Nejsem až tak strašně nasrán jako většina uživatelů zde, dokonce bych řekl, že tento film v některých bodech předčil své předchůdce, no jedno je jisté. Co se týče dostatečného popsání všech zůčastněných charakterů, Spidey 3 dost kulhá a utápí se v přílišně velkém víru klišé a blbosti. Raimi by musel tohoto Spidermana propracovat mnohem víc, aby se dalo vůbec začít říkat něco o úžasném třetím díle. Nebo to je možná způsobeno tím, že je film příliš krátký. Ocenuji Raimiho snahu udělat z filmu absolutní vizuální a akční jízdu, která diváka nechá čumět na plátno z otevřenou hubou, ale co z toho, když chybí pořádný děj a co je ještě horší, chytré dialogy. Vztah MJ a Petera znovu prochází krizí jako z dvojky vystřižené, dva ze záporáků nejsou takoví, jaké bych si představoval a třetí má velmi málo prostoru (což vlastně vyplývá z té přemrštěnosti..) Ale naštěstí akční scény vypadají mnamózně, samotný Spidey ještě stále má něco z té své úžasnosti a rozhodně je to nejakčnější díl.. Trochu by se to dalo přirovnat k X-Men 3, i když ti na tom byli přece jen lépe. Raimi prostě dokončení trilogie přehnal a nedokázal ho ukočírovat tak, jak si to představoval. Přes obrovský rozpočet rovnající se tomu Avatarovskému je to jen bezpáteřní nuda, co se postav týče a to zamrzí o to víc, když hlavně ti záporáci byli tak nadějní. PS: podle výdělků ale lidem stačí stále jen ta akce.. Přesto doufám, že se to takhle nebude odvíjet dále.(18.10.2008)

Příliš neobroušených motivů, příliš slepých uliček a příliš hereckých lapsů. Raimi si napsal film, který snad ani nešel natočit. Comicsová klišé jsou tu nasázena tak natěsno vedle sebe, že se jeden musí škrábat na hlavě, jestli nekouká na sofistikovanou parodii a temné podtóny nemohou vyznít, protože jim nikdy neustoupí Raimiho hravost. Spider-Man má pořád blockbusterové parametry a není úplně hloupý. Jen nepříjemně roztržitý. (7/10)(2.5.2007)

Celou trilogii jsem zhlédl znovu během jednoho týdne a musím uznat, že třetí díl je bezpochyby nejslabší. Musím vyzdvihnout herecké výkony, které jsou čím dál tím lepší a nejvíce mě překvapil James Franco, který vyzrál a své role se chopil výborně. Nachází se zde mnohem více hluchých míst a většina efektů byla až moc digitální. Celý film je dosti nevyrovnaný a nedrží pohromadě. Snad prvně, kdy se mě po skončení nevařila krev a nebyl jsem naprosto spokojený, tak jen zůstal film se silnými a slabými momenty plný výborných herců a digitálních efektů. Ale stále zůstávám velkým fanouškem Spider-Mana a nemohu se dočkat na další pokračování, mé hodnocení 3,5 hvězdičky…(12.10.2007)

Monumentálna, suverénna a skoro celú svoju stopáž intenzívna eyecandy zábava pre malé deti s popcornovým Sandmanom a Coca-Colovým Symbiontom. Paradoxne mi prišiel tretí Spidey oveľa menej ukecaný a patetický ako jednotka a dvojka (kde sú tie vlajky?) a "nutné" vzťahové pletky menej rušivé. Raimi u mňa ostáva borec a podobne ako Jacksonovi (King Kong) mu prajem splnenie svojho sna práve takýmto spôsobom (dúfam, že sa dostaročne vyjašil). Myslím, že čím menej je človek fanda comixového pavúka (potažmo predchodzích dielov), tým lepšie sa bude baviť. Spokojnosť aj keď je prakticky celý film jedna veľká náhoda. 90%(10.7.2007)

Takže. Četl jsem samé negativní recenze a nezbývá mi teď než souhlasit, ale také jsem šel předem do Spideyho 3 se zlým očekáváním a tak už to mohlo být jen lepší. Bavil jsem se a to je nejdůležitější. Pak tak moc nesejde na tom jestli je to trapný (což chvílema je), překombinovaný (jo), nedomyšlený (jo jo), nebo přeplácaný (taky). Zkrátka jsem očekával katastrofu, ale nakonec to bylo v pohodě. U mě osobně kvalitativně srovnatelný s dvojkou, obojí solidní zábava která rychle vyšumí. Navíc je to podle komiksu tak co byste chtěli, i komiks (zvlášť nekonečná série jako Spider-Man) je překombinovaný až se z toho i největším fandům někdy motá palice, ty situace se neustále opakují, ale ty komiksy pořád vychází a pořád lidi baví... Čili od Spider-Mana nečekám perfektní film, ale dobrou zábavu. A taky že je, akční scény a triky pořádně nadupaný (kolik to celý stálo je mi upřímně ukradený), herci celkem dostačující, chvílema vtipný. Jo a nejvíc jsem se zasmál když se na scéně vyjevil Bruce Campbell, jako geniální číšník francouz a Raimiho osobní pojítko s Evil Deadem. Každý film si vyžaduje jiný přístup, sečteno a podtrženo, za dalšího Spider-Mana se zlobit nebudu, a až to bude fakt zlý řeknu si:)(5.11.2007)

• - Snímek se posílal do kin pod mnoha fiktivními názvy, například Two Timing Friend, Back for More či Listening Heart. (imro)

• - Kirsten Dunst musela ve filmu na pokyn producentů nosit vycpanou podprsenku, aby její postava splňovala všechny atributy sexuálního symbolu. (raininface)

• - Thomas Haden Church prozradil, že si zlomil tři článku u prstu při natáčení scény souboje se Spider-Manem v metru. (HellFire)