Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Dawe2

Velké překvapení. Skvěle natočeno, promyšleno i zahráno. Zajímavý pohled z jiné strany. Horory nemám rád, ale tohle se dalo, lekaček a hororových prvků minimum. ()

xander

Dosť nevydarený pokus Alejandra Amenabara natočiť desivý misterio´zny film. Aj kedˇ v hlavnej úlohe jasne dominuje skvelá Nicole Kidmanová, ktorej sekunduje iba írka Fionnula Flanaganová,vznikol iba priemerný a niekedy aj nudný film, ktorý vás príliš nevydesí. ()

lumtr

Naprosto nejlepší horor posledních 10 let. Už jenom nápad kdy se člověk leká světla místo tmy je geniální. K tomu výborná kamera a skvělá Nicol Kidman, prostě zážitek od začátku do konce. ()

aliajas

Trochu nudné, hoci zaujímé rozuzlenie. Tá choroba naozaj existuje, myslím že pri nej škodí aj niektoré umelé svetlo. Nepatrí k filmom, ktoré by som si pozrela sto krát, ale raz za čas sa pozrieť dá. ()

Ladisec

Vynikající horor !!!! Byl jsem posranej strachy! Opravdu jsem se u toho bál a to se jen tak nějakýmu filmu nepovede mě vyděsit, ale ,,těm druhým'' se to povedlo!. Nicol Kidman předvedla, že je kvalitní herečka a ukázala jak vypadá pravá pološílená matka, to se mi moc líbilo. A navíc já miluju tyhle filmy s šokujícík závěrem, to se opravdu povedlo, chvíli sem to musel rozdejchávat ()

Axxym

skvělá ukázka toho, jak se dá udělat napínavý thriller, když má člověk cit pro režisérský um. Rozhodně zatím nejlepší "horrorový" film, který jsem viděl, mráz mi bude běhat po zádech ještě celý zbytek večera. Když vezmu v úvahu, jaký potenciál nabízelo filmové zpracování herní horrorové série Silent Hill a v jaký hollywoodský cajdák byl tento potenciál uvržen, tak je můj výsledný dojem z tohoto snímku ještě podtržený. Atmosféra silně věřící rodiny, prostor obrovského domu umocněný kamerou, děti, u kterých si až do samotného konce nemůže být člověk jistý, že jsou tak nevinné jak děti mají být... ()

ydenbroy

Zajimavý, napínavý a skutečně děsivý příběh. Libíl se mi i hudební doprovod. Za co srážím, je za velmi chytré děti, které jednaly moc dospěle. ()

adamm90

Rozhodně jeden z nejlepších, možná i úplně nejlepší hororový snímek, který jsem viděl. A překvapivý konec filmu, kde zjistíme, že nic není tak, jak to vypadalo, je také úžasný. Žádné litry krve, které protékají kolem, pouze senzační herecké výkony a vynikající kamera, jenž filmu dodávají šmrnc. Prostě napínavý film, u kterého se nebudete nudit. 5* ()

Auguri

Velice povedený Thriller odehrávající se v ponurém až depresivním prostředí starého domu. I když se celý film odehrával v domě se zataženými závěsy, rozhodně jsem se nenudil. Pointa filmu pro mě byla velice překvapivá. I když mi celou dobu ve ději „něco nesedělo“, nepřišel jsem na ni předem. Hlavní předností tohoto filmu je především mistrně navozená strašidelná atmosféra podtržená vynikajícím výkonem Nicole Kidmanové. Místy jsem se ve filmu i hodně bál, což podtrhlo celkový zážitek z tohoto díla - nádherný příklad kvalitního hororu u kterého se bojíte bez kapky krve. Doporučuji hlavně pro milovníky mysteriózního thrilleru až hororu. ()

merten78

Dobře budovaná atmosféra a výborné herecké výkony všech zúčastněných překonávají i poněkud předvídatelnou pointu.Scénu s rozuzlením si ale budu pamatovat ještě dlouho.8/10 ()

M+M

Vynikající film s vynikajícímy herci a pro mně šíleným závěrem. Tohle je přesně ten film na který jen tak nezapomenu. ()

Lea.inJuly

Prvně jsem se na tento film dívala jako na něco, co zrovna dávali v televizi a nic jiného mě v programu nezaujalo. Když už to běželo nějakých pár desítek minut, tak už jsem celá napjatá čekala, co z toho vyleze. A byla jsem hodně překvapená famozním závěrem, který mě úplně dostal. Pro mě absolutně nečekané a opravdu strhující, ani ten Šestý smysl - jak je to tu přirovnáváno - ačkoliv to byl taktéž vynikající film, mě nedostal tolik jako Ti druzí. Tyto dva filmy mají sice podobný námět, ale každý má jiné "kouzlo", disponuje jinými prvky, jakými vykresluje divákovi atmosféru, prostě nebe a dudy. Barvitější kontra temnější, duchové od samého začátku kontra duchové až na konci, bojácný klučík kontra silná žena, servírování pointy po drobečcích kontra naservírování celého "pointového" chleba na konci filmu. Různé prvky, různé pocity, ale nemohu říct, který z filmů je lepší. Mohu jen říci, že snímek Ti druzí na mě více zapůsobil:) ()

P.Venuše

Báječná obdoba Šestého smyslu. Výtečně natočené. I bez hektolitrů krve a prvoplánových lekaček provází celý film příjemně pochmurná nálada a mrazivý pocit. Nečekané rozuzlení bylo výbornou tečkou za skvělým filmem. ()

Klišé

Horory moc nemusím, ale tenhle je výjimkou. Vynikající Nicol Kidman a nepopsatelná atmosféra (nejspíše tvořená převážně vynikající prací s kamerou). Vřele doporučuji. ()

wrzec

Ne úplně vyrovnaný thriller, ale rozhodně stojí za podívání, kvůli skvělé atmosféře filmu a taky kvůli výborné Nicole Kidman v hlavní roli. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“