Asi takhle. Není to o moc lepšíl ani horší, než předchozí oba díly. Je tam zcela přiměřeně akce (bál jsem se, že jí tam bude málo, ale bylo to akorát, víc by bylo moc), hrozá spousta vaty okolo, která je poměrně zábavná (až na nesmírně trapné mentorování, které se tvůrci snažili nacpat úplně všude) ale oproti předchozím dílům je tu mnohem více srandy. Emo - hitler Peter parker v černém sáčku je prostě k sežrání, a scéná v redakci s práškama - už jen kvůli ní stojí za to na to jít. Ale co ty triky...Nevypadají líp, než v prvním, nebo druhém díle (Dr. Octopus zůstává nepřekonán) - jen jich je víc (kolikrát na úkor přehlednosti, protože Raimi nám naservíruje třeba dvouminutovou akční scénu v jednom záběru, kde líta Spidey, Goblin, pavučiny, bomby, proplítá se to mezi baráky a mezi rourama.... a kamera tam lítá v luftu... V podstatě každá scéna je nečím spektakulární (veliká pavučina, veliký Sandman, Veliký Sandman a nad ním velká pavučina)... V todle směru to tvůrci přepískli. Herci jsou fajn, až na Maguiera, který je prostě strašný dřevo (pokud zrovna není Emo, tam je docla fajn), scénář je debilní a potenciál 3 záporáků zcela nevyužit, aspoň že ten Elfmanův hudební motiv zůstal nezabit...(5.5.2007)

Raimi by se mel uz vysrat na Spider-Mana a konecne natocit dalsi Evil Dead nebo tak neco, protoze tohle uz moc nezvlad. Tezko rict, jak film hodnotit. Bud jako jednu z nejvtipnejsich parodii posledni doby a nebo naopak jako jeden z nejtrapnejsich komiksovejch filmu za hodne dlouhou dobu. Je sice hezky, ze Raimi pridal dalsiho zaporaka a dostal se tak ke trem, ale ani jednoho prakticky nevyuziva. Goblin je jen takovej chudacek, Sandman ma sice velkej potencial, ale taky nic moc nepredvede a Venom si furt stezuje, jak byl ponizenej a docela trapne chcipne. Navic tu jsou vetsi souboje prakticky tri, zbytek je jen takova americka telenovela a ani jeden souboj neni kulervouci. Kdyz je tu na zaver obri Sandman, tak mi pripomnel pajdulaka z Krotitelu duchu. Neustale nejaky dramaticky sceny, nekdo neco osklivyho udela, aby se vzapeti moh udobrovat a aby si co nejvic lidi pobrecelo. Takle ubrecenej film sem uz dlouho nevidel. Hudba uz taky nic moc, to dobry od Elfmana tu moc neni a uz se to oposlouchalo a nova hudba nic moc. Kamera je pri soubojich obcas zbytecne zmatena a uz se nekonaj ty dechberouci prulety ulicema. A triky rozhodne nevypadaj, ze by melo jit o nejdrazsi film vsech dob. Samozrejme jsou vetsinou velmi slusny, ale oproti prvnimu Spider-Manovi jsem zadnej kvalitativni posun nezaznamenal. Co se tyce hercu, Tobey uz se konecne castecne zbavil toho ospalyho vyrazu, jako frajer jdouci po ulici nema chybu, ale zase, kdyz se snazi delat zlyho, tak mu to moc neverite. Kirsten Dunst hraje sice slusne, ale tentokrat se mi moc vzhledove nelibila. Co se tyce Churche, tak ten byl skvela volba, vypada vysusene, i kdyz zrovna neni zmenenej v pisek. A pak tu jsou dva herci, ktery jsou naprosto bezchybny. J.K. Simmons a hlavne Bruce Campbell, ten fakt rulezz. Takze kolik dat hvezdicek, na jednu stranu jsem se i pres tezce prehnanou stopaz nudil jen minimalne, protoze je na platne jedna traparna za druhou a rozesmiva to, ale na druhou stranu, takle by komiksovej film urcite vypadat nemel, tohle snad nemoh Raimi myslet vazne a jedna se o nejhorsi dil, tak dam prumer. Tak po druhym skouknuti mi to pride, ze 99% vsech scen je hranejch desne na efekt a vzdy se neco stane "nahodou", ale tentokrat jsem se asi bavil vic, nez poprve, takze dam o hvezdicku vic.(4.5.2007)

• Kaka

Trojnásobná porce moralizujících keců, nevkusně otřepaného sentimentu a faktu, že všichni hodní budou žít spokojený život, načež všichni zlí shoří v pekle. Raimi musel mít při natáčení horečku pokud si myslel, že tahle průhledná, nudná a ohraná blbina uspokojí diváky, kteří po originální jedničce a akční dvojce čekali zlatý vrchol. Místo vrcholu je zde však tragický pád. Ze Spidermana je idiot ukazující pistolky na kolemjdoucí, nosící stále stejně otřesný účes, Mary Jane rozhazuje ve svých dvaceti něco letech moudra jako šaman prastarého afrického kmene a Harry Osborne vidí v zrcadle živého tatíka. Snad nějaké ty vedlejší role byly slušné, ale zbytek je otravná, unylá, trikově naprosto odpudivá (neuvěřitelně okatá přítomnost počítačů) jízda, kde začátek snímku vyšumí z hlavy ještě dříve, než uzřeme konec.(2.10.2007)

Podla mna bolo najväcsou chybou ocakavat od tohto filmu najväcsi megahit roka. Bol som skor naladeny pesimistickou naladou uz spominanych hodnoteni a nakoniec to vobec nebolo take zle. Bolo tam par nudnych scen a scenar bol nabity vsetkym moznym, Parker je v niektorych scenach naozaj smiesny. Spideymu sa tu hromadia nepriatelia, ako huby po dazdi, ale s konecnym vysledkom som vlastne spokojny, aj ked nie na 100%. V kazdom pripade Spiderman 3 nie az taky zly a nie je az takym velkym sklamanim, ako tu pise väcsina uzivatelov.(30.5.2007)

Nejsem až tak strašně nasrán jako většina uživatelů zde, dokonce bych řekl, že tento film v některých bodech předčil své předchůdce, no jedno je jisté. Co se týče dostatečného popsání všech zůčastněných charakterů, Spidey 3 dost kulhá a utápí se v přílišně velkém víru klišé a blbosti. Raimi by musel tohoto Spidermana propracovat mnohem víc, aby se dalo vůbec začít říkat něco o úžasném třetím díle. Nebo to je možná způsobeno tím, že je film příliš krátký. Ocenuji Raimiho snahu udělat z filmu absolutní vizuální a akční jízdu, která diváka nechá čumět na plátno z otevřenou hubou, ale co z toho, když chybí pořádný děj a co je ještě horší, chytré dialogy. Vztah MJ a Petera znovu prochází krizí jako z dvojky vystřižené, dva ze záporáků nejsou takoví, jaké bych si představoval a třetí má velmi málo prostoru (což vlastně vyplývá z té přemrštěnosti..) Ale naštěstí akční scény vypadají mnamózně, samotný Spidey ještě stále má něco z té své úžasnosti a rozhodně je to nejakčnější díl.. Trochu by se to dalo přirovnat k X-Men 3, i když ti na tom byli přece jen lépe. Raimi prostě dokončení trilogie přehnal a nedokázal ho ukočírovat tak, jak si to představoval. Přes obrovský rozpočet rovnající se tomu Avatarovskému je to jen bezpáteřní nuda, co se postav týče a to zamrzí o to víc, když hlavně ti záporáci byli tak nadějní. PS: podle výdělků ale lidem stačí stále jen ta akce.. Přesto doufám, že se to takhle nebude odvíjet dále.(18.10.2008)

• - V komiksu zjistí Reed Richards, jeden ze členů Fantastické čtyřky, že je černá hmota symbiont. Jelikož jsou ale postavy z Fantastické čtyřky majetkem 20th Century Fox, byl to dr. Curt Connors, který objevil tuto vlastnost. (HellFire)

• - Kirsten Dunst je přirozená blondýna a ve filmu hraje rusovlasou Mary Jane, zatímco Bryce Dallas Howard má původní barvu vlasů červenou a je přebarvená na blond jako Gwen Stacy. (imro)

• - Na písečných tricích, které si trojka žádala kvůli účasti sypkého zločince Sandmana, pracovalo 200 programátorů tři roky. Na place se pak používal i reálný písek přivezený z arizonské pouště a také jemně namletá kukuřice. (Pumiiix)