Hrdinná posádka kosmické lodi, která je ve službách zásilkové společnosti Planet Express, se potýká s internetovým gangem nudistických vetřelců, který získal kontrolu nad jejich robotem Benderem a proti jeho vůli(?) ho poslal zpět do minulosti, kde má Bender za úkol uloupit ty největší světové poklady...

Tento film je první z připravované čtveřice, ostatní mají být na DVD trh uvedeny v roce 2008. Posléze pak budou rozděleny, každý do čtyř epizod, a to tak, že každá epizoda bude tvořit víceméně uzavřený příběh. Vznikne tak nová, šestá, řada seriálu. (havLord)

Miksa

Staré dobré figury jsou zpět. Ale nějak se nám vytrácí šmrnc. Jako film je to dost prvnoplánové. Doufám, že jde jen o odraz a zas přijde ten nejvtipnější seriál co znám. Toto beru spíš jako připomenutí všech postav po 2 leté odmlce. A to mě právě jako fandu, který zná všechny díly dost unavovalo. Asi je to blbost, ale nejvíc jsem se smál, když přivezli na náklaďáku pandy pro novou loveckou oblast v NNY(to je přesně ten styl vtipu, který Futuramě sluší - geniálně absurdní! - bohužel jedny pandy jaro nedělají). Hodnotím 60-70 (nemůže někdo udělat na CSFD flexibilnější hodnotící systém?!) ()

DonTommy

co bych to nepřiznal, já Futuramu žeru takže mě mě baví už jen sledovat jednotlivé scény :) ale vážně, i jako film to nepůsobí vůbec špatně. Ani to skákání časem nebylo až tak nepřehledné a nakonec to vyústilo všechno naprosto logicky a vysvětlila se i řada věcí ze seriálu, takže v závěru nechápu vlastně jen jedinou věc a to odkud se původně vzalo to tetování s kódem pro cestování časem. Ale třeba nám to osvětlí další díl. Myslím že z filmů bude stejná klasika jako seriál. A ještě P.S.: spousta kritiky tady padla na množství postav a že jsou obsazeny prvoplánově. To mi právě vůbec nepřišlo, všechny známé charaktery nějak sloužili příběhu a naopak jsem hned po shlédnutí vyjmenoval řadu postav opomenutých. Co třeba Maminka a její synové? Šílenec Roberto, prodavač aut Eddie, hromada mutantů nebo třeba vůdci Omicron Persei 8? Jasně, je to vpodstatě hodně podrobná epizoda, ale pořád na vysoký úrovni ()

Tamdydam

Futuramu jakožto seriál miluju, ale tohle opravdu ne. To už není vtipná potrhlost, ale bezduchá zhovadilost vykrádající původní seriál. ()

Bartoloměj

pro mě velké zklamání, bender málo krade i chlastá, zoidberk málo somruje, profesor někde zapomněl nenávist a fryovi to docela myslí... hodnotím po prvním shlédnutí, ale bojím se, že po dalším ( které asi nebude tak brzo, jak jsem si myslel ), žádnou hvězdu nepřidám. škoda... už je to tady zas, po druhé projekci šroubuju o hvězdu vejš - 4. ()

EnaXtou

Možná trochu škoda, že se teď snaží natahovat 20 minutové zápletky na necelé dvě hodiny. V Simpsonech to ještě nebylo tak poznat ale přece jenom tam byli zívací pasáže a v téhle futuramě je zívání bohožel dost, ale přesto oproti jiným filmům pomálu. Určitě doporučuju shlídnout, ale nečekejte dokonalost. ()

flu

Slabé, slabé, slabé. Mám dojem, že v kanceláři tvůrců Futuramy došlo k explozi Farnsworthova Doomsday Device, kterou sice díky neprůstřelné vestě přežili, ale jelikož chlapíci neměli "doomsdayproof" kalhoty ani helmu, přišli o koule a nádavkem prodělali frontální lobotomii. Jinak se tohle "zmrtvýchvstání" mého oblíbeného seriálu nedá vysvětlit. Stokrát provařený nápad s cestováním časem, zlosyni Nixon, Bad Santa a robomafie se spojí s Globetrottery a společně bojují proti mimozemšťánům... a do toho pár upocených vtípků s Al Gorem jakož i chatrná lovestory v podání Leely a Frye. To vše navíc v nekonečné celovečerní stopáži. Co to má sakra znamenat??? Naprostý propadák. Bad news, everyone... ()

-tHESWINe-

Průměrné dílko, posešívané ze spousty gagů, z nichž tak polovinu divák, jež Futuramu (seriál) neviděl zřejmě nepochopí. Děj je docela jednoduchý, a celý snímek je prostě neúměrně natažený - klidně by mohl být jedním z dílů seriálu. Nakonec by to asi byly jen dvě hvězdičky, kdybych nebyl fanda Futuramy. Tak aspoň ty tři, no :) ()

j.o.j.o.

První film rozhodně nedosahuje kvalit seriálu je příliš natahovaný, takže pokud vypustí nejslabší prostřední část a zůstanou u začátků a konců, udělají lépe. ()

Brusinka

Legrace velká, ale ne moc konzistentní. Jako tři díly v jednom. Měla jsem trochu problém si po půlce filmu uvědomit, že to má nějakou návaznost na to, co se dělo před dvaceti minutami. Příjemná podívaná, ale jako plnohodnotný film to moc nefunguje. ()

snebka

S odřenými ušima plných *****- Mám takovou obavu, že zbylé Futurama filmy už tak vysokého hodnocení nedosáhnou. 81/100 ()

LukeSharp

Ne lepší než seriál,ale přesto stále perfektní s možná trošku moc překombinovaným(nebo spíše zmateným) dějem.Ale co.Bender je furt cool tak koho to sere. 75% ()

cekr odpad!

Smutne... uz ty titulky na zacatku me otravily, ale myslel sem ze film bude lepsi. bohuzel tomu tak nebylo. snaha nacpat do filnu temer vsechny postavy ze serialu se moc nevyplatila. kazda vedlejsi postava tam pak jen kratky stek (napr.Zapp Brannigan). Zoidberg taky nedostal mnoho prostoru, takze tam skoro neni videt. navic ty neustale skoky z jednoho pribehu do druheho a casove posuny v tom delaly jeste vetsi zmatek. Upozornuju, ze serial jsem videl minimalne 4x a vzdy jsem se u nej skvele bavil, ale film se bohuzel nevyrovna ani "slabym" epizodam serialu... ()

Blotto

Jsem velmi rád, že je Futurama zpátky, bohužel se, po velmi dlouhém čekání, nedostavil pocit blaženosti, ale spíše mírné rozladění a otázka "kde se stala chyba?" Vtípků a narážek tam byla spousta, stejně tak i pár melancholických momentů, na které jsme byli zvyklí, ale prostě to do sebe nějak nezapadalo. Asi nastal stejný problém jako v případě Simpsons: The Movie a je patrné, že ač se autoři snažili sebevíc (víc peněz, víc času...), tak tomuto typu seriálů filmová stopáž prostě nesluší. I tak jsem se dobře bavil a dávám 7/10. ()

herrbierer

To já jsem s tímto počinem spokojen v plné míře. Dokonce i více, než s filmovými Simpsony. Ti se snažili být velkolepou záležitostí, ale dle mého se jim to nepovedlo a působili jako delší epizoda hozená na velké plátno. Tedy ne že by celovečerní Futurama byla něčím jiným, ale alespoň si na nic nehraje a beze zbytku plní svůj účel. Tohle prostě dokázal pouze South Park, jehož filmová verze byla (i díky nápadu udělat z něj muzikál) skutečným spektáklem. Bender's big score navíc obsahuje takové množství skutečných zabijáků, že jsem se u něj zasmál jako už dlouho ne. ()

J.McClane

Zajímavý tah! Pokud jse o srovnání se Simpsons Movie, Futurama se přeci jen vykrádá trochu méně, ale jinak je pravda, že celek je trochu nesourodý asi jako tělo nudistů-podfukářů...Bender nemá chybu.... ()

Plastík

Na seriál to .... . To už všichni napsali. Ale film je to krásný. Vždy je lepší jen kostička čokolády než celá tabulk, i když ta tabulka neuškodí. ()

LuNaj

Futuramu zbožňuju. Dá se říct, že ji mám raději nežli kultovní Simpsony. Od celevečeráku jsem čekal zklamání. Ani nevím, proč jsem se k tomu stavěl tak skepticky. Dá se očekávat, že celovečeráky nebudou tak svižné a vtipné jako jednotlivé epizody, ale to jsme si už vyzkoušeli na Simpsonech, ne? Futurama nezklamala a těším se na další film!!!!!! ()