Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

Vital

Od třetího pokráčování se dalo očekávat ještě větší akce a propracovanější efekty,ale neutlačí se tak tím děj filmu? Bohužel ho trochu utlačuje,možná ti,kteří neznají komiksovou adaptaci,tak to tolik nepocítí,ale co mě zde chybělo tak bylo trochu víc "informací" o Sandmanovi a Symbianovi,a myslim,že na tři padouchy je to moc kratké a divák se moc do těchto postav nezahledí.Ovšem co musim pochválit,byla změna Parkera na "zlého" kluka plného optimismu a podlosti.Je škoda,že díl od dílu je spider-man slabší a slabší,navíc zde už každý zná každého a jesti bude další díl,tak už jen kvůli těm milionům co si hollywood nahrabe a nejvíc na tom ztratí spidermanova čest a celý jeho komix. ()

Bohulib

Vymýšlení nových a lepších triků asi nění úplně jednoduché, takže se autoři pokusili trochu změnit styl a zabrousit do psychologie. Nebyl jsem nijak zklamaný, dávám hodnocení stejné jako u prvního dílu. ()

Phoenixcq

Tak tohle pro mě bylo opravdu zklamáním. Začátek sice ukazuje, že se máme na co těšit, opak je pravdou. Od druhé třetiny je celý příběh neskutečně zdlouhavý a nudný. Malinko to ještě zachraňuje akční scéna na konci, ale celkově nemůžu dát ani ty 3 hvězdičky. Proč jen tvůrci lépe nevyužili tak skvěle vytvořené záporňáky a místi toho tam dali tak přiblblé scény toho jak si Parker hraje na tvrďáka? FAKT NUDA A TRAPAS!!! ()

Ramesse

Oproti předchozím filmům bych řek, že se tento moc nepovedl, nevím čím to je... asi už nevěděli, co z toho komixu vytáhnout. ()

drozd

No, ač jsem komiksový fanda, Spiderman 3 mě nedostal tak jako předchozí dva. Příběh rozdvojené osobnosti komiksového hrdiny se dá vyprávět různými způsoby, ale toto Sam Raimi trochu překombinoval. Přitom příběh Sandmana je naprosto skvělý námět pro samostatný díl a v kombinaci se mstou Harryho Osborna bychom se určitě nenudili. Raimi se prostě snažil, tlačil na pilu, tak tam přidal mimozemšťana a další problémy, které ze zápletky udělaly zapletenec. ()

Olafa

Ten Raimi věděl, proč do tohoto dílu nechce Sandmana - veděl, že to nebude fungovat. A taky že ne! S Venomem a možná i s Harrym (nebo naopak) by to ještě mohl být další dobrý díl, ale tohle... přeplácané, zmatené, usekané, zjednodušené... Stacy bych ještě pochopila (jo, to teprv Peter Eddieho nasral!), ale toho Sandmana fakt nechápu. Možná jsem měla blbé DVD, ale ty efekty, kterými se Raimi tak chlubil mi nepřipadaly až tak super (dvojka je měla lepší). A co to sakra ten Peter vyváděl?! Teď nemyslím ten jeho podivnej taneček na ulici, kterým tak úspěšně odrazoval ženský, ale myslím to, co předváděl "střízlivý", bez toho černého slizu - to přece nebyl ten Peter, kterého nám vykreslili v minulých dílech! Škoda. Velké, velké zklamání. ()

Emmyvision

Největší blbost, na kterou mě kdy spolužáci vytáhli. Nevadí mi vydávat hromadu písku za padoucha ani nechat blondýnky ječet ve dvácátým patře, jenže kam s nima bez sympatickýho hrdiny? Peter Parker je ňouma a Iron Man by si s ním jen naleštil svoje brnění. Černýho floutka jsem mu navíc nevěřila ani za jeden upilovanej a okousanej nehtík :o) Nezapomenutelná scéna: Pláč na mostku (hrozně legrační Tobey Maguire vzlyká). ()

lemoun

Jako vždy a u všeho je nejlepší jednička, tak stejně je tomu i u Spider-mana. Ale i tak má v sobě třetí díl svojí originalitu a děj. Na mě 3. díl udělal poměrně dobrý dojem a pokud čtyřka nebude, bude pro mě tato série filmů dobrou vzpomínkou na pavoučího muže. ()

panic25

absolutně nejslabší díl serie, který al určitě stojí za vidění už jen díky skvělým efektům a muži z písku, jinak jsem zvědavý jaký ten další díl bude i když si musíme na něj ještě počkat ()

LooX

Na třetí díl mého oblíbence Spider-Mana jsem se těšil nejvíc.Trailery ukazovaly,že půjde o událost roku.Nejen že Peter Parker měl ve svém pavoučím kostýmu bojovat se svým nejlepším přítelem,který jde ve stopách svého otce,obléká si masku,bere kluzák a jde Spideymu po krku,do toho tu máme ještě Sandmana vesele vykrádajícího banky a aby toho nebylo málo,z vesmíru nám spadne symbiont který sice Spider-Manovi dodá luxusní černý hadry ve kterých vypadá výborně,nicméně ovlivní jeho chování a z Petera se stává pěkný hajzl.To vše zní dobře a slibuje to kvalitní podívanou,nicméně zcela nepochopitelně to Raimi zabíjí pokusy hrát nám na city,ukázat nám že i záporák je vlastně dobrá duše,plus ten tupý zpackaný přepálený konec.Proč Same?Proč jsi poslední díl výborné série takhle posral?Nejvíce film zachraňuje pasáž,kdy na Petera vleze symbiont a z něho a Spider-Mana se stává agresivní sobecký hajzl,to prostě nemá chybu.Akční scény jsou taky výborné,leč bohužel...Jsem dosti zklamán. ()

Kvico

slabšie o dost ako dvojka, a aj ako jednotka hoci z môjho ohodnotenia to nie je zjavné, ale pri 5 hviezdičkách nie je veľký priestor na manévrovaie :)..najslabšie z celej série, no napriek tomu, ale možno aj práve preto, sa teším a netrpezlivo očakávam Spiderm-mana 4. Raimi určite nebude chcieť aby sa na neho spomínalo len na základe 3. dielu a preto verím, že v sebe nájde novú inšpiráciu a séria sa postaví na nohy. tu sa mi vôbec nepáčili záporaci, ich obsadenie a ani zapracovanie do deja. raimi všetko podával polopatisticky, prepájal jednotlivé časti filmu úplne náhodne, skratkovito a bez nápadu. Hlavným hercom verím, že aj naďalej ukážu čo je v nim, a hlavne zatracovanie Kirsten pre mňa ostáva záhadou, pre mňa je to hlavne ona a jej príbeh prečo mám rád Spider-mana. Jasné, nie som znalca komixu, ale tak to šaškovanie Petera Parkera ma rozčuľovalo asi zo všetkého najviac. Takisto som fanúšik Temného rytiera a preto aj tu by som uvítal pridanie trocha reálie do deja a v jeho podaní, ubrať tiež z tých jasných farieb, z ktorých občas až bolia oči a sústrediľ sa viac na vnútro postáv a nie na ich súboje či primitívne dialógy ()

luziferr

Tvůrci opět nedali na slova jednou a dost. Takže jdeme stupnovitě dolů i s hodnocením, děj dobrý, stejně jako příběh, ale uprostřed filmu muzikál? Navíc podívám-li se zpět kdy Harry chtěl Parkera tak moc zabít a ve trojce je na konci jak nejlepší kamarád. Tady to tvůrce nějak moc netrefil. Nicméně efekty hezké ... ()

wrzec

Jednoznačně nejslabší díl, hubený scénář, který neudrží film v nějaké solidní rovnováze. I ty triky, nevím jestli se to zdálo jen mě, ale to je fuk. Já doufám, že už nebude více Spidermanů, nebo aspoň ne už s Maguirem a Raimim, další díl už by mohl samoúčelně fungovat jako komedie. ()

Naby

Výměna režiséra, nebo na to už snad nekoukám. Film se prostě nikam neposouvá. Je to jen špatný film na řekl bych dobré téma. ()

Grizzlac

Vynikající akce střídá ne příliš povedené psychologické momenty. Závěrečný psychokroužek při západu slunce mi ale do filmu prostě nějak nesedl. Nicméně opravdu vysoko hodnotím výkon Tobeyho Maguairea. ()

Priest

Nějak mne tento film neoslovil jako předchozí dva díly. Začínám sim yslet, že třetí pokračování filmů je už moc. ()

Hellbilly

Dosť vážny prepad oproti skvelej dvojke. Chýba tu takmer všetko čo Raimi tak prácne budoval v predchádzajúcich dvoch dieloch. Peter sa chová ako idiot a jeho temná stránka je totálne nevierohodná, záporákom chýba motivácia a osobnosť a zredukovali sa na ploché jednorozmerné figúrky, ktorých jedinou úlohou je mlátiť päsťami a robiť bordel, navyše je ich príliš veľa. Scenár je miestami neskutočne blbý a dejotvorné scény sú skratkovité až hrôza. Bolo by to len na 1*, lenže to by tam nesmela hrať jedna z mojich obľúbených herečiek, Bryce Dallas Howard (aj keď hrá absolútnu hus) a ako vždy skvelý J. K. Simmons. Takže s odretými ušami je to na 2*. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)