Tohle pokračování nesahá předešlým dvěma dílům ani po paty. Akce je sice opět úžasná a peníze jsou na filmu opravdu vidět (skvělá scéna vynoření Sandmana), ale Raimi tentokrát nedokázal udržet únosnou hranici patosu. Zatímco finále dvojky jsem prožíval, tady se u mě minulo účinkem. Raimi si toho zkrátka nabalil moc, protože na prokreslení těch půl tuctu postav a všech motivů ve filmu by potřeboval dvojnásobnou stopáž.(3.5.2007)

Přiznávám, že nejsem fanouškem Raimiho, ani jeho Spider-Manovské série, ale tenhle snímek mě velmi příjemně překvapil. Po prvním zhlédnutí jsem byl šokován tím jak je to zábavné, všemi těmi náhodami a několika věcmi, které mi vadí i teď. Spider-Man 3 však oba předchozí díly překonává a to opravdu mnohokrát. Příběh se více než na akci soustředí na psychologii postav a to je dobře. Scénář sice není nijak úchvatný, ale zůsob, kterým Raimi slepil celý film dohromady je opravdu super. Mnohem více mi to celé připomínalo můj dříve oblíbený animovaný seriál. Celý film je podstatně tmavší a i děj je pochmurný. Peter má zase smůlu a navíc si jej vyhlédne jeden mimozemský symbiont. Zde je první věc, která mi trošku vadila, i když vzhledem k celé komixovosti filmu není až tak hrozná (než symbiont skočí na Petera uběhne velice dlouhá doba, ale přitom je už několik dní u něj doma). Rozfázování na více postav (dvě nové) je též velmi povedené, Tobey neumí přiliš hrát, a tak je každá chvíle, která není zaměřena primárně na něj jenom kladem. Příběh celkově mi seděl mnohem více než jak tomu bylo u předchozích dílů. Děj je sice trochu překombinovaný a navě kam dřív skočit, ale to mi tentokrát vůbec nevadilo. Dokonce jsem se i několikrát zasmál, od srdce. Romatické chvilky fungují a motivace hrdinů jsou docela jasné, film nejde přiliš do hloubky. Sandman není jako záporák nijak úžasný, ale vzhledem k tomu, že se tu hraje ař třetí housle to moc nevadí. Venom potěšil, je dokonce i skvělé ztvárněný - moje oblíbená postava - Green Goblin Jr. - ujde, ale o něj tu také až moc nejde. Celkově jsou akční scény přiliš chatické a ve většině případů se na ně špatně kouká. Navíc ta první je übertrapná. Poslední dvě věci o kterých byhc se rád zmínil je Peterova změna a efekty. Digitální efetky jsou totiž příšerné, některé scény jsou prostě animované a opravdu to nevypadá dobře, zdá se, že všechny prachy zde sežral písek. Bohužel, tohle je dost smutná stránka, ale na druhou stranu mi to až tak moc nevadilo, jen jsem se divil. Peterova přeměna se mi dost líbila, konečně se totiž začal chovat normálně (až na tu obohou chůzi po ulici nebo co to mělo být) a dokonce mi i ten chlapec byl sympatický. Navíc s tím účesem nevypadal Tobey tak uboze jak v normálu. Ale jak se zdá, jsem tu jediný, kdo tenhle názor má. Pokud mohu púronluvit tvůrcům do duší, tak další díl bych si nepřál. Trojka je důstojným zakončením celé série a jsem za ni (jen já?) velmi rád.(4.5.2007)

Ty ty ty Same Raimi, přiznej se, kam si schoval těch 300 milionů? Mě to můžeš povědět, já to nikomu nevykecám. Co, že si je dal do Spider-man 3? A prosim tě kam? Aha, tajemství... No netušim, co zrovna na tomhle mohlo stát tolik, sice je pravda, že triky sou špičkový, ale jelikož Raimmimu nějak ruplo v bedně a udělal z toho spíš naivní romantickou komedii a občas romantický rádoby drama s jednim z nejhorších scénářů mezi komiksovejma předělávkama, tak moc možností na předvední triků fakt neni. Tim se tak trošku dostávám k tomu, že tenhle díl je nejhorší z celý serie a to rozhodně né o malej kousek, s přibývajícíma minutama přibývaj strmě i naivní, vyumělkovaný a stupidně nastrčený scény, který se tak akorát hoděj do nejmenovanýho detektivnáho seriálu s jednou otravnou babou, což určitě neni pěkná vizitka Dál nemůžu pochválit ani akční scény, nejenže jich je málo, ale zároveň se mi nelíbilo ani zpracování. Nemělo to takový ty správný bombastický scény s bombastickou hudbou, vždycky jen nemastnej, neslanej souboj, což o to, do Dardevila dobrý, ale do velkofilmu jako by mělo být tohle?A k tomusi ještě připočtěte špatný záporáky, k těm se snad ani nemá cenu vyjadřovat, Sandman je chudáček, co za nic nemůže, Green Goblin už je ohranej, nemá tu správnou šťávu a hlavně ho hraje hlavní idiot filmu. Tak stupidně nastrčenej záporák se jen tak nevidí a Venom? No to byla taky krize... takže kdo nám zbývá na záchranu filmu? spiderman? hmm, bohužel tomu se taky nezadařilo. Je to fakt hrůa jen ze soucitu k týhle Spidermenovský serii nejdu níž(5.5.2007)

(2x) Můj nejoblíbenější díl trilogie, kromě Kirsten Dunst tu příjemně sekunduje i Bryce Dallas Howard. Netuším, kde se stala chyba, ale udržte si pět let stejně spokojené diváky, když jsou tak přemlsaní. Zpětně oceňuju ledasco, včetně kompaktnosti celé série, lehkého humoru i zužitkování velkorysého počtu postav. A nemám rozhodně pocit, že by pathosu bylo příliš. Tady spíš ubrali oproti dvojce, která je mnohem extrémnější. A MJ na divadle? Naprostá pohádka. A konečně už si také čtu originální příběh Zrození Venoma, což pochopení také neuškodilo.(13.2.2011)

Prostě komiks. Třetí díl pro mne ztělesňuje všechno proč jsem miloval ten kreslenej seriál. Milion padouchů a perfektní bitky. Když na konci přiletěl Harry a pomohl Spideymu v duchu jsem si řekl takové to YES!!! Ty komické vložky byly opravdu vtipné (Bruce Campbell vládne) a takovou tu dějovou rozhrcanost a urychlenost opět připisuju stoprocentní komiksovosti, kde se perou chlápci v barevnejch kostýmech. Já nechci oduševnělý film s hlubokými dialogy (viz. hodně dobrá jednička a dvojka, kde mi ale pořád trochu něco vadilo), ale chci se bavit. Možná jsem zmanipulovatelnej a Raimi mě opil rozpočtem, ale myslím že za těch 300 miliónů nejsem zas tak levná děvka :) P.S. Ta emo patka Tobeyho Maguirea byla fakt zlá.(3.3.2008)

• - Cameo: Spolutvůrce Spider-Mana Stan Lee se objeví jako muž, který Peterovi říká, že jeden člověk může něco změnit. (HellFire)

• - Na filmu pracovali všichni tři bratři Raimiovci. Sam režíroval, Ivan psal scénář a Ted se objevil jako redakční poskok Hoffman. (imro)

• - Ve scéně, kdy Spiderman provrtá pěstí Sandmanovu hruď skrz naskrz, zastupoval Maguirea boxer, který se narodil bez pravé ruky - to aby v těle zabořená paže působila co nejpřirozeněji. (zdenur)