Zlo pod sluncem

Na malebném jadranském ostrůvku tráví pár dní své dovolené menší – na první pohled různorodá, leč de facto jak pracovními zájmy, tak osobními vztahy úzce propojená – společnost. Pod lesklou slupkou společenské smetánky bují vášně, nenávisti, intriky, zloba… A tak když dojde k vraždě jedné její prominentní příslušnice, je jasné, že prakticky každý měl víc než pádný motiv ji odstranit, teoreticky to ovšem nikdo spáchat nemohl, protože všichni mají dokonalé, neotřesitelné alibi. Zdá se, že vrah vyvázne nepotrestán, neboť místní policie si s takovou záhadou asi těžko poradí. To by tu ovšem nesměl být víceméně náhodou přítomen slavný belgický detektiv Hercule Poirot, v jehož geniálním mozku se jednotlivé střípky fakt složí do překvapujícího odhalení… (Česká televize)

Fifinkova

Lokace, atmosféra, vyladěné pointy, vyhlášený český dabing, máta peprná přesně v 8h, Hercule v plavkách. Tohle můžete vidět pravidelně jednou za rok a pokaždý se na to budete těšit. ()

Peabody

Jeden z mých naprosto nejoblíbenějších krimi filmů, i když vím, že Poirota napsala Christie fyzicky zcela jinak, tak tady je mi to jedno. Asi jako mi nevadí že Kenneth Branagh hrál Heydricha. On ani Suchet není vysloveně Poirot, jakkoli se jím oba stali, nejblíž popisu je asi Finney z vraždy v Orient Expresu, ale to není sympatická postava, je to spíše karikatura.  Ustinov je dokonalý, od přízvuku po zvyky a to pozvolně odhalování, odkrývání, ty retro opakovačky scén se mi nesmírně líbily už někdy snad na Filmové škole kdysi. Navíc jsou tady báječní herci ve vedlejších rolích, Jane Birkin ze šmudlinky a chudinky vyroste do krásky v závěru, dokonalá Maggie Smith jako majitelka hotelu, navíc bývalá rivalka zavražděné - to jak se dámy jedovatě špičkují, je rozkošné. Mason, McDowall.  podle mne to nemá prostě chybu. Souhlasím s Ninou, že dabing je špatně (skoro vždy ostatně) a poslechněte si originál, Poirota i ostatní.  Mně nepřipadá ten začátek jako nuda, ale nikomu to neberu, jen je mi takových diváků líto. Moje základní doporučení je - vychutnejte si horko, atmosféru a podívejte se na to nejméně ještě jednou, abyste si vychutnali všechny finesy. náznaky, stopy a červené slanečky. Podruhé budete sice vědět, ale to váš zážitek může jen umocnit.  Pokud to sledujete jen, abyste věděli, kdo, tak mne neposlechněte, ke své škodě. ()

?otazník

Nejspíš moje první detektivka od Aghaty. Díky tomu mi, asi na rozdíl od většiny, ani nevadí Peter Ustanov, jako Hercule Poirot. Naopak si velice dobře pamatuji rozčilení, když jsem pak viděla Suchota nebo Finného, jakožto věrnější kopie světoznámého detektiva. Nedávno jsem si film opět po několika letech pustila objevila další kouzla, která mi kdysi dávno unikla. Skvělé herecké obsazení a atmosféra z filmu dělá jedno z nejpovedenějších převedení knihy na filmové plátno. ()

Vilda

Trosku pomaly rozjezd pri kterem jsem se i trochu nudil (i kdyz nutny pro seznameni se s postavami a vztahy mezi nimi), ale po objeveni tela uz neodtrhnete oci od obrazovky az do konce. Za me 4* a urcite doporucuji. PS: souhlasim s komentarem od Radyo. ()

Lasenice

Sir Peter Ustinov - nejlepší Poirot všech dob. Na tom už nikdo nic nezmění. A Zlo pod sluncem - nejlepší z adaptací Agathy Christie. ()

adaben

Herecky výborné, natočené pěkně, ale ty zápletky A.Christie mne přijdou přece jen příliš šroubované a v podstatě v reálu nemožné, až moc postavené na náhodě, jak to všechno zločincům při provedení klapne do sebe - a tahle byla zrovna navýsost ten případ. Navíc obsazení Jane Birkin od počátku napovídalo, že její postava zrovna žádná chudinka nebude. ()

honza.g

Standardní Poirot: omezená onlast (místo vlaku ostrov), spousta podezřelých, pár objevů, které detektiv divákovi zatajil, takže na závěr překvapivě popíše, jak to bylo doopravdy. Milé pokoukání i poslouchání. ()

vecnaAmbra

Priznávam, že film som občas preskákala, hlavne ten začiatok kým prišlo k vražde mi prišiel trocha dlhý a išlo mi najmä o porovnanie verzie so Suchetom, ktorú som čerstvo zhliadla. Nuž Ustinov je skôr milý bravko než graciózny detektív, ale na takúto atmosféru starších filmov spolu s nádherným prostredím mám veľkú slabosť. Niektoré detaily pri vysvetľovaní vraždy sú aj prepracovanejšie ako vo verzii so Suchetom. Zvedavá som bola aj na Jane Birkin, ako spoluautorku slávnej mileneckej piesne so Sergeom Gainsbourghom- prekvapilo ma, že vlastne ani nebola až tak pekná ako som si myslela :-) možno okrem záveru kde kráča s tou noblesou- nuž asi make up a oblečenie robia naozaj veľa. Ale- a viem že to znie opakovane a otravne- Suchet je Suchet (Poirot). ()

Stanislaff

K tomuto filmu se stále vracím. Herecké výkony, atmosféra, prostředí a krásná prázdninová atmosféra , i když zkalená lidskou chamtivostí, bezohledností a brutalitou, mě uchvacují a nutí často si tento film pustit. Herecké výkony, slavné hvězdy, kamera, střih, hudba a režijní vedení se mi velmi líbí a před tvůrci smekám. ()

horskejvlk

Bezvadné obsazení i skvělý český dabing, zvláštní ale Ustinov je přes jeho vzhled a komické vystupování dle mého nejlepší Poarot. Příběh je malinko zjednodušen hlavně skrz počet postav a přenesen z větrného ostrůvku u pobřeží Anglie do slunného Jadranu někde v Albánii, to vše příběhu jen prospělo a cely film působí odlehčeně, prázdninově a komediálně než knižní  klasická detektivka. Co je skvost ve filmu jsou kostýmy jen ty zaslouží pozornost krásná 30 léta. ()

AdinaMan38

Kdyby Agatha Christie viděla Petera Ustinova jak představuje Hercula Poirota patrně by měla záchvat smíchu pokud by ho vůbec poznala.  Né každý, kdo má kníry je automaticky Hercule Poirot (viď? Kennethe Branaghu..) Nicméně Ustinov má svoje nezaměnitelné kouzlo, snaživě drží Poirotovu důstojnost při koupací scéně v plavkách i při ráně do nosu, kterou na konci obdrží.  Ostrovní scenérie, hotel, moře, slunce, a pomalu budovaná atmosféra pro nevyhnutelnou vraždu. Roztomilá, bývalá majitelka bordelu, Maggie Smith nevinně servíruje párečky na párátku, nářezy v rosolu a koktejl „Sajdkára“. Společnost se baví, piano hraje a na plátně se střídají ty nejvelkorysejší bohatě zdobené extravagantní dámské modely, majitelé jachet, investoři do divadelních her a mezi nimi také vrah.. A Arlena Stuartová je jako manželka a nevlastní matka skutečně na zabití.  Fantastická hudba Cola Portera jen doplňuje mou chuť jet s Poirotem na dovolenou na Jadran, vražda nevražda. ()

drkaldj

Hlavně ze začátku to má klidné, pomalé pojetí. Než se vůbec dostaneme k nějaké větší zápletce, uteče polovina filmu. Seznamování s postavami je i přesto docela fajn a nijak nenudí (občas to má až komediální nádech, plus charaktery jsou zvoleny dobře). Film má zkrátka svoje nastolené tempo. Všechno to ovšem vyvrcholí téměř skvěle a odhalování je podáno poutavě s těmi nejmenšími detaily. ()

JG9

Je to sice docela snadno odhadnutelná vražda ale i tak mě to velice bavilo a Peter Ustinov i když mi k Poirotovi moc nesedí tak je i tak skvělý a vlastně i když to mohlo být o hodně lepší tak si myslím že docela super.7/10 ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg