Závěr...Doufám tedy, že závěr jedné velké komixové trilogie, která započala velký humbuk okolo komixových postav a točení filmů s nimy. Příběh sice už není to co v předchozích dílech, ale i tak jsou akční scény skvělé a spolu se Sandmanem a černým mimozemským symbiontem dokazují, že po akční stránce je trojka naprostý vrchol, ale po stránce vztahů a všeobecného klidu?...je to ucelená nuda. Proč tedy 3 hvězdy? Hlavně díky charismatickým postavám a díky tomu, že tvůrci dokázali do trojky vecpat dva nepřítele a celkově zkloubit dva příběhy v jedno. Na to, že je to třetí díl je to i tak dobré a dá se na to bez potíží podívat, jen nechápu jedno...kam se poděl ten astronomický rozpočet...--- Parkere? Kde je sakra ten Parker...Prcku, hledáš práci? - Ne - A kolik chceš za ten foták? - 100 dolarů - a kde je film? - ten není v ceně.(5.5.2007)

• xxmartinxx

Celá tahle pavoučí akce šla jaksi mimo mě. Neustále trapně předhazované moralizování a donekonečna se opakující akční scény mi v tomhle třetím dílu už neměly co dát. Po hodině filmu jsem se nudil. Celý děj mi navíc přijde i přes svou přeplácanost nehorázně jednoduchý. Nejvíc jsem si sliboval od souboje Petter/Harry, jejichž vztah skončil snad největším klišé.(11.12.2009)

Tohle pokračování nesahá předešlým dvěma dílům ani po paty. Akce je sice opět úžasná a peníze jsou na filmu opravdu vidět (skvělá scéna vynoření Sandmana), ale Raimi tentokrát nedokázal udržet únosnou hranici patosu. Zatímco finále dvojky jsem prožíval, tady se u mě minulo účinkem. Raimi si toho zkrátka nabalil moc, protože na prokreslení těch půl tuctu postav a všech motivů ve filmu by potřeboval dvojnásobnou stopáž.(3.5.2007)

(2x) Můj nejoblíbenější díl trilogie, kromě Kirsten Dunst tu příjemně sekunduje i Bryce Dallas Howard. Netuším, kde se stala chyba, ale udržte si pět let stejně spokojené diváky, když jsou tak přemlsaní. Zpětně oceňuju ledasco, včetně kompaktnosti celé série, lehkého humoru i zužitkování velkorysého počtu postav. A nemám rozhodně pocit, že by pathosu bylo příliš. Tady spíš ubrali oproti dvojce, která je mnohem extrémnější. A MJ na divadle? Naprostá pohádka. A konečně už si také čtu originální příběh Zrození Venoma, což pochopení také neuškodilo.(13.2.2011)

Raimi si toho tentokrát naložil až přespříliš a moc se mu nepovedlo film ukočírovat. O tom že herci hrají o dost mizerněji než předtím, akce není nic moc a dokonce ani ty efekty nevypadají na mamutí rozpočet se toho napsalo už dost, takže jen připojím poznámečku k hlavním záporákům. Od samotného zrodu Sandmana si s ním tvůrci evidentně neví rady. Jaká je jeho úloha, co si máme o jeho postavě myslet, co vnáší do příběhu? To je tam opravdu jen na to, aby se měl Spidey s kým škorpit a nakonci se rozplakat při psoloechu jeho příběhu? Venom je skvělý (i když nějak pohublý a nemá charakteristický jazyk) a nebýt jej, rozhodně nejdu nad dvě **, takže opravdu zamrzí že jeho obrovksý potenciál zůstal trestuhodně nevyužit. Doufám, že to naúpraví Spidey číslo 4 - z konce usuzuji, že to oblíbený symbiont přežil.____ Napodruhé už výrazně lepší, takže 70%(15.8.2007)

• - Holčička, která prodává Jamesonovi fotoaparát za 100 dolarů, je dcera Sama Raimiho Emma. (HellFire)

• - Producent filmu Grant Curtis se ve filmu objeví jako jeden z policistů v autě, které přepadne Sandman. (HellFire)

• - Thomas Haden Church pracoval na sobě šestnáct měsíců a Topher Grace půl roku, aby se dostali do potřebné formy. (imro)