Reklama

Reklama

Spider-Man 3

  • USA Spider-Man 3
Trailer 4
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (1 076)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Takže. Četl jsem samé negativní recenze a nezbývá mi teď než souhlasit, ale také jsem šel předem do Spideyho 3 se zlým očekáváním a tak už to mohlo být jen lepší. Bavil jsem se a to je nejdůležitější. Pak tak moc nesejde na tom jestli je to trapný (což chvílema je), překombinovaný (jo), nedomyšlený (jo jo), nebo přeplácaný (taky). Zkrátka jsem očekával katastrofu, ale nakonec to bylo v pohodě. U mě osobně kvalitativně srovnatelný s dvojkou, obojí solidní zábava která rychle vyšumí. Navíc je to podle komiksu tak co byste chtěli, i komiks (zvlášť nekonečná série jako Spider-Man) je překombinovaný až se z toho i největším fandům někdy motá palice, ty situace se neustále opakují, ale ty komiksy pořád vychází a pořád lidi baví... Čili od Spider-Mana nečekám perfektní film, ale dobrou zábavu. A taky že je, akční scény a triky pořádně nadupaný (kolik to celý stálo je mi upřímně ukradený), herci celkem dostačující, chvílema vtipný. Jo a nejvíc jsem se zasmál když se na scéně vyjevil Bruce Campbell, jako geniální číšník francouz a Raimiho osobní pojítko s Evil Deadem. Každý film si vyžaduje jiný přístup, sečteno a podtrženo, za dalšího Spider-Mana se zlobit nebudu, a až to bude fakt zlý řeknu si:) ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Prostě komiks. Třetí díl pro mne ztělesňuje všechno proč jsem miloval ten kreslenej seriál. Milion padouchů a perfektní bitky. Když na konci přiletěl Harry a pomohl Spideymu v duchu jsem si řekl takové to YES!!! Ty komické vložky byly opravdu vtipné (Bruce Campbell vládne) a takovou tu dějovou rozhrcanost a urychlenost opět připisuju stoprocentní komiksovosti, kde se perou chlápci v barevnejch kostýmech. Já nechci oduševnělý film s hlubokými dialogy (viz. hodně dobrá jednička a dvojka, kde mi ale pořád trochu něco vadilo), ale chci se bavit. Možná jsem zmanipulovatelnej a Raimi mě opil rozpočtem, ale myslím že za těch 300 miliónů nejsem zas tak levná děvka :) P.S. Ta emo patka Tobeyho Maguirea byla fakt zlá. ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

Mno, nevyšlo to, jak jsme si plánovali, ale totální odhození do kouta si Spidey nezaslouží. Scénáristicky přeplácaná záležitost, v níž chybí víc prostoru pro jednotlivé postavičky na šachovnici a asi i rozvážnost, jak s některými nakládat. Sandman by mohl být klidně vystřihnut a nic by se nestalo. Alespoň by se ke slovu dostali funkční hajzlové Harry a Eddie, bez kterých by bylo třetí dobrodružství Pavoučího muže utrpení. Je to jednoduché jako facka. Buďto se měla prodloužit už tak dlouhá stopáž nebo se mělo škrtat. Jedno nebo druhé. Raimi si totiž místy neví se scénářem rady a i když působí v akčních scénách jistě a roztomile odvážně, neskryje plochost poklidných scén. Jak je možné, že dokáže vylíčit Peterovo temné já v jednom tanečku a v dialozích to nejde? Proč? Jako celek tahle trilogie přesto funguje a možná, nebo právě proto jsem ochoten dát třetímu Peterovi hodně nadprůměrné hodnocení. Jednotlivé linky z minula a předminula jsou ukončeny a Raimi si tak možná chtěl uzavřít cestu ke čtyřce (možná dobře). Samostatně už to taková bomba není a potvrzuje se pravidlo, že méně je někdy více. Spidey je hrdina, ale tentokrát se pod ním pavučina houpala jako nikdy předtím a i on občas uklouzl. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Christopher Young: 1. Signal Fire - Snow Patrol ,2. Move Away - The Killers ,3. Sealings - Yeah Yeah Yeahs ,4. Pleased To Meet You - Wolfmother ,5. Red River - The Walkmen ,6. Stay Free - Black Mountain ,7. The Supreme Being Teaches Spider-Man How To Be In Love - The Flaming Lips ,8. Scared of Myself - Simon Dawes ,9. The Twist - Chubby Checker ,10. Sightlines - Rogue Wave ,11. Summer Day - Coconut Records ,12. Falling Star - Jet ,13. Portrait of a Summer Thief - Sounds Under Radio ,14. A Letter To St. Jude - Wyos ,15. Small Parts - The Oohlas , ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Trojka brutálně selhala tam, kde se prvním dílům dařilo - v melodramatu. Zatímco dřív mě zajímalo, jak si to Peter s Mary a Harrym vyřeší (zvlášť závěr dvojky byl v tomto ohledu velmi působivý), tady mi to bylo vcelku jedno. Závěrečné "myšlenky" byly už opravdu k smíchu. Na druhou stranu Spider-Man 3 obsahuje spoustu solidně až výborně zvládnutých scén (zejména těch humorných - viz celá skvělá pasáž v restauraci s Brucem Campbellem nebo Peter Parker jako "Hitlerek"), které ale bohužel nedrží pohromadě. Zvláštní, roztahaný a rozbitý film, který mě však přesto slušně pobavil. Další díly snad ale hned tak nebudou. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (83)

  • Natáčení probíhalo od 16. ledna do 19. května a od 26. května do 1. července 2006 v New Yorku, New Jersey, Ohiu, Illinois a v Kalifornii. (Varan)
  • Tvůrci uvažovali nad rozdělením filmu na dvé části. Jedním z důvodů, proč tak neučinili, byl fakt, že nenašli vhodné místo, kde by film rozdělili. (Folky)
  • Animátoři ze Sony Pictures Imageworks založili pohyby Venoma (Topher Grace) na pohybech tygrů, panterů a gepardů. (HellFire)

Související novinky

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Režisér kultovní "trilogie Evil Dead" momentálně tráví čas u návratu svého krvavého dítka, seriálu Ash vs Evil Dead. Fanoušci za něj Sama Raimiho opět milují a pomalu mu odpouštějí třetího Spider… (více)

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Americká kina se po zimní mizérii konečně teší solidní návštěvnosti. Hned několik filmů si vedlo tak dobře, že studia okamžitě nařídila pokračování. Především se daří Cestě na tajuplný ostrov 2,… (více)

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)

Reklama

Reklama