Plechová kavalerie

Epizody(7)

Je léto a začínají žně. Vydáme se za volanty kombajnů s legendami českého hereckého nebe napříč bývalým Československem. Prožijeme společně pracovní i osobní příběhy party kombajnérů z Nepomuku, která svádí boj o zrno na Slovensku, na Hané i v jižních Čechách. (oficiální text distributora)

Danulinda

Narozdíl od většiny ostatních recenzentů si nemyslím, že by byl seriál až natolik špatný, aby si nezasloužil označení minimálně jako průměrný (až lehce nadprůměrný). Ano, není zde žádný převratný děj, který by člověka uchvátil, stejně tak to není top ten práce pana Dietla; na druhou stranu je vše dobře propracované a vše má hlavu a patu, což se o dnešních milión-dílných seriálech absolutně říci nedá. Herecké výkony na pět hvězdiček, scénář na dvě a půl, průměrně tedy (po zaokrouhlení nahoru) čtyři hvězdy. ()

Phex

...a já myslel, že HRÁZNEJ je nejhorsi dietlovina...tohle je fakt silny kafe, proti nemuz je okres na severu vynikajici :-) !!! ale kdo by se chtel neco dozvedet o kombajnovych brigadach, licitovanem mariasi, dozravani mladych kadru a drzich, nepostizitelnych pracantech at si poslouzi ()

route60

Když se kouknu na dnešní serialové hrůzy tak tohle není až tak zlé, samozdžejmě není to žadný skvost ale taková byla doba.50% ()

Rill

Nechápu proč jako žánr je určeno drama..?? Já osobně bych dal komedii, řešit problém co dostal kombajnér k svačině je docela dobré pobavení! Samozřejmě, že není každý díl úplně extra, ale jsou tam díly, které mě pobavili. ()

martins

Kravina, bože co se dalo za minulého režimu natočit, když byli peníze, ani silné herecké obsazení nezachrání tuto hrůzu. Režisér Dudek si zřejmě vylepšoval kádrový profil... ()

Eire

Moc daleko vzadu za NEMOCNICOU, ale ovela viac VPREDU ako OKRES NA SEVERE.... Ale napis scenar o kompajnoch a zatve. Trio : HARTL MENSIK HANZLIK to trosku potiahlo... 55% ()

J.Mayen

No tvl, odporná, nechutná, komoušská agitka k poblití. Ty soudružský žvásty bylo asi to nejhorší z celýho seroše. Zlatá žena za pultem. Mám moc rád Vladimíra Menšíka,ale z jakýho důvodu kejvnul na tuhle slizksou nechuťárnu nepochopim. U dalších herců mě to zas tak nepřekvapuje, idiotskej Hartl apod... ()

Nerajohn

Na to, jak se všude psalo, jaká je to s.........., teda hrůza, tak já se bavil. Tím, jak je tam všechno naivní, jak se hádaj o pribináčky, jak se vedoucí brigády snaží získat autoritů brigádníků, jak je celé léto hezky. Jan Hartl, hlavní role, je trošku trapnější, nějak mu to celé nevěřím, a nechápu, jak ho mohli mít všichni tak rádi. Hanzlík tam hraje takového donjuana, který v jedné havajské košili po celé léto balí holky a ženy ve všech vesnicích, kde sečou. V.Hašek tam hraje jeho nesmělého kamaráda, který shání ženské v 50.letech. Naopak tradičně dobrý je Vladimír Menšík, nestor všech normalizačních seriálů Jaroslav Moučka, který si zde střihl ředitele a v jednom díle i Karel Vochoč, předseda JZD. Mě ale nejvíce překvapil Jiří Samek, který zde hrál hlavního " záporáka ", kombajnistu, který věčně odmlouval vedoucímu brigády. Tomu tu jeho roli věřím. Jen škoda, že si nezahrál více, já si ho pamatuju jako jednoho z televizních pracovníků v Arabele nebo komunistického fukncionáře v Zapomenutém světle. ()

Pisoarec

Komunistické seriály mají prostě své kouzlo a i když se jim dneska už smějem, přesto jsou v mnohém lepší než současné. Především měly to štěstí, že v té době žil Jaroslav Dietl a díky němu a Jaroslavu Dudkovi (oba dělali i Nemocnici na kraji města), Plechová kavalérie prostě nebyla nuda a takhle nízké hodnocení seriálu skutečně nechápu. Pravda, tropit takové scény kvůli svačině, je sice moc, ale je to reálné. Celý seriál je hodně reálný, nic si nevymýšlí, symuluje život takový, jaký je a to je dobře. Příběh o kombajnové brigádě je neobvyklý, jedinečný a zajímavý zároveň, krom toho má skvěle vykreslené charaktery postav a jasně naznačené dobro a zlo. Postavy, ať už dobré či zlé si zamilujete, protože v nich uvidíte zcela obyčejné lidi, žijící normální život a nakonec vám bude líto, že těch dílů je jen sedm.... Hlavní hrdina Kubánek je čistokrevný outsider, který ale nakonec svou chytrostí a rozvahou dovede celou brigádu k úspěšnému tažení. Děj doprovází i mílostný vztah s Lenkou Kořínkovou ( Jendovi Hartlovi moc nezávidím...) Takže sice Jaroslav Dietl ukuchtil další textík pro Stranu, nicméně s jeho umem a talentem se jedná o milý počin. ()

rytir1

Není divu, že je seriál mezi odpadními, když jej zde komentují převážně lidé, kteří jej hodnotí po prvním díle vysílání léta na Nově. A to pomíjím fakta, že sotva mohou z této doby něco znát, myslím zejména seriálově z pera takového velikána jako Dietl, vulgární a politické výroky ani nekomentuji, na to aby mohli toto hodnotit. A už vůbec pomíjím názory lidí zde, kteří zaručeně ví jak pan Dietl psal. Omyl vážení, nikoli jednu, ale i dvacet denně stránek stvořil. Při tempu jedné bych ani já jako scénárista nemohl nic tvořit, natož velikán, který má na kontě tucty seriálů. Jediným zde pravdivým faktem komentujících tak zůstává, že seriál není ani tak normalizační, jako spíše kravinou. I když ne tak zdaleka velkou, jak je zde hodnocená. Za sebe musím říci, kdo neběhal za kombajny v létě, nebyl správnej kluk:-) A o tom tento seriál je, o kombajnech, žních, tak jak to tehdy v tehdejší době bylo rok co rok naprosto běžnou součástí bez které si nešlo představit léto. Kdo v něm vidí něco více je hlupák. Protože našim dětem jednou budou také připadat některé dnešní Ordinace a jiné slátaniny jako kraviny naší doby. A s politikou to nebude mít nic společné stejně jako toto. Mě osobně se náhodou tento seriál docela i líbí a jistě patří spíše k českému průměru než odpadu jak je zde hodnocen. Bohužel, díky většině diváků u nichž vítězí dojem politický nad dojmem filmovým. ()

Eniaswow odpad!

Z tohoto díla ta komunistická propaganda a angažovanost přímo čiší, vím, je to poplatné době, ale tohle ? Navíc zápletky jsou tak primitivní, že by je vymyslelo dítě. Celý jeden díl se točí kolem toho zda je pribiňáček a 2 rohlíky dost kaloricky vydatné jídlo pro kombajnéra. Prostě dneska už je tohle pasé. ()

Magyana

Seriál z doby (zaplaťpánbu) dávno minulé, hlavní motiv nadčasově jednoduchý - boj ustrašeného mladíčka proti přesile, prostředí neobvyklé, ale nijak uchvacující. Nad komunistickými hláškami se dnes smějeme. Herecké obsazení až šokující, na to, jaká je to bída. Takže na závěr jen: Musíš, Víťo, musíš! ()

ALchemik

Myslím, že to zase není taková hrůza, jak tu někteří píšou. Byl v něčem poplatný době vzniku, ale jinak to mělo hlavu a patu. A souhlasím s "Dobytkem" , který to komentoval níže:"100 krát lepší, než ty současný sračky!" ()

HennessyVSOP

"Já se vás ptám jestli naši kombajnéři budou dostávat k svačině rohlík s pribináčkem." ??? Proletáři všech zemí, vyližte si prdel. Stejná kravina jako všechno ostatní co sem dotáhla socialistická ideologie budování komunismu. Jediné za co dávám hvězdu jsou herci, kteří skutečně umí hrát. ()

R.I.S.A

Nehodnotím herecké výkony ani režijní počin. Ale k zemědělství a hlavně kombajnum mám velice blízko :D Filmy o tom nejsou žádné tak mi ten seriál udělal velikou radost . A nejvíc je : Plechová kavalérie (TV seriál) - DRAMA Svačiny na píču nesečem :) ()

Leb_Halabala

Za ten mega vtipnej díl se svačinou dávám 2 hvězdičky. Celkově to zas takový peklo neni, narozdíl třeba od Inženýrský Odysey, která zaručuje jistou smrt unuděním. ()