Ve třetí sérii tohoto světového trháku musí zdánlivě neporazitelný Spiderman zakročit proti zcela nové vlně záporáků. (Netflix)

Trailer 1

Recenze (1 047)

KevSpa

Proč, Raimi, proč? No, asi to jednou přijít muselo a Raimi to tentokrát moc nezvládl. Není to špatný akční film, ale ve srovnání s předchozími díly je to prostě průšvih. Nebýt půvabných cameo roliček a kouzelné proměny ňoumy Petera v drsňáka Parkera (holt my ženy máme raději hajzlíky:-), je celý film v háji. S tím sentimentem už to Raimi tentokrát přepískl a scénář je celkově takový přiblblý. Škoda, mohla to být nejlepší komiksová série. Stalo se holt totéž, co u X-Menů 3, tam ale režijní otěže převzal Ratner. Tady bohužel není pro Raimiho omluvy. (50 %) ()

Isherwood

Po geniální dvojce se Raimi a) dal k nějaké sektě vyznávající všeobecnou lásku a pochopení, b) na drogy, c) prostě zbláznil. Jak jinak si vysvětlit ty citové hyperboly, ve kterých Peter tancuje na ulici v dokonalém kvádru, či dostává od tetičky ty nejkýčovitější ‚rady do života‘. Všechno je tak nadsazené, že to prostě NEMŮŽE být myšleno vážně a Raimi si jednoduše dělá z diváka víc jak dvě hodiny absolutní prdel. Uznávám, vstřebat se to dá opravdu těžko. Na druhou stranu tak ale opravdový problém vidím v nedotažených postavách, kde zvláště záporákům chybí pořádná motivace (jinak Sandman i Venom parádní) a vlastně chybí absolutně všem. Taktéž škoda některých odfláknutých triků v akčních sekvencích, kde to v kontrastu s dokonalým Sandmanovým zrozením vypadá hodně blbě. V součtu dost nevyrovnaná jízda, která ale ani na vteřinu nenudí, i když jsem se občas přistihnul, že zírám s hubou dokořán a nebylo to jenom na tu nabušenou akci. Teď za čtyři, ať nežeru, s tím, že někdy časem si to musím dát znova, abych si to fakt srovnal. ()

Tom Hardy

Hrozně utahaný třetí díl, který měl být vrcholem a místo toho se v něm odehrává regulérní Dawsonův svět, akorát s komiksovými figurkami. Akční scény jsou fajn, ale žádná nevezme dech tak, jako ty z předchozího dílu. Zcela jasně nejlepší pasáží je Parkerovo "temné období" - tam mají tvůrci hned několik silných es, nemluvě o opravdu cool hlavním hrdinovi;), zbytek je takový lehký nadprůměr. Mnohem lepší, než třeba nesmyslný Ghost Rider, ale k předchozím dílům se má zhruba stejně jako X-meni 3 k jedničce a dvojce. P.S. Tolik brečících postav jsem v jednom filmu neviděl ani nepamatuju… ()

Cival

Nabubřelé, a přitom uvnitř tak trapné. Snesl bych, že se Raimi utopí v digitálním velikášství a že akci převede v nezáživnou a nepřehlednou řežbu renderovaných panďuláků. Dokázal bych pochopit i to, že přepálí stylizovaná intermezza, v nichž Parker běhá po stolech, balí blondýnky a ukazuje "pistolky" na kolemjdoucí modelky. Dalo by se zapomenout na spoustu nesrovnalostí - pravda, když vzpomínám na jeřáb, katastrofální sekvenci s černým kostýmem a to, jak Raimi během pár sekund na mostě zničí všechno, co si Tobey uhrál v předchozích dvou dílech, začínám pochybovat i o tom - ale to, že z Parkera udělá idiota a otrapu ještě před symbiontem, to je prostě škandál! Uspěchanost a roztříštěnost, kterou všichni vzpomínají, lze jen podškrábnout - vzpomínám si, jak si George Lucas vyčlenil na jeden přerod Anakina v Dartha Vadera jeden a půl epizody Hvězdných válek. Raimi stihne psychologických veletočů pět do čtyřiceti minut (navíc totálně nevěrohodných), ač je dřív opatrně rozvíjel přes tři hodiny stopáže. Spider-Man byl v trojce prostě zničen stejně jako všechny emoce a režijní virtuozita, které proslavily jeho starší bratříčky. Smutné to je a ne že ne. ()

Cervenak

Pane Bože, neprišiel som na rozdiel od Eddieho Brocka prosiť, aby si zabil Spider-Mana. Chcem ťa poprosiť o odpustenie za to, že nazvem Bretta Ratnera lepším režisérom, ako je Sam Raimi. Inak by sa nemohlo stať, že aj X-Men 3 je oproti tretiemu Spideymu jeden nadupaný, po všetkých stránkach fungujúci komiksový film. Viem, že aj prvé dva diely Spideyho boli vlastne telenovelou s trikmi a komiksovou akciou, ale aspoň mali gule a neodolateľný pôvab. Raimi si proste natočil svojho King Konga. Scenár je guláš plný pátosu, zbytočných rečí a nehorázne vykonštruovaných situácií (Spidey si "vyzlieka" symbiont akurát na veži toho kostola, do ktorého príde v nečakanom kresťanskom záchvate Brock - WTF???!!!). Triky a akčné scény sú fajn, ale nemajú tie správne grády, pretože Raimi aj do nich musí pchať zbytočné vtípky (Jameson a dievčatko s foťákom) a tým načisto rozbíja gradáciu. Tobey Maguire zlyháva v emocionálnych scénach a počas prechodu na temnú stranu sily je vyložene trápny, co z tejto pasáže robí najhoršiu časť filmu (mám dokonca podozrenie, že to Raimi celé myslel ako veľmi bizarný vtip). Napriek tomu film má svetlé momenty: prvý súboj Petra s Harrym, scéna v reštaurácii (aleluja Bruce Campbell!) a trikovo úchvatné "prebudenie" Sandmana. Pane Bože, ak vznikne štvorka, nech to už má konečne iného hlavného predstaviteľa a aj iného režiséra. Viem, že k Spideymu sa nehodí x-menovská dospelosť ani batmanovská pochmúrnosť, ale zmena štýlu by aj tak nezaškodila. ()

• Thomas Haden Church prozradil, že si zlomil tři článku u prstu při natáčení scény souboje se Spider-Manem v metru. (HellFire)
  • Ve 107 zemích se ocitl Spider-Man 3 na špici žebříčku návštevnosti. Trilogie celkem vydělala skoro dvě a půl miliardy dolarů. (Pumiiix)