Psychologická dráma zachytáva jeden deň na strednej škole, ktorý sa skončí tragicky. Je to deň výpovedí, osudov a životov postáv, ich neľahkého údelu a potrebe vysporiadať sa s každodennou pretvárkou, intrigami a zvolením si vhodnej masky začlenenia sa do spoločnosti. Kľúčové momenty sa odohrajú na tak diskrétnom, ako i zároveň najvykričanejšom mieste, akým sú bezpochyby toalety školy. (sochoking)

Rathalos

Tato psychologicka drama z Australie sice zobrazuje smutnu temu,ale absolutne ma nedojala a nechytila za srdce a to ja som ten typ,co si aj poplace pri takychto filmoch,no skor som citil antipatie voci tym detom,kazdy clovek ma svoje problemy,ale treba ich aj riesit,nielen plakat niekde v kute a zobrat si zivot kvoli neopatovanej laske,akoze sorry,ale toto je mimo mna,nikto za to nestoji,takze tentokrat moje hodnotenie ide smerom dole,nech sa nikto na mna nehneva...:-) ()

muskcz

Hodnotím odvahu, s jakou se tvůrci rozhodli vypořádat s tak závažnými tématy jako je šikana, domácí násilí, drogy, znásilnění, homosexualita nebo suicidální krize a myslím, že se jim to skutečně povedlo. Postavy teenagerů jsou výborně psychologicky prokreslené a z celého filmu vyzařuje taková dokonale depresivní atmosféra neustále se stupňující a neodvratně směřující až k tragickému konci. 90%. "Sometimes you just get so wrapped up in your own problems that you just don't notice anybody else." ()

HappyDeath

Dloooooouho jsem neviděl takhle krásně zpracované dramátko. Pro mě dokonalé v každém ohledu doplněné o vynikající hudbu a zvuky...A ty dějové zvraty? Lahoda!!!! ()

Vencik89

Jde určite o zajímavej film,ale já prostě...kdyby to možná skončilo o půl hodiny dřív,klidně bez vysvětlení,dál bych víc,ale takhle mě už začínali ti ubulený spratci lízt krkem,že jsem je popravdě viděl nejradši na hromadě všechny. Každopádně tenhle film stojí za to, o tom vůbec nepochybuji,jen prostě není pro mě.. ()

Charlie84

Na koho to slovo padne, tan musí jít z kola...aneb hádej hádej hadači, kdo se to chystá podřezat si na záchodcích žíly kancelářskými nůžkami (hůře zvoleným nástrojem už by snad bylo jen ořezávátko). A přiznám se rovnou, neuhádl jsem to:) Všichni jsou deprivovaní, všichni mají být proč a i když je těch "emocí" na jeden filmík i dost, funguje to na výbornou. A čelist vám po závěrečných titulcích klesne stoprocentně... ()

Vabr

Strašně silnej film a snad jeden z těch s tou nejlepší mozaikovou kompozicí, co jsem kdy viděl! Dopředu říkám: Nic si o 2:37 nezjišťujte, nic nehledejte, tady to je o překvapení. Proto se taky vyhnu spoilerům. Celý film je výborně seskládán ze střípků úhlů postav, které se neustále míjejí na školních chodbách a mezi nimiž kamera skáče sem a tam a zase zpět, až je pomalu zarážející, jak dobře napsanej scénář ten film má. Co rovněž chválím, je forma jakéhosi mocumentu, kdy postavy v průběhu opakovaně promlouvají do kamery se svými vnitřnímy pocity ohledně dění v jejich životě a jejich osobních tíhách. Jedna to má totiž horší jak druhá, sami si vyberte. To je asi tak ode mě vše a prozradím ještě toto: 2:37 je pořádná depka na entou s pořádně nepříjemným zakončením na školních záchodech! Vyhodnocení: Docela se mi ten australský akcent i líbil ()

lubomir91

"Myslíte si, že máte rodinu a přátelé.....ale když je nejvíc potřebujete.....zjistíte, že jste sami".....výborně řečeno. Vynikající snímek. Osudy, příběhy a charaktery postav výborně odvedou pozornost od hlavní hrdinky filmu a proto vás tragický konec celkem překvapí. Plus je také množství méně známých herců a styl natočení filmu (vložené dokumentové,vyprávěcí prvky), které vás vytáhnou z často stejné filmové rutiny. 80% ()

Ergon

Hodně silné! Spoiler na začátku filmu nám sice prozradí, CO bychom měli očekávat. A tak jsem čekal a byl jsem hodně překvapen, přímo zaskočen (aneb víme, co se stane, ale nevíme KDO bude tím aktérem). Depka po skončení je tak silná, že stále přemýšlím nad tím, PROČ se to stalo? ()

GTS_PUNK

Film, ktorý ma dostal na ČSFD, a je zároveň prvým filmom, ktorý komentujem. Tak sa teda pusťme do toho. Po zhliadnutí filmu Loved Ones som bol dosť skeptický voči austrálskej kinematografii, ale tejto psychologickej dráme z prostredia strednej školy som nakoniec dal šancu. A urobil som dobre, pretože je to asi to najlepšie, čo som za poslednú dobu videl. Film poukazuje na problémy 5 teenagerov hľadajúcich svoje miesto vo svete. Snímok je natočený spôsobom prelínajúcich sa dejových liniek každej z postáv, ktoré do seba zapadajú ako puzzle a spôsob takéhoto vyobrazenia filmu vyznel v konečnom dôsledku parádne. Čo človek nepochopil v jednej scéne, sa vysvetlí v scéne druhej, a to z pohľadu inej postavy. Pri spleti problémov, ktoré študenti prežívajú, by ste len ťažko tipovali, kto bude tým, kto sa zamkol na toaletách. A verte, že váš tip bude nesprávny. ()

mira.l

No tak jedna hvězdička. Tento mišmaš, kdy koukám i třikrát vlastně na jednu scénu, mi teda opravdu zajímavý nepřipadal, sraly mě vlastně všechny ty postavy, ani nevím, která víc, takže mi bylo vlastně jedno, která z postav se nakonec podřízne. ()

Miagy

Film sa ťako hodnotí, pretože sa zaoberá pomerne vážnou témou. Autor sa snažil daný problém (ale aj všetky ostatné) vykresliť pomerne citlivo, ale zároveň "útočne". Film však pôsobí uťahano, texty a dialógy sú mnohokrát nudné, odbáčajú od hlavnej témy a sú nepodstatné. Záver filmu má pomerne pomalý spád, kde sa síce dozvieme, čo sa stalo na toaletách, ale keďže väčšina filmu sa krúti okolo iných postáv, chýbajú emócie. ()

Marťulka

Skvělé zpracování snímku tomu určitě pomohlo, ale nelíbilo se mi, že divák hned od začátku ví, že nakonci bude někdo mrtvý. ()

drtickaa

Naturalistická, miestami až surová sonda do krízových problémov (nielen) stredoškolákov. Geniálna kamera, strih, retrospektívy a dokumentárne vstupy, soundtrack dotvárajúci mrazivú atmosféru a skvele zvládnutá psychológia postáv aj ich podanie. Na 5* tomu síce chýba definitívna údernosť v závere, ale človeku to aj tak bude dlho vŕtať v hlave... 85% ()

dzberry

Překvapivě skvělé – a haluzově objevené – středoškolské drama (to zní blbě, co?). Parádní přechody v čase/mezi postavami, šikovný kameraman, vše hudebnězvukové výrazně gud... Doculinka nadbytečná. Při finální scéně by se ve mně krve nedořezal... 3,5 ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Poselství filmu mi prvně nebylo jasné, ale jak jsem si ještě jednou pustila rozhovory se studenty, dokumentární pojetí bylo brilantně zvoleno!, došlo mi to. A vyděsilo. Lidé okolo nás pro nás mají tak nezměrný význam, dopad jejich existence je tolik významný, že je životně nutné mít neustále oči a srdce otevřené. A to je jeden důvod, proč stojí za to si 2:37 pustit - motivace! Nesmírně oceňuji herecký výkon Teresy Palmer, nečekala jsem jej! A hudební podklad! - to je druhý důvod! - mnoho věcí jsem čekala, ale závěrečná scéna a odhalení celého poselství, mi vyrazilo dech! "Sometimes you just get so wrapped up in your own problems that you just don't notice anybody else." ()

P3tulQa

Je to zajímavé. Představit si, že každý den chodíte kolem někoho a nevíte, že může být v úplnejch sračkách. Nevíte, že se třeba za hodinu po tom, co jste s ním mluvili, nebo jste ho jen potkali, zabije. Je to krutá realita, ale je to tak. Konečně se našel někdo, kdo to všem ukázal, předhodil mu to přímo před nos. Úžasný. Ten film mě oslovil. Herecký výkony byly skvělý! Jen tak někdo vám nezahraje "psychicky narušenou" osobu. Nevím, jestli tomu tak říkat, protože v dnešní době jsou takový věci normální. Každej je zasaženej nějakou "tragédií". Koukala bych se na to klidně stokrát a pořád bych v tom viděla to, co to má opravdu být. ()

solisoli

Táto psychopatická dráma vykresľujúca jednotlivé postavy teenagerov, ponúka chaotický dej plný pokrytectva, plochosti čo najviac zaujať, až do naplánovaného konca. ()

mseet

Syrový, uvěřitelný snímek s dokumentárními prvky pojednává o závažných, i když obecně známých a často přetřásaných problémech mladistvých na střední škole. Častokrát viděné však staví do zcela nového světla zdrcující pointa. Zaujme zajímavé ztvárnění prolínajících se osudů postav, jejich postupné vyhrocení i znepokojující poselství filmu. 90% ()

benda02

K tomuto filmu jsem se dostal čistě náhodou, po tom, co jsem chtěl shlédnout ještě nějaký snímek s Teresou Palmer a po dramatickém začátku jsem byl velmi rád, že ona nebude ta, co spáchá sebevraždu i když v tomto filmu by to bylo tak nějak jedno... Líbila se mi dramatická hudba, která film provázela od začátku, vracení děje s jiným úhlem pohledu, pořád se objevovaly nové zkutečnosti, stále byl vidět v ději nějaký zvrat až do finále, kdy odhadovat, kdo za dveřmi leží... Neuhodl bych to ani s pěti pokusy. Byla vidět originalita, ale někdy mě ty dialogy nudily, není to nic převratnýho, ale rozhodně to stojí za shlédnutí. ()