Sú zelené a dostali sa do kontaktu s rádioaktívnym odpadom, ale je s nimi sranda, ako s máloktorými živočíchmi. O kom je reč? No predsa o Ninja Korytnačkách. Máloktorý animák Vás sprevádzal detstvom, ako tento. Už prvé zábery z teaseru hovoria, že pôjde naozaj o veľký projekt, ktorý má pod palcom trikový mág Kevin Munroe. Film je vyrábaný CGI technológiou, ktorá zaručuje naozajstnú kvalitu. (oficiální text distributora)

predators

Ano, a ještě jednou ano....takto má vypadat návrat a znovu vzkříšení oblíbeného seriálu většiny z nás!!! A když k tomu připočtu ještě pařbu Želv na Nintendu, je to jako by mi bylo 10 let:-) Grafický kabátek tomu všemu sedí velice pěkně a neméně dobrý je i soundtrack! No fakt pěkné....80% ()

Němi

Želvy se vrátily. A velmi příjemně. Temnější kabát a počítačová animace Želvákům velmi sluší. Přesto, že výraz "nízkorozpočtový animák" zní skoro hororově, je provedení opravdu dobré. Karikaturování lidí alá Úžasňákovi je asi ta nejlepší cesta, jakou se Munroe mohl vydat a zelenáči v ní vypadají lépe než kdykoliv předtím. Co pokulhává je příběh, který prostě bez Trhače nemá to potřebné grády. Charizmatický hlas a postava Patricka Stewarta sice táhne co se dá, ale jeho monstra jsou až moc kýčovitá. Trošku mě mrzelo upozadění Michalangela a Donatela, bratrský konflikt (a hlavně jejich souboj!) Rafaela a Leonarda ale dost vynahrazuje. Děj sice s námahou udrží pozornost, co ale bere dech je provedení soubojů. Mezi současnými CGI animáky jsou Želvy vyjímečné svou potemnělou atmosférou. A tak by to mělo být. ()

Tomco

korytnacky sa mozu s kludom rozdelit na dva tabory fanusikov, na ovplyvnenych respektive neovplyvnenych..ja patrim do prvej skupiny, hrdo sa hlasim k mojmu top serialu z detskych cias, toboz preto dvojnasobne pocitujem sklamanie z niektorych dost podstatnych veci..kde je do prdele technodrom, crank, schreder, beebob, roxtedy??? ano v prvej minute filmu je nam tento dovod suchoprdne vysvetleny, to mi vsak nezahnalo nechut az do zaverecnych tituliek. je to skoda, lebo korytnacky nie su vobec take zle, ako som sa obaval..sem tam to ma stavu, aj ked hudba je hrozna a nevadia ani obcas velmi prazdne pasaze..suma sumarum..pre nezasvateneho fanusika urcite styri hviezdy, pre moju krvnu skupinu tri a menej (mna predsa len aspon tie korytnacky tesia, ked sa uz na ostatnych vybodli/april neratam..ta ako by tu ani nebola/)..a este taka poznamocka, az dnes som zistil, aku maju cesi smolu s prekladom niektorych postav...cesky dabing mam ovela radsej ako ten nas, no pre splintera v ceskom jazyku vedeneho ako TRISKA, veru nemam pochopenie :) ..60% ()

Slarque

Animace je v pohodě, ale příběh stál za prd. Zpracování u mne film pasuje na jeden z nejnudnějších akčních filmů vůbec (30%). ()

Vitason

Abych se přiznal, tak opravdu nevím, jak tenhle film ohodnotit. Z počátku jsem si říkal, že se mi to bude líbit ,i když to bude blbost, ale teď jsem přece jen na rozpacích. Želváci byli totiž průvodci celým mým dětstvím a dodnes mají v mém srdci své místo. Ještě dnes si s radostí pustím nějaký ten díl tak skvělého seriálu. Film začíná epickou bitvou alá Pán prstenů, ale pak se rozjezd trochu zpomalí. Filmu rozhodně pomohlo, že se režisér nesnaží o restart série (viz. Bond a Batman), ale naopak se želvy přibližují ke zmíněným filmům tím, že jsou mnohem temnější. Přece jen úvod je trochu prapodivný. Leonardo je v džungli na speciálním výcviku a jeden z nejlepších záporáků ever je vyškrtnut pouhou větičkou, že byl poražen. Animace je skvělá, to samé se dá říci o dynamické hudbě. Jediné co mě trochu zklamalo byl příběh. Želvy jsou sice čtyry, ale vše podstatné se odehrává jen mezi dvěma želvákama. Leonardo a Raphaelo si od začátku vyříkávají své problémy a všichni ostatní jsou odsunuti do pozadí. Jediný ,kdo se z ostatních dokáže trochu prosadit je Mike, který se ovšem dostává do popředí jen kvůli vtipům, které tropí. 1hodina a nějakých 22 minut je prostě málo na vykreslení nepřátelství mezi bratry a na velkolepé bitvy. Závěrečná bitva by měla být bombónek na závěr, ale je překonaná předešlou bitkou a celá tak nějak vyšumí do ztracena. Nakonec ze slavného návratu zklamán nejsem, ale přece jen to mohlo dopadnout lépe. Moje naděje se upírá na druhý díl, který doufám bude a nabídne víc akce. ()

klerik

Je to bomba. Premakaná animácia (ak nerátam Cameronovho Avatara :-) tak to najlepšie, čo som videl), skvelý komiksový prepracovaný príbeh - teda hlavne postavy sú skvelo napísané, množstvo krásnej akcie.... Český dabing trochu zvláštny - hlavne keď Majster Splinter (!) má rovnaký hlas ako vlk z CARCOOLKY :-) Bolo tam všetko, čo som tam chcel mať (aj keď ako dieťa som mal najradšej Donatella a Michelangela, ktorí idú tentokrát trochu stranou). Ninja Korytnačky v dospelom štýle noir ma dostali... Navyše skladateľ Klaus Bdelt po EQUILIBRIU či STROJI ČASU opäť predviedol, že mieri na špicu... ()

Chrustyn

Jako děcko jsem tuhle zelenou čtyřku opravdu hltal ale tahle nostalgická vzpomínka mi moc nesedla. Chybělo mi nějaké vzrušení a akce. Ale ty nejmenší to jistojistě zaujme. ()

korbitch22

ach jo,ach jo!s jakou radostí bych dal pět hvězdiček,ale prostě nemůžu.film je to naprosto bombastickej,moc sem se na něj těšil a moc se mě taky líbíl ale pár chybiček tvůrci bohužel udělali,první a největší chybou je,pro mě nepochopitelných 87 minut!!!zoufale málo!takových 110 by mě naprosto uspokojilo.tvůrci by tak mohli dát větší prostor soubojů kterých je ve filmu zoufale málo,když hlavní kvarteto utíká směrem k tomu mrakodrapu nepochopitelně se se zástupi ninjů vypořádají během pár vteřin a hned utíkaj,další chyba byla to lovení příšer,mohli dát pár akčních záběrů jak jich pochytaj aspoň pět nebo šest,ne vole,voni udělaj souboj z jednou!a to jich měli třináct!!!!prostě ta největší chyba byla,že se tvůrci moc vjenovali mluvení a nemyslely na souboje,což mě opravdu mrzí.nový protivnící a jejich příběh potěšil,ale trhač byl prostě trhač!ale protože želvy fakt žeru dávám z úcty čtyři. ()

Yardak

Želvy jsou zpět!!! Bavil jsem se a dost, jo a Rafaelo je nejlepší. Filmek tak na 4 hvězdičky, ale z nostalgie jedna navíc:o). ()

jojinecko

...tú druhú * pridávam nostalgicky LEN za to , že ako malé decko som tých štyroch žral a nahrával každú jednu časť na VHS ako divý. Inak ide o veľké sklamanie...Možno preto že už nemám 10, možno preto že toto je fakt na hovno verzia, teraz neviem :) ()

sharky

70% Místo humoru a vtípků s pizzou vydatný akční nářez trošku cinknutý psychologií. Ale nutnododat, že takhle nabušenej zvuk, prefekně smíchnej s dokonale ladící hudbou má málokterej film. * navíc je z nostalgie. jestli bude dvojka s trhačem, určitě to nevynechám. ()

Pejpr

Snad nejdokonalejší animace, co jsem měl čest zhlédnout. Bohužel formality nejsou všechno. Děj totiž nemá vůbec záporáka, želvy bojují (psychologicky) mezi sebou, což si nejsem jistý, zda pobere dětské publikum, pro které je film především (aspoň doufám) určen. Když pominu všechny dějové nelogičnosti a mezery (někdy přímo megamezery), tak jsou Želvy Ninja dobré..dobré, ale nic víc. Jednu hvězdu přidávám za to, že už nejsem dítě. Jo a málem bych zapomněl na opravdu příšerný dabing, který úplně zazdil postavu Caseyho, z drsňáka se díky dabingu stal Brendan z 90210. ()

jonyyy

Tak co k tomu říct...Na film jsem se velmi těšil..ze začátku mě mírně zklamala animace..ale postupem filmu se mi začla libít čím dál víc, dále měl pro mě film výbornou atmosféru. Želvičky, Tříska i příšery byly krásný, hudba vybraná dobře. Dostal jsem přesně to co jsem čekal. 70% ()

Scrytcher

Nový kýčovitě animovaný styl, provedení dokonale pohřbil vše krásné na původním animáku. Kde jsou cool hlášky? a vůbec jak mohli opomenout všechny ty záporáky? Proč najednou ten úděsný infantilní příběh? Působí to dojmem jako by se jednalo o další špatný díl Shreka než pocta legendě. Všiml si ještě někdo, že Tříska vypadá trochu jako Stuart Little? ()

duklak2

Želvy, které nejde neznat. Leonardo, Donatello, Michaelangelo, Rafaelo. A nesmím zapomenout na mistra Tříska a krásnou slečnu April. Nedávno jsem přemýšlel jaký animák považuji za kultovní. A první, který mě napadl, byli 4 ninjové a jejich mistr Tříska. Mám 4 příběhy na VHS a úvodní znělku http://www.youtube.com/watch?v=-ji3zH9oebs jsem si několikrát přehrával a mám ji dnes uloženou v mobilním telefonu. Napadlo mě tedy, že vyzkouším želvíky jak dospěli a jak vypadají v "nové" animaci. 4 želvy-4 bratři, geneticky zmutovaní v kanalizaci New Yorku. Pojmenovaní po slavných renesančních mistrech a vycvičení jako ninjové. Bojovali s mnoha zrůdami a příšerami, než porazili hlavního nepřítele Trhače. Nyní má však ještě mnohem větší zlo v úmyslu zničit jejich bratrstvo. Zlo, které se zrodilo před 3000 lety. Tehdy velký válečník a král jménem Joatl vedl bratrstvo, které bojovalo bok po boku za jediným cílem, dobýt všechna království světa. Nic se jim nemohlo postavit do cesty a tak za sebou nechávali jen zkázu a zmar... Korytnačky v novém hávu se mi nelíbily jako původní, ale neříkám, že je to špatný animák. Jen tomu chybí to kouzlo původního seriálu, na který vzpomínám se slzou v oku dodnes. Škoda že zde není Trhač s Krangem. Jinak je tento film čistým průstřelem do průměru. ()

prome

Povedeny akcni animovany film ktery se mi libi vice jak porad vychvalovane auta a nebo oscarem oceneny snimek HAPPY FEET, u ktereho jsem se pekne nudil. Filmu nechybi napeti spad a ani vtip a vse je doplneno stilizovanou grafikou .... ()

Silence

Neuvěřitelně svižné a zábavné. Stylová animace postav v nádherně vytvořeném prostředí. Proto mne mrzí, že návrat hrdinů mého dětství uteče jako voda a dává prostor v podstatě jen dvěma z želváků. Ve stejném tempu bych klidně toto dobrodružství vydržel sledovat i při dvouhodinové stopáži - kdyby tak Donatello dostal více než tři minuty prostoru. Také April, sidekick Casey i mistr Tříska se nadmíru povedli, a tak se sakra ptám, nemohlo to být delší? Teď mě omluvte, jdu přivolávat pokračování ve stejném stylu pomocí voo-doo rituálů.... 7/10 ()

Die Teenage Mutant Ninja Smith

Die Teenage Mutant Ninja Smith