Třetí Spidey podléhá velmi hloupému a nelogickému scénáři (americká vlaječka tomu dodala největší nádech stupidity, jelikož ten záběr tam byl naprosto zbytečný a působil jako pěst na oko), kde se většina děje točí okolo "Tak jde čas stuff"....je to škoda, jelikož bitky jsou opravdu spektakulární (lituju, že jsem to neviděl na velkém plátně, ale nebudu podoporovat ty čuráčky, kteří si říkají "čeští distributoři" a poslouchat zmrvený dabing) a určitě by si zasloužily více prostoru, stejně jako Venom..jehož potenciál nebyl využit ani z poloviny. Ono, všichni by se měli profackovat jak Raimi, tak čeští distributoři. (PERIOD)(13.10.2007)

Pane Bože, neprišiel som na rozdiel od Eddieho Brocka prosiť, aby si zabil Spider-Mana. Chcem ťa poprosiť o odpustenie za to, že nazvem Bretta Ratnera lepším režisérom, ako je Sam Raimi. Inak by sa nemohlo stať, že aj X-Men 3 je oproti tretiemu Spideymu jeden nadupaný, po všetkých stránkach fungujúci komiksový film. Viem, že aj prvé dva diely Spideyho boli vlastne telenovelou s trikmi a komiksovou akciou, ale aspoň mali gule a neodolateľný pôvab. Raimi si proste natočil svojho King Konga. Scenár je guláš plný pátosu, zbytočných rečí a nehorázne vykonštruovaných situácií (Spidey si "vyzlieka" symbiont akurát na veži toho kostola, do ktorého príde v nečakanom kresťanskom záchvate Brock - WTF???!!!). Triky a akčné scény sú fajn, ale nemajú tie správne grády, pretože Raimi aj do nich musí pchať zbytočné vtípky (Jameson a dievčatko s foťákom) a tým načisto rozbíja gradáciu. Tobey Maguire zlyháva v emocionálnych scénach a počas prechodu na temnú stranu sily je vyložene trápny, co z tejto pasáže robí najhoršiu časť filmu (mám dokonca podozrenie, že to Raimi celé myslel ako veľmi bizarný vtip). Napriek tomu film má svetlé momenty: prvý súboj Petra s Harrym, scéna v reštaurácii (aleluja Bruce Campbell!) a trikovo úchvatné "prebudenie" Sandmana. Pane Bože, ak vznikne štvorka, nech to už má konečne iného hlavného predstaviteľa a aj iného režiséra. Viem, že k Spideymu sa nehodí x-menovská dospelosť ani batmanovská pochmúrnosť, ale zmena štýlu by aj tak nezaškodila.(3.5.2007)

Nebudu chodit kolem horké kaše. Raimi to podělal. Ne absolutně, ne tak, že by z toho bylo člověku zle, ale poprvé natočil opravdu špatný film, jehož jediným kladem je, že zůstává v určitých chvílích vizuálně úchvatný a udržel si i jistý komediální kredit (scéna s francouzským číšníkem mi připomněla Pythony a Johna Cleese). Trojka zcela viditelně trpí dvěma velkými neduhy drahých blockbusterů - příběhovou stupiditou a producenským a režijním megalomanstvím. Oba jdou většinou ruku v ruce - což se projevuje třeba v počtu "zlých hochů". Jeden můj oblíbený spisovatel řekl - "v každém příběhu mi stačí jeden záporák, děkuji pěkně." V případě třetího Spideyho to platí stoprocentně. Ani jeden z nich se na plátně neobjeví dohromady déle než pět minut, k žádnému si nevytvoříte žádný vztah a navíc - všichni jsou to v "jádru" přece dobří hoši, kteří za to, že se z nich stali superpadouši vlastně nemůžou... :( rozhodně se ani jeden nepřiblíží svým předobrazům z komixu. Zejména z mého oblíbeného Venoma udělali ve filmu sušinku, která se tam beztak skoro neohřeje. O trapnosti scénáře se mi skoro ani nechce začínat, kdybych začal, popsal bych tady OPRAVDU hodně místa... neodpustím si ale jednu výjimečnou pasáž - když začne Peter nosti pod oblečením černý, symbiontický oblek, stane se kdovíproč extrémně přitažlivý pro ženy. Těch pár minut, co se proháněl po ulicích s drsně přehozenou ofinou, symbolizující jeho agresivní, machovské já jsem se málem rozsypal smíchy. Nevím na kolik myslel Raimi tuhle Tobeyho přeměnu vážně, mám ale pocit, že docela dost. A fakt, že působí jako nechtěný vtip, jakoby vystihoval celý film. Přesto je Spidey trojka stále o třídu výš než trapnosti typu Fantastic four, proto 50%(2.9.2007)

Raimi si toho tentokrát naložil až přespříliš a moc se mu nepovedlo film ukočírovat. O tom že herci hrají o dost mizerněji než předtím, akce není nic moc a dokonce ani ty efekty nevypadají na mamutí rozpočet se toho napsalo už dost, takže jen připojím poznámečku k hlavním záporákům. Od samotného zrodu Sandmana si s ním tvůrci evidentně neví rady. Jaká je jeho úloha, co si máme o jeho postavě myslet, co vnáší do příběhu? To je tam opravdu jen na to, aby se měl Spidey s kým škorpit a nakonci se rozplakat při psoloechu jeho příběhu? Venom je skvělý (i když nějak pohublý a nemá charakteristický jazyk) a nebýt jej, rozhodně nejdu nad dvě **, takže opravdu zamrzí že jeho obrovksý potenciál zůstal trestuhodně nevyužit. Doufám, že to naúpraví Spidey číslo 4 - z konce usuzuji, že to oblíbený symbiont přežil.____ Napodruhé už výrazně lepší, takže 70%(15.8.2007)

• Marigold

Průměrné, místy až neuvěřitelně špatné a naivní. Raimi chtěl všechno, hloubku i zábavu a vyšly mu z toho křečovité CGI omalovánky s nepřesvědčivým hrdinou a tak okatými klišé, že si je ani užít nelze. Vizuálně nenabízí Spidey nic nového a uvnitř to duní jak prázdný sud, přesto, že se to snaží tvářit velice moudře a přemýšlivě. Pohromadě to nedrží snad po žádné stránce, korunu tomu nasazuje výkon Maguira... Tohle se prostě nepovedlo.(7.11.2008)

• - Animátoři ze Sony Pictures Imageworks založili pohyby Venoma na pohybech tygrů, panterů a gepardů. (HellFire)

• - Fotografie Mary Jane u Petera na stolku je fotografie, kterou Peter pořídil na prohlídce v prvním díle. (HellFire)

• - Producent filmu Grant Curtis se ve filmu objeví jako jeden z policistů v autě, které přepadne Sandman. (HellFire)