Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

Slovensko, 2006, 15 h 20 min (Minutáž: 24–27 min)

Epizody(36)

Boli ich desaťtisíce. Od drobných prečinov až po tie najhroznejšie zločiny. Z toho množstva prípadov je však iba niekoľko takých, ktoré si zapamätali celé generácie. Súčasný pohľad na dvadsaťštyri najznámejších kriminálnych prípadov na Slovensku očami expertov, vyšetrovateľov, aj pôvodných svedkov. Tušili by ste napríklad, že v čase najhlbšieho komunizmu hrozil našej krajine teroristický útok priamo z Ministerstva spravodlivosti? Spomínate si ešte na krvavú vzburu väzňov v Leopoldove a ešte stále vám vlasy dupkom vstvávajú pri zmienke Causa Čubírková? Pôvodný dokumentárny seriál Slovenskej televízie vás v nasledujúpcich týždňoch oboznámi o tom najzaujímavejšom z policajných spisov...
Jednotlivé časti:  1.-Vietnamský masaker
32.-Vražda v nočnom parku
33.-Rozsudok smrť
34.-Vinný, nevinný
35.-Zrodený zabíjať
36.-Neobjasnená smrť kurtizány (oficiální text distributora)

jojinecko

Odvážny, ale predovšetkým nesmierne zaujímavý a pútavý dokumentárny cyklus, snád najlepší aký som na slovenských obrazovskách v pôvodnej produkcii videl. Rekonštrukcia tých najbrutálnejších deliktov, znázornená viac než dôveryhodne, popretkávaná skutočnými zábermi a momentkami z miesta činu, prípadne obete. Ako vyštudovaného "psycháča" ma nesmierne potešila účasť popredných slovenských forenzných znalcov a psychológov, najmä môjho bývalého učiteľa-Antiho Heretika...Dokument fantastický po každej stránke! ()

anderson

V roku 2002 odvysielala ČESKÁ TELEVÍZIA 4-dielny dokument "HRDELNÍ ZLOČINY". Keď SLOVENSKÁ TELEVÍZIA ohlásila premiéru podobného projektu, mal som obavu či nepôjde len o chudobnejšiu napodobeninu. Už prvé epizódy ma ale presvedčili o opaku. Každá epizóda sa venuje jednému desivému prípadu a rozoberá ho naozaj dopodrobna. Výpovede vyšetrovateľov, psychológov, svedkov, obvinených, ... To všetko kombinované s dobovými materiálmi o prípade a novonakrútenými rekonštrukciami. Skvele bol zvolený aj komentátor, ktorým je v tomto prípade TOMÁŠ MAŠTALÍR (okrem iného skvele dabuje WARRICKa BROWNa z CSI či agenta DiNOZZOa z Navy NCIS). Aj v dnešnej dobe je neuveriteľné čoho všetkého sme my ľudia schopní. Mám chuť zvracať po každej epizóde, no aj tak sa musím dívať na ďalšiu aby som si utvrdil svoj názor. Technická poznámka: Tento cyklus má názov "Najväčšie kriminálne prípady Slovenska" a nie iba "Najväčšie kriminálne prípady". (21.2.2006) ()

SOLOM.

V první řadě bych chtěl alespoň tímto poděkovat adminovi, který reagoval na mou žádost, rozdělil tuto dokumentární sérii na jednotlivé epizody. (Poslední týden jsem se jim opravdu poctivě věnoval i díky youtube). Najväčšie kriminálne prípady Slovenska nám nabídnou celou řadu otřených případů, které se odehráli převážně na území Slovenska (Československa) a hromadu lidských bestií, psychopatů a nešťastníků, z nichž mnozí dostali po zásluze trest smrti. Kvalita jednotlivých epizod se strašně těžko posuzuje, protože většina z nich byla z lidského hlediska jeden velký „humus“ a člověk až žasne, co chodí nebo chodilo mezi námi za lidské svině. Archivní fotografie obětí – masakrů z místa činu a výpovědi taky nenechají nikoho klidným – lecjaký filmový hororový film a scénář se můžou jít zahrabat… ()

Karrfik

Velmi kvalitně a neodfláknutě udělaná série. Mrazivá atmosféra, autentické záběry. Skvěle komentované/vyprávěné. Nezbývá než projevit zklamání nad tím, že něco podobného nevzniklo také v Česku... ()

Luciana

Dokumentární cyklus, který upevnil mé přesvědčení o znovuzavedení trestu smrti a zároveň podnítil můj zájem o forenzní psychologii. ()

Marek1991

Tento dokumentárny seriál ma milo prekvapil, bol dosť odborný a podal veľa informácií, ale zopárkrát mi nepriniesol úplne to, čo by som chcel a bol aj diskutabilný, ale inak fakty, príbehy a aj komentátor Maštalír skvelo doplnili nápad a túto problematiku. Do tohto som sa vedel zapozerať a mal som zimomriavky. ()

hous.enka

Hlas Tomáše Maštalíra naprosto perfektně zapadá do konceptu tohohle pořadu. Oceňuji, jak hluboko se filmaři při jednotlivých dílech ponořili: rekonstrukce zločinu, soudní znalci, psychologové, dobové záběry, spousta fotek, při kterých vás bude mrazit. Některé díly jsou opravdu hodně silné kafe (Smrt bezdomovců, Meda, Případ Kaplná, Škrtič žen...). Doporučuji nesledovat ve tmě a o samotě. ()

LV.Helter

Neverte nikomu a ničomu, nikdy neviete kedy na vás číha smrť. Seriál, ktorý nie len na Slovensku, ale ani v svete nemá obdobu ani konkurenciu. Najlepšie časti: Nočný vrah (Ondrej Rigo, najlepšia časť), Škrtič žien, Vražda bezdomovcov (neskutočné zverstvo), Horehronský rozparovač (prvá časť, ktorú som videl a urobil som dobre), Otec , Liečiteľ , Medea , Prípad Kaplná , Vinný, nevinný , Vrah stopárok ()

MikO_NR_1909

Vynikajúci slovenský seriál (až sa mi to nechce veriť), ktorý detailne opisuje tie najstrašnejšie prípady kriminalistiky tak desivým spôsobom, až tuhne krv v žilách. Vrahovia, ich motívy, zozbierané dobové materiály, výpovede, dôkladné psychiatrické analýzy... Navyše Maštalír ako sprievodca sa tam veľmi hodí počas opisovania prípadov, pri ktorých sa tvári ako profesionál, ale v kútiku cítiť jeho žiaľ k obetiam. Verím, že pokračovanie bude onedlho. Odporúčam: http://www.9em.sk/tv-serial-najvacsie-kriminalne-pripady-slovenska/ ()

topi

Naprosto ohromující seriál o vrazích na Slovensku. Z některých příběhů opravdu zůstává rozum stát a mráz běhá po celém těle. Snad v každém případě úřadoval jako hlavní podmět alkohol. Autentické fotografie z různých míst činu šokující zážitek jen umocňují. Musím říct, že jsem na leccos zvyklý, ale některé záběry se mnou pěkně zacloumaly. Bestiální vraždy a bestiální vrahové. V některých případech těžký masakry! Každý díl má kolem 25 minut a mezi autentickými záběry a výpovědmi tehdejších svědků je scénář kombinovaný hranými scénami, které dotváří kolikrát hodně stísněnou atmosféru. Hudební složku tvoří ambientní pasáže střídané s hudbou z filmů jako třeba The Thing, Halloween, Clockwork orange a podobnými, což je sakramentsky působivé! V každém dílu hovoří psychologové a kriminalisté, kteří některé případy sami vyšetřovali. Hlas vypravěče vás okamžitě vtáhne do děje a rozhodně nenechá klidnými. Dokumentární seriál bych přirovnal k českému třídílnému cyklu Hrdelní zločiny, které si v podobné působivosti určitě nezadají. ()

kagemush

Kvalita dílů poměrně vyrovnaná. Ani mi moc nevadí,že se děj soustřeďuje hlavně na činy magorů (s nebývalou otevřeností),ale té omáčky okolo mohlo být více.-No a my češi jen můžem závidět slovákům měkčí cenzuru (nebo se to jmenuje Rada pro rozhlasové a televizní vysílání?,-to je vlastně jedno).- Pěkných,od lidského odpadu umazaných 80%. ()

Martin741

Drsne, brutalne a mrazive. Dobre vediet, co chodilo medzi ludmi v nasej Republike. Jeden z najlepsich sucasnych serialov. Silne pochybujem, ci tento serial niekto este dokaze prekonat. 100 % ()

peiton

Tento dokument je prechádzkou tých najkrutejších zverstiev aké len človek na človeku môže napáchať.Má za úlohu vydesiť a šokovať.Ale teda,že šokuje a poriadne.O to viac a intenzívnejšie,že v dokumente sú zverejnené autentické fotografie z miesta činu či fotky dôkazového materiálu.Mňa len tak ľahko nič nevydesí,ale toto je moc aj na mňa.Nič pre slabšie povahy.Navyše celkovo tú desivú atmosféru podčiarkuje výborne zvolený a tajomný hlas na pozadí ešte vtedy mne neznámeho Tomáša Maštalíra.Kto sa rád bojí,smele odporúčam.Ale vyniesť smeti v pokročilom čase,by som po tomto zážitku asi len ťažko dokázala :) ()

MrPierc

Šokující rozbor vražd a mučení, které otřásli i samotnými vyštřovateli na Slovensku. V každém díle se provádí rozbor celého trestného činu bez cenzury s fotkami přímo z místa. Vyprávění je profesionální a snaží se na konci zjistit, proč to vlastně udělali. Nad některými činy zůstává rozum stranou. Viděl jsem případy: Vietnamský masaker, Čubirková, Vražda bezdomovcov a Horehronský rozparovač. Horehronský rozparovač byl nejsilnější zážitek. Téměř všechny díly lze shlédnout na youtube ale nedoporučuji normálním televizním divákům. U většiny případů má velký vliv na činy vrahů jejich špatné dětství či primitivní okolí. Doufám, že nehodaljí točit i v Čechách, protože bych asi nevylezl z domu. ()

Wormboy

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska. Skutočne veľmi výstižný názov relácie, ktorá nemá v našich končinách obdobu. Klobúk dole pred jej tvorcami, ako aj nad kompetentnými autoritami z Policajného zboru SR, ktorí spolupracovali pri zrodení tohto projektu a umožnili odtajnenie pôvodných vyšetrovacích spisov. Osobitne treba vyzdvihnúť prítomnosť prof. Heretika, ktorého komentáre sú exaktné, avšak pútavé a prístupné širšej verejnosti, čo sa nedá povedať o Mgr. Dančiakovej, ktorá z prípadu na prípad vyzerá byť unavenejšia a unudenejšia. Škoda len, že sa v relácii častejšie neobjavovali kriminalisti, ktorí sa podieľali na riešení daných skutkov. Pokiaľ ide o jednotlivé prípady, samozrejme treba povedať, že ako boli tie úvodné pútavejšie z obsahovej stránky, tak tie blížiace sa ku konci boli na podstatne vyššej audiovizuálnej úrovni. ()

majo25

Pre mňa prekvapenie, pretože som slovenského doku-seriálu nečakal tak vysokú kvalitu. Nie vždy je to vyrovnané, ale chválim tento slovenský počin. 75% ()

HorrFi

Asi jsem šílenec, ale tohle si plnej počet zaslouží.. fotky z místa činu, názory psychologů, pravdivý fakta.. tohle se Slovákům fakt povedlo, je to drsný a pecka zároveň! ()

Triple H

Zaujímavé prípady a k téme parádne sadnúce (a špičkové) spracovanie. Tvorcovia zasluhujú obrovskú pochvalu. U mňa ešte majú plus za použitie hudby Aphex Twina- to by som naozaj nečakal. ()