Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Jason13

Ač téměř bez duchů, jsou u mě The Others jedna ze špiček duchařského žánru po roce 2000. Minimum prostoru, téměř žádné efekty, ale přesto mrazení v zádech a perfektní hororová atmosféra, která postupně graduje, aby vyvrcholila maximálně skvělým koncem... Ano na opakované shlédnutí to asi moc není, ale dojem z toho prvního je absolutní.. A Nicole je samozřejmě skvělá. ()

wick

Atmosférický horror, který navozuje napětí a strach z neznáma bez zbytečného a samoúčelného násilí. ()

LCH

Naprosto skvělý film ! Skvěle natočený a originální. Můžu se na tento film podívat i vícekrát a stále mě baví. Dávám (80%). Na hvězdy to je 4. ()

Tinusa14

Napínavý, pochmúrny, vlečúci sa, a prekvapujúci film, z ktorého si ale myslím sa dalo vyťažiť aj viac. Hlavná miestami pomätená Nicole Kidman to perfektne utiahla, ale za zmienku stoja aj jej filmové deti ktoré sa mne na tomto filme dosť páčili. Z hororového hľadiska tam bolo ľakačiek len toľko že by som to mohla spočítať na prstoch jednej ruky, ale tu platí že menej je niekedy viac. ()

oiuoiu

Už po několikáté jsem se podívala, i tentokrát skvělý zážitek. Ti druzí možná už zůstanou mým nejoblíbenějším hororem. Při prvním shlédnutí jsem se těžce bála - atmosféra filmu je nepopsatelná, něco jako strach půvabně zalitý v medu... Všem postavám jsem věřila každé slovo a gesto - Nicole Kidman se pro roli paní domu snad narodila, Fionnula Flanagan a malá Alakina Mann předvádějí srovnatelně magické výkony a nikdo další nic nezkazí, no učiněná nádhera. Co dodat? Příběh sám má více vrstev, takže je určitě dobrý nápad vidět film nejméně dvakrát. A pokud hororovou rovinu už prokouknete a napodruhé se bát nebudete, vyloupne se vám z Těch druhých rafinované, kruté komorní drama, na které se nedá zapomenout. ()

Kassandra

Dech beroucí film, s nepředvídatelným koncem, děsivými i dojemnými momenty, sem tam se dá i něčemu zasmát. Rozhodně vás donutí zamyslet se nad tím, jestli je to, čemu jste doposud věřili, doopravdy tak, jak se zdá. ()

Desmi

Není nic děsivějšího než horor bez krve. V tomto případě to platí dvojnásob. Skvěle natočený psycho-thriller vynikající svou temností a nevyzpytatelností. Celý zážitek umocňuje konec filmu, který je překvapivější víc, než by jeden čekal.. ()

TonoM

Průměrná , ohranná duchárna , nic moc pro lidi co očekávají pecku,Film asi má kvalitu ,ale 83% 299místo , je velice přehnané , jsem moc zklamán!5O% ()

unclejack

Najlepšia atmosféra a jej postupné odkrývanie. Amenábar je jedným z najnenápadnejších filmových géniov. Neskloňuje sa tak často ako Almodóvar alebo Buňuel, ale Amenábarov talent je patrný z každého záberu. Tí druhí sú ešte lepší než Volanie mora, hoci porovnávať dva také rozdielne filmy je dosť ošemetné. Hutná atmosféra, skvelá výprava, kamera, strih všetko funguje perfektne. Amenábar režíruje ako osemdesiatročný bard, nenechá si nič utiecť a svoj film ovláda od začiatku do konca. Premyslený scenár a hudba, za ktorú by sa nehanbil nikto z top dvadsiatky najlepších skladateľov na čsfd, obe taktiež treba prirátať k dobru práve Amenábarovi. Korunu jeho snaženiu nasadzujú perfektné herecké výkony a to nepreháňam. Nicole Kidman fantastická, deti neskutočne profesionálne a zároveň dokonale prirodzené, zamestnanci opäť stopercentný. A záverečné prekvapenie? Nad tým človek len žasne. Ked si pomyslím, že Amenábar toto vyčaroval za sedemnásť miliónov, tak musím pred ním smeknúť s klobúkom - Shyamalan operoval pri Sixth Sense s viac ako dvojnásobným rozpočtom. Tí druhí sú najlepším filmom, aký som za dlhú dobu videl a mám taký pocit, že by mal zamieriť do mojej top 10 vdaka svojej neopakovateľnej atmosfére. A ak sa mi bude páčiť Abre los Ojos, tak do top 10 určite poputuje aj samotný Amenábar. ()

jouzy

Toto Mysteriózní drama s neuvěřitelným vyvrcholením a depresivně naladěnou Nicole Kidman v roli která ji sedla jako ušitá s vinikajicí kamerou vás strhne do děje a vyrazí vám dech pět hvězd více nemám. ()

Jenn

Popravdě sem si zprvu myslela, že to bude kravina, u kterýho nudou usnu. Opak byl pravdou a já se do toho filmu zažrala (neskutečně mě bavily scény, kde se neustále zamykaly dveře, vážně nechápu proč). Z konce jsem se málem podělala strachy. Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. ()

Desmond04

Film jsem zkouknul s čtrnáctiletým zpožděním od premiéry a abych pravdu řekl, byl jsem plný očekávání. Nicméně první hodinu jsem si řikal, že jsem šáhnul vedl a a že to asi nebude můj šálek kávy. Snímek mě nedokázal pořádně vtáhnout do děje, byl jsem zmaten a mrazení v zádech ani strach se nedostavil. Ale, to co přišlo v závěrečných 20minutých mi vyrazilo dech. Děj se prudce otočil, což mě rázně přitisklo do gauče a já s otevřenou pusou sledoval, co se na obrazovce děje. Pokud bych měl vyzdvihnout jednu scénu, tak je to s fotkami...Wau, nikdy bych neřekl, že fotky se "spícími" lidma jsou tak strašidelné. ()

BrusVejn

Herecký koncert Nicole Kidman vo skvelom minimalistickom filme s (ne)príjemnou dobovou atmosférou, ktorý ponúka skutočne šokujúce vyvrcholenie. Piata hviezda uniká preto, že film miestami namiesto strachu naháňa skôr nudu. ()

punco

V čase vydania filmu som miestami strachom nedýchal, je pravda že s odstupom rokov mi to už príde "len" ako skvelo spracovaná mysteriózna dráma, ale dám na prvý dojem, a na spomienku na jeden z najfantastickejších rozuzlení vo filmovej tvorbe !!! ()

@nthr4X

Zajímavý snímek s překvapivým vyústěním, ale za vyděšeného diváka se rozhodně nepovažuju. No není mě asi jednoduché vyděsit :) ()

987Castiel

Duchárčina ktorá nepotrebuje žiadne vyhrotené momenty ani nasilu plašiť ľudí v klasických ľakačkách. Namiesto toho udržuje napätie a hustú atmosféru od prvej, po poslednú minútu. Vychádza mi to tak na 4 hviezdy objektívne, no Nicole Kidman tu vydala zo seba 120% čím ťahala príbeh vo veľkej miere na svojich pleciach a to nemôžem nechať bez povšimnutia pri hodnotení. ()

Lucka124

Na prvý pohľad klasický fim o rodine, ktorá býva v dome kde straší. Na deťoch je ako vždy "niečo zvláštne", odlišujú sa od ostatných. No po prvých 10 minútach filmu je vidieť, že od ostatných sa v mnohom líši- atmosféra je celý čas napínavá, prostredie je stále strašidelné, úžasný záverečný zvrat. Vo fime neboli potrebné prepracované efekty (ľakačky boli účinné aj bez nich), takisto žiadna krv. Nicole Kidman zvláda bravúrne úlohu matky, ostatní herci takisto skvelé výkony. 5/5 ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“