Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

Cortyx

Jako kluk jsem se u tohoto filmu vždy strašně bál,ale jinak je to více než klasika sci-fi . Bohužel patřím již ke generaci,.kdy jsem film už viděl jenom v televizi a ne v kině.. ()

Jara_II

Klasika sci-fi žánru, která ani časem neztrácí nic na svých kvalitách. Zpracování filmu je na vysoké úrovní (z mnoha slabých pokračování předpokládám že vše bylo i pěkně drahé) a závěrečné vyústění se vryje do paměti opravdu na dlouho.. ()

Borecz

Když o tom tak přemýšlím, tohle je jeden z mála filmů končících takto. Nejen kvůli tomu je nezapomenutelný a nezaměnitelný. Bezvadné sci-fi, které si zaslouží vysoké hodnocení. ()

Cortesz

Když jsem byl dítě, tak jsem byl alergický nejen na tento první díl, ale na celou opičí sérii. Ovšem s postupem času jsem si k tomu vybudoval přízeň a posléze i obdiv. Tento sci-fi snímek je rozhodně kultovní záležitostí a téměř po čtyřiceti letech od svého vzniku neztratil nic, co ho dělá tak geniálním. Ať je to nadčasový příběh o šílené a přitom tak geniální vizi budocnosti, tak i masky, skvělí herci v čele s Hestonem, ale především šokující a dech beroucí závěrečná deprimující pointa, která je jednou z nejslavnějších, která kdy spatřila světlo světa. Ne náhodou jsem si tento snímek zařadil do své TOPky. ()

Mikel LetsGo

už od mala jsem tímhle snímkem neskutečně fascinovanej.skvělej námět dokázal tvůrce zpracovat dokonale. Deprimující atmosféra, ůžasná hudba a dovolím si naprosto klidně říct,že masky jsou mnohem lepší než v o 33 let novějším zpracování Tima Burtona, který se ostatně s touto legendou nemůže ani v nejmenším srovnávat! ()

Mr.Roman

Inteligentný a myšlienkovo veľmi silný film. Viac než 40 rokov od vzniku sa na filme podpísalo len minimálne a už vôbec nie na príbehu. Žiaľ jeho pointu som poznal dopredu, inak mohol byť dojem ešte lepší. A o dokonalých maskách nieje treba nič písať.. ()

xxlch

Naprosto nadčasový snímek,který se stal pokladem světové kinematografie.Vidět jej, je snad povinností každého filmíkového fanouška a milovníka sci-fi.Závěrečnou scénu jsem skoukala s otevřenou pusou a úžasem a mám ji v paměti dodnes,stejně jako originální hudební doprovod se kterým jsem se do té doby nesetkala. ()

greymon

Výborný film, který mě naučil 1 věc a tu, že Nikdy neposuzovat film podle roku natočení (1968). V tomto ohledu jsem se hrozně mýlil říkal jsem si, že to je blbost. Ale teď vím jak úžasný je to film a jak jsem se velmi mýlil. Doteď toho lituji, že jsem o tomto filmu pochyboval. Ještě musím zdůraznit masky opic, které byli opravdu skvělé. Někdy mi připadalo, že to ani nebyli herci, ale pravé vyspělé opice. (Samozřejmě, že herci.) Tento film je opravdu povedené Sci-Fi, Dobrodružné a Dramatické, které stojí za to shlédnout. ()

kubas369

5/10. Mrazivá klasika, která i přes svůj věk nutí k zamyšlení to vše podkreslené dokonale futuristickou hudbou. Bohužel film, který prostě nestárne dobře. V mém hodnocení se odráží i moje jistá averze vůči Hestonovi, prostě mi jeho hraní nesedí a zrovna tady je to extrém, který pohlcuje celý film. Další věc co mě na tomhle filmu štve je fakt, že celou dobu si myslí, že je na cizí planetě ale vůbec ho netrkne, že opice mluví úplně stejnou angličtinou jako on. To nemohli mluvit nějakou zkomolenou verzí, když mezi nimi je rozdíl 2000 let? A on by se to postupem času naučil. Co se mi líbí dodnes, jsou povedené masky, protože s tím si dal někdo pořádnou práci. ()

Mistr_Moon

Velice napínavý film od začátku až do konce s excelentní hudbou a hereckými výkony odpovídajícími své době. Nejlepší ale byla Linda Harrison, která během filmu neřekla ani slovo a jenom běhala za Hestonem - taková perfektní žena ;) Jinak ten závěr musel při premiéře divákům vyrazit dech. Damn you all!!! ()

GordonCZ

...aneb Darwin naruby. Možná by se tento film dal doporučit všem kritikům lidstva jako zkaženého, špatného a prohnilého druhu, tedy všem, kteří stejně jako hlavní hrdina nevěří, že jsou lidé nejvyspělejším druhem ve vesmíru a že přece musí být někde něco lepšího než člověk. Ono je totiž někdy lepší nehledat, protože pak byste mohli přijít na něco, co by se vám ani trochu nemuselo líbit - tedy že jste sice možná měli pravdu, ale "takovou pravdu" jste zase mít nechtěli. ()

offlineman

Nádherná klasika, bohužel rovněž zcela pokažená nesmyslným "novým" dabingem! V originálním mluvil Taylora Josef Langmiller! ()

donnovann

Planeta opic je pro mě jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec! Výborný Charlton Heston (nedokážu si předtavit lepšího herce pro tuto roli), perfektní scénář a na 40 let starý film i skvělá práce masek. Závěr filmu řadím mezi ty nejlepší jaké jsem kdy viděl, uplně mi vyrazil dech protože nic podobného jsem nečekal! U dalších pokračování bohužel kvalita rapidně klesá ale tohle je nedostižná klasika! Jo a mimochodem Lindu Harrison bych si taky odvezl :) ()

anyonecek

V té době by mi to asi řeklo více než dnes, ale po shlédnutí tolika skvělých sci-fi se mi tohle až tak moc nezamlouvá. Masky jsou sice skvělé a prostředí taky, ale asi jsem to prostě shlédnul ve špatném věku, kdy mi to zas tolik neříká ;). ()

Doutas

Jedna z největších sci-fi klasik, která i přes svůj krapet zastaralý zevnějšek nese nadčasovou myšlenku o podstatě lidské civilizace. Lidoopí společnost řeší stejné problémy jako její lidský protiklad – boj vědeckého pokroku proti dogmatismu, establishmentem uzurpované právo na výklad dějin, rasová (tedy spíš druhová) nerovnost, atd. Tento přesah spolu s vynikajícími maskami a kostýmy opičáků, které i dnes zdatně sekundují modernějšímu CGI provedení, a nezapomenutelným závěrem dělají z filmu něco víc než obyčejné béčko, na jehož úroveň bohužel spadla většina sequelů natáčených v průběhu 70. let. Jen ta Hestonova divoženka, jakožto jediná postava bez chlupatých prsou, přidává filmu trochu na té povrchní líbivosti, ačkoliv její role v celém příběhu je jinak zbytečná. ()

64B

Velice emocionální dílo, které vždy rád zhlédnu. Konec je docela hrůzostrašný, když si člověk uvědomí, co se tedy asi stalo.. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem