Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

Conriocht odpad!

Boli časy, keď som hodnotenie na CSFD považoval za seriózne a kľúčové pri výbere dobrých filmov. Avšak vysoké hodnotenie tohto čistokrvného braku bez hlavy a päty vo mne vyvoláva značnú pochybnosť o kvalitatívnom smerovaní tejto domény. Ale aspoň som sa pobavil na komentároch, ktoré túto sračku a zhovadilosť najhrubšieho zrna vyzdvihujú do nebies. Fuj! ()

Killy

Krasna pohadka s originalnim pribehem. Byla jsem nadsena! Trosku strasidelna, carodejnice jsou krasne namaskovane:) ()

M_slon

Opět jsem si nenechal ujít a opět jsem si pochutnal. Zvláště Pfeifferová, to je radost. Škoda, že takových plnotučných kouskú se netočí víc. Devět z deseti ()

vlkcz

Gaimana mám rád, ale Stardust mě nenadchnul už jako knížka. Film předlohu dost osekal na jedné straně, na straně druhé přidal jiné scény, ale že by to můj dojem nějak vylepšilo, to ani náhodou. Jo, je tam krásná Michelle Pfeiffer, skvělý De Niro v epizodní roli, ale to je tak všechno. Příběh dost plochý a předvídatelný, darebáci nepřesvědčiví, teda kromě Michelle, spousta zbytečných efektů, které navíc působily lacině. Lituji, že trochu srazím hodnocení, ale na víc než 3* to fakt není. ()

Indominus

Slabé 4 hvězdy. To hodnocení tu je na prd, proč se nejede na procenta? 5 hvězd nemůže objektivně hodnotit filmovou tvorbu! ()

DeadpooI

Nejlepší pohádka co jsem viděl... Pěkný příběh a kouzelná atmosféra zvedne náladu vám i dětem - nudit se rozhodně nebudete. ()

mato331

Som príjemne prekvapený. Je to vtipné, je to romantické, je tam trocha akcie a pobaví to proletára každej vekovej kategórie. Navyše to má skvelý scenár, perfektné spracovanie a dokonalé herecké obsadenie. SFZ udeľuje pochvalu. ()

Kozohlaf

Jeden z TĚCH filmů, který si pustím, když je mi zle na duši. Překrásná, herecky nabušená fantasy pohádka, která mi dokáže vrátit dobrou náladu svým osobitým humorem. Vynikající Michelle Pfeiffer v roli čarodějnice, Robert De Niro coby teplý kapitán, přenádherná Claire Danes jako spadlá hvězda. Musím dát plný počet bodů. ()

Nag0

Rozprávka, prípadne fantasy ak si želáte, nie je práve moja vec, keď k tomu ešte pridáte ten neskutočne klišé koniec so širokými úsmevíkmi, a ošemetnými frázami, celé sa to len podčiarkne. Tu to bol ale očividne zámer, ktorý mal akoby pripomenúť to čaro naivnučkých príbehov o princeznách a rytieroch, prípadne celebritných hviezdach a predavačoch z tesca. Ba čo viac, cesta k tomu koncu bola vydláždená miestami dosť obstojnými vtipmi, kopcom obstojne hrajúcich anglických hercov, obstojného rozuzlenia na pozadí nie až tak obstojných špeciálnych efektov. A je to tu, došlo mi to. Obstojné, to je to slovo, ktoré vo mne evokuje tento film, a jeden by aj povedal, že na tak tématicky klasickú, prevedením modernejšiu epizódku ktorá rozhodne nie je až tak často k videniu, sa môže to slovo významovo pretaviť aj na niečo z vyššej triedy. Ale to by moje srdiečko muselo byť postihnuté hypertrofiou o niečo viac, aby som bol schopný s čistým svedomím udeliť tomuto filmu 4 hviezdy. Silné 3*, a prísľub úvahy nad slabými 4*, ktoré nie sú momentálne prípustné v mojom aktuálnom rozpoložení. Edit (one week later): Mal by som podstúpiť vyšetrenie na kardiológií. 4* ()

mrzo

Po pár pozretiach som zmenil zo 4 na 5 a stáva sa to mojou obľúbenou "rozprávkou"… Milý fantasy príbeh, ktorý ma hlavu a pätu a nechýba mu ani podarený humor, so skvelým hereckým obsadením, ktorému pre mňa kraľuje Robert De Niro s jeho roličkou pritepleného kapitána Shakespeara, ktorý bol proste dokonalý 😄 ()

blanige

Jedna z mála knih, která byla možná ještě lepší než její knižní předloha. Ten film byl prostě úžasný. Nic mu nechybí. Skvělá zápletka, vtipné i dramatické, super herecké obsazení a krásné prostředí. Tenhle film je skvělý od začátku do konce... ()

omadlik

Pohadku, ve ktere zazni - tak to ty devce pekne nandej - jsem jeste nevidel, ale o to vetsi to bylo paradni prekvapeni, ktere jsem vubec necekal. Popravde me na tuhle podivanou presvedcilo az neuveritelne dobre hodnoceni zde na CSFD a rozhodne nelituji. Moc pekne a rozhodne stoji za zopakovani. 85% ()

mfaky

Velmi originální ne/pohádka!!A příjemné překvapení! Perfektně zfilmováno! Místy dokonce s prvky hororu,hlavně díky excelující M. Pfeiffer. Do toho skvělé prvky komedie. Jediné negativum, místy to působí velmi utahaně, ale díky povedené konečené fázi opravdu dobré. Mohu jen doporučit. ()

andreas_tool

Prostě skvělá pohádka. Z těch zahraničních moje nejoblíbenější. Výborně obsazená, natočená a zahraná. Krásné exteriéry a pěkné triky. Claire Danes je opravdová hvězda (oproti drsné Carrie v Homelandu - tak univerzální herečkou je). Třešničkou na dortu je Robert de Niro - víc snad není třeba uvádět, ne? 5* ()

Vedjat

Jsou filmy, které nestojí za to hodnotit. Tenhle je tak na hranici mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Podivný pohádkový příběh, v mnoha ohledech kýčovitý. Holt doba se mění, vkus tvůrců a obecenstva taky. ()

Pavlis.xxx

Uff mě to teda zas tak super nepřišlo. Fantasy je jeden z mých nejoblíbenějších žánrů, ale tohle je spíš pohádka pro větší děti. Možná,kdyby to vystupovalo jen jako pohádka dal bych víc,ale ani tak mě to nebavilo. Jediný co se mi líbilo byl M. Strong a některé efekty. Přepálená stopáž a "romantika" fakt neee ()

Daura

Naprosto skvelý príbeh! Neil Gaiman je proste záruka kvality. Celý film bol nabušený krásnymi momentmi, vtipnými, akčnými a i prekvapujúcimi. Navyše ide o príbeh, do ktorého sa zahĺbite od prvého záberu a to je pre mňa najvačšia výsada. Krom toho herecké obsadenie sadlo ako riť na šerbel. Za mňa ide o najlepší film zo sveta fantazy, aký som doposiaľ videla. ()

Jirkacek

Fantasy snímek Hvězdný prach z roku 2007 jsem shlédl na doporučení CommanderCZ, kterému se film tak moc líbil, že mu udělil plný počet pěti hvězd. Byl jsem tedy zvědav, jestli budu mít stejný názor a tak se jednoho večera DVD roztočilo v našem přehrávači. A musím sem hned napsat, že od začátku mne děj tohoto rodinného snímku zaujal a vůbec mi těch 128 minut délky nevadilo. Režisér Matthew Vaughn dokázal natočit opravdu velmi zajímavou podívanou pro dospělé, v které pohádkové postavy zastupovaly hlavně čarodějnice. A že jich tam bylo ! Jedna krásnější než druhá, fuj. Nicméně jednu hezkou bych tam přece jen našel, protože tu si zahrála sympatická Michelle Pfeiffer a ve výčtu známých hereckých jmen v tomto filmu bych ještě zmínil Marka Stronga, který zde ztvárnil prince Septima, nejmladšího ze sedmi synů krále Stormholdu a Roberta De Niro, který zde vystupoval jako pirátský kapitán Shakespeare. Nejdůležitějšími postavami však kromě zmíněné zlé čarodějnice Lamie byla spadlá hvězda Yvaine, kterou hrála Claire Danes a Charlie Cox jako Tristran Thorn. Ten se v osmnácti letech vydal z rodné Anglie a vsi s názvem Zeď do sousedního kouzelného království Hromotvrz (Stormhold), stejně jako jeho otec před lety. Právě otcova výprava za zeď rozdělující Anglii a Stormhold zahájila celý film a poté přišel střih a posun o 18 let dál. Tristran Thorn ve Stormholdu chtěl najít padlou hvězdu, aby ji přinesl nafoukané dívce ze vsi, které se dvořil a obdivoval ji. Ta jím však pohrdala a tak ji chtěl hvězdou okouzlit. Brzy se mu v kouzelném světě padlou hvězdu opravdu podařilo najít a společně se vydali zpět do Anglie. Cesta to však byla nelehká a nebezpečná, neboť zálusk na hvězdu měla i čarodějnice Lamie, která ji chtěla vyříznout srdce, díky němuž by omládla. A dalším hledačem byl princ Septimus, který by se tak stal králem Stormholdu. Vše spělo do ohromujícího finále, k němuž však vedla velmi dlouhá cesta plná kouzel, nebezpečí, zvratů ale také lásky. Líbilo se mi, že příběh měl hlavu a patu, logický průběh, dal se snadno pochopit a byl zajímavý vlastně od začátku do konce. Také kouzelný svět Stormholdu dokázali tvůrci pěkně přenést na plátna kin a poté i na obrazovku mojí TV. Říká se, že když padá hvězda, měl by si člověk něco přát a ono se mu to splní. A já si přál, aby to byl dobrý film a mé přání bylo splněno beze zbytku. Proto ode mne Hvězdný prach získal pět hvězdných hvězdiček *****. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora