Nebudu chodit kolem horké kaše. Raimi to podělal. Ne absolutně, ne tak, že by z toho bylo člověku zle, ale poprvé natočil opravdu špatný film, jehož jediným kladem je, že zůstává v určitých chvílích vizuálně úchvatný a udržel si i jistý komediální kredit (scéna s francouzským číšníkem mi připomněla Pythony a Johna Cleese). Trojka zcela viditelně trpí dvěma velkými neduhy drahých blockbusterů - příběhovou stupiditou a producenským a režijním megalomanstvím. Oba jdou většinou ruku v ruce - což se projevuje třeba v počtu "zlých hochů". Jeden můj oblíbený spisovatel řekl - "v každém příběhu mi stačí jeden záporák, děkuji pěkně." V případě třetího Spideyho to platí stoprocentně. Ani jeden z nich se na plátně neobjeví dohromady déle než pět minut, k žádnému si nevytvoříte žádný vztah a navíc - všichni jsou to v "jádru" přece dobří hoši, kteří za to, že se z nich stali superpadouši vlastně nemůžou... :( rozhodně se ani jeden nepřiblíží svým předobrazům z komixu. Zejména z mého oblíbeného Venoma udělali ve filmu sušinku, která se tam beztak skoro neohřeje. O trapnosti scénáře se mi skoro ani nechce začínat, kdybych začal, popsal bych tady OPRAVDU hodně místa... neodpustím si ale jednu výjimečnou pasáž - když začne Peter nosti pod oblečením černý, symbiontický oblek, stane se kdovíproč extrémně přitažlivý pro ženy. Těch pár minut, co se proháněl po ulicích s drsně přehozenou ofinou, symbolizující jeho agresivní, machovské já jsem se málem rozsypal smíchy. Nevím na kolik myslel Raimi tuhle Tobeyho přeměnu vážně, mám ale pocit, že docela dost. A fakt, že působí jako nechtěný vtip, jakoby vystihoval celý film. Přesto je Spidey trojka stále o třídu výš než trapnosti typu Fantastic four, proto 50%(2.9.2007)

Třetí Spidey podléhá velmi hloupému a nelogickému scénáři (americká vlaječka tomu dodala největší nádech stupidity, jelikož ten záběr tam byl naprosto zbytečný a působil jako pěst na oko), kde se většina děje točí okolo "Tak jde čas stuff"....je to škoda, jelikož bitky jsou opravdu spektakulární (lituju, že jsem to neviděl na velkém plátně, ale nebudu podoporovat ty čuráčky, kteří si říkají "čeští distributoři" a poslouchat zmrvený dabing) a určitě by si zasloužily více prostoru, stejně jako Venom..jehož potenciál nebyl využit ani z poloviny. Ono, všichni by se měli profackovat jak Raimi, tak čeští distributoři. (PERIOD)(13.10.2007)

Příliš neobroušených motivů, příliš slepých uliček a příliš hereckých lapsů. Raimi si napsal film, který snad ani nešel natočit. Comicsová klišé jsou tu nasázena tak natěsno vedle sebe, že se jeden musí škrábat na hlavě, jestli nekouká na sofistikovanou parodii a temné podtóny nemohou vyznít, protože jim nikdy neustoupí Raimiho hravost. Spider-Man má pořád blockbusterové parametry a není úplně hloupý. Jen nepříjemně roztržitý. (7/10)(2.5.2007)

Závěr...Doufám tedy, že závěr jedné velké komixové trilogie, která započala velký humbuk okolo komixových postav a točení filmů s nimy. Příběh sice už není to co v předchozích dílech, ale i tak jsou akční scény skvělé a spolu se Sandmanem a černým mimozemským symbiontem dokazují, že po akční stránce je trojka naprostý vrchol, ale po stránce vztahů a všeobecného klidu?...je to ucelená nuda. Proč tedy 3 hvězdy? Hlavně díky charismatickým postavám a díky tomu, že tvůrci dokázali do trojky vecpat dva nepřítele a celkově zkloubit dva příběhy v jedno. Na to, že je to třetí díl je to i tak dobré a dá se na to bez potíží podívat, jen nechápu jedno...kam se poděl ten astronomický rozpočet...--- Parkere? Kde je sakra ten Parker...Prcku, hledáš práci? - Ne - A kolik chceš za ten foták? - 100 dolarů - a kde je film? - ten není v ceně.(5.5.2007)

Celou trilogii jsem zhlédl znovu během jednoho týdne a musím uznat, že třetí díl je bezpochyby nejslabší. Musím vyzdvihnout herecké výkony, které jsou čím dál tím lepší a nejvíce mě překvapil James Franco, který vyzrál a své role se chopil výborně. Nachází se zde mnohem více hluchých míst a většina efektů byla až moc digitální. Celý film je dosti nevyrovnaný a nedrží pohromadě. Snad prvně, kdy se mě po skončení nevařila krev a nebyl jsem naprosto spokojený, tak jen zůstal film se silnými a slabými momenty plný výborných herců a digitálních efektů. Ale stále zůstávám velkým fanouškem Spider-Mana a nemohu se dočkat na další pokračování, mé hodnocení 3,5 hvězdičky…(12.10.2007)

• - Na roli Gwen Stacy (Bryce Dallas Howard) se původně uvažovalo o Elishe Cuthbert nebo Scarlett Johansson. (imro)

• - Poté, co Peter řekne panu Ditkovitchovi, že zaplatí nájem, až spraví dveře a jde do bytu, v knihovně jde vidět kniha „The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde“, která rovněž pojednává o rozdvojené osobnosti. (HellFire)

• - Kirsten Dunst musela ve filmu na pokyn producentů nosit vycpanou podprsenku, aby její postava splňovala všechny atributy sexuálního symbolu. (raininface)