Třetí Spideyho dobrodružství je sice o poznání slabší než předchozí díly, ale pořád si dokáže udržet kvalitní standard. Bylo v něm více klišovitých scén a slabých míst, ale vše to vynahradily výborné efekty, akční scény a krásná Mary Jane:) Venom a Sandman zase obohatili život Petera Parkera o párek nepřemožitelných protivníků.(6.3.2008)

Sam Raimi se topí ve své megalománii a ve snaze zachránit co se dá vrství do potápějící se lodi jménem Spiderman páté přez deváté. Vzniká z toho uspěchané a možná právě proto tak nesnesitelně dlouhé nic, které Spideyho posílá neúprosně ke dnu. Na sobotní megafilm na nově stále dost dobré, jako pokračování Spidermanovské série krajně nedostačující.(10.12.2008)

Pane Bože, neprišiel som na rozdiel od Eddieho Brocka prosiť, aby si zabil Spider-Mana. Chcem ťa poprosiť o odpustenie za to, že nazvem Bretta Ratnera lepším režisérom, ako je Sam Raimi. Inak by sa nemohlo stať, že aj X-Men 3 je oproti tretiemu Spideymu jeden nadupaný, po všetkých stránkach fungujúci komiksový film. Viem, že aj prvé dva diely Spideyho boli vlastne telenovelou s trikmi a komiksovou akciou, ale aspoň mali gule a neodolateľný pôvab. Raimi si proste natočil svojho King Konga. Scenár je guláš plný pátosu, zbytočných rečí a nehorázne vykonštruovaných situácií (Spidey si "vyzlieka" symbiont akurát na veži toho kostola, do ktorého príde v nečakanom kresťanskom záchvate Brock - WTF???!!!). Triky a akčné scény sú fajn, ale nemajú tie správne grády, pretože Raimi aj do nich musí pchať zbytočné vtípky (Jameson a dievčatko s foťákom) a tým načisto rozbíja gradáciu. Tobey Maguire zlyháva v emocionálnych scénach a počas prechodu na temnú stranu sily je vyložene trápny, co z tejto pasáže robí najhoršiu časť filmu (mám dokonca podozrenie, že to Raimi celé myslel ako veľmi bizarný vtip). Napriek tomu film má svetlé momenty: prvý súboj Petra s Harrym, scéna v reštaurácii (aleluja Bruce Campbell!) a trikovo úchvatné "prebudenie" Sandmana. Pane Bože, ak vznikne štvorka, nech to už má konečne iného hlavného predstaviteľa a aj iného režiséra. Viem, že k Spideymu sa nehodí x-menovská dospelosť ani batmanovská pochmúrnosť, ale zmena štýlu by aj tak nezaškodila.(3.5.2007)

How long can any man fight the darkness... before he finds it in himself? Mám pocit, že jsou zpátky ty rozkošně nablbé 70. roky a já se u filmu neuvěřitelně bavím i přes jeho vážné rytmické problémy a dramaturgické prohřešky, protože ta stylizace je natolik důsledná... jenom škoda, že to málokdo docení a hlavně ocení. Stejně jako symbiot vpašoval temnou stránku síly do duše Petera Parkera, tak i Sam Raimi jakožto režisér a scénárista v jednom, který okouzluje dětskou hravostí a nápaditostí, vpašoval do filmu několik okouzlujících podvratných tónů. (Důkazem budiž muzikálové výstupy, které mají v rámci vyprávění své pevně dané místo, vždy slouží příběhu jako takovému a spečetí se v závěru při definitivní likvidaci symbiota.)_____ Vyčítal-li někdo prvnímu dílu málo komiksových nápadů a ve dvojce jejich nevyváženost, zde Raimi našel konečně tu správnou míru a některé kompozice scén (zvlášť zrození záporáka Sandmana stojí za vypíchnutí) jsou úchvatné. To se nedá bohužel říct ani o jedné z akčních scén, jimž chybí nápad, odlehčení, napětí či aspoň načasování a jsou nejhorší z celé trilogie. Některé postavy jsou odsunuty do pozadí, přičemž jsou nejzajímavější ze všech (překvapivě Harry Osborn, který už není tak plakátový - a to překvapivě i díky Francovi), jiné zase ve vyprávění jsou jaksi navíc a svým neustálým stařeckým mentorováním leda tak krkají a natahují zbytečně stopáž, cílenost na ryze dětské publikum raději přejdu taktním mlčením._____ Je mi hrozně sympatické, že se už tvůrci nedrží tak věrně komiksu, i když stále zachovávají jeho vnitřní integritu, a servírují divákovi ryze nablbou a žánrově nevyjasněnou zábavu (komiksová adaptace, melodrama, akční film, muzikál, komedie...) za půl miliardy dolarů (i s reklamou) a výtečně zábavnými cameo rolemi (Bruce i Lee si střihnou své vůbec nejlepší!). Jenom je tu menší dilema (když odhlédnu od těch uplakaných scén, jež ničily jinak docela emotivní finále): film je za hodně silných 80% (možná i 90%), jenže pekelný dabing to sráží o dobrých 50%* dolů (aspoň trefit do úst se dabéři mohli, když už se na své role nehodí a překlad dělal někdo, jehož znalost angličtiny začíná a konči u přejatých anglicismů). Takže co? Takže si na to zajedeme do Brna na konci měsíce s titulky a následně změníme tohle dočasné hodnocení...(3.5.2007)

Třetí Spidey podléhá velmi hloupému a nelogickému scénáři (americká vlaječka tomu dodala největší nádech stupidity, jelikož ten záběr tam byl naprosto zbytečný a působil jako pěst na oko), kde se většina děje točí okolo "Tak jde čas stuff"....je to škoda, jelikož bitky jsou opravdu spektakulární (lituju, že jsem to neviděl na velkém plátně, ale nebudu podoporovat ty čuráčky, kteří si říkají "čeští distributoři" a poslouchat zmrvený dabing) a určitě by si zasloužily více prostoru, stejně jako Venom..jehož potenciál nebyl využit ani z poloviny. Ono, všichni by se měli profackovat jak Raimi, tak čeští distributoři. (PERIOD)(13.10.2007)

• - Návrhář speciálních efektů Scott Stokdyk vytvořil pro závěrečnou scénu miniaturu mrakodrapu v měřítku 1:16. Krom úspory času také vypadalo poškození mrakodrapu realističtěji. (HellFire)

• - Postava jménem Ditkovitch je nápadně podobná jménu spoluzakladatele Spidermana, Stevu Ditkovi. (HellFire)

• - Datum vydání bylo známo již před uvedením druhého dílu. (HellFire)