Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

saaaky

Upřímně mohu prohlásit, že jde o jeden z nejpovedenějších současných horrorů, jejichž kvalita den ode dne klesá, zvláště pak u západních spojenců :) Nicole Kidman tato role prostě sedla a do filmu se jednoduše hodí. Originální námět, provedení i přijemně nehororové (tedy alespoň pro mne) zakončení! Pěkné! ()

kpt.Marťas

Wow, snad nejlepší horor, co jsem kdy viděl. A jak je to jednoduchý. Amenábar nacpe sedm lidí do starýho baráku, zatáhne záclony, zamkne dveře a je to. Hutná, atmosférická a čistě filmová lahůdka, která se opírá o skvěle odvedenou práci všech (i když ona by to Kidman, vzhledem k tomu, v jaké byla formě, možná celé zvládla sama). A díky tý bábě u skříně pro mě dostává filmová lekačka naprosto nový rozměr. ()

Fixda

Další "mystery", ve které se dalo odhadnout, jak to bude. Něco jako Vesnice. Sorry, ale tohle mě nebere. ()

WHMMD

Výborný psycho-thriller u ktorého ma mrzelo iba, že už v polovici filmu som vedel ako to dopadne. Výborná Nicole Kidman a skvelá réžia Alejandra Amenábara. ()

akneleH

Jestli bylo cílem, abych se bála, tak se povedlo. :-) Mrazilo mě v zádech ještě dlouho poté. Je to sice film na jedno použití (protože pak už divák ví o tom závěrečném WOW!) ale nezapadl mezi všechny ty, na které si po ýdnu ani nevzpomenete. ()

lapatata

2001 - Nicole Kidman prožívá svůj nejsilnější herecký rok (když tedy zapomeneme na Nevěstu přes internet). Vedle Moulin Rouge je tohle její nejlepší film. Zahrála naprosto dokonale. Kromě toho je tento film opravdu výborný, s úžasnou ponurou atmosférou a hodně zajímavou pointou. Tím ale výčet kladů určitě nekončí, takže zbývá napsat snad jediný výstižný přívlastek jméno. Opravdu stojí za zhlédnutí. ()

schindler

Někdy si říkám, že je to tak jednoduché. Stačí jeden velký barák, jednu solidní herečku, dvě děti, pochmurnou atmosféru, několik lekaček a hlavně LOGICKÝ A ŠOKUJÍCÍ ZÁVĚR a je to. Proč se podobných filmů netočí víc? A klidně třeba i u nás. ()

Kolaj

I když mi, díky Ztraceným, byla pointa od začátku jasná, i tak jsem v samotném závěru zapochyboval a naběhla mi husí kůže. Poetický konec, kdy zarytá kř. fanatička přestává lhát sama sobě. ()

Shallya

Pro me opravdu LEKAVKA, ale jinak opravdu vyborny thiller s vyni kajici hereckou Nicole Kidman. Take bych to vsem na skouknuti doporucila, protoze tento film neni krvak, ale naopak velmi pekne propracovany film s necekanym prekvapenim na konci ;-) ()

breebee

Na začátek musím říct, trochu nudný film. Povídat se u něj dalo v pohodě, protože vám téměř nic neuteklo. Ovšem někdy od poloviny to začínalo být zajímavé. Pár slušných lekaček, zajímavá atmosféra velkého starého domu, tajemství a zákaz slunce. Ale musím říct, že 3 *** především za ten skvěle promyšlený konec! Moc zajímavé. ()

Ounak

Skvělý film při kterém jste od začátku hrozně napjatí a pořád chcete zjistit o co vlastně jde, ale to musíte počkat až na konec filmu. Úžasná Nicole Kidman. Úžasný scénář, hudba jakbysmet. ()

Mrtvobog

Dalo by sa povedať, že pôjde o celkom normálny a klasicky poňatý duchársky film, ktorý je od začiatku sfilmovaný viac než dobre. Aj keď sa vo filme objavia isté "nelogickosti", tak ku koncu všetko do seba zapadne. Čistá hra na city, emócie a strach, ktorá v závere prerastie do zaujímavého vyvrcholenia. ()

Bobinov

Skvělý horror, ani při zdlouhavých scénách jsem se nenudila. Tmavé prostředí a starý anglický dům mu dodává atmosféru. Scéna se stařenou v dětských šatech mě vystrašila tak, že naposledy jsem něco podobného viděla v Psychu. Skvělý výkon Nicole Kidman i dětských herců. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“