Psychologická dráma zachytáva jeden deň na strednej škole, ktorý sa skončí tragicky. Je to deň výpovedí, osudov a životov postáv, ich neľahkého údelu a potrebe vysporiadať sa s každodennou pretvárkou, intrigami a zvolením si vhodnej masky začlenenia sa do spoločnosti. Kľúčové momenty sa odohrajú na tak diskrétnom, ako i zároveň najvykričanejšom mieste, akým sú bezpochyby toalety školy. (sochoking)

karnifex

Podle mě děsný - klišé, citové vydírání, kýčovitá klavírní hudba se střídá s klasikou (ale i ta je mizerně interpretovaná - tak slabě provedené jsem Faurého rekviem ještě neslyšel). Monology postav vyznívají prázdně, některé herecké výkony jsou jak ze školní besídky a celkově mi to přišlo povrchní. ()

Pan.Antonin

Hodně umělecky zpracované školní psychologické drama, kde autor neváhá ukázat nám jednu situaci třikrát ze tří úhlů pohledu. Tento styl pak prokládá s "dokumentárními" vložkami -> osobními výpověďmi studentů. Navíc má ve filmu zajímavé rozmanité charaktery postav a i některé dobré zápletky. Proč tedy dávám tak nízké hodnocení? Celé je to totiž trochu přestřelené. Tolik závažných problémů na tak malém prostoru a v tak krátkém čase. Méně je prostě někdy více. A celý film máte před sebou otázku, kdo byla ta osoba v koupelně a (SPOILER!!!) nakonec z toho vyjde někdo, kdo měl snad ze všech postav ve filmu nejméně důvodů to udělat, a ke kterému si divák vinou jeho krátkého pobytu na obrazovce stěží vytvoří nějaký vztah. A osudy těch studentů, které by mě jako diváka zajímali, zůstanou ve filmu neukončené (chápu, že na to už prostě vlivem oné umělecké formy nebyl čas). Takovéto rozuzlení zahazuje potenciál filmu do odpadkového koše. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

KaterinaSkop

U tohohle filmu se absolutne neshoduju s vetsinou, prislo mi to jako naproste hrani na city, dat do filmu temata jako je sebevrazda, znasilneni, drogy, homosexualitu.. vsechno to podkreslit smutnou hudbou, nekonecne zabery na stromy a pridat sepiove monology a plno recnickych otazek...Neni 1* moc? Nedokazala jsem si najit sympatie u zadne postavy, tak mi bylo vcelku jedno kdo v te koupelne skoncil. ()

Norzog

Uvěřitelné a barvitě prokreslené drama ze školního prostředí o "všedních" problémech teenagerů, které zvnějšku mohou připadat jako vcelku nezávažné, ale pro samotnou osobu mohou být tou největší krizí. ()

Mangus

Neviem čo originálne tu napísať, snáď len že tvorcovia zhustili do jedného dňa všemožné problémy mládeže, ale napriek tomu príbehy medzi sebou tak dobre iskria a navzájom sa dopĺňajú, že je to uveriteľné. Často vychádza na povrch dosť tvrdá pravda, ktorú vôbec nečakáte a záver je ešte viac neočakávaný, čo hodnotím na jednej strane pozitívne, ale na druhej strane.... Napriek tomu, skvelo vykreslená relativita charakterov. Čo sa týka filmárčiny, myslím, že presuny s kamerou cez školu a presúvanie sa cez rôzne príbehy v jednom zábere bolo výborné, ďalej spovede hlavných účastníkov taktiež a aj na začiatku načrtnutý záver dáva priestor na napätie a tipovanie výsledku. A aj keď tento citát tu už je v jednom komentári spomenutý, nedá mi to a skopírujem si ho sem tiež, pretože vystihuje celú podstatu filmu a nielen filmu : "Sometimes you just get so wrapped up in your own problems that you just don't notice anybody else." 10/10 P.S.-SPOILER - jediná pripomienka - to trápne záverečné video spovede obete si mohli odpustiť - celkom zrelý film následne neskutočne presladí a trocha zhnusí záverečný prídavok. ()

martvir

Silná dráma z prostredia stredoškolákov, vykreslených v celej ich nahote skutočných tvári, ktorí sa predierajú svojimi problémami skrytými pred ostatnými, až do tragického momentu, kedy nápor samého proti svetu je neznesiteľný. ()

D||X

Co dělá tento film tak skvělým je skvělá a především nesmírně fungující psychologie jednotlivých postav. Film, který perfektně definuje žánr (Drama - psychologické) 5* ()

elizha

Velmi realistický film,,tieto veci sa deju vo vela skolách,... povazujem ho za film,ktory u mna patri k tým naj,ake som videla...napokon, hlboka myšlienka,bohuzial, krutá realita, Vas nás donuti zamyslieť sa nad ludmi ktorí,niečo také robia,,snád to ,,tí" uvidia, zamyslia sa nad sebou.......5* bez rozmýšlania..... ()

Joshua2121

Až do posledného momentu som netušil o čom tento film je a čo vôbec jeho názov symbolizuje, no ostal som milo-zdesene prekvapený. Tento film je ódou i zároveň elégiou na študentské časy; časy krásne i trpké. Záleží len na ľuďoch ako sa s nimi dokážu vysporiadať a aký zaujmú postoj voči každodenným udalostiam, ktoré sa im prihodia. Celé je to o to zarážajúcejšie, keď sa človek dozvie, prečo bol vlastne takýto film natočený. ()

luboss822

Sure, we think we have family and friends. But when stuff happens, when really serious stuff happens you just feel so alone. And you can´t tell people. I mean, they´ll probably listen, but they don´t know everything. In fact, they don't know anything. There's just some stuff you can't share. So, what do you do then? - jedna z najlepších a najpravdivejších fráz, akú som vôbec kedy vo filme počul. Tento film mi jednoducho vyrazil dych a ihneď putuje do mojich TOP 10 obľúbených filmov. Jedna z najlepších drám, aké boli kedy vôbec natočené. Každý herec, ktorý sa vo filme blysol, vydal zo seba to najlepšie. Výborne zobrazené a zrežírované príbehy teenagerov, zakončené vynikajúcim koncom, ktorý vlastne popisuje úplný opak toho, čím je sprevádzaný celý film - jedno však majú spoločné a tým je slovo "problém", ktorý je u každého iný a každý má svoju hranicu únosnosti niekde inde. Filmu nemám absolútne čo vytknúť, dokonca som si myslel, že jeho opakované sledovanie už nebude ono a vyprchá z neho všetko to napätie a tajomstvá, no nestalo sa. Po prvom sledovaní som bol z filmu tak mimo, že mi srdce búšilo ešte aj pol hodinu po skončení a myslel som, že dostanem infarkt, no našťastie sa nestalo ani to. ()

tribican

Šokující film. Na rozdíl od mnoha jiných psychologických filmů vyvolával během sledování skutečně nepříjemné pocity, a to je správně. Divák se působí značně diskomfortně, ať už při sledování kluka se zdravotními potížemi, či když se dozví temnou pravdu o těhotenství Melody. Závěrečná scéna je neskutečně drsná a neuvěřitelně dlouhá - ale tak to má být. "Víte, někdy je člověk tak zahleděnej do svých problémů, že zapomíná na druhý." 90 % ()

rengers

Kolik emocí v lidech se odehraje během jednoho okamžiku v jedné budově, natož na celém světě. Krásně propojené osudy mladých lidí v jedné škole. Ukázka toho jak nedokážou ovládat své sexuální touhy a potřeby. Smutný příběh odehrávající se všude kolem nás. ()

Feacher

Od 2:37 jsem měl velké očekávání a myslím, že toto očekávání film i lehce překonal, zejména ten závěr samozřejmě, jak je již psáno několikrát. Nejhorší na tom je, že všechny myšlenky ve filmu jsou a mohou být prostě pravdivé a na školách se tohle klidně stávat může. Hodně silný příběh, navíc velmi dobře zpracovaný, zejména tím prolínáním stejných časůz pohledu více postav, herecky jakž takž přesvědčivý, nemam důvod dát něco jiného než 5*! ()

Iveta47

Považujem sa za milovníčku psychologických filmov a dovolím si povedať,že im vždy rozumiem.Čo mi však vadí na tejto psychologickej dráme je ten fakt,že to až také dramatické nebolo a dovolím si tvrdiť,že miestami to bolo až chaotické.Preskakovanie deja z jednej postavy na druhú rýchlosťou blesku,že človek ani nestačil spracovať čo videl a počul.Hoci chápem,že autor chcel poukázať na to,že nie všetky problémy,ktoré máme a nám sa zdajú ako neriešiteľné nemusia byť tie najhoršie a že medzi nami sú ľudia,ktorý na to nevyzerajú,ale sú na tom omnoho horšie.Tento film by som skôr odporučila študentom psychologie,ako dobrý študijný materiál.Mne tento film nič nedal a u mňa 2*. ()

chemik11

Obsahuje SPOILERY! Nejdřív musím říct, že ta škola nevypadá ošklivě, docela by se mi tam líbilo :D. Nádherná hudba, hned jsem si ty písně stáhnul. Takové smutné, ale krásné, skvěle se to do toho hodilo, do jednotlivých okamžiků, dokonalost. První shlédnutí u mě proběhlo ještě vklidu, ale jak jsem si pak po tom shlédnutí pouštěl zpět scénky, abych se dopídil "proč", tak jsem začal pěkně bulet. Skvělý film, nádherné finále, pokud není člověk z kamene, tak by z toho konce měl být smutný, když si vlastně uvědomí, co se stalo. Ostatní problémy byly tvrdé, nemocný kluk, který musí snášet ponížení a posměch, gay, další potenciální gay, co se s tím nechce smířit, incest. Jsou to věci, které mohou a mohly zničit každého z nás nebo někoho z našeho okolí. A navrch člověk, který je totálně sám. Fakt když si znova přehrávám ten závěr, tak bulím jak malej, je potřeba si projít znovu její poslední kroky po škole a člověk pochopí. Do toho ta depresivní hudba, wuáá. Možná měla taky nějaký závažný problém a chtěla s ním pomoci, ale nikdo si jí nevšímal. Stačilo málo, stačilo, aby se na ní někdo usmál, promluvil s ní, zeptal se, jak se má, a mohla by žít. Ne, všichni na ní kašlali a nevšímali si jí. Všichni si řeší svoje vlastní problémy, nutno podotknout že neméně vážné. Tak tam tak chodí a přemýšlí, jestli to má ještě cenu tu být, ještě tomu dává šanci, dumá, chodí, ale pořád nic, nikdo si jí nevšímá, je sama, vážně stačí, kdyby jí někdo zastavil cestou na ten záchod a přátelsky s ní promluvil a neudělala by to. Její jméno se dozvídáme vlastně až na konci. Tebe se Stevene zeptám, jestli jsi vpořádku, ale o mě se nestaráš? O mě se nestará nikdo? Kašlu na to, kašlu na vás na všechny, kašlu na život. Úplně to bylo vidět ve tváří té dívky (skvěle zahráno, moc tam toho neměla, ale to, co měla, tak zahrála dokonale). Člověk, který nikdy nezažil podobnou samotu, tak nemůže chápat, taky jsem býval osamělý, někteří mnou opovrhovali, jiné jsem zase sám odstrkoval, ze strachu. O to víc ty poslední scénky prožívám, protože se dokážu vcítit do té dívky. Ostatní příběhy byly tak nějak utnuty, což je možná na škodu. Jak to dopadlo mezi sourozenci? Co Luke a jeho problém? Dále možná neškodilo nakonec ještě trochu propátrat dívčinu minulost, abychom o ní něco věděli. O ostatních víme hodně, ale o té vlastně nejdůležitější vlastně nic. Akorát teda ta "posmrtná" historka se sestrou a synovcem. Nebo to byl taky záměr? Každopádně celkový nápad skvělý, od začátku napětí, člověk neví, jak to dopadne, nebo ví, ale neví, kdo (no i když dalo se usoudit podle toho, kdo vypovídá a kdo nevypovídá v těch "dokumentárních" sekvencích). ()

LiSaiFun

Kdo z nich to měl nejtěžší? Tenhle film krásně ukazuje, jak je subjektivní něco takového posuzovat. Každý z nás je jiný, a navíc každý má také jiné, své osobní, limity. Ovšem je fakt, že kdyby se vynechalo slovo "fucking", film by mohl být o polovinu kratší. ()

AdminkaDF

Film nám dává možnost nahlédnout do života puberťáků, kteří navštěvují střední školu. Zachycuje den, ve kterém se stane tragédie. V průběhu máte možnost seznámit se s osudy středoškoláků a dávat dohromady skládačku na základě psychologických profilů jednotlivce. Film se mi zdál přehnaný v tom, že je na jedné škole až moc extrémních případů, na druhou stranu nám ale ukazuje, že křehká duše dítěte či puberťáka je o tolik silnější, než dospělého člověka. ()