Zlo pod sluncem

Na malebném jadranském ostrůvku tráví pár dní své dovolené menší – na první pohled různorodá, leč de facto jak pracovními zájmy, tak osobními vztahy úzce propojená – společnost. Pod lesklou slupkou společenské smetánky bují vášně, nenávisti, intriky, zloba… A tak když dojde k vraždě jedné její prominentní příslušnice, je jasné, že prakticky každý měl víc než pádný motiv ji odstranit, teoreticky to ovšem nikdo spáchat nemohl, protože všichni mají dokonalé, neotřesitelné alibi. Zdá se, že vrah vyvázne nepotrestán, neboť místní policie si s takovou záhadou asi těžko poradí. To by tu ovšem nesměl být víceméně náhodou přítomen slavný belgický detektiv Hercule Poirot, v jehož geniálním mozku se jednotlivé střípky fakt složí do překvapujícího odhalení… (Česká televize)

blondboss

Taký klasický príbeh od Agathy Christie, ale musím povedať, že slušne zrežírovaný s postupným dávkovaním napätia a charizmatickým predstavením Ustinova. Zvratov tu nie je až tak veľa a ani ten dej nie je až taký premakaný, ale pár sa ich tu nájde a sú podané majstrovským spôsobom. 70 % ()

jungewolf

Klasika : P.Ustinov, M.Smith(-ová), J.Birkin(-ová). David Suchet je coby H.Poirot nepřekonatelný. Takže tento film jen 4 - 4,5 *, víc dát nemůžu, a to ani kvůli Jane Birkinové + Maggie Smithové, výborným kostýmům a dobrému nasvícení - dobré kameře. Místa natáčení - VIZ : Zajímavosti . ()

Destry

Podle mého nejlepší adaptace Agathy Christie...Herci, v čele s Peterem Ustinovem a Maggie Smith jsou senzační, český dabing (Čestmír Řanda, Josef Langmiler, Jaroslava Adamová, Alena Vránová, Nelly Gaierová) je taky perfektní, nádherné exteriéry a vše korunuje geniální hudba Cole Portera. Není co dodat, 5 hvězdiček. ()

paniColombova

Zlo pod sluncem z roku 1982 je mnohem lepší než verze z roku 2002, ostatně jako většina starších filmů, které se režiséři pokoušejí natočit znovu v tomto století. Miluju detektivky, především starší a tohle je jedna z nejpovedenějších zpracování Agathy Christie. Kouzlo ostrova, někdy zábavé dynamické výkony jednotlivých herců mě lákají dívat se na ten film stále a stále. A zda někomu připadá představitel H. Poirota Peter Ustinov suchý, mě ne. Právě že ta jeho - řekla bych flegmatičnost - mě baví. ()

valachmar

Sir Peter Ustinov je jednoznacne najlepsi Poirot. Vynikajuci herec, ktory svojou hromotlckou postavou najlepsie vystihuje Poirotovu tarbavost a zaroven uzasnu bystrost. Tento film je spolu so http://www.csfd.cz/film/4008-smrt-na-nilu/ mojou najoblubenejsou "christieovkou". Milujem toto obsadenie (J.Birkin a spol.). Milujem primorske prostredie kde sa to odohrava (Chorvatsky charakter). Milujem dej, zapletku a tempo tohto filmu. Vzdy ked ho vidim, som na uzasnej napinavej dovolenke.:) ()

Leník

Tato adaptace mi způsobila lehký psychický otřes. Nemám nic proti Ustinovi jako Poirotovi (i když za kongeniálního představitele považuji Sucheta), důležité je pro mě zachování atmosféry detektivek Christie. Nevadí mi ani tak přenesení děje z Anglie na Jadran, ale nechápu, proč musí být všechny postavy barevné vulgární kolotočářské kreatury. Ne, v detektivkách A. Christie se opravdu lidé běžně neoslovují výrazy jako blbko, kravko, děvko, kreténe... Navíc nechápu, proč se scénárista rozhodl už tak komplikovanou zápletku vyšperkovat dalšími detaily, čímž ji posunul k hranici nepravděpodobna... Jediná hvězdička je nakonec za Ustinova, který byl dobrý, ovšem ve filmu působil jak z jiné planety. ()

liborson

Tak jsem rád, že Suchet to alespoň v jednom případě natřel starším Poirotům. Zlo pod sluncem je v podání Ustinova dost průměrný film, který dost sráží herci samotní (Ustinov to i přes své parodické záběry prostě nevytáhl.. Nelituju, alespoň mohu obdivovat novější verzi, která je podána mnohem excelentněji ve všech ohledech :-) ()

P76B

Velice pěkně zpracované. Škoda jen, že je způsob vraždy zbytečně zkomplikovaný, až nereálný. ()

zigy

Pohoda u móře zkalena vraždou, která se stát prostě musela a na kterou zívající divák čeká půlku filmu. Pak ovšem následuje chytlavá vyšetřovačka a přímo mňamózní závěrečná scénka s odhalením vraha. Dabing a dialogy vůbec - excelentní (Řanda a spol.) ()

Kontryhelka

Já prostě Agathu Christie a Hercula Poirota prostě miluju. Její vynikající romány s neuvěřitelně propracovaným dějem a úplně bombastickým závěrem, nemají konkurenci a navždy si získaly miliony obdivovatelů po celém světě. Zlo pod sluncem, stejně jako ostatní zpracování jejích románů je důkazem, že vždy budou věrní obdivovatelé,kteří vynikající dílo nenechají upadnout v zapomnění a že odkaz velké A.Ch. tady bude napořád. ()

PTuranyi

Britská adaptácia ďalšej knihy Agaty Christie. Peter Ustinov hrá opäť postavu Hercula Poirota a ide mu to celkom dobre. Oproti "Smrti na Níle" už nie je obsadenie také hviezdne, ale herci stvárňujú svoje roly veľmi dobre. Za zmienku stojí ešte Maggie Smith, ktorá si s ním zahrala už v Smrti na Níle. Príbeh má opäť typický rukopis Agaty Christie. Uzavretá skupina ľudí, v ktorej každý má nejakú motiváciu k vražde, obsahujúca tentokrát 2 osoby, ktoré tento čin vykonajú napriek tomu, že na blízku je najlepší detektív a ten v záverečnej pol hodine predvedie svoje brilantné šedé mozgové bunky. Film má dobrú produkciu s jemnou patinou doby. 70% ()

durkes

Vyrastal som na knihách Agathy Christie a môj najobľúbenejší detektív je Poirot. Aj v tejto detektívke vystupuje plejáda hviezd v prostredí malebného ostrova. Vďaka bohu, že sa tam rekreuje aj Hercule Poirot. Za 4. ()

Ms.Spock

Hvězdné obsazení a skvělý příběh prostě nestačí. Kostyméry bych zastřelila. Čirý hnus. Celý film působí jako nechtěná parodie na sebe sama. Taková škoda! ()

gizi

Velmi dobře odvedená filmařina, nechybí humor, a ta překombinovaná zápletka je typická. Zajímavost: hudba Cole Porter, jeho jméno je uvedeno v hotelové knize hostů. 75%. ()

kodwin

Klasická ACH, tentokrát v pěkných letních exteriérech domnělého Jadranu (ve skutečnosti Mallorca). Také proto mě Zlo pod sluncem zaujalo více než např. nejslavnější filmové zpracování Orient expresu, které bylo příliš komorní. Ustinov ztvárnil Poirota stejně zdařile jako ve Smrti na Nilu, tahle poloha Poirota mně sedí, ačkoliv pohledy na ní jsou různé. Rozpletení vraždy je složité jako vždy a opět dost těžce realizovatelné, což mě na ACH dost vadí. Každopádně film je fajn podívaná, i když místy zdlouhavá, taková slabší čtyřka. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg