• Morloth

Tak nevím, jestli nemám smysl pro tento druh humoru? Přišlo mi to jak američí "Monty Pythoni" (hodně v uvozovkách) v kombinaci s buranským humorem Borata. Spousta scének, které se snaží těžit ze své absurdity, bohužel zde se absurdita odvíjí od vulgarit, zesměšňování a zbytečného násilí, což mi nevyhovuje. Je pravda, že některé vtípky byly lepší než jiné, ale nikde jsem nebyl extra odvařený. Steven Seagal pobavil, ale zase nic přehnaného (avšak rozhodně lepší než cokoli, co kdy vytvořil). A satira? No, jako zesměšňují se zde problémy současné Ameriky, vlastně skoro všechno, na co člověk přijde, jenže ono to k sobě nějak nezapadá. Tedy, ne že by mělo, jenže oni se o to autoři snaží, bohužel jejich snaha slepit scénky dohromady snímek shazuje. Na závěr? Možná se u toho zasmějí někteří, zdůrazňuji někteří, Američané - protože někteří, opět zdůrazňuji někteří, budou pravděpodobně podobní, předobrazu, jejž film zobrazuje. Pro mne, jako člověka nechápajícího tamější svět s jeho zákoutími, trochu nuda. Trochu hloupá nuda.(8.10.2008)

• FFilipCZ

Nehorázná bizarní sprška absurdity. Skeče jsou perfektní, není to jen nějaký tupý humor, ale nutí vás to se nad daným tématem zamyslet. Celkově jako film to na mě působí nevyrovnaně, ale díky jednotlivým scénkám (reportážím) mne snímek celkem zaujal. Tak si nějak sám pro sebe říkám ...ony ty Televizní Noviny na NOVĚ k tomuhle nemají moc daleko ...(20.2.2013)

Panebože, a toto zase bylo co? Neuvěřitelný. Ale objektivně, začátek byl fajn a vůbec mi to přijde originální udělat film coby vysílání televizních zpráv. Některé "příspěvky" byly fajn, ale některé skutečně za hranicí vkusu (např. to o Alzheimerovi a vystříhaná pasáž s koťátkem...). Konec neuvěřitelně trapný, ptákomlátička a peruánci s laserovýma očima...ach jo. Na co všechno se člověk nepodívá, že? Ale nakonec to nebylo jako celek až tak zlé...takže: fuck you and good night, jak to tak krásně uzavřel Norm.(1.10.2009)

Často jsem si připadal, jako bych sledoval americkou verzi Monty Pythonů; samozřejmě na "jemný a kultivovaný" (not!) humor Pythonů toto nemá ani zdaleka, ale také tu dobře funguje moment absurdní komičnosti a kritického postoje k dění ve společnosti. Skeče s arabskými teroristy jsou geniální, stejně tak s klonem Britney a Steven Seagelem (a to nejlépe dohromady), dalších pár je velmi dobrých (ozbrojený lupič), další jen dobré, jiné (a těch je tak polovina) trapné a předvídatelné a některé i nechutné... potom dlouho nic a pak je skeč s jeptiškou, na který asi nezapomenu do konce života :)(19.4.2011)

Aj keby sa celý film skladal z absolútnych trápností, tak už len za časť s rozhovorom s Mellisou Cherry prekladaným ukážkami jej videoklipov by som dal Onion movie 5 hviezd. Som si želal, aby sa tá časť nikdy neskončila a aby sa moderátor pýtal "And what about the song...." donekonečna - geniálne a prekliato vtipné. Ale Onion movie našťastie obsahuje aj kopu ďalších skvelých scén, ktoré zaručia výbornú zábavu. Slabšie scény zaniknú v svetle tých geniálnych. Humor je absurdný, politicky absolútne nekorektný, drsný, ale hlavne fungujúci. Prečo to nešlo do kín namiesto ostatných trápnych paródií s Movie v názve, je mi záhadou...(28.10.2008)

• - Film bol nakrútený už v roku 2003 ale jeho vydanie bolo odložené a film sa nikdy nedostal do kín. Vyšiel až v roku 2008 priamo na DVD. (U_S_O)