obsadením. Kurt Russell bol super, avšak zbytok osadenstva tiež nezaostával. Dobre sa na to pozeralo, prestrelky boli veľmi dobré a až do konca som venoval filmu svoju pozornosť bez toho, aby som sa pri ňom čo i len chvíľu nudil. Palec hore. 8/10 ()

RAiken

Jeden z klasických novějších westernů, u kterých alespoň podle mě, jenom čekáte až se příběh ocitne v té fázi, kdy dojde na konečné zúčtování a přestřelky. A ty jsou víc než povedené a brutální, především v podání Kurta Russella, Vala Kilmera a Michaela Biehna. Celkově je Tombstone živější a napínavější než Wyatt Earp s Kevinem Costnerem. "S kovboji je konec, rozumíš? Když uvidim chlápka s červenym šátkem, tak ho odprásknu. Já jsem tu zákon. Vyřiď ostatním sr***m, že se mnou přichází peklo." ()

YURAyura

Westerny mam docela rad, jelikoz cowboyove jsou podobne jako my recenzenti drsni jako smigl ;] Bohuzel v tomto konkretnim kusu to jaksi nefunguje, prestoze se snazi kopirovat historickou prestrelku u OK corralu, ktera tu vyzni opravdu mizerne, jakoby to byla nejaka rutina. Kurta mam velmi rad, ale tentokrat s tema knirama vypada jak p***, chipaka Hestona si tam obsadili snad jenom diky clenstvi v tom gunrunnerskem spolku,... no nebyt Majkla s Valem, tak je to odpad jako vysity. ()

salalala

Prapodivný western s podivným scénářem. Přestřelek je tu málo, navíc jsou některé špatně natočené. Postavy se objevujou a mizí a někdy jsem ani nepobral jejich význam (příkladem budiž Jason Priestley) a hlavní záporáci se taky mění a ani finální bitva neni taková, jakou bych čekal, což může být i pozitivem. Wyatt Earp je tu spíš romantický hrdina, což Russelovi moc nesedí a jeho proměna v drsňáka mi připadala lehce komická. Nejlepší tu byl asi Val Kilmer, i když nepředváděl zázraky, tak v téhle společnosti mu to stačilo. Je to celkově moc dlouhé a takové nijaké. Chvíli to je zajímavé, chvíli zase nudné. Takže ve výsledku takové nic proti ničemu. Určitě existujou lepší, ale i horší filmy s Earpem. 60% ()