Krásná mladá malířka Candy (ABBIE CORNISH) prožívá své první vášnivé vzplanutí s příležitostným básníkem Danem (HEATH LEDGER). Jejich láska je opojná a oba se snaží jen o to, aby byly společné zážitky stále intenzivnější a oni se mohli plně oddat rozkoši. Nespoutanost, po níž touží, nakonec najdou v heroinu. Spolu budou neporazitelní. Zanedlouho se však ocitnou v situaci, kdy už nemají co dát do zastavárny, proto začne Candy vydělávat peníze prostitucí. Dan jí v tom nijak nebrání a ráj, ve kterém se na chvíli ocitli, se opět stává pouhým snem. Zatímco se jejich drogová závislost prohlubuje, rozhodnou se posílit svůj vztah manželským slibem. Velký den nakonec prožijí v drogovém oparu. Rodiče Candy (TONY MARTIN a NONI HAZLEHURST) jsou zmateni - s mučivými pocity sledují, jak se jejich dcera noří stále hlouběji do něčeho, co nedokáží pojmenovat. Pro Candy a Dana se závislost postupně stává neoddělitelnou součástí jejich vztahu. Manželství se řítí do záhuby stejně jako duševní stav Candy, která si uvědomuje, jak tragicky jejich sen skončil. Nakonec boj s chaosem vzdá a odejde na léčení. Přestože se Dan cítí ponížen, najde díky odloučení od všeho, co miloval, nový smysl života a uvědomí si, že si Candy vybrala cestu, která oběma z nich přinesla úlevu. (oficiální text distributora)

Tereza666

V první řadě- vynikající herci a v druhé strhující děj. Plný zvratů. Od začátku jsem jim tak fandila a modlila se, aby jim to potom všem vyšlo a zase byli spolu. Štastní jako dřív... ()

Natabar

Film o iluzích a deziluzích drogového opojení, z něhož vyčnívá Heath Ledger. Nicméně o daném tématu už byly natočeny i lepší i emocionálně silnější filmy. ()

Fakipics

Čtyř hvězdičkové hodnocení směřuje spíše finální scéně filmu, která mě emocionálně bavila nejvíc. Normální film. Moc od toho nečekejte, ale rozhodně vás nezklame. ()

fefee

"Pochopte nás, ja jsem prostitutka a on je k ničemu... :) " Skvelo natočená a ešte lepšie zahraná dráma o svinstvu, ktoré zabíja nielen medziľudské vzťahy. Na pár klišé vcelku pozoruhodne natočené svieže drogové drama. (3,5*) ()

JKL

Noooo, hezkou depresi a úzkost to ve mne vyvolalo! Je málo filmů, které Vám zůstanou v hlavě, sotva skončí. Co se feťáckých dramat týče, tenhle se mě asi osobně dotknul nejvíce. Láska se zde ocitá v naprosto jiném kontextu, který většina z nás prostě nezná. Nečekejte proto Pretty Woman... A co se týče konce - je to happy end nebo není? :-) ()

Puyi

Tento film vyvolává velké emoce, které ještě vylepšuje výborná hudba. Herci byli skvělí, hlavně se mi líbil Geoffrey Rush, padlo i pár skvělých hlášek..:) Chvílemi úsměvný, ale většinu času docela dost drsný snímek, který určitě stojí za zhlédnutí. Váhal jsem kolik filmu dám, 4* budou asi nejideálnější. :) ()

Philoun1

Dobrej filmeček o drogách s kvalitními výkony hlavních představitelů. Nemůžu říct, že bych se nudil to vůbec, taky stojí za zmínku povedená hudba. ()

Josefin

Povedený film, na který může být Neil Armield hrdý. Samozřejmě o drogové problematice, již bylo natočeno mnoho .Taky mě trošku svrběla ruka , opravit chybičky ve scénaři. Ale proč vlastně ? je to romantické drama.I přesto na mě snímek silně zapůsobil. Odpravila mě scéna, kdy Candy, pastelkami a laky na nehty popíše celý byt jak se vlastně cítila. Herecké výkon krásné Abbi Cornish byl velmi dobrý, ale překonal ji Heather Ledger, tohle prožíval srdcem a na maximum! Už bohužel H.Ledger in memoriam. ()

kisha

(změna komentáře 13.12.2011): vzpomínka na dobu, kdy sem Candy viděla, mě háže do sžíravě melancholický přemejšlivý nálady..to samý se tehdy povedlo i tomuhle filmu, geniální herecký ztvárnění silnýho příběhu a nádherná hudba ()

wikus

Vášeň je stav, keď je človek závislý. Candy a Dan závislí boli. Možno má tento film obohranú myšlienku, možno sa dá ľahko predvídať koniec, možno tento film nevyslovuje názor,ale pre mna je Candy dielo,ktoré sa mi zdá skvelé aj napriek charakteristike z prvej časti vety. Téma je rovnaká ako vo veľa iných filmoch, ale tá sila tohto príbehu je vyjadrené tak, ako málokde inde. Je tu plno emócií ,ktoré výborne vyjadrujú aj excelentní herci.Pre mna určite film z TOP 5 Heatha Ledgera. ()

Lukoboss

Zase jsem se utvrdil, jaká je obrovská škoda, že už mezi námi Heath Ledger není. Nebál se vybírat těžké a neobvyklé role a vzhledem ke svému věku je s přehledem zvládal. Přesně tak je to i s dramatem Candy, kde si zahrál závisláka na heroinu. Není to jeho nejlepší film, ale kvalita je pořád dost vysoko nad průměrem, takže bez mrknutí oka 4/5. ()

Michelle75

Australské filmy jsou mi sympatické, nejsou tak okatě "krásné" jako ty americké. Candy je podle mě natočené slušně,rozhodně potěší herecké obsazení, i když samotné téma už méně. Přesto jsem spokojená, jistá dávka syrovosti a feťácké autentičnosti se dle mého podařilo zachytit zdravým a uvěřitelným způsobem. Stejně jako vztah, který se tak postupně, ale nepřekvapujíc vzhledem k okolnostem, mění. ()

bari68

Hlavnú zbraň tohto filmu ako záruku úspechu vidím jednoznačne v silnom, pútavom príbehu a skvelých hercoch.Aspekt, ktorý zráža hodnotenie od plného počtu je v mojich očiach vonkajšie vyumelkovanie, ktoré akoby sa bálo byť artové. ()