Sklamanie? Ani nie, skôr urážka prvých dvoch dielov! Raimi akoby film viedol film naschvál k záhube. Naivné scény (v bare, spracovanie Sandmana, s foťákom, tanec po ulici .. WTF?!), ktoré úplne bijú do očí tak, ako by to ani netočil on. Nemôžem ani povedať, že si film natočil podľa seba. Veď keď si spomeniem na jeho dokonale chladné dielka, priam ma mrazí z pribrzdenej romantickej línie, ktorá brzdila všetko. Hlavne moju trpezlivosť. Nebyť mojej prvej návštevy multikina, (teda dokonalých akčných efektov a zvuku, ktorým patrí ale navyše ešte minimálne 20%hodnotenia) a prítomnosti partie, neviem, či vydržím až do konca. Už len pre to očakávanie! 65%.(7.5.2007)

Mno, nevyšlo to, jak jsme si plánovali, ale totální odhození do kouta si Spidey nezaslouží. Scénáristicky přeplácaná záležitost, v níž chybí víc prostoru pro jednotlivé postavičky na šachovnici a asi i rozvážnost, jak s některými nakládat. Sandman by mohl být klidně vystřihnut a nic by se nestalo. Alespoň by se ke slovu dostali funkční hajzlové Harry a Eddie, bez kterých by bylo třetí dobrodružství Pavoučího muže utrpení. Je to jednoduché jako facka. Buďto se měla prodloužit už tak dlouhá stopáž nebo se mělo škrtat. Jedno nebo druhé. Raimi si totiž místy neví se scénářem rady a i když působí v akčních scénách jistě a roztomile odvážně, neskryje plochost poklidných scén. Jak je možné, že dokáže vylíčit Peterovo temné já v jednom tanečku a v dialozích to nejde? Proč? Jako celek tahle trilogie přesto funguje a možná, nebo právě proto jsem ochoten dát třetímu Peterovi hodně nadprůměrné hodnocení. Jednotlivé linky z minula a předminula jsou ukončeny a Raimi si tak možná chtěl uzavřít cestu ke čtyřce (možná dobře). Samostatně už to taková bomba není a potvrzuje se pravidlo, že méně je někdy více. Spidey je hrdina, ale tentokrát se pod ním pavučina houpala jako nikdy předtím a i on občas uklouzl.(2.5.2007)

Raimi si toho tentokrát naložil až přespříliš a moc se mu nepovedlo film ukočírovat. O tom že herci hrají o dost mizerněji než předtím, akce není nic moc a dokonce ani ty efekty nevypadají na mamutí rozpočet se toho napsalo už dost, takže jen připojím poznámečku k hlavním záporákům. Od samotného zrodu Sandmana si s ním tvůrci evidentně neví rady. Jaká je jeho úloha, co si máme o jeho postavě myslet, co vnáší do příběhu? To je tam opravdu jen na to, aby se měl Spidey s kým škorpit a nakonci se rozplakat při psoloechu jeho příběhu? Venom je skvělý (i když nějak pohublý a nemá charakteristický jazyk) a nebýt jej, rozhodně nejdu nad dvě **, takže opravdu zamrzí že jeho obrovksý potenciál zůstal trestuhodně nevyužit. Doufám, že to naúpraví Spidey číslo 4 - z konce usuzuji, že to oblíbený symbiont přežil.____ Napodruhé už výrazně lepší, takže 70%(15.8.2007)

Sam Raimi se topí ve své megalománii a ve snaze zachránit co se dá vrství do potápějící se lodi jménem Spiderman páté přez deváté. Vzniká z toho uspěchané a možná právě proto tak nesnesitelně dlouhé nic, které Spideyho posílá neúprosně ke dnu. Na sobotní megafilm na nově stále dost dobré, jako pokračování Spidermanovské série krajně nedostačující.(10.12.2008)

Raimi dotvořil svou vysněnou sérii a i kdyby mu celý svět dával sežrat, že mu zakončení nevyšlo, zůstane tu jeden comicsový fanoušek, který mu bude do konce života za takhle nabušené finále vděčný. V takhle komplikovaně rozehraném příběhu nemuselo dopadnout dobře vůbec nic a o to víc pak zůstávám v šoku z toho, že právě tady je pro mě pan režisér poprvé v kariéře dokonalý. Uspěšný a šťastný Peter si prohazuje role se svou nespokojenou láskou a problémy tak ani tentokrát nezůstávají jen v superhrdinské rovině. Většina z nás ale čekala na akci a ta i tentokrát bere dech. Typický spidermanovský záporák Sandman, hamletovský Harry i můj oblíbenec Venom se dočkali své chvíle slávy a při velkolepém rozuzlení mi zůstaly všechny nervy i smysly napjaté do poslední chvíle. Pavoukův nejlepší díl a nejúžasnější rozloučení se sérií, jaké mohlo partu kolem Tobeyho Maguireho potkat.(9.5.2007)

• - Fotografie Mary Jane u Petera na stolku je fotografie, kterou Peter pořídil na prohlídce v prvním díle. (HellFire)

• - Ve 107 zemích se ocitl Spider-Man 3 na špici žebříčku návštevnosti. Trilogie celkem vydělala skoro dvě a půl miliardy dolarů. (Pumiiix)

• - V původním komiksu si Spider-man černý symbiant přinesl z jiné dimenze, kde s ostatnímy hrdiny od Marvelu prožil mnohé dobrodružství, která popisuje komiksová série "Tajné války superhrdinů". (StevenW.)