Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

BDMarty007

Fantasy ani pohádky nemusím, ale když už mi osud přihrál tento film do cesty, tak jsem dvě hodiny koukal jako malej kluk. Ona to vlastně je úplně obyčejná pohádka o nekonečné síle lásky...., v maličko temnějším a akčnějším pojetí, než je v našich krajích zvykem, ale to určitě není na škodu. Výborní herci, hezké triky, silné emoce ... pro příjemný večer ve dvou s konvicí vonícího čaje či lahvinkou vína. ()

Jindra99

Nejkouzelnější pohádka! Skvělý námět, scénář a zpracování! Jediný film, kde uvidíte De Nira, coby piráta-transvestitu. :-) ()

Panacek

To mám rád: když nečekám nic (Fantasy / Romantický / Dobrodružný USA slint) a dostanu hodně (milou, na pohled hezkou a vtipnou...pohádku). Vlastně se to i dost podobá některým českým pohádkám, jenže je to úplně jiná liga. ()

Jonatána

Právě jsem se dvě hodiny koukala na kouzelnou pohádku, smála se u bezvadných fórů, uculovala jsem se nad půvabnou lovestory Charlieho Coxe a Claire Danes, která mi hrozně připmínala Gwyneth Paltrow. Bavilo mě sedm bratrů, vynalézavost jejich královského otce při volbě jmen a nadchl mě Robert De Niro a vynikající Michelle Pfeiffer. Když to všechno sečtu, tak je to pět hvězdiček a ani o jednu míň. ()

marusaj

Jasně, spousta chyb a chybiček, jež jsou všude kolem popsány. Ale tohle je ten z filmů, který dokáže z citlivého člověka tahat emoce a.., prostě sympatický fantaskní úlet, který u srdíčka zahřeje, nenudí a nahodí do nálady. ()

jan008

Za particku piratu v cele s De Nirem a hlavne za duchy musim dat 5 stars... moc pekna pohadka s nadhledem a prijemnou porcickou vtipu. ()

Design

Velké překvapení !!! Jsem fanoušek fantasy ale tohle sem nečekal. Skvělý příběh, pád hvězdy, propletený příběh kde se střetnou všechny linie tak jak by to málokdo čekal, a pak skvělé nápady kupa čarodějnic, hvězda, duchové princů a neskuteční piráti !! a taktéž skvělé herecké výkony. Claire Danes a Charlie Cox jsou skvěle vybraná dvojice pro tuhle pohádku. Ale nejvíc bomba je Robert de Niro ten tu roli zvládl neskutečně a chvílema sem se buchal smíchy. Opravdu překvapení 10/10 klidně se na to někdy mrknu znova ()

ER

Výpravná pohádka jak má být. S dávkou humoru (a skvělého De Nira), kouzel (čarodějnice nesmí chybět a Michelle Pfeiffer příjemně překvapila), romantiky (zářící hvězda vypadá lépe,než se zlomeným srdcem) a statečnosti (Charlie Cox jako obyčejný hoch, z kterého se vyklube následovník trůnu). A jakkoliv není tento film přehlídkou dokonalosti,dokáže vtáhnout do příběhu,který netrpí snad žádným neduhem.Řada detailů zkrášluje každou scénu a vše objímající hudební doprovod zesiluje prožitek ve správných momentech.Tady se nudit nebudete. ()

Manhatten

Skvělá fantasy pohádka podle Neila Gailmana. Starý král Peter O'Toole a jeho synové jsou nezapomenutelní a hvězda Yvaine září velkolepě. Viděl jsem to už hodněkrát a nejspíš ještě uvidím, co na tom, že je tam pár drobných chybek, fantasy je to parádní. ()

kwaicheng

Vymykající se pohádka. Dětem bych jí raději nepouštěl, poněvadž některé scény byly dost kruté, já jako "dospělák" jsem se u toho nudil. Homosexuální Robert De Niro, jakýsi hobit hlídající bránu do jiného světa, hudba silně připomínající ústřední motiv Pána prstenů..nevím nevím. Nenadchlo mě to, přišlo mi že je to zplácané páté přes deváté dohromady, jako když Češi dělají "čínu". ()

Kvasekus

Moc pěkná a vtipná pohádka. Čekal sem trochu průser když má Hvězdnej prach v oblíbenejch filmech uživatel VítekP., ale bylo to moc dobrý bavil sem se:-) ()

Withree

Netradiční a skvěle zpracovaná pohádka o padlé hvězdě a klukovi, který se na cestě mění z nesmělého hocha ve statečného muže. Je to sice námět, který využívá řada filmů, ale tady je to zpracováno opravdu výborně, někdy poněkud šílený humor tady má své místo. Postavy jsou sympatické, De Nirův part je vskutku pekelný, Pfeiffer je už ze své podstaty jako čarodějnice taky. Hlavní dvojice je vybraná naprosto přesně. Ve filmu je spousta zajímavých nápadů, např. souboj mezi princem a Tristanem je udělaný hodně zvláštním způsobem. Režie Matthewa Vaughna je plná nápadů a tato čerstvá krev (V této době už plně zaběhnutá díky Kick-Ass a First Class) se určitě brzy změní v jednoho ze skvělých režisérů své generace. ()

Henry Morgan

Krása. Super pohádka bez infantilních hovadin a určitě trochu dospělácká. Rozhodně to bylo super. Evidentně na co Vaughn šáhne, to promění ve zlato a je fuk, jestli je to tohle nebo kick-ass. Já už jsem na to koukal podruhé, a i přesto, že jsem to znal se mi to zdálo úžasný. Tohle se ani neokouká. A výběr herců je naprosto brilantní. ()

Moly

Stardust není bombastickou, magalomanskou fantasy, na kterou si mnoho z "fanoušků" tohoto žánru zvyklo. Nepotkáte se tu s mega 3D draky, davovými scénami, krvavými řežemi obřích armád. Místo toho tu ale máte obří vzdušný koráb, pekelné voodoo, propracovanou čarodějnickou přeměnu - je to snad málo? Na co tenhle film sází, jsou především herečtí představitelé, kvalitní předloha, příjemná a dynamická hudba, vynikající scénář. Jistě, místy se vám zdá, že stopáž je kapku přemrštěná, jakoby příběh ztrácel švih a neodsýpal. Vzápětí však přijde drobný vtípek, odkaz, detail, pastva pro oko, ucho a na titěrné nespokojenosti brzy zapomenete. Modrá šlechtická krev? Hostinec U zabitého prince? Fakt, že zatímco Septimus má šest pobočníků, Primus cestuje sám? Vás to snad nepotěšilo? Většina vedlejších rolí má nepopiratelné kouzlo (Freddy a jeho smlouvání; strážný u zdi, kapitánův pobočník, zejména pak Primus, kterému vlastně nejde nefandit). Co totiž dělá tenhle film výbornou věcí, na kterou se nezapomene (souhlas s Cervenakem), je jakási domácká atmosféra, která na vás sálá, ze které je cítit, že si snad všichni herci tohle celé opravdu užívají, fakt, že v epizodních roličkách se objeví výborný představitel, ale hlavními postavami (mého srdce) jsou jednoznačně Michelle Pfeiffer a Robert de Niro. Její mrcha Lamie s jiskrou v oku (a povadlými prsy) a do posledního detailu dotažený Shakespeare jsou právě ti, ke komu se budete s chutí i nadále vracet. ()

swiss

Velice příjemné překvapení. Claire Danes je výborná, Robert De Niro a Michelle Pfeiffer jsou standardně výteční. A mistr vedlejších rolí Dexter Fletcher.... ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora