Psychologická dráma zachytáva jeden deň na strednej škole, ktorý sa skončí tragicky. Je to deň výpovedí, osudov a životov postáv, ich neľahkého údelu a potrebe vysporiadať sa s každodennou pretvárkou, intrigami a zvolením si vhodnej masky začlenenia sa do spoločnosti. Kľúčové momenty sa odohrajú na tak diskrétnom, ako i zároveň najvykričanejšom mieste, akým sú bezpochyby toalety školy. (sochoking)

Marqta

Tohle je celkem síla. Moc se mi líbí jak je celý film poskládaný dohromady, jak do sebe všechno postupně zapadá, jak se postupně seznamujeme se všemi postavami....A postupně zjištujeme co se vlastně stalo. Všechny postavy vlastně poznáme celkem do hloubky, což je přesně to, co u hodně filmů postrádám a co mi přijde na tomhle filmu hodně dobrý. No ale ten konec ten mi nesedl. Je takový nic neříkající, jakože prostě tečka a tím to končí, už se nevracíme k ostatním postavám, nedovídáme se co bylo dál, prostě tam není závěr. Ale není to ani tak, že by si člověk řekl- tenhle film má otevřený konec- mě to prostě přišlo, jako by to někdo useknul a zbytek tam nedal....Ale nápad skvělý, postavy nádherně promyšlené a krásně zahrané. ()

Aljak

Žijeme v domnení, že máme rodinu a priateľov, ale keď ich potom naozaj potrebujeme, zrazu zistíme, že sme sami. Nikto vám nepomôže. Vypočujú vás, ale nepomôžu. Na všetko zostanete sami. A čo potom?... Výstižné! Šesť rôznych pohľadov na rovnaké situácie, avšak v jednom sa napokon predsa len zhodovali... Pozoruhodná a úžasná psychologická dráma, ktorá je bez pochýb postavená na reálnych základoch. Pretože presne takto to chodí, aj keď samotné spracovanie bolo možno trošku nadnesené. Ale o to lepšie - aspoň si to človek všetko ešte viac uvedomí. Ľudia sú často zahladení sami do seba, je im jedno komu ublížia, koho ponížia alebo komu dajú najavo svoju apatiu. Empatia v dnešnom svete často nemá svoje miesto a často si ľudia všetko uvedomia až keď je príliš neskoro. A pritom by stačilo tak málo - všímať si svoje okolie, pozastaviť sa, vypočuť si iných ľudí, snažiť sa ich pochopiť a najmä pomôcť im... Ach, tento film by som normálne zaviedol do učebných osnov základných škôl - aj keby to pomohlo len zopár ľuďom si uvedomiť realitu, už aj to by bola výhra. Čo dodať? Veľký filmový zážitok, ešte teraz cítim zimomriavky... ()

Martin741

Two Thirty 7 fakt nie je pre mna, je to len dalsia variacia svedskeho snimku Zlo mezi nami. Jednak som videl uz estonsku kopirku Klass a finsku kopirku Domov sedych Motylu. No a tentokrat sa Australia rozhodla natocit svoju verziu. A je to len verzia podpriemerna, bez tempa, bez strhujucejsieho deja, s hroznymi hereckymi vykonmi /myslim, ze tu hraju neherci/. Zapletka ma cosi do seba, ale nedokaze strhnut a dokonale unudi. 50 % ()

honajz2

První půlka je skvělá. Představení postav tu proběhne dostatečně, jsou i uvěřitelné (i přes jistou klišovitost) a jejich psychologie tu taky je. Sestříhané je to brilantně (to platí pro celý film), natočené taktéž (to opět platí pro celý film), je tu i napětí a vyprávění je poutavé. Bohužel druhá půlka to začne kazit. Uvěřitelnost jde stranou a Thalluri začne všechny situace až přehnaně vyhrocovat a i když do jisté míry je film nepředvídatelný, naservíruje nám dva stupidní zvraty, z nichž jeden se dá postupem času odhadnout a ten druhý je tak strašně předvídatelný od nějaké 5-6 minuty, že bych se divil, kdyby to někomu taky rychle nedocvaklo. Naštěstí to vytáhl konec, který jsem sice částečně tušil, ale i tak mě nějak šokoval. Celková myšlenka je super a líbila se mi hodně, takže nakonec jsem se rozhodl pro slabé 4*. Ten film je dobře napsaný, skvěle sestříhaný, natočený a poutavý je rozhodně taky. Akorát ještě hudba mi místy přišla otravná a vadilo mi, že (pro mě) nejzajímavější postava, která ze všech byla nejméně klišé, do příběhu výrazněji nezasáhne, je jen do počtu a vlastně jeho/její (si zkuste uhádnout, koho mám na mysli) problémy nejsou ani částečně uzavřeny. Ale zase můžu být rád, že za těmi dvěřmi byl někdo jiný... Je to dobré drama, ale místy zbytečně vyhrocené. Minimalističtější přístup by mi seděl asi víc. I když... u Slona se to spíš minulo účinkem, ale to spíš z toho důvodu, že Van Sant je vůl. Slabé 4* ()

Nach

Unikátní snímek, který dostane diváka přesně tam, kam potřebuje. Na počátku víte, že někdo zemře či bude minimálně bojovat o svůj život, aby jste posléze viděli celý den, jeho průběh, až do okamžiku kdy k dané události dojde. A věřte mi, že všechny postavy jsou tak geniálně napsané, že ke všem naleznete nějaké to pouto i odpor. U někoho samozřejmě více, u někoho zase méně. Každopádně od první minuty až doté poslední, je na co se koukat a při závěrečných titulkách vám dojde, jak kamera, režie i scénář musela být promakaná, aby příběh vyzněl tak, jak měl. 80% ()

cherylike

Tak luxusní propojování jednotlivých příběhů jsem snad ještě neviděla. Aby někdo dokázal vymyslet tak složitou kompilaci dějových linek, v kterých se ale divák vůbec neztratí, to je seksakramenský umění. Jen obecně, nad dramaty ze studentského prostředí mi zůstává rozum stát. Díky bohu, že jsem měla vlastně boží telecí léta... ()

campix

Od první minuty instantní depka, která vám nenechá dýchat. Pohled na jeden den v obyčejné australské střední škole natočený velice zajímavým způsobem. Polodokumentární styl a výpovědi nahnutých osudů místních školáků dodávají na síle. Od začátku také víte jak to skončí, ale nenechá vám spát otázku, kdo to skončí. Hodně minimalisticky podané civilní drama s velice drsným koncem. ()

A.L.E.S.

Taková je prostě realita, nemazlí se s nikým. I když jsem měl svoje tipy, kdo že je to za těmi dveřmi od krve, byla to nakonec osoba, kterou bych za nimi nečekal. Možná to bude překvapení pro všechny. Spíš než film to pro mě byl dokument, taková sonda do pocitů a chování mladých lidí, kteří se kolikrát nezastaví před ničím. Hlavně oceňuju, jak jsou jednotlivé střípky, tedy drobné situace, které během velmi krátké doby hlavní aktéři prožívají, poskládány do sebe jako puzzle - víme, kdo koho pomlouvá, kdo se komu směje, kdo koho nenávidí. Jako kdyby to už jinak nešlo. ()

alyssa18

Velice silný film... Silná, aktuální témata, brilantní herecké výkony a zajímavé, neotřelé provedení. Až na tu depresi a smutek, které mě po zhlédnutí zachvátily... I tak je to ale na zasloužených 5*. ()

rapstorm

Hraní herců je průměrné, snímky amatérské, dialogy postav nezajímavé a scény jsou velmi jednoduché. Film sledujeme jen částečně, protože chceme vědět, kdo vlastně spáchá sebevraždu. Různé postavy, každá postava má nějaký problém, ale je to jen způsob, jak každá postava z filmu může zabít právě sebe. Z hlediska sociálního to vypadá docela dobře. Film si snaží získat pozornost na problematiku života středoškolských studentů. Životy i vedené příběhy jsou někdy přehnané. Závěr filmu nebyl moc ohromující nebo překvapující, když nevinná dívka (takřka bezdůvodně) spáchá sebevraždu, při čemž ostatní postavy by měli o důvod víc ji spáchat. ()

Frecklie

Neskutečně uvěřitelný film. Nečekala jsem od něj nic, taky jsem o něm nic nevěděla a dostala jsem se k němu víceméně náhodou. A dostalo se mi něčeho, nad čím člověk chtě nechtě musí ještě dlouho po konci přemýšlet. Syrové, reálné, originálně zpracované, smutné drama. Ten konec mě dostal, fakt jo, jeden z nejmíň očekávanejch filmovejch konců pro mě osobně. "Sometimes you just get so wrapped up in your own problems that you just don't notice anybody else." ()

DannyBoy80

No nevím, vcelku slušný styl natočení s výpověďmi hlavních představitelů, kdy ani jeden nebyl normální. Už to film hodně sráží dolů. Působí to hodně vykonstruovaně. Na začátku vidíme (nebo vlastně nevidíme), že někdo na škole umřel. Pak se časem vrátíme zpět na začátek dne. Sledujeme skupinu víceméně ujetých a perverzních týnejdžrů. Od počátku víme pohlaví mrtvého, ale nevíme kdo to byl. Takže po celou dobu filmu máme asi 3 adepty na sebevraždu. Nakonec to je úplně jinak a podle mně to úplně zabili naprostou banalitou. Film má i několik hluchých míst, které film brzdí. Další věc je, že něteří zůčastnění se i přes svou úchylku chovají až moc nelogicky. ()

Schuldiner

Zajímavé drama, psychologicky docela hezky vybarvené charaktery jednotlivých postav, slušná pointa, prostě psycho-drama, které má co říci a co dáti, a pokud máte rádi tenhle typ filmu, zklamaní nebudete. Tedy, já nebyl. Finále je excelentní. Drsné a depresivní. ()

SICK_BREED

Two Thirty 7 není úplně špatným filmem jak by se dle mého hodnocení mohlo zdát. Obecně se dá říci že jsem velkým fanouškem dramat "se špatným koncem" odehrávajících se ve školním prostředí (nebo i jinde) a je pro mě tedy snadné srovnávat tento kousek s jinými které sem viděl a právě toto srovnání s našlápnutými filmy jako Klass, Ben X, Zlo mezi námi apod.dopadlo pro TT7 špatně. Osobně očekávám, že po skončení podobného díla budu ještě hodinu sedět na židli, vydýchávat a přemýšlet o tom, co jsem právě viděl - toto "šokované" rozjímání se bohužel nedostavilo. Za vinu to dávám především klipovitosti celého filmu, kdy téma střídá téma a člověk nemá dostatek času na to, aby se vžil do situací jednotlivých aktérů a soucítil s nimi. Znovu už se na to dívat nebudu. Na druhou stranu nelituji utracených 91 minut mého času - prostě obyčejný film. ()

Gumrice

Two Thirty 7 je sakra dobrej film.Tohle jsem rozhodně nečekala, australani umí točit filmy, o tom už jsem se několikrát přesvědčila. Zejména tenhle žánr skvěle ovládají - výborná psychologie postav, do kterých se poměrně mladí herci dokázali vcítit. 85%. ()

X@triX

Film o psychologickej inštitúcií v odeve školy, kde po chodbách pobehuje sotva 30 žiakov dokopy, ale to je viac než dosť, keďže každý z nich je násilník, dement, buzerant, kurva, samovražedkyňa a kopa ďalších psychicky alebo fyzicky poškodených ľudí. Reálnosť toľkých udalostí počas jedného dňa = nula percent, ale film je natočený skvelo, veľké plus za dejovú súvislosť a strih. Napriek všetkému neodporúčam. ()

annes

Problémy mají i mladiství a ne jak říkají dospělí s oblibou "děti mají přece bezstarostný život"... Film zobrazuje některé z nich až moc přesvědčivě a tím se vás dotkne, víc než by jste chtěli.... ()

Destinytte

Film dle mého gusta. Skutečně úžasný psychologický drama. Po jeho shlédnutí mi zůstal mrazivej pocit a v hlavě se mi točila spousta myšlenek. "She's lucky. Really..really lucky." Rozhodně stojí za to "obětovat" tu hodinku a půl. ()

JirkaLexa

Šokující a neuvěřitelné. Příběh postaven na zpovědích studentů střední školy a událostech, které se dějí jeden den na oné škole. Problémy a strasti účinkujících studentů jsou šílené a v některých případech až zvrácené. Člověk by ani nevěřil, co všechno se může (ve filmu) stát za jeden den na škole a jakých věcí jsou středoškoláci schopni. Zajímavé drama z úzkostlivého prostředí proložené klasickou hudbou a silnými příběhy. Ovšem zůstává mi skryt důvod, proč sebevraždu spáchala ona dívka ve finále, která dle mého úhlu pohledu měla problém srovnatelný né-li menší než ostatní... 70% ()