Komentáře uživatelů k TV seriálu (51)

Takový normální dobrodružný a místy celkem i vtipný shounen s dostatečně zajímavým příběhem a pestrými postavami. Jako tady snad všichni, i já jsem ho sledovala na Jetixu, i když mi chvilku trvalo než jsem mu přišla na chuť, protože na první pohled mi přišel jako strašná blbost. Ale pak jsem mu dala šanci a ejhle, vyklubal se z něj docela dost povedený kousek. Samozřejmě v originále je ještě o třídu lepší. Pěkná animace, český opening znám zpaměti, ty japonské jsou strašně uřvané a moc se mi nelíbí. 7,5/10(7.4.2015)

• Momo_desu

Po čase som si uvedomila, že to bol dosť veľký podpriemer. Škoda malo to veľký potenciál.(24.1.2013)

• SeBig

Tenhle seriál jsem nesnášel!(10.2.2012)

Na Jetixu jsem vyrůstal. Samozřejmně nejdříve tuším FOX-KIDS? až pak to byl Jetix, teď to je zase Disney Chanel, na který už nekoukám. Myslím si, že tenhle seriál mě bavil na Jetixu ze všech nejvíc. vždy jsem se těšil na další a další díl a nechtěl jsem ani jeden zameškat. Pamatuji si na parádní boje a příběh. Zkrátka to byla slušná podívaná.(2.3.2013)

Jeden z lepších jetixových seriálů které jsme rád sledoval.(25.2.2006)

• Langy10

Fakt nechtějte vedet co si o tomhle serialu myslim...(5.7.2010)

Ano, ubral jsem jednu jedinou hvězdu za animaci. Ano jenom za to. Proč? Vždyť když se na to jenom podíváte je to sračka, úplná hloupost. Proč se mi to líbí? Proč jsem to ohodnotil tolika *. To moje honba za dáváním jenom samých pěti* došla tak daleko. To jsem se zbláznil. Nikoliv. Uvědomte si v čem žiju. Ve světě změn. Hledání smyslu života, budoucnost, rozpad státu, zkorumpovaná politika, prohnilá společnost, rozpad společnosti, světové krize, ropa, Ukrajina, Sýrie, Severní Korea, šílenství Japonska, otaku, vymírající věková pyramida, strach z Ruska, Evropská unie, Hladomory v Africe, rakovina, AIDS, Meteorit, konec konsumu, konec západu, konec USA, šílená Čína, přelidněná Indie, terorismus, diktátoři, útlak, konce vlastenectví, konec češství, konec společnosti, nefunkční globalizace, nezaměstnanost, smysl života, špionáž, sledování dat, Velký bratr, policejní stát, národnost, přistěhovalci. Těch problémů jsou milióny. Ač si třeba řeknete, že miliardy lidí si žijí líp jak já, stejně je můj život složitý až dost. A právě proto mám rád, ne, já potřebuji odpočinek a oddych u jednoduchého prostého ukončeného příběhu. Potřebuji optimismus a tenhle seriál, sic sebepředvídatelnější, je optimistický. Čas od času nutně potřebuji jednoduché emoce, optimismus a jednoduchou dějovou linku, abych (ač se mi to píše těžce, protože to nemám rád) odešel na chvíli z reality. Není na tom nic špatného. Ale myslím si, že v těhlech případech si to dílo zaslouží dobré hodnocení, vždyť mi to něco dá. Je tu ovšem i věc na kterou musím upozornit. Nemyslím tím, že je každej sračkoidní seriál takový. Přece nemůžu takto ohodnotit ecchi, kde perverzní malej sráč ošahává holky, slintá nad jejich spodním prádlem a nakonec ho všichni obdivujou a chápou jaký ve skutečnosti je, seč sebeperverznější tak je docela milý. Co mě má tohle, a teď bych byl hodně sprostý, dát, co je to za hrdinu, co je to za postavu. Není obdivuhodný, není roztomilý, není NIC, je to nicka. To je velký rozdíl (doufám, že jsem to vysvětlil správně, kdyžtak mi napište do pošty). V poslední řadě se obrátím na jeden názor tady, jestli je to pro děti nebezpečné (tenhle seriál). Já bych řekl, že ne. Vždyť tam není žádný špatný vzor. Jsou tam správné přednosti a vlastnosti. Je to jednoduché, tak proč ne. Čas od času.(29.5.2014)

Opening je zrejme super v akejkoľvek reči. Shaman King vôbec nie je na zahodenie. Celkom v pohode charaktery a súboje. Animačne to na rok 2001 celkom ujde. Toto anime trpí väčšou porciou dielov tak, že zopár dielov proste uvarí len z vody. Pridá nejaký obligátny bojový turnaj, v ktorom by malo o niečo ísť a nakoniec nejde o nič. A koniec je trocha až príliš obligátny. V každom prípade ma to bavilo. (Hodnotenie 3,5)(22.4.2015)

• laky158

nesnáším anime!!! a rovněž jetix!!!(23.3.2009)

Japonské anime, niekedy bizarné, ale svoju silu to má. Jeden z mála animákov, ku ktorým nemám zásadnejšie výhrady.(22.6.2007)

Žádná falešná moralita, žádné soustavné poučování o tom, co by se mělo a co se nesmí. To je na tom hodně sympatické. A znělka se mi teda víc líbila v češtině :)). Na Jetixu je to jeden z top seriálů.(5.4.2008)

Strop anime seriálů pro děti je zkrátka 3*. To mně nikdo nevymluví.(1.6.2007)

Tak jsem přečetl všechny zdejší rozporuplné komentáře (od braku k 5*) a pokusím se také ohodnotit svůj dojem ze seriálu. Na Jetixu dávají kde co a dobrých 80% slátanin není pro člověka staršího 10 let ke koukání. Ovšem ten zbytek se (nejen) podle mého vymyká běžnému průměru (Witch, Naruto, Gallaxy Footbal, Spiderman, X-Men, Tutenstein). Pro japonskou mangu mám slabost a série Shaman King rozhodně patří spolu s Narutem k tomu nejpopulárnějšímu. Samozřejmě zfilmování klipovitosti komixů (jakkoliv výborných) se neobejde bez změn. Vezměme si jen takového Asterixe, jsou tady díly výborné i ty, které se moc nepovedly. Také série Král šamanů nedokáže udržet geniálnost předlohy po celých (tuším) 64 dílů, předloze by určitě lépe posloužil dvouhodinový film, přesto dávám slabší 4*. Výborná znělka, dabing ze zásady nehodnotím - rozhodně není odrazem kvality či nekvality původního filmu, kresba velmi kvalitní, děj má spád, nechybí zde humor, jsou zde zajímavé myšlenky a nápady. **Zápory** - nutně vyplývající z faktu, že je série zaměřená na současného dětského diváka, členění na zbytečně mnoho částí, děj se mnohdy opakuje a poměrně pomalu se posouvá kupředu, je zde spousta dějových odpoček, které rozleptávají děj atd...(11.11.2009)

• 2Hitman3

Koukal jsem na to, když jsem ležel doma nemocny, musím říct že mě to na pár dílu docela i chytlo, bohužel cílení na dětské publikum mi vzalo chuť sledovat tento seriál dele než bylo trvání oné nemoci.(14.1.2013)

Anime môjho detstva.(21.7.2014)

Na anime slabé, na Jetix skvělé. Kdyby se tyhle věci ládovaly skrze DC bylo by líp.(9.11.2011)

Klasika mýho dětství, ale na víc než na tři to prostě nedam.(28.10.2010)

Casem menim hodnoceni ze 4 na 5. Tohle anime totiz neni uplne pro deti, jak tu nektere ne-deti krici jenom proto, ze se jim nelibi. Bohuzel je to na jetixu a dabing je u toho zlo.(25.12.2011)

Tento seriál som ako malá žrala, hviezda dolu za neustále opakovanie dielov :((13.4.2012)

Definice dětství a dle mého názoru nejlepší seriál, co se kdy na Jetixu vysílal. Zajímavé postavy, kdy žádná není vyloženě černo-bílá (což je s přihlédnutím na věkovou hranici seriálu celkem překvapující), netradiční zápletka a zapojení mentálního aspektu do bojových scén dělá z Krále Šamanů jedno z těch lepších anime. Shlédnuto v původním znění i s cz dabingem, a musím říct, že navzdory typickým nedodělkům dabované verze (postava křičí, ale ozve se "a") bývá mnohdy vtipnější než originál. Jen škoda nahrazení původní hudby.(16.5.2016)

Tohle dávali na Jetixu ve 21:00, po skončení dílu jsem musel jít spát, bylo mi tehdy asi osm. Nejdřív se mi to moc nelíbilo, ale pak mě to začalo bavit. Hrdinové mají kůl jména a říkají kůl věci ("Znič nebo budeš zničen" je nezapomenutelné.) Prostě pro osmiletého kluka to byla fakt dobrá zábava a znovu se na to koukat nebudu, to bych tomu asi musel dát míň hvězdiček, než domu dám teď.(28.5.2013)

<< předchozí 1 2 3