Podla mna bolo najväcsou chybou ocakavat od tohto filmu najväcsi megahit roka. Bol som skor naladeny pesimistickou naladou uz spominanych hodnoteni a nakoniec to vobec nebolo take zle. Bolo tam par nudnych scen a scenar bol nabity vsetkym moznym, Parker je v niektorych scenach naozaj smiesny. Spideymu sa tu hromadia nepriatelia, ako huby po dazdi, ale s konecnym vysledkom som vlastne spokojny, aj ked nie na 100%. V kazdom pripade Spiderman 3 nie az taky zly a nie je az takym velkym sklamanim, ako tu pise väcsina uzivatelov.(30.5.2007)

Svůj původní zklamaný komentář ponechám pro zajímavost níže, ale po dalších zhlédnutích mi trojka nepřijde zdaleka tak špatná. OK, není tak wow jako byla dvojka a akce s metrem zůstává nepřekonána. Ale líbí se mi, jak je postavená a jak uzavírá trilogii - minule těžce vybojovaná idyla se z různých stran nenápadně kazí a hroutí, Peter se odcizuje s M. J., jeho nejlepší přítel si za ním konečně osobně přichází vyřídit účty za mrtvého otce a sám Peter podléhá touze po pomstě, když se na scéně objevuje skutečný vrah strýčka Bena. Přičemž touhu po pomstě v něm posiluje zákeřný parazit, co se na něj nalepil... Všechno je to silné a správně osobní a směřuje to k akčnímu finále v obrovské pavučině plné aut vysoko nad městem, která je efektnější, než byla chajda na řece (finále dvojky) a i dramaticky/emocionálně funguje líp. Potemnění Petera směrem k záměrně směšnému namistrovanému blbovi je podle mě v rámci naivních až infantilních mantinelů téhle série v pohodě, stejně jako dialogy a snesu i zkratkovitost. Efekty jsou proměnlivé jako byly vždy a akce solidní. Celkově spokojenost. PůVODNÍ KOMENT: Tři hvězdičky podmíněné spoustou odmýšlení. Když si odmyslím, že jde o adaptaci komiksu na kterém jsem vyrostl, režisérem, na jehož filmech jsem vyrostl (tedy dvojitá srdcovka), a že jde o poslední díl spider-manovské trilogie (od kterého se tradičně očekává, že sérii důstojně uzavře a bude nejlepší částí), a o nejdražší film všech dob, a budu to brát jen jako blbé, infantilní a těžkopádné rodinné trikové monstrum, pak je to v pohodě, bavil jsem se. Brát to nějak jinak, byl by to čistý odpad. Za znásilněnou předlohu, ubohý scénář i režii (kino řvalo nepřetržitě smíchy u temných i dojemných scén a já přes svou loajalitu ke Spideymu s ním) a akci a triky, které - stejně jako u SUPERMAN SE VRACÍ - za ty prachy prostě nepřibíjejí do sedadel, narozdíl od poznání, že člověk pohlcený zlem na sebe bere podobu tančícího metrosexuála. Mám se smát nebo plakat? (3/5)(6.5.2007)

Poslední fantasy podívaná s pavoučím mužem. Zde se dočkáme hned tří zaporáků, asi nejlepších triků z celé série (např. ten písečný muž byl opravdu super) a také zajímavého, trošku komplikovaného příběhu. Náš oblíbený hrdina Spidey totiž tentokrát není jen ten klaďas, jak ho známe, ale kvůli jistým vlivům černé hmoty se dostane do potíží, kterým jen těžko bude čelit. Dokáže to? Skvělé zakončení jedné z nejlepších komiksových trilogií a Raimiho přesný zásah do mého diváckého vkusu.(17.11.2009)

Asi takhle. Není to o moc lepšíl ani horší, než předchozí oba díly. Je tam zcela přiměřeně akce (bál jsem se, že jí tam bude málo, ale bylo to akorát, víc by bylo moc), hrozá spousta vaty okolo, která je poměrně zábavná (až na nesmírně trapné mentorování, které se tvůrci snažili nacpat úplně všude) ale oproti předchozím dílům je tu mnohem více srandy. Emo - hitler Peter parker v černém sáčku je prostě k sežrání, a scéná v redakci s práškama - už jen kvůli ní stojí za to na to jít. Ale co ty triky...Nevypadají líp, než v prvním, nebo druhém díle (Dr. Octopus zůstává nepřekonán) - jen jich je víc (kolikrát na úkor přehlednosti, protože Raimi nám naservíruje třeba dvouminutovou akční scénu v jednom záběru, kde líta Spidey, Goblin, pavučiny, bomby, proplítá se to mezi baráky a mezi rourama.... a kamera tam lítá v luftu... V podstatě každá scéna je nečím spektakulární (veliká pavučina, veliký Sandman, Veliký Sandman a nad ním velká pavučina)... V todle směru to tvůrci přepískli. Herci jsou fajn, až na Maguiera, který je prostě strašný dřevo (pokud zrovna není Emo, tam je docla fajn), scénář je debilní a potenciál 3 záporáků zcela nevyužit, aspoň že ten Elfmanův hudební motiv zůstal nezabit...(5.5.2007)

Sklamanie? Ani nie, skôr urážka prvých dvoch dielov! Raimi akoby film viedol film naschvál k záhube. Naivné scény (v bare, spracovanie Sandmana, s foťákom, tanec po ulici .. WTF?!), ktoré úplne bijú do očí tak, ako by to ani netočil on. Nemôžem ani povedať, že si film natočil podľa seba. Veď keď si spomeniem na jeho dokonale chladné dielka, priam ma mrazí z pribrzdenej romantickej línie, ktorá brzdila všetko. Hlavne moju trpezlivosť. Nebyť mojej prvej návštevy multikina, (teda dokonalých akčných efektov a zvuku, ktorým patrí ale navyše ešte minimálne 20%hodnotenia) a prítomnosti partie, neviem, či vydržím až do konca. Už len pre to očakávanie! 65%.(7.5.2007)

• - Holčička, která prodává Jamesonovi fotoaparát za 100 dolarů, je dcera Sama Raimiho Emma. (HellFire)

• - Snímek se posílal do kin pod mnoha fiktivními názvy, například Two Timing Friend, Back for More či Listening Heart. (imro)

• - Spidermanův (Tobey Maguire) kostým je někdy viditelný i přes Peterovu košili. Znak pavouka je však mnohem menší a na jiném místě, než když se Peter do kostýmu převlékne. (Mr.Hudson)