Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

Hádés

První hodnocení byly 4*. Teď po nějaké době zvyšuji na 5*. Je to jeden z tak hrozně mála opravdu povedených fantasy (jakož mého nejoblíbenějšího žánru; nejen ve filmech). Dokonce mi nevadil ani romatický nádech. Zpracování bylo opravdu krásné a velice přijemně překvapen jsem byl při pohledu na starouše mafiána De Nira:). Škoda že takových filmů není víc. ()

July

Perfektní novodobá pohádka o štěstí, lásce, ztracených a nalezených rodičích, zlých čarodějkách a úžasných dobrodružstvích. Stormhold je svět plný překvapení, kde se v oblacích prohání nekonvenční kapitán Shakespeare, padají na zem hvězdy a králem se stává ten z bratrů, který přežije jako poslední, přičemž jeho zavraždění sourozenci zůstávají v království jako duchové, dokud se někdo nestane právoplatným králem. (Upřímně doufám, že Tristan tuhle část zdejšího zákona zrušil, už kvůli svým dětem a vnoučatům :-).) Členové královské rodiny mají modrou krev doslova a do písmene, na stormholdské straně Zdi je hostinec s příhodným názvem U zamordovaného prince a čarodějnicím nemůžete nikdy věřit... Tenhle film je plný nezapomenutelných momentů a vypointovaných scén. Hádanka: Je to napínavé, vtipné, originální, fantastické, dojemné a dobrodružné - co to je? Hvězdný prach! ()

MiCM

Pěkně natočená pohádka s hvězdným obsazením. Skvělý De Niro, ve skvělé roli, to se povedlo. Opravdu příjemně se na to dívalo.. ()

kurcatovium

Nádhera. Shrnout to několika slovy, asi by tam figurovaly výrazy jako: epický, pohádkový, zasněný, obrazově vytříbený, ... Víc takovýchto pohádek pro odrostlejší. Jednoznačně palec nahoru. ()

lennyd

Tristan Thorn (Charlie Cox) je obyčejný mladík z vesničky nazvané Zeď, kde žije jen se svým otcem - matku nikdy nepoznal, neb ta žije za "zdí", kam nikdo nesmí a po které dostala vesnice své jméno. Tristana by nikdy nenapadlo, že ho brzy čeká dobrodužství, které nezažil nikdo z jeho vesnice - nyní jen chce získat srdce krásné Victorie, místní dívky. Bohužel o něj musí bojovat s hezkým a úspěšným Humphreym. Ale jelikož je pro Victorii schopen udělat cokoliv, slíbí jí, že jí donese padlou hvězdu, kterou náhodou oba uvidí. A kola příběhu, která Tristana dovedou daleko od své vísky, do míst o kterých v životě ani netušil, se mohou roztáčet. A to ani neví, že možná najde i svoji matku a pozná i tu pravou lásku, kterou bude muset zachránit před zbytkem světa ... Když padá hvězda, člověk by se měl něco přát. Já si přál, aby tento film nikdy neskončil. Asi nikdy dřív jsem nefandil "zloduchům" tak moc, aby hlavnímu hrdinovi ještě trochu cestu zkomplikovali, aby film byl ještě o chlup delší. Od začátku je naprosto jasné jak vše dopadne, takže o Tristana ani Yvaine strach mít nemusíte, ale o to víc si vychutnáte jak skvěle jsou jednotlivé nástrahy podávány, bravo. Už od románu Nikdykde (Neverwhere) je pro mne Neil Gaiman jedním z nejoblíbenějších fantasy autorů, a hvězdným prachem to jen potvrdil (knihu jsem sice zatím nečetl, ale to se brzy změní). A Matthewu Vaugnovi se podařilo něco, co před ním snad jen Peterovi Jacksonovi v Pánu prstenů - absolutně zatlačit diváka do křesla, a nenechat ho ani na vteřinu oddechnout. Vaugn se nebál do hlavních rolí obsadit relativně neznámé herce (Charlie Cox a Claire Danes), a to se mu stoprocentně vyplatilo. Navíc když je z "pozadí" skvěle doplňují např Robert De Niro nebo Michelle Pfeiffer. Nádherná pohádka pro předvánoční čas... ()

drederik

Je vidět, že všichni ti slavní herci, ať už v hlavních nebo jen vedlejších rolích, si natáčení náramně užívali, zvlášť pak De Niro a na svůj věk stále krásná a okouzlující Michelle ( teda než začne trochu kouzlit ). Díky tomu vznikla převelice příjemná fantasy pohádka pro dospělé co v sobě mají duši dítěte, ke které se vždycky budu rád vracet. ()

Monoxid

Byla jsem smutná, že už se dnes netočí žádné krásné pohádky. Musela jsem vidět TOHLE, abych změnila názor. Neil Gaiman je génius a stejně tak lidé, kteří jeho dílo dokázali převést na plátno tak, že se tají dech a zatínají pěsti. Navíc se můžete inspirovat, co všechno dokážete, když budete zářit... ()

KitFisto

Je tu toho napsáno už hodně, takže je zbytečné něco většího psát. Pro mě to byla dějová a originální bomba. Takovou pohádku už jsem hodně dlouho neviděl. Hodně příjemné překvapení ()

sallyann

Všechny hvězdy si zaslouží. Už jen za bratry duchy :D a pirátskou posádku. Hlavní dvojice byla pro mě příjemným překvapením. Jen nevím, co na film říkali ochránci zvířat! :) ()

uiu

Jen další pohádka o tom, kterak obyčejný chlapec k lásce přišel. Jediná postava, která mě doopravdy bavila byl kapitán Robert De Niro. ()

Santa666

Tahle filmová pohádka mě nijak moc neohromila. Problém je možná ve mně a v mých přehnaných očekávání, ale film mi připadá trošku nejednotný a triky na úrovni o dost starších filmů(kromě pirátské lodě). Vyzdvihnout bych ale chtěl skvělou hudbu i výkon De Nira. Celkově vzato, průměrná pohádka. ()

Bobik9

Krásná pohádka! Za posledních pár let asi nejoriginálnější, co jsem viděl. Přesto to nebylo koukatelné jen pro menší diváky, ale myslím, že celkem obstojně pobaví i dospělé. Naprosto dokonalý nepřekonatelný a výjimečný Roberto De Niro. Ten mě ve filmu tak nehorázně bavil! Mimo něj i duchové princů. Jinak "Hvězda" mohla být pravda krásnější a hlavní hrdina nemusel být taková trubka už od pohledu a závěrečný výbuch čarodějnice mohl být také trošku promyšlenější, ale jinak naprosto skvělé. ()

majxik

Pěkná romantická pohádka o které se dá říci že je i obstojným hráčem v ringu Fantasy. Můžu vřele doporučit. ()

anli

Pohádková fantasy se vším,co do ní patří.Je to mix romantiky a dobrodružství podle knihy Neila Gaimana,která je opravdu skvěle napsaná a velmi čtivá(i když myslím,že více pro ty starší).Fantasy svět je příjemný(včetně spadlé hvězdy) a vyprávění zajímavé a myslím,že podařené.Převedení knihy se zdařilo velmi slušně a i když tady toho dost chybí a je tu i pár změn,je to uděláno velmi citlivě a logicky.Potěšili mě zejména herci-Michelle Pfeiffer je mňam,stejně jako Claire Danes,vynikající je také Petr O'Toole,Robert De Niro,Sienna Miller a Ian McKellen jako vypravěč.Vůbec sledovat tady všechny herce je obrovské potěšení a filmu hodně pomáhají.Matthew Vaughn vše režíruje s přehledem a i když mu občas docházejí nápady a trochu zajímavější mohl být konec,jako celek je"Hvězdný prach"pro mě velmi příjemné překvapení a rád se na něj kdykoliv znovu podívám.Mít trochu víc peněz a tím"větší"výpravu,byl by film ještě o něco výš.Dávám hvězdných 80% a...co je to venku za divné světlo...? ()

Barvoj

Krásný romantický příběh jakých jsme již viděli spousty nyní oděný do fantasy kabátku, který filmu dodal nádech originality. A funguje to skvěle. Stopáž mi nějak přemrštěná nepřipadá a efekty taky nejsou nic, za co by se měl film stydět. Musím ocenit výkon Michelle Pfeiffer, která byla opravdu famózní čarodějnice, a neuvěřitelnou hudbu Ilana Eshkeri, u které musím vyzdvihnout především jedinečnou skladbu Septimus. I když teď už je to vzhledem k počtu hodnocení, co tu vidím, trochu pasé - doporučuji ke shlédnutí všem, co ještě neviděli.. ()

Pavlínka9

Jednoduše FANTAZIE :) Film v sobě ukrývá plno kouzelných momentů a hlavně má výborné obsazení :) Ať v čele s Michelle Pfeiffer (od které bych se klidně nechala přeměnit na kozla) :D až po De Nira, který tu exceluje se svým tanečkem před zrcadlem :D Je to skvělá pohádka pro dospělá, ale i pro děti ;) ()

Tereszka33

Co dělají hvězdy? Září. Herecký koncert kostýmů, příběhu, vtipu, napětí, lásky. Je tam prostě všechno. Nemůžu této fantasy romantické pohádce nic vytknout. Stále bude u mne v žebříčku TOP. A k tomu krásná písnička v titulcích. ()

noriaki

Pro mě nejlepší Matthew Vaughn. Ano, lepší než Kick-Ass. Stardust je neuvěřitelně svěží a pohodová záležitost s nekonečnou záplavou detailů, poskládaných dohromady v perfektně ladící celek. Claire Danes s britským přízvukem, blonďatý Henry Cavill, démonický Mark Strong, fantastická scéna pití vína, skvělá hudba, obávaný kapitán Shakespeare, nádherná krajina Islandu - dalo by se dlouho pokračovat. Takže kdy jste naposledy viděli Stardust? Je ještě lepší, než si ho pamatujete. Top 10 za rok 2007. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora