Poslední dům nalevo

(neoficiální název)
  • USA The Last House on the Left (více)
USA, 1972, 84 min (Special Edition: 91 min, Director's Cut: 64 min)

Dve mladé vidiecke dievčatá sa vyberú do mesta na koncert, no zháňajúc po ceste marihuanu, natrafia na bandu kriminálnikov. Tí ich unesú a v lese jednu z nich dobodajú a druhú znásilnia, dorežú a zastrelia. Kúsok ďalej je dom, v ktorom však žijú jej rodičia. A keď k nim kriminálnici prídu nahodnú návštevu, rodičia sa dozvedia o ich čine a vezmú spravodlivosť do vlastných rúk. Dnes už legendárny nízkorozpočtový ($87.000 USD) film, vychádzajúci z Bergmanovho PRAMEŇA PANNY a neskôr následovaný tuctom napodobenín (I SPIT ON YOUR GRAVE, HOUSE ON THE EDGE OF THE PARK). (POMO)

Duke90

Nesedlo. Ale vůbec. Nevím proč mi všechny ty "poslední domy na levo" přijdou stejně tupé, odpuzující s naprosto trapnou úchylností a v tomto případě i myšlenkou, jako že je to fakt hustý, když se banda blbečků rozhodne utvrdit si své "drsňáctví" posloucháním rozkazů od všemocné spasitelky maminky, která by si jako jediná zasloužila projít vším, co její "synáčkové" vykonávali na druhých. Abych to upřesnil - nejde o to, že je Mother's Day brutální film a mě by to vadilo. Jde o to, že já v tom potřebuji vidět něco víc než bezduchou americkou úchylárnu, která vlastně ani nikam nespěje - jen k cíli pořádně znechutit diváka a to je pro mě sakra málo, protože podle hodnocení jsem čekal něco "trošičku" smysluplnějšího. Takový Pátek třináctého má sto padesát šest dílů a přitom většina z nich je na tom lépe než tahle debilita. Dalšímu "skvostu" jménem Plivu na tvůj hrob a jemu podobným se vyhnu obloukem..... ()

Rattlehead

a) jedná se o nadčasové a silné dílo  b) je to naprostá sračka, která může bavit jen psychopaty = myslím, že oba tábory mají pravdu, a tak dávám průměrné hodnocení ()

snakepit

Dokonalý príklad toho, ako sa to nemá robiť. Tento film sa tvári na niečo, čo nie je a absolútne nič v ňom nefunguje. Hercov stiahli asi z ulice a myslím, že aj Robocop by vedel dávať lepšie najavo pocity strachu, zúfalstva a túžbu po pomste. Katastrofálne herecké výkony podtrhnuté šialeným (v tom najhoršom význame slova) strihom a debilným hudobným doprovodom ponárajú tento "kult" medzi absolútne céčkové bahno. A banda dvoch tupých policajtov je len čerešnička na torte. ()

Pitryx

Střídání brutality a krásy /příroda, hudba/ dává snímku jiný, řekl bych zvláštní rozměr. Komediální prvek - policajti - mi zde neseděl, ale budiž. Příběh působí pravdivě a syrově, až na jednu scénu. Hodnotím jej jako lepší 60% film. ++++++ Souhlas s mým starším komentem výše. Jen si myslím, že na takové jméno jako je Wes Craven to mohlo být i více gore. ()

kadles

Nízkorozpočtový film, který si nebere servítky. Lehkovážná děvčata shánějí dorgy, podivné existence, které spáchají na nich násilné vraždy, dva policisté, které tehdejší hippies společnost evidentně nemusela a rodiče, kteří vykonali spavedlivou pomstu na vrazích jejich jediného děvčete. Vzkaz pro všechny co shání drogy, zvláště dívky, je z toho jen smrt nic víc. ()

elanista1

Netreba sa zmiast tym ze hore je napisany horor, lebo horor to nie je ani nahodou, ale zato je to triler kde hra hlavnu ulohu tazky psychicky a fyzicky teror na dvoch dievcatach a neskor aj na pachateloch samych. Neviem ci bol tento film mysleny vazne, lebo ta vesela hudba ktora hrala aj pocas najtvrdsich scen je naozaj na zamyslenie. Hudba naozaj trhala usi a lepsi zazitok by bol ak by bol zvuk vypnuty. Celkovo je vsak Posledny dom na lavo dost nudny, ak som nesledoval nejake znasilnenie, alebo nahanacku v lese ci ohrozovanie zbranou, tak moj zaujem o film bol velmi nizky /napr. sceny s policajtami ihned vystrihnut/. Scena so znasilnenim bola vsak pre mna tazkym emocionalnym zatazenim. ()

J.Mayen

Hodně velký zklamání, na druhou stranu Wes Craven, už bych si na něj mohl pomalu zvyknout, trochu vrták z mého pohledu. Ta neuvěřitelná hudba v pozadí snímku, která by spíš sedla italské komedii nebo westernu z 50 sátých let ze mě neuvěřitelně ždímala energii až do té doby,kdy jsem už neměl sílu ani náladu vstřebávat alespoň to trochu dobré gore. Že matka neoplakávala dceru a chovala se jako by prožívala nejšťastnější dny svého života poté co přešla o potomka mě ani moc neudivovalo,co mě udivovalo víc,bylo co to tam vyváděl ten její vypečenej manžel,byť měl k dispozici brokovnici a všechny tři výtečníky na dostřel v ložnici,tak se tam místo toho placil po koberci a sprejem v ruce a vymejšlel tam s prominutím pí*****y. Natahuje drátek kolem dveří (proboha k čemu?) kterej snad ani svojí úlohu nemhol splnit a ani jsem si nevšiml, že by byl účelem nějaké pasti? S motorou pilou běhajicí otec už byl k smíchu a všichno dovršili postižení policajti. ()

Mockingjay

Toto by mala byť originálna predloha remaku z roku 2009? Vôbec nie! Som znechutená. Táto záležitosť ma nebavila ani omylom. Nastolená hudba mi do filmu absolútne nesadla. Ale takých vecí je tu omnoho viac. Naozaj trápne policajné duo by som s radosťou oželela. Všade chodili neskoro, v deji boli totálne zbytoční. Ak mali vyzerať vtipne, tak aj v tom pohoreli. Herci sa netvárili ako herci. Bolesť z ubližovnia by som zahrala lepšie aj ja. Na tento The Last House On The Left je podľa mňa najlepšie zabudnúť. Sračka. ()

Turby

Film opravdu jako stvořený pro osamělé letní večery. Je to klasická znásilňovačka, kde je dívka zabita a její rodiče nic netušíc ubytují znásilníky v jejím pokoji. Bystrá maminka si však všimne dceřina hipíz přívěšku, který má škodík na krku. Dostatečně se připraví a pěkně zatočí se škodnou. ()

mikessc

Film nemozem hadzat do odpadu, ved treba brat ohlad na to v ktorom roku bol nakruteny. Este ze remake netrpel takou amatercinou ()

DonBraso

Začal bych rovnou,že není vždy originál lepší než remake.Vlastně jsem na tenhle filmek narazil,až po zhlédnutí jednoho filmu s Davidem Hessem,který sakra umí zaujmout.Popravdě Wes Craven asi bude pro všechny to hlavní,že je zvědav,co se pod jeho prvotinou skrývalo za filmařský křišťál.Doteď nevím co tímhle filmem chtěl Wes říci.Jsou tu neskutečný faily,který bohužel nezamažou to,že někdo měl hrozně malej budget na film,to jsou výmluvy a věřím,že i v trikových scenách by to udělal naprosto stejně.Italská škola už v těchle letech to uměla a bylo jedno,že je to hadrovej panák.Film má naprosto zbytečnej začátek a vše se rozeběhne,kdy si kámošky chtěj dát pořádnýho špeka.Samozřejmě musí přijít neskutečná náhoda a už jsou v partě vrahů.Bohužel celý film je vskutku hippies music se vším všudy.Do toho přijdou příšerný střihy a tak tři naprosto prazvláštní scény,že si říkáte,že tohle je už silná káva.Jedna nejvíc je,když rodiče běží k jezeru a holka je na břehu a ještě s ní mluví.Samozřejmě to hlavní,proč vůbec získal tenhle film status drsný či hnusnej,jsou jak jinak znásilňovací scény v přírodě.Je to vlastně kupodivu to nejlepší co si divák tohohle kumštu cení a proto se dívá na tenhle typ hororů.Jenom bohužel už má divák víc možností sledovat i jiný filmy a ne jen tenhle.Vidět to v 80.letech tak je jasný,že řezat holku nožem je hnusný.Ale bohužel Wes měl zde silnou chuť představit i tak trochu jiný mix žánrů.Prostě tohle všechno je komediální horor,kdy asi budu jediný,ale ty dva policejní blbci tomu filmu dávají právě tu originalitu a vážně mě bavila,plus s babkou co vezla kuřata.David Hess charisma doopravdy má neskutečný,ale je ho proklatě málo.Přijde čas i na klasiku žánru,motorovou pilu,která opět není ani tak hrozbou jako parodií.Bohužel je opět zde hrozně patrné,že je to silně amatérské.Nastražená pasti jsou k ničemu,manželé blbci,tedy ještě hrozně nesympatický manžel.Vlastně ani ten ukousnutej pinďour,kdy opět není zhola nic vidět,protože rekvizita nejspíš nebyla,není nic příšernýho,ale je to pořád v mezích.Tak je to s celým filmem,člověk ho přetrpý,najde si tam pár dobrých věcí,ale ostatní,což je většina filmu jen kroutí hlavou.50% ()

MFZB

No čo ja viem, nemám nejaký extra dobrý pocit z tohto filmu. Asi to bude tým, že najskôr som videl remake a až potom toto, ale proste nepáčil sa mi tento film. Síce na tie toky to bol asi dosť brutálny filmík, ale veľa nechýbalo, aby bol lepší. Toto je zrejme prvý horor typu Rape & Revenge a prišiel s ním akurát Craven, ale škoda, že to nemalo tú správnu atmosféru, akú by mal mať dobrý horor a hlavne ho potápala tá otrasná hudba, ktorá nemá s horormi nič spoločné. Tento film mi teda prišiel skôr ako komédia (tá scéna s tymi policajtmi tam na tom aute, no koniec)....Ani neviem načo som siahol po tomto filme a myslím si, že keby ho nevidím, tak asi o nič neprídem. Podobný film z roku 2005 Chaos to bolo vlastne o tom istom ako toto, ale origináln remake ten je fakt neporovnateľný s týmto... ()

hanazu

Podivný snímeček, co se dlouhou dobu vydržel tvářit jako německý pornofilm 70. let, hudebně doprovázený flašinetářem po mrtvici. Dílko, mající v sobě něco ze šílenství Mansonovy rodiny, bohužel kazí krkolomné přecházení postav od psychotična do psychedelična, což jim na pravdivosti moc nepřidává. Zasloužilo by si to celé doladit. ()

Mangano

I taková kravina musela dát v roce 72 hodně práce. Padá hvězda za tu píli, přejme si, abychom nic podobného nemuseli vidět znovu. ()

Rugero

Vřískot,Noční můra v Elm Street,Shocker tyto filmy Wese Gravena ukazůjí nadpřirozené monstra které děsí (či spíše měly by děsit) právě tím že to co vydíme není lidské) avšak právě tento režisér v svém debutu dokázal že největší zlo způsobí člověk druhému člověku,že za krásnou vyzáží se může skrývat zkažené jádro.David Hess tu předvádí další strhující výkon.Last House on the Left zvnáší i poměrně zajímavou otázku, má rodič právo strestat toho kdo je odpovědný za smrt jeho dítěte? S přibívajícími minutami tenhle snímek nabírá na tempu a to je při konci doslova pekelné... závěrečné zůčtování v domě rodičů mrtvé dívky je natočeno tak že nevíte do poslední chvíle jak to dopadne..závěrečná scéna v bazénu by mohla být o neco propracovanější ale to je jediná vec kterou bych mohl tomuhle filmu vytknout... je tu zajímavá hudba která zdánlivě nezapadá do příběhu a jak jsem už psal vynikající David Hess........ Tenhle film je tak hrůzný proto že vše co je zde vyobrazeno se vlastně může stát... hlavní ¨¨strašidla¨¨ jsou zde normální lidé jako já nebo vy.Narovinu možnost že potkáte Freddyho Kruggera je mizivá, ale možnost že narazíte na člověka který to nemá v hlavě tak úplně v pořádku je daloko větší. ()

sibskyn

Když zapomenu na některé trapné momenty z filmy, které tam nedávají smysl(nejvíce ti dva policisté), a jsem tím sám překvapen, tak je to dost dobré a drsné. Pravé peklo začíná jak se celá banda odveze do lesa a tam mi bylo i děvčat líto a zanechalo to ve mě pocity typu"Wow to bylo fakt drsné". Takže se na konečnou pomstu dívá pěkně. Scénu s orálním sexem řadím, jako jednu z nejoriginálnějších smrtí v historii filmu, to bych fakt nechtěl. ()

Pokri

Prvá hodina, kde sa miešajú násilné scény sprevádzané až grotesknou hudbou s trápno-vtipnými vsuvkami, bola prekvapivo oveľa zábavnejšia ako pasáž odplaty... ()

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)