Strašně rozporuplný film se zbytečně přetaženou stopáží. Raimi se z chyb, které udělal v prvních dvou filmech nepoučil, ba co, on je dokonce prodloužil a dovedl do extrémní trapnosti. Scénář je špatný, ale opravdu hodně. Zahazuje celou původní mytologii a vytváří novou mnohem horší. To co v prvních dvou filmech prošlo tady bije do očí a háže Parkera do nelogických situací, kde se chová víc než divně (ani nejde použít slovo namyšleně) a shazuje se před divákem. Člověk se doslova modlí za to až si Parker na sebe navleče oblek nebo se příběh bude věnovat jednomu z mnoha záporáků. Akce je jako vždy výborná a Venom podle mého nezklamal, jen je ho tam po čertech málo. Sandmanovy vychtávky patří k vrcholům filmu, i když samotný Flint Marko pusobí taky dost křečovitě. Největším překvapením se však stala postava Harryho Osborna, který se stal mnohem větším hrdinou než samotný Spider-Man.(11.6.2007)

Monumentálna, suverénna a skoro celú svoju stopáž intenzívna eyecandy zábava pre malé deti s popcornovým Sandmanom a Coca-Colovým Symbiontom. Paradoxne mi prišiel tretí Spidey oveľa menej ukecaný a patetický ako jednotka a dvojka (kde sú tie vlajky?) a "nutné" vzťahové pletky menej rušivé. Raimi u mňa ostáva borec a podobne ako Jacksonovi (King Kong) mu prajem splnenie svojho sna práve takýmto spôsobom (dúfam, že sa dostaročne vyjašil). Myslím, že čím menej je človek fanda comixového pavúka (potažmo predchodzích dielov), tým lepšie sa bude baviť. Spokojnosť aj keď je prakticky celý film jedna veľká náhoda. 90%(10.7.2007)

Asi jsem pohan, ale z určitého hlediska je to nejzábavnější Spiderman. K Raimiho sérii a postavám jsme si nikdy nevytvořil silné citové pouto, takže mi to bizarní znásilňování Spidermanova otravného "mirkodušínovského" charakteru netrhalo srdce/neuráželo, právě naopak. A rozhodně obsahuje nejlepší akční scény série. 70%. P.S. Ale tady opravdu nebylo kam dál pokračovat. Věřím, že Marc Webb to vytáhne na úplně jinej level(18.1.2011)

Poslední exkurze po newyorských střechách, s Peterem Parkerem alias Spider-Manem. Zde se dočkáme hned tří záporáků, asi nejlepších triků z celé série (např. ztvárnění Sandmana bylo opravdu super) a také zajímavého, trošku komplikovaného příběhu. Náš oblíbený hrdina Spidey totiž tentokrát není jen ten klaďas, jak ho známe, ale kvůli jistým vlivům černé hmoty se dostane do potíží, kterým jen těžko bude čelit. Dokáže to? Skvělé zakončení jedné z nejlepších komiksových trilogií a Raimiho přesný zásah do mého diváckého vkusu. Největší emoce, nejlepší díl.(17.11.2009)

Rozpočet $258miliónovTržby USA $336,530,303Tržby Celosvetovo $890,871,626Tržby za predaj DVD v USA $124,009,852 //počet predaných kusov 7,432,068Sam Raimi sa nechal uspokojiť ešte prvým Spider-manom, ktorý bol fajn osvieženým vo filmovom svete comicsu. V podstate už pri druhom pokračovaní sa nechal uniesť len vylepšenými trikmi a tým príbeh strácal svoju váhu aj keď mal svoje dobré momentky neboli podané až tak aby nepôsobili zbytočne stroho, skoro až na televíznej seriálovej úrovni. U poslednej časti to už neplatí nie žeby to bola úplne plnohodnotná dráma ale má to omnoho väčšie grády a to som po prvej tretine filmu začínal byť k tejto série skeptický. Dej my pripadal zo začiatku strašne plytký a len sa opakovalo to čo mal jeho predchodca a popri tom ani prvý súboj Spider-mana s Harrym nepôsobil až tak veľkolepo akoby mal, miestami to bolo ako z nejakej priemernej akčnej pasáže tipu Ghost Rider + kamera bola trošku nesúrodá. A to hneď nasledujúca akčná pasáž keď sa zachraňuje padajúca blondínka z mrakodrapu pripadala poňatá ako z B-éčkovej osnovy a k tomu tie hlášky tipu- „Tam hore visí moja priateľka.“ ..a odpoveď na to zaznie „Ale to je moja dcéra. Ty s ňou chodíš?“ – všetko podané s pohodovím výrazom na tvári... Raimi zas trošku provokuje tým že dosť často dáva dole masku Spidermanovi, čo sa my vôbec nepáči ale aj tak to nikto z okolitého obecenstva pri akcii nepostrehne. Sympatická Kirsten Dunst z prvého dielu sa tiež postupne vytráca a pôsobí skôr pasívne, v podstate ako všetky partnerky v comicsových filmoch poslednej doby. Už som zalamoval ruky a hovoril si že to už ani horšie dopadnúť nemohlo ale našťastie pre film že tam hrá Tobey Maguire a ten stiahol na seba veškerú pozornosť. Do svojej postavy vložil opäť charakter v dramatickom prevedení či už to je aj po komických vsuvkách či vnútornom užieraní sa, tým že nedokáže spasiť svet od zločinu. Popri tom akoby aj ostatné postavy dostali iný náboj a popri ňom už len výkonnostne stúpajú. Prekvapením v hereckom obsadení bolo meno Topher Grace tomu keby nespravili ten orange melír tak by bol takou dojičkou Maguiremu - až tak veľmi sa podobajú, veď ho aj chceli obsadiť do úlohy Spider-mana pri druhom diely keď Maguire požadoval vyššiu gážu. __Triky ako som už spomínal zo začiatku v akčných pasážach nepôsobia tak dokonalo, až postupne sa to napraví ale k dokonalosti akú nám predviedlo trikové štúdio ILM vo Vojne svetov pri vychádzaní tribodu s pod zeme nemôže byť ani reč. V podstate s rozpočtom 258milionov USD ostali len na takej úrovni trikov ako v poslednej dobe boli Superman sa vracia a X-Men 3 aj keď akcie bolo v celku dosť na môj vkus. __Kameru má na starosti Bill Pope (The Matrix + OSCAR) jeho nálety už poznáme ale stále dokola prezentovať ten istý spôsob nieje vždy to najvýhodnejšie, žeby došla inšpirácia a občas je snímanie zmetené až rozmazané ako pri Batman začína. A samozrejme nesmie chýbať prelet Spidermana okolo americkej zástavy ale to už by stačilo, to už hraničí zo zúfalstvom prezentovať neustále tento národ ako Made in USA, keby sme to dopredu všetci dobre nevedeli. __Osviežením filmu bol Bruce Campbell ako uvádzač hostí vo francúzskej reštaurácii, kde nasledovala smršť vtipných vsuviek ale aj v kancelárii u riaditeľa novín to nebolo tiež vôbec zlé odľahčenie, keď mu začne vibrovať stôl a jeho asistentka rázne zahlási do mikrofónu: „Zoberte si lieky!“ – z 20 liekov v tubách po stole sa mu ten správny podarí nájsť asi tak na tretíkrát a to za každým zlým tipom na liek nastáva rázne vibrovanie stola a keď konečne otvorí tubu s pilulkami nastane... no však pozrite si. V podstate ľahkosť prevedenia vtipov ide Raimi-mu lepšie než samotné „veľkolepé“ akčné sekvencie v ktorých samozrejme majú prsty iný ľudia, neviem kto presne a aké trikové štúdio ale podľa mňa majú na čom pracovať aj, keď tuším že za Spider-mana 2 dostali OSCAR-a. __Najzaujímavejšie štatistiky Rekord za 1.deň/1.deň premietania je $59,841,919 Rekord za premiérový víkend v USA je $151,116,516 Rekord za celosvetovú premiéru je $381,660,892 (sumy platiace ku koncu roka 2007) /videl v kine 2x: 85%/(3.5.2007)

• - Jedná se první film o Spider-Manovi, který nezískal alespoň nominaci na Oscara. (karlik4801)

• - Ve scéně, kdy Spiderman (Tobey Maguire) vstoupí do zvonice, venku prší. Ve stejnou chvíli se dole modlí muž, jemuž však svítí slunce. (Mr.Hudson)

• - Animátoři ze Sony Pictures Imageworks založili pohyby Venoma na pohybech tygrů, panterů a gepardů. (HellFire)