• havLord

Nejen jako satirická kritika, ale i jako "pouhopouhá" parodie dnešní společnosti Onion Movie troskotá na plné čáře. Taková dobrá parodie totiž vůbec není "pouhopouhá", je opravdovým kumštem a dnes už bohužel vzácností. Nestačí pouze dovést ad absurdum ono parodované téma, musí se na to jít s ostrovtipem, který však autoři OM ze své internetové stránky na celuloid přenést nedokázali.(26.6.2008)

Neskutečná věc, která ale v sobě má pár opravdu hodně světlých stránek. Onion Movie je takový zvláštní film. Uzpůsobem jako televizní zprávy, dost možná ty nejzábavnější televizní zprávy, které se kdy natočily. Film začíná hodně zostra a já se opravdu hodně slušně bavil, ale tak po půlce, ne-li již po třetině jsem se začal nenápadně nudit, protože se mnoho vtípků začalo dost opakovat a nakonec to vyvrcholilo k tomu nejhoršímu. Sesmolenině toho všeho, co se tam kolem odehrávalo. Každopádně je to takové změť scének, některé zabaví více, některé méně, některé jsou naprosto hloupé. Když si ale vzpomenu na Seagala a jeho Cockpunchera a hlášku "Už teď nemáš koule" nemůžu jinak a minimálně za to zdvihnout svůj palec musím, protože tenhle film prostě pobaví minimálně tím. Onion Movie je zvláštnost prvního stupně na kterou se ze začátku suprově kouká, ale po čase radost opadne, protože nesmyslé opakování scének ničím filmu nepomůže. Každopádně i tak má tento film jednoho velkého, přerostlého koně, a tím je kupodivu právě Seagal. Bůh žehnej jeho kopací technice :)(11.7.2008)

Celej film je vlastne jedno trochu ujety televizni zpravodajstvi stanice Onion. Takze se celej film rozpada na jednotlivy tu vice, tu mene vtipny sceny na vsechny mozny temata. Obcas jsou sice vtipy trapny, ale nekdy se zase povede docela dobra satira, takze celkove rozodne komedialne nadprumerny. Co se tyce hercu, nektery ujdou, ale vetsinou hrajou dost spatne, nicmene stejne sem si to pustil kuli Seagalovi, kteryho sem chtel videt konecne v jiny roli. Nastesti tu nema jen nejakej stek, ale predvede par bitek a jeho Cockpuncher je naprosto paradni postava. Necekejte sice zadnou zmenu, zase ma na sobe nejaky pyzamo, je vyzranej, herecky mizernej a ani ty souboje uz nejsou co driv, jenze tady je proste vtipnej a jakmile se nebere vazne, tak se to da brat. Celkove docela slusna zabava za lepsi 3*. Long live the mighty puncher of cocks.(18.2.2009)

Jako první musím říct, že snímek The Onion Movie obsahuje pár geniálních scén a svým způsobem ukazuje, že předsudky a stereotypy jsou jedny z nejhorších vlastností lidí. Armed Gunman nebo vězni do každé domácnosti vás položí na zem do křečí smíchu, boužel ale film nedokázal udržet kvalitu po celou délku a většinu času byl průměrný, někdy trapný a často nudný. Ovšem za těch pár scének to stálo a níž než 3 hvězdičky prostě dát nemůžu. Norman Archer, fuck you and good night... // Po druhém shlédnutí si říkám: co se mi prve nelíbilo? Tohle nemá chybu a věci, které se mi dřív zdály nudné dávají smysl. Zvedám hodnocení z 3* na 5*(28.6.2008)

Nečekal bych, že jde americkou kulturu parodovat tak snadno. Některé vtípky jsou fakt přesné, některé očividně křečovité snahou pobavit za každou cenu aspoň někoho, ale naštěstí těch prvních převažuje víc. Zvlášť Steven Seagal se sebeparoduje naprosto dokonale. Musím taky pochválit parodii D&D (tady teda W&W, jo a r.i.p. Gary...). Ovšem co mě dostalo byl Pedobear v bleděmodrém. A kočičí řízky. A wiggeři. A negro community. On vlastně ten film nebyl zas tak špatný, ale myslím, že by mu líp slušelo nějaký rozkouskování (přeci jen jednotlivé scény jsou "skeče" a jediné co je spojuje je moderátor a když jsou občas prostřihy na ně v jiné situaci. Pochopitelně nemůžu zapomenout na nábor do protichůdných armád. Tak jiné a tak stejné. Závěrečný povinný proslov jsem přetrpěl a ten prapodivnej teleshopping taky. I když stálo by za to to udělat "počesku". Eva a Vašek na stříbrném plátně - no nezní to jako pohádka? Ne, máte pravdu, nezní.(13.9.2008)

• - Film bol nakrútený už v roku 2003 ale jeho vydanie bolo odložené a film sa nikdy nedostal do kín. Vyšiel až v roku 2008 priamo na DVD. (U_S_O)