Zlo pod sluncem

Na malebném jadranském ostrůvku tráví pár dní své dovolené menší – na první pohled různorodá, leč de facto jak pracovními zájmy, tak osobními vztahy úzce propojená – společnost. Pod lesklou slupkou společenské smetánky bují vášně, nenávisti, intriky, zloba… A tak když dojde k vraždě jedné její prominentní příslušnice, je jasné, že prakticky každý měl víc než pádný motiv ji odstranit, teoreticky to ovšem nikdo spáchat nemohl, protože všichni mají dokonalé, neotřesitelné alibi. Zdá se, že vrah vyvázne nepotrestán, neboť místní policie si s takovou záhadou asi těžko poradí. To by tu ovšem nesměl být víceméně náhodou přítomen slavný belgický detektiv Hercule Poirot, v jehož geniálním mozku se jednotlivé střípky fakt složí do překvapujícího odhalení… (Česká televize)

HorrFi

Zatim to nejlepší co jsem s Herculem Poirotem viděl.. pomalej rozjezd, ale pak už to nemělo chybu a bavil jsem se doslova královsky, protože tu všechno bylo promyšlený do nejmenšího detailu.. jedna z nejlepších detektivek co jsem kdy viděl a Peter Ustinov mi je jako Hercule Poirot sympatickej.. tyhle filmy fakt donutí diváka přemejšlet a lámat si hlavu kdo je vrah, ale nakonec to může bejt všechno trochu jinak.. ()

filmmovier

Poirot v plavkách, na to nezapomenu... Tato adaptace mé oblíbené detektivky se povedla jen o trochu hůř než ta se Suchetem. Je tu spoustu rozdílů ve vedlejších zápletkách, ale to hlavní zůstává. Je to velmi atmosférické, napínavé a navíc se i docela pobavíte. Povedenější Ustinovka. Peter Ustinov se mi zdá jako Poirot docela v pohodě, je to trochu neobvyklé vidět ho jinak než jako Sucheta, ale tato podoba nám malého Belgičana ukazuje zase v otrochu jiném světle. ()

andrii

Tu dýmku si už nezapálíte. Když je nablízku slavný monsieur P., není radno se pouštět do zvlášť důmyslného zločinu. Zaměřte se na čas, mějte ostříží zrak a citlivě čichejte po každém (ne)viditelném detailu. ()

tatanapope

Snímek dobrý i po dějové stránce, zápletka i rozuzlení se povedli, ale proč ten hloupý začátek? Toho nás snad mohli ušetřit. Poirot jede na léčení a sotva přijede, všichni mluví z jistotou o zlu i vraždě, i když se ještě nestala. O tom, že i oběť je všem jasná se snad ani rozepisovat nebudu. Až na tuhle příšernost hned na start jsem byla s dějem spokojená. Viděno v rámci Seznamte se s...Agatha Christie ()

octopuska

Pro tyhle velkolepé filmové Poiroty mám velkou slabost, škoda, že v Orient Expresu nehraje také Ustinov, bylo by to dokonalé. Jeho egocentrický, sebestředný, ale fenomenální břichopas je prostě k sežrání. Suchet je vynikající v těch TV adaptacích, ale Zlo pod sluncem a Smrt na Nilu jsou nejlepší s Ustinovem. Našláplý hvězdama první velikosti a vše okolo dotažené do detailu. Arlena má tak prořízlou pusinku, že je více než jasné, že ji brzo někdo sejme. A Meggie Smith, jako vysloužilá šlapka, co vede luxusní hotel na Jadranu je kouzelná, navíc jako vždy skvělý dabing v čele s Řandou, Adamovou.....to povýší mezi skvostné detektivky. ()

chelseaman22

Osobně preferuji Sucheta, ale v dnešní době katastrofálního obsazení seriálových inscenací, musím konstatovat, že i Rusák s britským pasem Ustinov není vůbec špatný. Trefně vybraná lokace a bravurní casting, co víc si divák může od detektivní inscenace přát? Kdybych byl býval nečetl knižní předlohu, tak bych byl definitivně spokojenější. 83% Celosvětový příjem k 2. 5. 2018: $6,110,000 ()

VanTom

K postavě brilantního Hercule Poirota prostě patří, že neustále balancuje na hraně karikatury či frašky. Skvělý, vybroušený, chytrý scénář (dtto předloha) z toho podloudně těží, když umně provazuje všechny výrazné návštěvníky prosluněného hotýlku na malém ostrůvku, aby tak k nastalé vraždě měl motiv úplně každý a divákovi neustále šrotovalo, kdo tedy (a jak)? Zkrátka klasika Agathy Christie, rozuzlená podrobným vysvětlováním před nastoupeným "ansámblem", z nějž vyplyne vskutku propracovaný a (až příliš) prokombinovaný plán. ()

Autogram

Každý s motívom a každý so stopercentným alibi. Zdanlivo neriešiteľný problém, nie však pre Poirota. Vražda pod útesom je jedna z klasík Agathy Christie, možno nie najlepšia, ale stojí za pozretie v oboch spracovaniach. –––– Nedejte se mýlit. Moře je modré, nebe jasné. Ale také je pravda, že pod sluncem je i zlo. ()

JohnSmith

Ustinov podruhé Poirotem a opět úspěšně. Sice je tento příběh slabší než Smrt na Nilu, nicméně hlavně díky Ustinovovi a luxusnímu a hlavně kvalitnímu hereckému obsazení, to bylo moc fajn. ()

Zemi11

Typický Poirot. Hezká krajina, stylová atmosféra. A naprosto nesmyslné myšlenkové pochody belgického hrdiny vedoucí ke zdárnému konci. ()

klúčik

Výborný Peter Ustinov. Výborná scéna a kamera a fantastický herci. Čítal som túto knihu a film sa jej úspešne vyrovnal, a to býva málo kedy. 90%. ()

xaver

Další vynikající zpracování detektivního ománu Agaty Christie s Petrem Ustinovem v roli Hercula Poirota. Děj má spád a samozřejmě patřičné napětí, které diváka zaujme a nepustí. ()

Loki_Six

The "Arlena Stewarts" of this world do not count; their domination is of the moment. Really to count, a woman must have either goodness or brains. ()

Han22

Mě tyhle Christieovky zkrátka baví a moc. Zlo pod Sluncem vrací do hry Ustinova jako Poirota a jemně to kopíruje Smrt na Nilu. Je tu opět exotické prostředí, v tomto případě středomořského ostrova, pestrá skupina lidí a jedna nesnesitelná osoba, kterou postupně všichni nenávidí a u které je jasné, že zařve. Režisér nespěchá, nechá diváky všechny dokonale poznat. A vůbec to ničemu nevadí. Překrásná výprava jako z dobrodružného filmu, živoucí postavy (starý producentský pár, tatínek s dcerou, uťáplá žena podváděná světáckým manželem, sprostý lord, potenciální mrtvola která je opravdu na vraždu), jiskřící dialogy kterým pomáhá fantastický starý dabing. K tomu ne tak slavní, ale solidní herci (Birkinová, Mason, McDowall, Smithová). Po 50 minutách přijde vražda, po hodině dvacet mají všichni neotřesitelné alibi. A pak přijde brutální půlhodinová smršť, ve které Poirot odhalí kdo, jak, proč, návdavkem k tomu vyřeší vraždu z prologu, ukradený diamant a ještě vše dokáže :) Není to na 5*, ale silné 4* ano a při absenci nějaké větší klasiky to stačí na krimi/thriller roku 1982. ()

B4TM4N

Nejlepší Poirot s nejlepším Poirotem? Za toho Ustinova nořícího se po kolena do vln v koupacím úboru možná i ano. ()

Janega

Ďalšia vskutku dobrá filmová adaptácia, ktorú umocňuje hlavne skvelé herecké osadenstvo. Ale Ustinov, napriekt tomu, že hrá dobre, nie je ten správny Hercule Poirot. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg